Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle że na jesień gdy liczby wystrzela w górę a umierający będą głównie szczepieni (a beda bo większość zaszczepiona) to skończy się szczepienie go reszta sobie odpuści widząc jaki cyrk mamy.

W uk po 150 dziennie umiera przy szczepieniach gdy rok temu było po 100 zakażeń dziennie bez szczepień a na wakacje jechał każdy :)

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dr Aneta Afelt, członkini zespołu doradczego ds. Covid-19 przy Prezesie PAN i Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego na Uniwersytecie Warszawskim

Cytat

 

Teraz Polacy wracają z wakacji. Część osób wypoczywała w kraju, ale wiele wyruszyło za granicę, w szczególności do takich miejsc, które mają albo słabą kontrolę, jeśli chodzi o rygory epidemiczne, albo mają pandemiczne oczekiwania na poziomie minimalnym. Jest duże zagrożenie, że wracając do kraju, możemy być nieświadomymi nosicielami koronawirusa. Być może nawet różnych wariantów.

Do Polski przyjeżdżają też turyści zza granicy, bo dalsze podróże poza kontynent europejski są obecnie zbyt ryzykowne. To też sprzyja w najbliższym czasie zaostrzeniu sytuacji epidemicznej.

...

Dodatkowo wariant delta jest bardzo intensywnie zakaźny i może również zakażać osoby zaszczepione. Oczywiście takie osoby przechodzą zakażenie skąpoobjawowo lub bezobjawowo, ale na szczęście mają też bardzo krótki okres, kiedy mogą transmitować wirusa. Niemniej jednak jest to powrót również osób zaszczepionych na rynek możliwości transmisyjnych wirusa. To niekorzystne dla rozwoju epidemii. Nie mając objawów, nie wiemy, że możemy zakażać. Nie przestrzegając dystansu społecznego, noszenia maseczek, ograniczenia kontaktów społecznych, napędzamy „klientów" dla wariantu delta.

 

https://www.rp.pl/Covid-19/308229972-Koronawirus-Kiedy-czeka-nas-kolejny-szczyt-zakazen-w-Polsce-Dr-Afelt-odpowiada.html

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patryszq ale wiesz, że przed Covid-19 ludzie też łapali zapalenie płuc? Młodzi i zdrowi również trafiali do szpitala i nie wiadomo było czemu. Rocznie tysiące osób w Polsce umierało z powodu zapaleń płuc i chorób płuc, które nie miały znanej przyczyny. SarsCoV2 to wirus medialny, a strachem namówiono do szczepień miliardy ludzi i zarobiono ogromne pieniądze. 

Powstał straszliwy precedens, którego rządy będą teraz używać. Paszporty szczepionkowe to kolejny krok do całkowitej inwigilacji, ale też większej władzy. 

Wiem, teorie spiskowe, te sprawy. Szury, antyszczepionkowcy, płaskoziemcy. Tylko teraz przychodzi jakaś kobitka z sanepidu i może cię zamknąć na 30 dni w domu, bo sąsiad cię podał jako kontakt, a wyszedł mu pozytywny test na koronę. Jeśli naprawdę uważasz, że tak powinna wyglądać normalność, to gratuluję.  

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie nagonkę polskich sprzedajnych mediów na AstraZenecę i gloryfikowanie Pfizera? Doszło do tego, że nikt nie chciał Astry, którą zaczęto traktować jako szczepionkę dla plebsu, a Pfizera dla elity.  Im więcej badań, tym prawda wychodzi na jaw.  

https://www.medonet.pl/zdrowie,covid-19--skutecznosc-szczepionki-pfizer-mniejsza-niz-astrazeneki-i-moderny,artykul,32899381.html 

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, the cable guy napisał:

Rocznie tysiące osób w Polsce umierało z powodu zapaleń płuc i chorób płuc, które nie miały znanej przyczyny.

Źródło?

7 godzin temu, Umek napisał:

będziecie łykać jak pelikany co pół roku :)

Martwi Cię to? Bo mnie nie, a wygląda na to jakbyś bardziej przeżywał ode mnie :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, the cable guy napisał:

@patryszq ale wiesz, że przed Covid-19 ludzie też łapali zapalenie płuc? Młodzi i zdrowi również trafiali do szpitala i nie wiadomo było czemu. Rocznie tysiące osób w Polsce umierało z powodu zapaleń płuc i chorób płuc, które nie miały znanej przyczyny. SarsCoV2 to wirus medialny, a strachem namówiono do szczepień miliardy ludzi i zarobiono ogromne pieniądze. 

Powstał straszliwy precedens, którego rządy będą teraz używać. Paszporty szczepionkowe to kolejny krok do całkowitej inwigilacji, ale też większej władzy. 

Wiem, teorie spiskowe, te sprawy. Szury, antyszczepionkowcy, płaskoziemcy. Tylko teraz przychodzi jakaś kobitka z sanepidu i może cię zamknąć na 30 dni w domu, bo sąsiad cię podał jako kontakt, a wyszedł mu pozytywny test na koronę. Jeśli naprawdę uważasz, że tak powinna wyglądać normalność, to gratuluję.  

Zgadza się.Początek 2018 roku.Epidemia wyjątkowo zjadliwej grypy.Na powiklania i zapalenie płuc zmarło kilku moich rówieśników w grupie wiekowej 50+ w przeciągu marca-kwietnia.Do tego kilku dobrze mi znanych starszych sąsiadów.Przychodnie pękały w szwach.I jakoś epidemii nikt nie ogłaszał.

Edytowane przez Sentence
Nie obrażamy na forum. Wycięto część treści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aandin napisał:

Na powiklania i zapalenie płuc zmarło kilku moich rówieśników w grupie wiekowej 50+ w przeciągu marca-kwietnia.Do tego kilku dobrze mi znanych starszych sąsiadów.

Doprawdy? Toż to zdziesiątkowało pół bloku u Ciebie :)

Początek 2018 roku, ta sama rzekomo straszna grypa nikt nie zmarł wśród mnie znanych 50+.

Historie jak widać na forum tworzą się on-line :)

Łatwo jest pisać takie rzeczy  których nie można zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie pisać bzdury o rzekomej fali zgonów na choroby płuc przed covid-19. 

 

Spokojnie nikt Was na siłę nie będzie szczepił. Boją się epidemii głupoty wśród antyszczepionkowców.

Nie wiedzą czy głupota to wada wrodzona czy umiejętność nabyta z wiekiem. Badania trwają. 🙂

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, patryszq napisał:

Ale po co te ironizujące spiny i strzelanie jadem , gadać możemy a i tak stosować się będzie-MY :

 

szczypanie nadal będzie coraz bardziej restrykcyjnie wymagane pod wieloma wymogami 

paszporciki czy jak tam wolicie kody "KUŁAR " po szczypaniu wymagane na potęgę w miejscach nie będącymi pierwszej potrzeby , kina , teatry , muzea , opery , RESTAURACJE , coraz częściej sklepy 

podróże bez " KUŁAR kodu " stają się realne jeszcze bardziej niż komuś z Nas to sie wydawało  

segregacja na szczypanych i nie wkroczy i tak czy tego chcemy czy nie !!

 

Pamietacie jak pisalem o kuzynie okazie zdrowia co walczyl w szpitalu tymczasowym o zycie bo mu zezarło płuco bo złapał C19 , był w spiaczce , hejtowaliscie mnie jak podłe prostackie sępy ze farmazony sieje  - pewnie na zywo byscie mi [beep] obili . Dzis zaszczepiony przeciwciała wysokie ,  odzykuje swoja sprawnosc , cieszy sie ciut innym zyciem córką rodzina  itp , i co złapał C19 znow mimo ze szczypany , osłabiony lekko , bez temp , smak wech obecny ,   wynik pozytywny w obu testach , w szpitalu nie skonczył , płuca wolne bez ataku jak wtedy ... Zyje funkcjonuje , uprawia sport nie rezygnuje ... 

Swiat sie zmienil i czy ktos sie doszukuje spisku , oplaconych klakierow , czipow ,  celebrytow lekarzy , FB specjalizacjatorów ,  niech wierzy ma wybor i decyje . Ale jak swiat swiatem systemu nie zlamie , zamachu nie dokona tylko moze pomamrotac z grazyna czy januszem pod nosem i " jakos " sie dostosowac. A teraz habilitacja i szlachta nie pracuje moze wylac na mnie kubel czy wiadro pomyj jak to mamy w swej mentalnosci . Dotarło 

'

To co piszesz jest bardzo przygnębiające. Niestety, wiele wskazuje na to że tak może się stać i to już niedługo.

 

Niestety, rządzący nas okłamali, podejrzewam zresztą że z premedytacją.

Na początku koronaparanoi, w marcu 2020 mówili że problem potrwa kilka tygodni

W czerwcu tegoż roku, udawali że pandemia się skończyła (pomimo że i tak nie znieśli wszystkich restrykcji).

We wrześniu też opowiadali że ponownego lockdownu nie będzie, a jednak był.

Jak zamykali restauratorów to opowiadali cuda na kiju że niedługo ich otworzą. W listopadzie powstał nawet schemat co kiedy będzie zamykane i otwierane w zależności od liczby przypadków, jednak sami nie przestrzegali własnych zasad.

W kwietniu 2020, jak narzucili obowiązek masek, twierdzili że to do czasu aż będzie szczepionka. W tej chwili szczepionki są powszechnie dostępne, ale również szczepieni nie mogą nawet marzyć o legalnym zdjęciu masek w zamkniętych pomieszczeniach.

Ja się już obawiam że za jakiś czas mogą znowu wprowadzić obowiązek masek na świeżym powietrzu (dla nieszczepionych i dla szczepionych tak samo), a ja idąc ulicą będę musiał mieć oczy dookoła głowy żeby z daleka wypatrzeć czy nie idzie policja żeby zawczasu założyć.

 

Boję się że nasze życie będzie teraz funkcjonować od lockdownu do lockdownu.

Niedawno czytałem że około 40% ludzi zmaga się obecnie z depresją (tylko większość się nie leczy). Ja się dziwię że to nie jest na poziomie 80%, albo nawet blisko 100%.

Jak będzie kolejny rok lockdownu to pewnie wskaźnik będzie znacznie powyżej połowy społeczeństwa.

 

 

Bardzo przykra sprawa że w Polsce nie ma polityków, którzy by chcieli coś zmienić w tej sprawie.

PiS, KO, PL2050, Lewica, PSL i Kukiz są za restrykcjami albo paszportami szczepionkowymi w mniejszym lub większym stopniu.

Konfederacja pozycjonuje się PR-owo na partię wolnościową, przeciwną restrykcjom, ale jak jakiś czas temu natrafiłem na taką oto wypowiedź Korwina: https://www.wykop.pl/link/6186171/korwin-mikke-uklutych-nalezy-zamykac-w-izolatoriach-a-my-zyjmy-normalnie/, to mi ręce opadają i nie ma na kogo głosować.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Ale ginęłoby jeszcze więcej, gdyby za kierownicę siadali ludzie bez umiejętności kierowania pojazdem.

Czujesz analogię do COVID-19 czy nie bardzo?

Jeśli pijesz do zaszczepionych, to nie do końca.

Zauważ że zaszczepieni nadal nie mają pełni praw jakie przysługiwały przed marcem 2020. Nadal trzeba nosić maski w wielu miejscach, w niektórych są pomiary temperatury i tam nikogo nie obchodzi czy jesteś szczepiony czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, aandin napisał:

 

 

@michael112 Kierowca także musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Prawo jazdy nie zwalnia go z myślenia.

Wirus mutuje, tak jak prawo jazdy nie daje 100% pewności że nie będzie wypadków, tak samo szczepionka nie gwarantuje w pełni bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli zaszczepionych będzie nie wystarczająco.

Mnie noszenie maski w miejscach publicznych nie uwiera, a mierzenie temperatury bezdotykowym termometrem nawet nie zauważam.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, michael112 napisał:

Chcesz zakazać jazdy samochodem, bo codziennie ileś ludzi ginie w wypadkach?

Nie da się tego porównać do covid-19. 

Ale jeśli już chcesz porównywać to.

Gdyby wszyscy przestrzegali przepisów to wypadków było by napewno o wiele mniej.

Ale jeździmy za szybko, często po alkoholu i innych używkach, niekiedy bez prawa jazdy itd.

Odnieś to do covid-19. Ilu mamy ignorantów nie stosujących się do zaleceń. 

 

Najbardziej płaczą Ci anty którym nie pozwala się "niby" do wolności a boją się szczepionki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebek00 potwierdzono, że te maski są G**** warte, ale ktoś przycina kasiorkę i szybko nie znikną. 

Już widzę twoją odpowiedź na to dlaczego będzie kolejna "fala" na jesieni. :D 

 

Śmieszne, że po 100 osób "zakażonych", a nadal na wielu portalach podają te dane. 100 osób w 40 milionowym kraju. Z czego większość nawet nie musi lekarza odwiedzać. DRAMĘ trzeba podtrzymać dopóki nie zacznie się okres przeziębień i grypy. Super testy wtedy zaczną "wykrywać" kolejny rozdział "pandemii".   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale z Twojej wypowiedzi to nie wynikało. Napisałeś generalnie o wszystkich maskach.

Poza tym widzę że coraz więcej osób nosi maski chirurgiczne, oraz te z wyższymi filtrami jak FFP2 i FFP3.

Sam używam FFP3.

 

Skuteczność szmacianych jest wątpliwa, ale można się chronić lepszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...