Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem covida... na szczęście obyło się bez szpitala. Tydzień miałem wyjęty z życia... Ogromny ból głowy, osłabienie, brak apetytu, pojawiająca się nieregularnie gorączka, strata węchu i smaku. Przesiedziałem w domu 3 tygodnie, obecnie ozdrowieniec. ;)

Nawet przejście tego czegoś nie przekonało mnie do szczepień... do maja mam do namysłu, czy się zaszczepić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PawelU1981 napisał:

No cóż. Pewnie znów kłamstwo i foliarstwo w Szpitalu w Siemianowicach :D

Nie wiem czy kłamstwo i foliarstwo ale na pewno niepoprawnie zadane pytanie numer 3,4 i 5 sprawiają, że te dane niewiele mówią w kontekście COVID. No bo jak powszechnie wiadomo, na OIOM można trafić z różnymi chorobami i na podstawie tego dokumentu nie wiemy z jakiej przyczyny tam trafili i wymagali leczenia. W pytaniu trzecim aż prosiło się o podzielenie zgonów na zaszczepionych i niezaszczepionych ale też źle sformułowano pytanie. 

O ile wyniki, które widzimy faktycznie mogą dawać do myślenia, o tyle nie można wyciągać jakichkolwiek wniosków na ich podstawie, bo jak napisałem wyżej, osoba pisząca pytania zrobiła to źle, umyślnie bądź nie, nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
2 godziny temu, mrozio11 napisał:

Nie wiem czy kłamstwo i foliarstwo ale na pewno niepoprawnie zadane pytanie numer 3,4 i 5 sprawiają, że te dane niewiele mówią w kontekście COVID. No bo jak powszechnie wiadomo, na OIOM można trafić z różnymi chorobami i na podstawie tego dokumentu nie wiemy z jakiej przyczyny tam trafili i wymagali leczenia. W pytaniu trzecim aż prosiło się o podzielenie zgonów na zaszczepionych i niezaszczepionych ale też źle sformułowano pytanie. 

O ile wyniki, które widzimy faktycznie mogą dawać do myślenia, o tyle nie można wyciągać jakichkolwiek wniosków na ich podstawie, bo jak napisałem wyżej, osoba pisząca pytania zrobiła to źle, umyślnie bądź nie, nie wiem :)

Fajnie, że chociaż dają do myślenia.

3 godziny temu, Jax napisał:

Powinni i u nas wprowadzić takie obostrzenia dla niezaszczepionych i zaszczepionych jak w Niemczech.

Spotkania towarzyskie powinny być z limitem do 10 osób.

Dziś jeden doktorek w TVN24 powiedział, że przy stole w maskach, rodzinie test robić przed wejściem do domu (bo taki szybki to można szybko mieć wynik), nie dotykać się, nie całować, nie przytulać. Całkiem pogięło mózgi tym pseudolekarzom. A normalnie leczą, zaglądają do gardła, robią zabiegi dotyczące błon śluzowych w gardle i jakoś nie nakazują robienia testu. Biorą z ulicy pacjenta i działają, ale płaci się za to, gdyż w NFZ postanowili nie robić nic i czekać aż sam zejdziesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, andrzejgratis napisał:

Przeszedłem covida... na szczęście obyło się bez szpitala. Tydzień miałem wyjęty z życia... Ogromny ból głowy, osłabienie, brak apetytu, pojawiająca się nieregularnie gorączka, strata węchu i smaku. Przesiedziałem w domu 3 tygodnie, obecnie ozdrowieniec. ;)

Nawet przejście tego czegoś nie przekonało mnie do szczepień... do maja mam do namysłu, czy się zaszczepić. :)

Ja też to przeszedłem, masakra, oblewały mnie poty, słabość jak w agonii, utrata węchu i smaku, kaszel wyrywający płuca. Dwa tygodnie mnie szarpało, nie brałem L4 tylko wykorzystałem zaległy urlop. Jakoś wykurowałem się, przeżyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w obostrzeniach. Zaszczepiony też idzie na kwarantannę! 

 

 

Szczepienie już nie zwalnia nas z kwarantanny! Można być zaszczepionym dwiema, a nawet trzema dawkami, ale i tak w sytuacji, kiedy nasz domownik zachoruje na COVID-19, automatycznie zostaniemy skierowani na kwarantannę. Te zmiany już obowiązują i warto je znać. Zwłaszcza że każdego dnia odnotowywanych jest 15-20 tys. nowych przypadków koronawirusa i nie trudno o zakażenie. Co zrobić, by kwarantanna nie popsuła świąt Bożego Narodzenia? Jest jeden sposób, by jej uniknąć – trzeba wykonać test.

Lekarze ostrzegają, że nawet osoby zaszczepione mogą przenosić koronawirusa i nim zakażać.
 

 

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zmiany-w-obostrzeniach-zaszczepiony-też-idzie-na-kwarantannę/ar-AAS8k7R?ocid=hwminus&appid=hwbrowser&ctype=news

 

I tak powinno być od początku a nie tylko jedna grupa.

 

 

Zdrowych Wesołych Świąt   😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dopadł wirus i właśnie siedzę na domowej izolacji, żona zaszczepiona 2 dawkami na kwarantannie. Poszła na test 3 dni po moim (zgodnie z zaleceniem lekarza) na szczęście wyszedł Jej negatywny. Gdyby nie była zaszczepiona to kwarantanna przedłużona by u niej była na 7 dni po końcu mojej izolacji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jax napisał:

 

 

36 minut temu, ronnie84 napisał:

Mnie dopadł wirus i właśnie siedzę na domowej izolacji

Ja nawet na żadne testy nie chodzę. Sam się leczę tak samo jak zawsze i jakoś daję radę. Po co mam dawać pretekst to uziemnienia mnie? Chyba, że ktoś to lubi.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jacek właśnie pokazał czym jest kwarantanna i koronawirus :D Ale nie żebym się czepiał. Przykład powinien iść z góry :D

 

https://wyborcza.pl/7,75398,27946298,onet-jacek-kurski-polecial-na-eurowizje-junior-choc.html?disableRedirects=true&fbclid=IwAR2g3wcjmzDIzPEXZbw0fE8yRHpZEt-CJ6cVbKQsdXT_Z2g-FnuzlvukSN0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się wiceminister wygadał. Wszędzie trąbią i straszą że w szpitalach 99 procent to niezaszczepieni, a tylko 1 procent zaszczepieni. A dziś bach... na 549 zgonów, 410 niezaszczepieni, a 139 zaszczepieni. Wiadomo że między zarażonymi a zgonami nie można postawić znaku równości, ale do myślenia daje

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...