Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisał to w formie przypuszczenia :)

Jak rozumiem wg Ciebie @the cable guy osoby które przywloką Deltę, zachowują ją tylko dla siebie, nie kontaktują się z rodziną i znajomymi w pracy :)

Zastosowałeś chyba zbyt duże uproszczenie.

Na marginesie, ja tylko zacytowałem słowa ministra Niedzielskiego, niczego nie rzucam :)

 

I przyznasz ze Twoje przypuszczenie, to jednak tylko przypuszczenie, a nie twarda teza że osoby zaszczepione umierają częściej i przyczyna są szczepionki. Nie widzisz w tym różnicy? Bo ja widzę.

 

Ale skoro już o tym mowa

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-saczka-wiekszosc-zarazonych-delta-nie-wyjezdzala-ostatnio-za,nId,5348609#crp_state=1

Cytat

Większość osób zarażonych mutacją Delta koronawirusa nie wyjeżdżała ostatnio za granicę" - przyznaje w rozmowie z RMF FM Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka. W naszym kraju potwierdzono do tej pory 119 przypadków nowego, bardziej zakaźnego wariantu.

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec To raczej Ty zastosowałeś uproszczeniem w swojej wypowiedzi. 

 @Sebek00 ty tak poważnie pytasz? 🤣 Weź może przeczytaj jeszcze raz co napisałem. 

 

@Jax 4 fala już zapowiedziana. Nie wycofają się. Pieniędzmi się przecież łatwiej dzielić w czasie "kryzysu". ;) Jednym z przykładów mógł być "Szpital na Narodowym". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, the cable guy napisał:

@Sebek00 ty tak poważnie pytasz? 🤣 Weź może przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

 

Napisałeś

27 minut temu, the cable guy napisał:

 to się zastanów, która z tych grup częściej jeździ np. na wakacje za granicę i która jest bardziej aktywna?

Dostałeś odpowiedź wyżej w linku

Cytat

Większość osób zarażonych mutacją Delta koronawirusa nie wyjeżdżała ostatnio za granicę"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The cable guy

Tak przeczytałem. Tak pewnie ludzie młodsi są bardziej mobilni. Twój post miał na celu obalić teorie odnośnie pozytywnego skutku szczepień. 

Nie masz danych. To są twoje niczym nie poparte przypuszczenia.

 

Wyjazd za granicę nie oznacza większego ryzyka zakażenia.

Dodam na Swoim przykładzie. Teraz bylem  w ZEA. Test przed wyjazdem, test na lotnisku, wszyscy w maskach na lotnisku, w hotelu, na restauracji ogólnie w miejscach dużych skupisk ludzi. I osoby odpowiedzialne tego pilnują. U Nas to wygląda zupełnie inaczej. Faktycznie limity osób do wejścia na daną "atrakcje".

Edit.

Co nie znaczy że w samym ZEA jest jakaś super sytuacja odnośnie covid-19. 

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zakazania nie hospitalizacje, a nie wiemy ile jest tak naprawdę zakażonych zaszczepionych, nie wykrywasz ich, mają katarek i chodzą po ulicy.

Edytowane przez Kirk
Istnieje coś takiego jak przecinki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Golbi84jak Ci po ludzku  nie jest wstyd linkować świeżą informację o śmierci młodego człowieka, która została opisana jako prawdopodobny udar mózgu do wątku o Covid-19 i to w jasnym kontekście że to być może przez szczepienie.

To jest wręcz obrzydliwe że do dowodzenia swojej tezy wykorzystywać takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tezy ze szczepionki nie sa sprawdzone pasuje a mi przede wszystkim o to chodzi ze szczepionki nie sprawdzone w grupie do 40 lat prawdopodobnie już zmarło więcej po szczepieniu niż na sam COVID bez chorób  przez 18 miesięcy. Dlatego pisze nie o nie szczepieniu a szczepieniu tylko grupy ryzyka

Edytowane przez Golbi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę. Sami antyszczepionkowcy nakręcali dramę, że lekarze dopisują covid wszystkim zmarłym. Dziś robią to w praktyce, dopisując do każdej śmierci wątek szczepionkowy. 

Edytowane przez Sentence
Nie obrażamy na forum. Wycięto część treści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Beks napisał:

W Anglii zdjęto wszystkie obostrzenia. Zobaczymy za kilka tygodni czy słusznie. 

 

Raczej nie ma co marzyć o tym w Polsce. Na początku mówili że obostrzenia znikną jak będą szczepionki, teraz coraz więcej mówi się o obostrzeniach bez żadnego ich uzasadniania. Coraz bardziej wygląda to na to, jakby obostrzenia miały być po to żeby były obostrzenia i tyle. Zastanawia mnie tylko, co oni zrobią ze stanem epidemii. Nie może przecież obowiązywać wiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vinni napisał:

Powtórzę. Sami antyszczepionkowcy nakręcali dramę, że lekarze dopisują covid wszystkim zmarłym. Dziś robią to w praktyce, dopisując do każdej śmierci wątek szczepionkowy. 

Wiesz ze według prawa to nie jest szczepionka?

 

"W prawie farmaceutycznym pojawiła się definicja „badania bezpieczeństwa”. Jest to badanie narzucone przez władze (w Polsce jest to urząd rejestracji). Firma może otrzymać dopuszczenie do sprzedaży, ale pod warunkiem że w ciągu 2 lat przeprowadzi badanie bezpieczeństwa i dostarczy jego wyniki potwierdzające bezpieczeństwo produktu w jakiejś populacji.

 

Każdy lek ma być przebadany zresztą nie tylko lek. Co do śmierci po szczepionkach no sorry na co umarli na upał? Czy może wierzysz że 36 latka z przyczyn naturalnych starość. Jak poczytasz o takowych zgonach to nawet nie wiedzą jakie skutki były zgonu. Fakt faktem szczepionka się przyczyniła go zgonu możliwe że ktoś miał wirusa i tacy dostają szczepionkę i po nich tylko w przeciwieństwie do innych krajów nasze państwo tego nie sprawdza inne zawieszają szczepienie w danej grupie (Niemcy do 60 zawiesili AstraZeneca, Belgowie do 40 Janssen) albo wycofują te szczepionki jak Dania

 

 

Edytowane przez Golbi84
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby młodzi ludzie nagle nigdy nie umierali. Zawsze jest jakaś przyczyna nie zawsze do końca wyjaśniona. Teraz to dla Was i tak nie ma znaczenia przyczyna śmierci bo Wy już i tak wiecie że to przez szczepienie.

Problem w tym że do Was żadne argumenty nie trafiają. 

Ciekaw jestem jaką macie teorie. Kto i na czyje zlecenie wstrzykuje Nam tą truciznę i w jakim celu.🙂

 

Moja daleka krewna 70+ też jest przeciwniczką szczepień. Też dużo czyta w "internetach" . Ostatnio po polemice na temat szczepień stwierdziła że się zaszczepi ale żeby jej znaleźć szczepionkę amantadyną bo Ona tylko taką weźmie. 🙂

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma opowiadała, jak szczepiona 90 letnia babcia koleżanki była w szpitalu. Już miała wychodzić i dzień wcześniej spadła z łóżka mocno się obijając (jakieś złamanie nawet było). Po kilku dniach zmarła i zgadnijcie jak foliarska część rodziny tłumaczyła tą śmierć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że tylko kobiety obgadują rodzinę i znajomych, myliłam się :)

Proponuję więcej taktu i ogłady, bierzcie przykład z tej pani, to wybitna specjalistka od fake newsów.

 

 

216012853_523975149024477_14082899217564

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pawop napisał:

 Po kilku dniach zmarła i zgadnijcie jak foliarska część rodziny tłumaczyła tą śmierć...
 

 

Oj Pawop jak ty nie lubisz tych antyszczepów i foliarzy  i dodałbym jeszcze do kolekcji płaskoziemćów. Niech zgadnę co powiedzieli że to winna preparatu tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Sebek00 said:

Tak jakby młodzi ludzie nagle nigdy nie umierali. Zawsze jest jakaś przyczyna nie zawsze do końca wyjaśniona. Teraz to dla Was i tak nie ma znaczenia przyczyna śmierci bo Wy już i tak wiecie że to przez szczepienie.

 

Niestety to działa w obie strony.

 

27 minutes ago, Sebek00 said:

Problem w tym że do Was żadne argumenty nie trafiają.

 

 

Każda ze stron ma swoje uprzedzenia i nie zamierza  z nich rezygnować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pawop napisał:

Znajoma opowiadała, jak szczepiona 90 letnia babcia koleżanki była w szpitalu. Już miała wychodzić i dzień wcześniej spadła z łóżka mocno się obijając (jakieś złamanie nawet było). Po kilku dniach zmarła i zgadnijcie jak foliarska część rodziny tłumaczyła tą śmierć...
 

Nie komentuje zgonów osób starszych bo to grupa ryzyka i musi się zaszczepić

 

Chociaż moja babcia 90 lat się nie szczepiła decyzja rodziny

Edytowane przez Golbi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Norbi napisał:

Każda ze stron ma swoje uprzedzenia i nie zamierza  z nich rezygnować.

Ja nie mam uprzedzeń. Ludzie jak inni tylko zaszczepili się. Ale to nie zarzut, bo chcącemu nie dzieje się krzywda, a szczepienia są dobrowolne.

 

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz się wypowiadam, bo tutaj już wszystkie intencje i powody "walki o życie" wyszły na wierzch i dalsza dyskusja to jest tylko zniżanie się do proponowanego poziomu, a odnoszę wrażenie, że szkoda na to czasu i energii. Są ludzie, którzy ignorują większość treści wpisów i skupiają się celowo na tym, by uderzać konsekwentnie w rzeczy niemerytoryczne unikając dyskusji o meritum. O awatarze było jedno zdanie, ale to to okazało się jednym punktem zaczepienia. 

 

Konstytucyjny zakaz dyskryminacji... jak rozumiem argumenty i odwoływanie się do źródeł, których nie umie się podważyć, to dyskryminacja. Wydaje mi się, że poważni prawnicy powstrzymywaliby w tym momencie gwałtowny wybuch śmiechu, bo to mimo wszystko osoby szanujące się.
 

5 godzin temu, Golbi84 napisał:

 

 

Tutaj z kolei mamy masę linków, to chyba ma dowodzić czegoś, co było wcześniej proponowane. No to jedziemy.

Artykuł z naTemat - nieoficjalna przyczyna: udar mózgu. O Covidzie nie ma ani jednej linijki, artykuł niczego pod tym względem nie sugeruje.  


Drugi artykuł odwołuje się przede wszystkim do Najwyższego Czasu, w przypadku którego związki ze środowiskiem antyszczepionkowym są niepodważalne. Pisanie w cudzysłowie o "nagłej" reakcji podważa go zupełnie. Zero źródeł, same domysły i interpretacje. Ostry minus dla lokalnego portalu, że odwołuje się do tak niepoważnego źródła.

 

Trzeci w ogóle nie dotyczy żadnego tematu, jedno zdanie nt. śmierci człowieka to dla anonimowego autora pretekst do retorycznego pytania w tytule. Wątpliwie uzasadniony, tu już w ogóle nie ma źródeł, a tym bardziej rozwinięcia tak niejasnego zwrotu jak "zmarł po przyjęciu szczepionki". Równie dobrze po tym mógł wypić wodę i w skutek tego umrzeć. Kolejne żenujące źródło.

W czwartym mamy taki fragment:

 

Cytat

- Biegły poinformował, że proces chorobowy w organizmie miał miejsce długo wcześniej - przekazała Dąbrowicz-Rzepka. - Wykluczono też związek szczepienia na COVID-19 ze zgonem - podkreśliła. Śledztwo umorzono z powodu braku stwierdzenia popełnienia czynu zabronionego. Postanowienie nie jest jeszcze prawomocne. 


Myślę, że wobec tego można śmiało powiedzieć, że wrzucanie artykułów bez ich przeczytania dyskryminuje i kompromituje osobę, która je wrzuciła, jeśli wcześniej proponuje jakieś mocne, prowokujące do reakcji tezy. Wychodzi na to, że bez jakiejkolwiek lektury to wyszło. Mimo wszystko wnioski pozostawiam każdej obserwującej ten wątek osobie. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...