Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, aandin napisał:

Nie wmawiaj nikomu, że jakiś test wykrywa to co ci wmówili w telewizji:lol2:

Twoje gadanie jest i nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym i obecną wiedzą medyczną. 

 

11 godzin temu, Ramirez napisał:

To się ciesz

On nie miał zdiagnozowanego covida, sam sobie wmawia że miał jak się źle czuł.

 

11 godzin temu, DDiablo napisał:

Czy test jest jedynym wyznacznikiem covida?

tak

A teraz zobaczcie opis osób które miały covid, a opis kolegi @aandin który sobie wmówił że miał covid :)

Edytowane przez PawelTSW
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 05:20, PawelTSW napisał:

Twoje gadanie jest i nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym i obecną wiedzą medyczną.

Ty prędzej umrzesz ze strachu niż na koronawirusa:lol2:

Po drugie-o wiedzy medycznej nie masz zielonego pojęcia. Medycyna od zawsze diagnozowała choroby na podstawie objawów a nie żadnych testów.:doh:

W dniu 24.01.2022 o 05:20, PawelTSW napisał:
W dniu 23.01.2022 o 22:06, DDiablo napisał:

Czy test jest jedynym wyznacznikiem covida?

tak

A teraz zobaczcie opis osób które miały covid, a opis koleg

Można być nosicielem wirusa/bakterii i nie chorować. Dopiero objawy decydują o chorobie.

 

Edytowane przez Kirk
Hamuj się z tekstami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło chociaż przeziębienie nie daje takiej gorączki i osłabienia. Tylko szybka akcja z Viregyt K zatrzymała namnażanie wirusa i stan przestał się pogarszać. Jak będziesz starszy i nabierzesz doświadczenia życiowego to zobaczysz, że medycyna od zawsze diagnozuje choroby wg objawów. Zresztą to nie żadna wiedza tajemna.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło chociaż przeziębienie nie daje takiej gorączki i osłabienia. Tylko szybka akcja z Viregyt K zatrzymała namnażanie wirusa i stan przestał się pogarszać. Jak będziesz starszy i nabierzesz doświadczenia życiowego to zobaczysz, że medycyna od zawsze diagnozuje choroby wg objawów. Zresztą to nie żadna wiedza tajemna.
A jeśli kilka chorób daje takie same objawy to co?
Także przestań pisać bzdury, diagnostyka jest bardzo ważna.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 10:10, PawelTSW napisał:

dane z instytutu z doopy wzięte

Czy temu użytkownikowi wolno używać takich słów? Czy to, że  jest ciężko wystraszonym koronaentuzjastą sprawia, że jest lepszy od innych? Ja za łagodniejsze wypowiedzi dostawałem ostrzeżenia  za "szkodliwe zachowanie" . Towarzystwo Wzajemnej Adoracji działa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post już poprawiłem. I hamuj się z określeniami, bo już dawno przekroczyłeś granice kulturalnej i merytorycznej dyskusji, szczególnie w usuniętym wpisie. Nie obrażaj ludzi.

 

To w ogóle uwaga do wszystkich tu dyskutujących: spierajcie się na argumenty, ale kulturalnie, bez wyzwisk i z poszanowaniem odmiennego zdania, bez poczucia wyższości, niezależnie od tego, jakie ma się poglądy, a wtedy nie będzie trzeba usuwać postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Koronawirus krążył po Norwegii już w grudniu 2019 roku, a więc zanim odkryto pierwszy przypadek w Europie. Naukowcy znaleźli przeciwciała w próbkach krwi, pobranych wtedy u kobiet w ciąży.

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-koronawirus-byl-w-norwegii-juz-w-2019-roku-znaleziono-przeci,nId,5791286#crp_state=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 05:20, PawelTSW napisał:

 

tak

A teraz zobaczcie opis osób które miały covid, a opis kolegi @aandin który sobie wmówił że miał covid :)

Czyli jak zdiagnozowałem u siebie ewidentnie covida a nie robiłem testu to nie mam prawa mówić, że go miałem? 
Co z osobami, które miały bardzo krótko covida albo są bezobjawowe?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DDiablo napisał:

zdiagnozowałem u siebie ewidentnie covida

Jak? :D dobrze wiesz, że covid jest podobny do przeziębienia. 

Tylko test ci powie czy przeszedłeś chorobę. 

Pamiętaj że tu nie chodzi o katar i kaszel ale o to co może wyrządzić w twoim organizmie. 

Zobacz jak inni (kilka postów wyżej) się dalej męczą. 

7 godzin temu, DDiablo napisał:

nie robiłem testu to nie mam prawa mówić, że go miałem? 

No właśnie nie, bo oficjalnie nie robiles testu, podejrzewasz chorobę a to xo innego. 

7 godzin temu, DDiablo napisał:

ewidentnie

Ciekawe jak? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jak zrobiłeś test, wynik był pozytywny, a ty zdrowiutki to miałeś covid. Jak miałem tydzień wysoka gorączkę, utratę węchu i smaku ale nie zrobiłem testu (świadomie i z premedytacją nie dałem sobie dłubać w nosie) to covida nie miałem.
A to wszystko przy tak wątpliwych wynikowo testach.
Pięknie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelTSW napisał:

Jak? :D dobrze wiesz, że covid jest podobny do przeziębienia. 

Tylko test ci powie czy przeszedłeś chorobę. 

Pamiętaj że tu nie chodzi o katar i kaszel ale o to co może wyrządzić w twoim organizmie. 

Zobacz jak inni (kilka postów wyżej) się dalej męczą. 

No właśnie nie, bo oficjalnie nie robiles testu, podejrzewasz chorobę a to xo innego. 

Ciekawe jak? 

No jak mam problem z odróżnieniem grypy od covidu to ja nie mam pytań. Nagła utrata smaku i węchu + inne objawy i nie trzeba robić żadnych testów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie możesz. 

To tak jakbyś w dniu 18 urodzin mówił że możesz kupić piwo ale nie mógł tego w sklepie udokumentować bo nie masz dowodu. 

 

Możesz mieć covid ale dopiero test daje 100% pewności. (w przeciwnym razie to może być wciąż tylko przeziębienie) 

Łatwiej oczywiście stwierdzić covid u siebie gdy ma się covid potwierdzony u kogoś z domowników. W przeciwnym razie to tylko domniemanie 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...