Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowych obostrzeń nie będzie. Taki plan ma rząd.

 

Cytat

Do końca obecnej fali pandemii koronawirusa ma nie być żadnych nowych obostrzeń. Taki plan ma rząd. Oznacza to brak ograniczenia korzystania z restauracji, kin, hoteli, dyskotek i siłowni, niezależne od tego, czy ktoś jest zaszczepiony, czy nie.

 

Na początku koronaparanoi nie sądziłem że kiedyś stwierdzę iż naprawdę jestem zadowolony z postępowania tego rządu! :) 

 

Całkowicie odwrotne nastroje w Austrii: Lockdown dla wszystkich i obowiązek szczepień. Nieoficjalne doniesienia z Austrii.

 

Cytat

Decyzja już zapadła: od poniedziałku w całej Austrii zacznie obowiązywać lockdown i to dla wszystkich, bez względu na to, czy się zaszczepili przeciw Covid-19, czy nie. Takie nieoficjalne informacje podaje gazeta "Kronen Zeitung".

 

Takiej decyzji to już nie rozumiem, bo szczepienie miało być m.in. po to żeby ludzie mieli spokój. Ja rozumiem, że osoba zaszczepiona również może zachorować, ale taka osoba zrobiła to co mogła zrobić i to już nie wina tej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aandin napisał:

Jak widzę nadal nie potrafisz czytać.Jest dopuszczony przeciw grypie typu A.

Widziałem, ale to nie wirus Covid-19 :) Nie podałeś mi fragmentu gdzie jest napisane że na Covid jest skuteczny. 

 

Godzinę temu, aandin napisał:

Ten cały srowid to normalna choroba grypopochodna.

Objawy są podobne, co nie znaczy że to grypka.

Godzinę temu, aandin napisał:

Jak masz ochote to tak rób.Reszcie dajcie spokój

Ale czy ktoś Cię do czegoś zmusza? Chyba Ty tutaj innych zamęczasz tym jakie to szczepionki są straszne. Może weź sobie do serca radę którą dajesz innym :)

38 minut temu, michael112 napisał:

Nowych obostrzeń nie będzie. Taki plan ma rząd.

Na początku koronaparanoi nie sądziłem że kiedyś stwierdzę iż naprawdę jestem zadowolony z postępowania tego rządu! :) 

Nie wiem czy równie zadowoleni są Ci którzy nie mają wykonywanych planowych zabiegów, bo likwiduje się kolejne oddziały, aby niezaszczepionych na Covid położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Nie wiem czy równie zadowoleni są Ci którzy nie mają wykonywanych planowych zabiegów, bo likwiduje się kolejne oddziały, aby niezaszczepionych na Covid położyć.

Raczej nie są, w moim mieście zlikwidowali jeden oddział i przekształcili na covidowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aandin Nie wszędzie się ludzi wcale nie leczy. W mojej okolicy normalnie się ludzi przyjmuje na wizytę i ich leczy. Nie trzeba się umawiać prywatnie. Z przebiegiem choroby masz rację, bo właśnie u niektórych się rozwija zapalenie oskrzeli i przy standardowym leczeniu jest poprawa. U innych przejdzie w zapalenie płuc, a wtedy nie ma wyjścia jak szpital i pod tlen. U mnie kaszlu na początku nie było, a jak niby najgorsze przeszło, to się przyplątał. 

Najgorsze jest to, że można mieć SarsCov2, a szybki test go nie wykaże. Także uprzedzam, że jeśli pokaże wam ujemny, to tak na 50% znaczy, że nie macie (mając objawy zakażenia). Jak dodatni, to jakieś 95% że jesteście zakażeni. Tak to wygląda w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the cable guy Wiem.Najgorsze jest to,ze jeśli ludzie dzwonią do przychodni z objawami grypopodobnymi przez większość lekarzy są przymusowo kierowani na test.Zupełnie zbędny zresztą.Ludzie są zmęczeni tymi kwarantannami i tak jak pisałem,wielu chodzi chorych wszędzie leczących się na własną rękę.Czy z epidemicznego punktu widzenia to jest dobre?Na pewno nie.Te idiotyzmy są przeciwskuteczne.Właśnie dlatego aktualnie jest mnóstwo osób z objawami.Nie zawaham się stwierdzić,że ponad połowa populacji.Przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej mają osoby starsze. Czyli w sumie jak zawsze, najsłabsi i "najmniej potrzebni". 

Ciekawe jest to, że kwarantanny już nikt nie pilnuje. Żadnej policji, która by odwiedzała ludzi, sprawdzając czy są w domu. Nie wiem czy to kwestia ilości zakażonych, braku komunikacji pomiędzy służbami, czy zwyczajne olewanie sprawy, bo przywykliśmy do tego wirusa. 

2 godziny temu, Beks napisał:

Austria pierwszym krajem w Europie z obowiązkiem szczepień przeciwko koronawirusowi. 

Zaczęło się. Jednak nie sądzę, że w Polsce by to przeszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla zwolenników bzdur, że 99% zgonów to niezaszczepieni. Miłego oglądania, to tylko 1,5 minuty.   :)

 

 

5 minut temu, the cable guy napisał:

 

Zaczęło się. Jednak nie sądzę, że w Polsce by to przeszło. 

 W Austrii te obowiązkowe szczepienia to od lutego. Dio tego czasu zdążą się wycofać z tego debilnego pomysłu.

Edytowane przez kowjanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
7 godzin temu, michael112 napisał:

Nowych obostrzeń nie będzie. Taki plan ma rząd.

 

 

Na początku koronaparanoi nie sądziłem że kiedyś stwierdzę iż naprawdę jestem zadowolony z postępowania tego rządu! :) 

 

Całkowicie odwrotne nastroje w Austrii: Lockdown dla wszystkich i obowiązek szczepień. Nieoficjalne doniesienia z Austrii.

 

 

Takiej decyzji to już nie rozumiem, bo szczepienie miało być m.in. po to żeby ludzie mieli spokój. Ja rozumiem, że osoba zaszczepiona również może zachorować, ale taka osoba zrobiła to co mogła zrobić i to już nie wina tej osoby.

Nowych obostrzeń nie planują, a już teraz wielki problem z miejscami dla zakażonych.

 

Ratownicy z pobliskich miejscowości jeżdżą z pacjentami zakażonymi po 100-150 km i w tych kombinezonach ani nic zjeść przez kilka godzin, ani się nawet wysikać.

 

Służba zdrowia już jest na granicach wytrzymałości, a co będzie dalej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy model szwedzki, tylko służbę zdrowią krajową... Ogólnie źle to wygląda w znacznie szerszym zakresie - zakażenia, euro po 4.7, inflacja.

Jak zrobią lockdown i znowu zaczną rzucać kasą to złotówka jeszcze bardziej straci na wartości.

A jak jeszcze wejdzie "polski ład", aż mnie głowa zaczyna boleć ;).

Co do Austrii - zaraz lockdown całego kraju.

Zaraz podobno to samo w Niemczech. Szczepionki niestety zawiodły mocno i nie można wszystkiego zwalać na niezaszczepionych. Pozostają albo ciągłe lockdowny, albo podejście jak UK czy Szwecja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowjanko napisał:

W Austrii te obowiązkowe szczepienia to od lutego. Dio tego czasu zdążą się wycofać z tego debilnego pomysłu.

 

W Austrii to różnie może być, nie znam mentalności oraz podejścia różnych innych krajów.

 

55 minut temu, bgmnt napisał:

Szczepionki niestety zawiodły mocno i nie można wszystkiego zwalać na niezaszczepionych. Pozostają albo ciągłe lockdowny, albo podejście jak UK czy Szwecja.

 

Nareszcie ktoś powiedział jak jest, bez "fanbojstwa" paranoików covidowych i bez "fanbojstwa" antycovidowców.

Oczywiście obstaję przy tym drugim wyjściu i cieszę się że w Polsce rząd poszedł mniej więcej tą drogą. Piszę: mniej-więcej, no bo wciąż mamy nakaz noszenia maseczek (nigdy do końca nie wiadomo kiedy mogą wlepić mandat). Poza tym niektóre instytucje wprowadzają przymusowe strzykanie bezdotykowym termometrem a nie wszystkie wydarzenia kulturalne czy kongresy branżowe odbywają się normalnie. Niestety, tego drugiego i tego trzeciego nie da się cofnąć rozporządzeniem, są to indywidualne decyzje organizatorów i właścicieli instytucji.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem by się przydała rozsądna polityka informacji. Ludzie powinni sobie zdawać sprawę z realiów, bo sporo osób przeszło od strachu, do kompletnego lekceważenia wirusa. Odnoszę wrażenie, że niektóre instytucje również. Na swoim przykładzie powiem, że 10 dni tzw. kwarantanny, a ani razu nikt tego nie sprawdził. Jakbym był człowiekiem nieodpowiedzialnym, to przecież mógłbym chodzić i zakażać. 

Niestety modne jest straszenie, że wszyscy umrą, od razu pójdą pod respirator. Ewentualnie twierdzenie, że to zwykłe przeziębionko i nikomu nic nie grozi. 

Szczepionki nie są skuteczne i to jest fakt. Więc wymaganie szczepień i dawanie przywilejów zaszczepionym jest kompletną bzdurą, która nie powinna mieć miejsca. Takie tworzenie fałszywego poczucia bezpieczeństwa, które później prowadzi do znalezienia winnych kryzysu w ochronie zdrowia. 

W końcu pal licho, że dyrektorzy szpitala (nie tymczasowego) wymieniają takie problemy jak np. brak ogrzewania lub brak odpowiedniej instalacji do podawania chorym tlenu. Wiadomo, że winni tego typu wydarzeniom są ludzie bez przyjętej szczypawki. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji mniemanej pandemii postępuje kryzys gospodarczy spowodowany zrywaniem łańcuchów dostaw. Kolejne branże alarmują o załamaniu. Po problemach z półprzewodnikami nastąpił mega problem z magnezem. Koncerny zapowiadają redukcje zatrudnienia w dziesiątkach tysięcy. Do tego kooperanci. To na początek. Prorokuje się kryzys energetyczny i zapowiada masowe blackouty. Walczy się z żywnością poprzez wybijanie stad bydła,świń czy drobiu pod pozorem zarazy. Przy okazji UE zatwierdziła do celów spożywczych mąkę produkowaną z insektów. Teorie spiskowe spełniają się na naszych oczach.

Edytowane przez aandin
Po każdym zdaniu stawiamy spację. Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 10:41, Jax napisał:
Ciekawe czy wprowadzą w Polsce obowiązkowe szczepienia jak w Austrii?

Nie sądzę, sądząc po obecnym podejściu. Chyba że do władzy dojdzie PO/Lewica...

 

W dniu 20.11.2021 o 10:42, BiL napisał:
100 zakażeń na początku pandemii - zamknięte kina, siłownie, aquaparki itp.
1000 zakażeń obecnie - wszystko wolno...

To zależy kiedy. Latem tego roku też było 100 zachorowań dziennie i prawie nie było obostrzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą "koronką" postanowiłem wypunktować.

 

1. Plan jest taki aby ludzie byli skłóceni najbardziej jak się da.
2. Dlaczego pomimo szczepień więcej osób choruje niż rok temu gdy nie było szczepionek?
3. Dlaczego pomimo zaszczepienia większości ludzi np. Holandia, nadal wprowadza się lockdowny?
4. Dlaczego w Szwecji bez lockdownów nie ma tak dużej ilości zachorowań?
5. Dlaczego robiąc testy trzeba wkładać kija w głowę, zamiast zrobić to z ust (ślina)?
6. Następnym wirusem może być coś podobnego do Ospy. Tzw. Celebryci już o tym mówią tak jak zapowiadali pandemię koronawirusa.
7. W wielu miejscach świata rośnie zagrożenie wojną.

 

Edytowane przez Kirk
Wycięto offtopic polityczny
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każdy rozsądny człowiek już zauważył, że korona to tylko przykrywka do czegoś znacznie gorszego co nas czeka wkrótce. I już się dzieją dziwne i złe rzeczy na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 09:29, dvbtowiec napisał:
Zakładając że to prawda, to nadal dowodzi 70% skuteczności. Jest to jednam mniejsza "bzdura" niż Twoje że szczepionka nic nie daje

 


Bagatelizujesz kłamstwa powtarzane od wielu miesięcy w głównym nurcie i przez tzw. ekspertów telewizyjnych, normalne kiedy sypie się retoryka.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...