Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wolność słowa i brak zamordyzmu wg @TimesSquare, wszczy którzy twierdzą że szczepionki działają (Ci "opłacani cwaniacy" to chyba lekarze?) powinni być w więzieniu. Komedia :)

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niedzielski-krytykuje-malopolska-kurator-oswiaty-potepiam-takie-oznaki-braku-rozumu/9cftgq1,79cfc278

 

Cytat

Minister zdrowia skrytykował wypowiedź małopolskiej kurator oświaty. "Potępiam takie oznaki braku rozumu"

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Beks napisał:

łóżka są blokowane przez duszących się antyszczepów

A te "antyszczepy" to którzy obecnie? Ci po jednej dawce i dwóch to też "antyszczepy"? Bo już straciłem rachubę, po której dawce obecnie ludzie nie są "antyszczepami".

 

6 minut temu, dvbtowiec napisał:

Wolność słowa i brak zamordyzmu wg @TimesSquare, wszczy którzy twierdzą że szczepionki działają powinni być w więzieniu. Komedia

Muszę dodać do pana listy również brak czytania ze zrozumieniem i szerzenie kłamstw. Proszę wskazać, w którym miejscu napisałem, że wszyscy, którzy twierdzą, że szczepionki działają powinni trafić do więzienia. Czekam.

Edytowane przez TimesSquare
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Napisałeś to nawiązując do mojej wypowiedzi że szczepienia przynoszą efekty. Szanuj inteligencję czytelników. :)

Kończe polemikę z Tobą. Nie ma sensu dyskusja z kimś kto zaczyna rozmowy o więzeniu. To już jest tak niski poziom dyskusji, że nie warto w to brnąć. 

Słuchaj. Podałeś jakieś dane z nosa (aby nie powiedzieć dobitniej). Poprosiłem cie o rzetelne, naukowe źródło tych danych. Powiedziałeś, że wystarczy zapoznać się z danymi z Ministerstwa Zdrowia. Wybacz, ale ta organizacja jest skompromitowana od wielu, wielu miesięcy i żadna informacja od nich nie powinna być uważana za rzetelną.

 

A do więzienia powinien moim zdaniem trafić każdy, komu się udowodni, że brał udział w niszczeniu życia setkom tysięcy (a może nawet milionom) ludzi poprzez bezprawne lockdowny. Ludzie tracili dobytek swojego życia. Ludzie podupadali na zdrowiu (również psychicznym). Ludzie popełniali samobójstwa i targali się na swoje życie. Ludzie umierali na choroby niezwiązane z Covidem, bo nie byli leczeni. Ludzie, którzy brali w tym udział powinni zostać rozliczeni. Poza tym, do więzienia powinien trafić każdy, komu się udowodni, że brał łapówki za lobbowanie preparatu.

  • Popieram 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Beks napisał:

Ja powtarzam to od początku najważniejsze są szczepienia, gdyż leku nie mamy i nie wiadomo czy będziemy go mieć. 

 

Oczywiście że mamy, tylko badania nad tym lekiem trwają podejrzanie długo i opinia publiczna dostaje co najwyżej skąpe informacje o ich wynikach. Nie mam dowodów, ale sytuacja pozwala snuć podejrzenia że ktoś uprawia w tej kwestii sabotaż.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaś Fasola napisał:

A masz rzetelne, naukowe źródło że tak nie jest?. Fakty są inne.

No wlasnie o to chodzi, ze jesli mowimy o Covidzie, to w dzisiejszych czasach ciezko powiedziec, co jest rzetelne, a co nie. Widzimy, ze sprawa jest "globalna", i ze "maczaja w tym palce" korporacje i politycy. W gre wchodza gigantyczne pieniadze. Dlatego wstrzymalbym sie z mowieniem, ze fakty sa takie, albo srakie. Jedynym faktem jest to, ze Covid to nie jest cos nowego. Ten wirus istnieje od dziesiatek lat. Prace naukowe na jego temat pojawialy sie juz kilkadziesiat lat temu. Ten wirus nie istnieje od 2019/2020 roku. Dlatego ja nie twierdze, ze pandemii nie ma. Nie twierdze, ze szczepionki sa zle. Nie twierdze, ze jakas czesc ludzi umiera z powodu tego konkretnego wariantu o nazwie Covid-19. Twierdze jedynie, ze nie wolno w imie tego konkretnego wirusa niszczyc zycia calej populacji Ziemi, wprowadzac przymusow, segregacji i niszczyc calego "porzadku", ktory istnial do 2020 roku. W imie czego to ma sie stac? W imie wirusa, ktorego smiertelnosc mozna liczyc w promilach %? Nie bede sie wiecej rozpisywal, bo i tak nikogo nie przekonam, ani nie zbawie swiata. 

Edytowane przez TimesSquare
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare Oczywiście że wiemy jak działają szczepienia. Jest ponad rok doświadczenia. Widać to po statystykach choćby zgonów i pobytów w szpitalach.

Zakładasz że na całym świecie tyle miliardów ludzi dało się wkręcić spisek i nikt tego spisku nie wykrywa? 

W grę wchodzą pieniądze, gdyż masa ludzi pracuje nad rozwiązaniem problemu. 

To ich praca. Nikt za darmo nie pracuje. 

Jeśli nie masz przekonania co do faktów to nie miej, a nie pisz innym że plotą. 

Ja wierzę lekarzon i nauce. 

 

 

 

Co niszczenia życia. Wiele żyć zostało zniszczonych na skutek braku odpowiedzialności innych, choćby przez zaj~te szpitale. To jest odbieranie wolności i prawa do leczenia na inne choroby. 

Punt widzenia zależy od punktu siedzenia. 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Oczywiście że wiemy jak działają szczepienia. Jest ponad rok doświadczenia. Widać to po statystykach choćby zgonów i pobytów w szpitalach.

To, jak naprawde dzialaja te konkretne szczepionki i to, jaki wplyw maja na organizm czlowieka, wyjdzie za 10, 15, 20, 30 lat. Nie wiemy jakie beda ich dlugofalowe skutki. Nikt tego nie wie. Jako myslacy czlowiek, mam prawo miec watpliwosci, mam prawo zadawac pytania. Mam prawo kwestionowac to wszystko widzac, jak czesto jest zmiana komunikacji na temat skutecznosci tych szczepionek.

 

Nie jestem bezrozumnym zwierzeciem, ktorego ktos chce zaszczepic budzaca tyle watpliwosc szczepionka, a ja mam potulnie to zaakceptowac i mowic "robcie ze mna, co chcecie". Nie! I zrozumcie to wreszcie, wy zamordystyczne, niemajace skrupulow "wielkie paniska zycia i smierci"! Jestem wolnym czlowiekiem! Doroslym czlowiekiem! Mam wolna wolne! Mam prawo podejmowac decyzje! I zaden dvbtowiec nie ma prawa decydowac za mnie, straszyc mnie i odbierac mi moje prawa! To, co stalo sie z ludzmi na przestrzeni ostatnich 2 lat jest przerazajace. To, co "oni" zrobili z wami jest straszne. Wstyd mi za was! 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TimesSquare napisał:

Twierdze jedynie, ze nie wolno w imie tego konkretnego wirusa niszczyc zycia calej populacji Ziemi, wprowadzac przymusow, segregacji i niszczyc calego "porzadku", ktory istnial do 2020 roku. W imie czego to ma sie stac? W imie wirusa, ktorego smiertelnosc mozna liczyc w promilach %?

 

Dodam więcej: Nieważne jak wysoka byłaby śmiertelność Covida, po niemal dwóch latach nie można dłużej niszczyć życia społecznego znanego ludziom przez setki lat do marca 2020 r.

Nawet jakby to była epidemia dżumy, to po tak długim czasie trzeba w końcu zacząć żyć w społeczeństwie.

@dvbtowiec i podobni: Czy chcecie żeby Wy i Wasze dzieci do końca życia żyły w świecie izolowania każdego człowieka który ma katar i podwyższoną temperaturę? Żeby jadąc na wakacje za granicę, musiały dłubać w nosie patykiem (tak, niektóre kraje nie wpuszczają "na szczepionkę"), a w razie dodatniego wyniku testu były zamykane?

Edytowane przez michael112
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co "ekspert" to opinia. Na jednym portalu przeciwstawne sobie tezy:

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-wloska-wirusolog-2022-rok-nie-przyniesie-konca-pandemii,nId,5756719

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-omikron-moze-byc-ostatnim-takim-wariantem,nId,5756727

 

I ja mam ufać naukowcom? :sciana:

 

Jeszcze na deser:

 

Cytat

Obecnie nie mamy innych, skuteczniejszych niż szczepienia, narzędzi walki z SARS-CoV-2. Dlatego należy restrykcyjnie przestrzegać wszystkich, obowiązujących do tej pory zaleceń, w tym noszenia maseczek i utrzymywania dystansu
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-omikron-wymyka-sie-przeciwcialom-ale-nie-limfocytom-t,nId,5756721#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

Najskuteczniejszą metodą walki są szczepienia. Dlatego, logicznym wnioskiem, zdaniem "ekspert", jest... noszenie masek, dystansów sansów itd.:rofl:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ronnie84 napisał:

Jaka nauka mówi że szczepionke na wirusa można wyprodukować i uznać za skuteczną bezpieczną dla ludzi w przeciągu 3 miesięcy?

A jaka nauka mówi, że nie można? Można tak między sobą pisać w nieskończoność. Chcesz mieć jakieś minimalne słowo w tej sprawie, skończ studia, zrób doktorat i zostań lekarzem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michael112 napisał:

Czy chcecie żeby Wy i Wasze dzieci do końca życia żyły w świecie izolowania każdego człowieka który ma katar i podwyższoną temperaturę? Żeby jadąc na wakacje za granicę, musiały dłubać w nosie patykiem (tak, niektóre kraje nie wpuszczają "na szczepionkę"), a w razie dodatniego wyniku testu były zamykane?

Ja Ci zadam inne pytanie, czy chcesz aby Twoje dzieci i wnuki mogły się cieszyć długą obecnością z Tobą, generalnie z rodzicami, dziatkami, wujostwem, czy jak życie pokazuje także rodzeństwem i kuzynostwem?

Możesz wszystko ignorować, ale nie zignorujesz jednego wirus zabija.

Proszę mi nie wciskać takiej taniej tandety że jestem za ograniczaniem praw.

Ważę rację, zdrowie i życie przede wszystkim.

Skutki braku szczepień w Polsce widać gołym okiem po statystykach zgonów. Jedne z najwyższych w Europie i na świecie.

Wierzę w to że prędzej czy później nauka pokona tego dziada o ile sami będziemy chcieli nauce w tym pomóc, a nie siać teorie spiskowe i stawać w poprzek.

13 godzin temu, TimesSquare napisał:

To, jak naprawde dzialaja te konkretne szczepionki i to, jaki wplyw maja na organizm czlowieka, wyjdzie za 10, 15, 20, 30 lat. Nie wiemy jakie beda ich dlugofalowe skutki. Nikt tego nie wie.

W szczepionkach jest nieaktywny fragment wirusa, lub definicja jego kolca. Nic więcej tam nie ma, poza środkami konserwującymi.

Jeśli boisz się długofalowych skutków takiego składu, a nie boisz się długofalowych skutków bezproblemowego namnażania się wirusa po przejściu choroby, a na 99% prędzej czy później każdy z nas zachoruje, no to chyba nie ma o czym rozmawiać.

Nie jeden z Was łyka zapewne różne suplementy diety, nie zastanawiając się na długofalowymi skutkami ubocznymi składu chemicznego tych tabletek, a tu takie halo o szczepionkę :) Litości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka nauka mówi, że nie można? Można tak między sobą pisać w nieskończoność. Chcesz mieć jakieś minimalne słowo w tej sprawie, skończ studia, zrób doktorat i zostań lekarzem.
To poczytaj sobie ile trwał dotychczas okres przygotowywania szczepionek przed wprowadzeniem ich na rynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aandin Polecam Ci także do poczytania ile osób i zespołów pracuje nad szczepionkami dla COVID na całym świecie, oraz że postanowiły zrezygnować na etapie badań ze ścisłej ochrony tajemnicy i wymieniać się na niespotykaną dotąd skalę pracami naukowymi.

Zespoły badawcze były także dotowane na niespotykaną dotąd skalę przez różne państwa, co pozwoliło zaangażować wszystkie siły i środki na prace badawcze.

Pokaż nam taką współpracę w innych szczepionkach, a potem zastanów się czy to nie wpłynęło na przyspieszenie prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brtk napisał:

A jaka nauka mówi, że nie można? Można tak między sobą pisać w nieskończoność. Chcesz mieć jakieś minimalne słowo w tej sprawie, skończ studia, zrób doktorat i zostań lekarzem.

A Ty skończyłeś medycynę że się mądrzysz? 

Poza tym jest wolność słowa i wypowiedzi nie tylko dla szarlatanów ale i dla zdrowo myślących i wątpiących w oficjalne przekazy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma wiedzy i argumentów, to zaczynają się wycieczki słowne, w szczególności przez "antyszczepy". I co chwile pojawia się coraz to nowe osoby, by wtrącić SWOJE (niestety, myślący że wiedzą lepiej od lekarzy i naukowców) 3 grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...