Skocz do zawartości

Oferty - dla stałych abonentów platformy CANAL+ (wyłącznie pytania i odpowiedzi dot. bieżących ofert!)


marcin7650
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no i właśnie miałem przed chwilą telefon z nc+ i konsultantka mi mówi,że teraz jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia i mam czas do końca stycznia na wysłanie wypowiedzenia. Na ten adres wysyłamy wypowiedzenia? ITI Neovision S.A.

Skr. pocztowa 8

02-100 Warszawa

Wypowiedzenie przy umowie na czas określony wynosi 1 mies. (te 3 mies. co oni w nc+ piszą to oni mylą z tym, że kiedyś był taki zapis w c+ że można było składać wyp. na 3 mies. przed końcem umowy to taki czas na negocjacje o utrzymanie abonenta), a wyp. teraz możesz złożyć kiedy chcesz w twoim przypadku do końca marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin świadczenia usług nc+ Rozdział IX Rozwiązanie i zmiana Umowy punkt 4."Każda ze stron może rozwiązać umowę bez podania przyczyn z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego. Bieg terminu wypowiedzenia rozpoczyna sie w pierwszym dniu Okresu rozliczeniowego następującego po dniu złożenia wypowiedzenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zapis tyczy się wypowiedzenia bez podania przyczyn i trzeba się liczyć z karą za rozwiązanie umowy.

 

Jak wypowiadasz umowę w związku z końcem okresu na jaki została zawarta to nie płacisz kary i musisz to zrobić na 30 dni przed końcem ostatniego miesiąca trwania umowy na czas określony. Żeby umowa nie przeszła na czas nieokreślony z pełną opłatą za pakiet który masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zapis tyczy się wypowiedzenia bez podania przyczyn i trzeba się liczyć z karą za rozwiązanie umowy.

 

Jak wypowiadasz umowę w związku z końcem okresu na jaki została zawarta to nie płacisz kary i musisz to zrobić na 30 dni przed końcem ostatniego miesiąca trwania umowy na czas określony. Żeby umowa nie przeszła na czas nieokreślony z pełną opłatą za pakiet który masz.

 

Dokładnie mam umowę do 22 marca wypowiedzenie wysyłałem 3 stycznia , i do 22 marca jestem abonentem nc plus , upewniłem sie gdy konsultant dzwonił z ofertą , więc na spokojnie , oni straszą trzeba napisać zę nie chce sie kontynuować umowy , że się prosi o rozwiazanie umowy z okresem obowiązującego wypowiedzenia , 30 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krystianos90 nie pitol :mrgreen: abonentem jesteś do końca miesiąca.

 

@tweed77 korzystając z tego zapisu można zakończyć umowę przed końcem okresu oznaczonego, zgodnie z okresem oznaczonym i po okresie oznaczonym -regulamin rozróżnia tu dwie "rzeczy" tzn.wypowiedzenie i rezygnację z usług. Konsultant którego zapytasz o wypowiedzenie jeśli powie Ci okres 3 m-ce to powie prawdę, a Ty zapytać powinieneś raczej o rezygnację z usług. Może jak każdy abonent przeczyta chociaż raz regulamin to Nam ułatwi sprawę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze przyjmujemy ze rezygnujemy w 9 miesiącu jej trwania przy 12 miesięcznym okresie na jaki została zawarta. Jest 3 miesiące ale o jakiej karze mówimy skoro umowa sie właśnie kończy i nie jest wcześniej rozwiązana przez Abonenta. W Rozdziale IX pkt 18 jest również opisana sytuacja dotycząca wygaśnięcie umowy i konieczności zgłoszenia tego faktu 30 dni przed końcem umowy na okres na jaki została zawarta. Nie ma więc to znaczenia czy zrobimy to na 90 czy 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozwiązujesz umowę wcześniej niż jej okres obowiązywania to musisz zwrócić kwotę zniżek jakie ci zostały przyznane
Oczywiście sie z tym zgadzam. Dlatego istotne jest aby tego nie zrobić wcześniej niż 3 miesiące bo wtedy Dostawca moze nas obciążyć tak jak piszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SiGi masz rację. W opisanym przez ciebie przypadku nie będziesz ponosił żadnej kary. Powiem więcej " umownie używajmy określenia wypowiedzenie" możesz złożyć już w momencie podpisywania umowy. Oczywiście tylko pisemnie. Sprawą nadawcy w tym przypadku będzie pilnowanie terminów zakończenia współpracy.W opisanym przez ciebie przypadku Zarówno Ty jak i nadawca wywiązaliście się z zawartej na czas określony umowy ( 12 miesięcy, a co za tym idzie nie ma mowy o karze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozwiązujesz umowę wcześniej niż jej okres obowiązywania to musisz zwrócić kwotę zniżek jakie ci zostały przyznane

Nie do końca jest tak jak piszesz.zakładam , że rozwiązał jednostronnie umowę zawartą na czas określony ( 12 miesięcy po) 10 miesiącach . W ramach promocji skorzystał z upustu który łącznie wynosił 120 zł. Nadawca ma prawo domagać się zapłaty kary w wysokości 20 zł. Wysokość kary umownej zmniejsza się proporcjonalnie wraz z upływem poszczególnych miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ten temat jest o propozycjach jakie otrzymujemy za przedłużenie umowy z nc+, a nie o okresie wypowiedzenia. Większość postów w tym temacie dotyczy terminu wypowiedzenia, dajcie już spokój. Po prostu jak ktoś nie jest pewien czy 1 miesiąc, czy 3, to niech teraz w styczniu wyśle to wypowiedzenie i wszytko będzie git, oba terminy będą prawidłowe (1 mies. i 3 mies.) i po sprawie. Nie mam czasu czytać kilku stron dziennie o terminie wypowiedzenia, piszcie tylko konkrety, kto jaką propozycję dostał, a nie " ja jutro wysyłam wypowiedzenie, ciekawe co mi zaproponują..." itd.

Jak już chcecie się sprzeczać na temat okresu wypowiedzenia to otwórzcie sobie nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygotowałem sobie pismo z wypowiedeniem i już miałem iść na pocztę gdy zadzwonił...konsultant nc+ ;)

miło przedstawił mi sytuację, że dzwoni by zaproponować nowe warunki, bo jak się skończy okres promocyjny to zamiast obecnych 69zł płaciłbym 149zł.

mam obecnie silver+ 6x c+ i dekoder pace za free.

Pan zapytał czy chcę multi (niepotrzebne mi) po czym zaproponował mi pakiet platinum (czyli niczym się nie różniącym od tego co mam :D) w promocji zamiast 149zł...

już za 99zł i umowa 18 miesięcy.

no więc pośmialiśmy się i rozłączyliśmy.

spółka się zmienia, zarząd się zmienia a praktyki ciągle takie same...

wypowiedzenie już wysłałem bo bez tego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...