Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze szpitalami jest ten problem, że jest coraz więcej miejsc w kraju, gdzie zaczyna brakować miejsc i pacjenci albo leżą w domach, albo są wożeni po połowie kraju w poszukiwaniu miejsca. I to będzie najpoważniejszy problem przez całą jesień.

Co do leku to jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle nim będzie on wprowadzony do obiegu. Badania kliniczne muszą swoje potrwać, a lek musi być przebadany pod każdym możliwym kątem.

Jeżeli chodzi o szkoły to wiadomym jest, że najmniejszych dzieci w domu zostawić nie można. Trzeba będzie ustalić jakąś granicę wiekową, a następnie pomyśleć nad nauką zdalną ze strony tych starszych. Równocześnie otrzymamy sporo wolnego miejsca w szkołach. Ale to są działania, które muszą być wprowadzone w chwili naprawdę w ostateczności, wcześniej warto będzie zastanowić się nad jakąś rotacją, czymkolwiek aby nieco rozluźnić oblężone budynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 200 zachorowaniach byl zakaz wstepu do lasów, limit osób robiących zakupy w sklepie itd 

Przy 2000 " uprasza" się o noszenie maseczek klientów, szkoły, przedszkola i centra handlowe funkcjonują w najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W ostatnim tygodniu pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta dokonali weryfikacji 24 przychodni podstawowej opieki zdrowotnej w powiecie grodziskim województwa mazowieckiego. Celem weryfikacji było sprawdzenie, czy na terenie powiatu występują problemy z: zarejestrowaniem się do lekarza osobiście, za pośrednictwem osoby trzeciej czy przez telefon; osobistą wizytą, wizytą domową czy też wizytą recepturową, związaną z przepisaniem przyjmowanych na stałe leków w chorobach przewlekłych.
Działania prowadzone przez Rzecznika wykazały, że w 79 proc. sprawdzanych 24 placówek nie można zarejestrować się osobiście do lekarza (brak możliwości wejścia do przychodni), do 12 proc. placówek nie można się dodzwonić a z 8 proc. kontakt jest utrudniony. W 13 proc. placówek, pomimo kontaktu telefonicznego, nie było możliwości uzyskania świadczenia zdrowotnego, zarówno w dniu zgłoszenia jak i kolejnych dniach.
 

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/rzecznik-pacjenta-sprawdzil-przychodnie-nie-mozna-wejsc-trudno-sie-dodzwonic

 

 

 

Cytat

Epidemiczne absurdy: pacjentów z dusznością przywożą na zakaźny, choć wielu ma typowe objawy zawału


Ponoć koronawirus stał się wygodną wymówką - jedni na tej podstawie zamykają co chwila swoje szpitale, inni odmawiają przyjęcia tego czy innego chorego, a jeszcze inni przyjmują, ale póki nie ma wyniku testu, praktycznie się nim nie zajmują

 

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Epidemiczne-absurdy-pacjentow-z-dusznoscia-przywoza-na-zakazny-choc-wielu-ma-typowe-objawy-zawalu,212009,14.html

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ilu zachorowań musi dojść na dobę 3000, 5000 a może jak będą czekać w kolejce na przyjęcie do szpitala by zrozumieli,  że to poważna sytuacja.

Przed chwilą w Żabce zrobiłem zakupy i może 2 osoby miały maseczki  na twarzy.

Mamusie,  tatusiowie z dzieciakami a po co ...

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaszek napisał:

Skoro w niedzielę, podczas których był zawsze wyraźny spadek, jest blisko 2 tys. to w przyszłym tygodniu (w drugiej jego połowie) obstawiam trójkę z przodu (oczywiście przy czterocyfrowych liczbach). 

 

Z tym, że tym razem w weekend mamy dużo testów, poprzednio było w granicach 16 tys.

 

A u mnie przychodnia nadal tylko przez telefon. W niektórych przypadkach można odbyć wizytę przez okno. Ostatnio przyszedł ktoś z ugryzieniem kleszcza w okolicach pośladka i musiał pupę wystawić do okna przychodni. Wirus w przypadku takiego poziomu służby zdrowia jest bardzo niebezpieczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można przyjść do lekarza z kleszczem w tyłku. W ogóle z kleszczem. Ja mam po 20 kleszczy w sezonie, nigdy nie biegałem z tym do przychodni...

W dniu 4.10.2020 o 16:33, Rasheed napisał:

Z tym, że tym razem w weekend mamy dużo testów, poprzednio było w granicach 16 tys.

 

Obstawiam, że wynika to z rosnącej liczby skierowań. O ile się nie zatka to po weekendzie będzie grupo powyżej 30 tys. testów dziennie, może nawet 40 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bugmenot napisał:

Mnie dziwi jak można pójść do lekarza z bolącym gardłem... ;).

 No niestety często się zdarza, że trzeba odwiedzić lekarza. Jeżeli jest to wirusowe zapalenie przejdzie po paru dniach, ale jeżeli bakteryjne to brać antybiotyk trzeba. 

 

Co do koronawirusa. U mnie w powiecie sytuacja zaczyna się poprawiać. Zwiększono liczbę dostępnych łóżek w szpitalach. Mniej osób jest także hospitalizowanych. Ale myślę, że taki stan nie utrzyma się długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 20:20, bugmenot napisał:

O boreliozie itd słyszałeś?

Pewnie, że słyszałem. Tu ważne jest jak najszybsze usunięcie kleszcza z ciała. Bieganie z tym po lekarzach tylko zwiększa ryzyko złapania bakterii odpowiedzialnych za tę, czy inna odkleszczową chorobę. No chyba, że przyszedł z jakimś rumieniem wędrującym, o tym nie pomyślałem. Aczkolwiek wiem, jak robią ludzie z dużych miast u mnie, jak przyjadą na urlop. Na Mazurach kleszczy jest ogromna ilość, tak jak i komarów. Łapiąc kleszcza w najlepszym razie idą do apteki po jakieś narzędzia do ich usuwania, albo właśnie do przychodni POZ, żeby pielęgniarka wyjęła...

 

Jest epidemia COVID. Naprawdę nie powinno się teraz zatykać przychodni POZ głupotami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że chyba chcemy pójść drogą modelu szwedzkiego. Ci, którzy wiosną wychwalali w tym wątku ten model, powinni się cieszyć. Ja wiem jednak jedno - w polskich realiach to nie ma prawa się udać. Powodów jest wg mnie wiele, ale nie będę się rozpisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie idziemy już żadnym modelem. My idziemy swoją, totalnie chaotyczną drogą w której każdy coraz bardziej ma wszystko w poważaniu. Rząd od długiego czasu wirusa ma gdzieś, ludzie jak to ludzie krzyczą coraz głośniej o kłamstwach itd. itd. itd. Wszystko super, tyko szkoda że tak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tak naprawdę realnego zagrożenia idącego za koronawirusem - zapchaniu szpitali. Już dziś są województwa, które ledwie zipią jeżeli chodzi o miejsca w szpitalach, widzimy że przyrosty hospitalizowanych rosną, więc dodajmy sobie dwa do dwóch i łatwo zobaczymy, że nadchodzi bardzo duży problem. I to wszystko przez polityczny kabaret (raz mówimy tak, drugi raz śmiak) i przez ludzką głupotę (ludzie wierzą bardziej w nic nie warte filmy z youtube niż lekarzom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza wypowiedź aktualnego ministra zdrowia, który rzekomo "zaostrza" egzekwowanie rygorów:

Cytat

Po pierwsze, bez maseczki, tam, gdzie to jest konieczne, może być tylko ta osoba, która posiada zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający brak możliwości noszenia maseczki - powiedział Niedzielski. Jak powiedział, inne osoby, które nie będą zasłaniały ust i nosa będą karane.

 

W sierpniu Szumowski twierdził: "nie ma czegoś takiego, jak przeciwwskazanie do noszenia maseczki". Czyli de facto teraz zasady są jednak luzowane? A może po prostu oni gadają co im ślina na język przyniesie? ;)

I jak tutaj ludzie mają brać cokolwiek co wychodzi od rządzacych serio...

 

Swoją drogą, byla tutaj dyskusja o Dorocie Gardias. Podobnie jak Trump czy Szumowski już ma sie dobrze i wróciła do domu ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...