Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@XMAREKK30 Mam już wyznaczony termin na szczepienie na połowę maja. Moja rodzina już w 30% zaszczepiona, a ta najbliższa w 90%. Zmartwię Cię, nic nikomu się nie stało, nawet mojej 80-letniej Mamie.

Ty możesz się uzbroić w wykałaczki do walki z chorobą, tak jak Ci podpowiada Twój internetowy idol :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dvbtowiec napisał:

@XMAREKK30 Mam już wyznaczony termin na szczepienie na połowę maja. Moja rodzina już w 30% zaszczepiona, a ta najbliższa w 90%. Zmartwię Cię, nic nikomu się nie stało, nawet mojej 80-letniej Mamie.

Ty możesz się uzbroić w wykałaczki do walki z chorobą, tak jak Ci podpowiada Twój internetowy idol :)

 

To jest twoja decyzja co zrobisz ze swoim życiem. A co do nikomu nic się nie stało,  to się okaże  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, dvbtowiec napisał:

@XMAREKK30Nie omieszkam Ci wspomnieć jak tylko dodatkowe ręce i nogi zaczną zaszczepionym członkom rodziny wyrastać.

 

Rób sobie jaja dalej,  do momentu aż coś  się wydarzy i zobaczymy czy będziesz miał odwagę o tym napisać:) 

 

 

https://portal.abczdrowie.pl/szczepionka-pfizera-moze-powodowac-zapalenie-miesnia-sercowego-w-izraelu-trwaja-badania-nad-mozliwym-skutkiem-ubocznym

Jak zwykle czysty przypadek  :)

 

Życzę powodzenia  :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Rub

https://plorto.pl/jak-sie-pisze/rob-czy-rub

Jaką Ty firmę prowadzisz jak takie byki robisz? :)

 

Po chorobie także możesz mieć historie z mięśniem sercowym. Wolisz chorować i mieć prawie pewność jakiś skutków choroby? Twój wybór, ale czemu z uporem maniaka straszysz innych przed szczepieniami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Beks napisał:

@XMAREKK30 Szczepienia nie są obowiązkowe, jeżeli ktoś chce się tak jak Ty mówisz "dziabnąć" to  jego sprawa.

 

Beks narazie nie są obowiązkowe póki co ale moje przeczucie mówi że to szybko się zmieni ,  jak zobaczą ze nie będzie zainteresowania ,  to zrobią przymus , zobaczysz  Beks  :(

22 minuty temu, dvbtowiec napisał:

https://plorto.pl/jak-sie-pisze/rob-czy-rub

Jaką Ty firmę prowadzisz jak takie byki robisz? :)

 

Po chorobie także możesz mieć historie z mięśniem sercowym. Wolisz chorować i mieć prawie pewność jakiś skutków choroby? Twój wybór, ale czemu z uporem maniaka straszysz innych przed szczepieniami? :)

 Ja nikogo nie straszę ale ludzie powinni wiedzieć a zwłaszcza Ci starsi ludzie,  jakie mogą być skutki uboczne. Gdzie mają sie o tym  dowiedzieć w telewizji,  gdzie stację na każdym kroku zachęcają do szczepień. Czy  taka telewizja weźmie na siebie odpowiedzialność ano nie, zgoni na producenta a producent co mówi,  my nie bierzemy rzadnej odpowiedzialności , to rząd brały na siebie odpowiedzialność i tu kółko się zamyka. Nikt nie weźmie za to odpowiedzialności,  za zgony ludzi po zaszczepieniu.

Wszystko wyjdzie w praniu,  kto się mylił  :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to raz pisałem, nie zrozumiałeś, powtórzę, może tym razem zrozumiesz.

Weź wagę.

Na jednej szali połóż potencjalne ryzyko po szczepieniu, które wynosi promil promili w skali milionów zaszczepionych, a na drugiej szali powikłania i zgony z powodu choroby.

Gdzie ryzyko masz większe?

Dotarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Beks napisał:

Żaden kraj na świecie nie wprowadził obowiązkowych sczepień na Covid i raczej tak zostanie. 

 

Ja nie pisałem że jakieś Państwa wprowadziły obowiązek szczepienia a bardziej miałem na myśli , że jak nie będzie zainteresowania szczepieniami,  to  tak przykręcą śrubę,  żeby zmusić ludzi do szczepień a jak nie do ogłoszą 4 falę  w październiku , gdzie zaczyna się okres grypowy tzn ludzie chorują i dalej będą robić ten cyrk z pandemią  :)

 

Oby było Beks jak mówisz żadnego przymuszania  :)

 

 

23 minuty temu, dvbtowiec napisał:

 

Dotarło?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmrażanie gospodarki. Jarosław Gowin wychodzi przed szereg. "Niepotrzebnie składa obietnice"

 

Cytat

Gowin gra swoją grę, kreuje się na rzecznika przedsiębiorców i za dużo im obiecuje. A fakty są takie, że wszelkie decyzje dotyczące luzowania obostrzeń podejmie premier, Ministerstwo Zdrowia i Rada Medyczna - mówi polityk związany z centralą PiS przy Nowogrodzkiej.


Odmrażanie gospodarki. Jarosław Gowin wychodzi przed szereg. "Niepotrzebnie składa obietnice"
- Gowin gra swoją grę, kreuje się na rzecznika przedsiębiorców i za dużo im obiecuje. A fakty są takie, że wszelkie decyzje dotyczące luzowania obostrzeń podejmie premier, Ministerstwo Zdrowia i Rada Medyczna - mówi polityk związany z centralą PiS przy Nowogrodzkiej.

Pełne otwarcie handlu i ogródków przy restauracjach, otwarcie hoteli i klubów fitness dla połowy klientów, a to wszystko już od 4 maja. Taką wizję przedstawił prezydentowi oraz przedstawicielom przedsiębiorców minister rozwoju i lider Porozumienia Jarosław Gowin.

- Uważam, że do końca maja cała gospodarka powinna być uwolniona - stwierdził wicepremier.

Co to oznacza dla PiS? - Formalnie? Nic. To zdanie Jarosława Gowina, a nie stanowisko rządu - mówi Wirtualnej Polsce polityk ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

.

Pogadać sobie można Panie Gowin  :) 

 

 

https://wiadomosci.wp.pl/odmrazanie-gospodarki-gowin-wychodzi-przed-szereg-niepotrzebnie-rozbudza-obietnice-6633593338264224a

 

 

1 godzinę temu, Darek z Ozimka napisał:

"Szwajcaria poinformowała o wykryciu pierwszego przypadku zakażenia wariantem indyjskim":

https://portal.abczdrowie.pl/indyjski-wariant-koronawirusa-rozprzestrzenia-sie-w-europie-wykryto-go-w-kolejnym-kraju

 Ja to czekam na wariant wirusa Polskiego hehehehe :) 

 

Czyżby i tam ludzie byli nie odpowiedzialni i rezygnują ze szczepień drugą dawką  :)  ?  

 

Cytat

 

W USA zaobserwowano niepokojący trend w związku ze szczepieniami na COVID-19. Ponad 5 mln Amerykanów nie stawiło się po drugą dawkę. Powodów takiej decyzji jest kilka. W Polsce dane udostępniane na ten temat są mniej szczegółowe, jednak pewna liczba osób faktycznie nie pojawiła się na szczepieniu.

 

Jak pisze "The New York Times", w przypadku osób zaszczepionych pierwszą dawką preparatów Pfizera i Moderny obserwuje się niepokojący trend - niektórzy chętni rezygnują z przyjęcia drugiej dawki. To z kolei oznacza, że szczepionka nie zapewnia im deklarowanej przez producenta ochrony.

Do tej pory z przyjęcia drugiej dawki szczepionki na COVID-19 w USA zrezygnowało już ponad 5 mln Amerykanów, czyli ok. 8 proc. wszystkich zaszczepionych. To oznacza, że Ameryka musi się teraz mierzyć z dwoma problemami. Z jednej strony część społeczeństwa świadomie nie decyduje się na szczepienie przeciw COVID-19.

 

 

A w Polsce ile nie zdecydowało się zaszczepić ?

 

Cytat

 

W Polsce szczepienia przeciw COVID-19 odbywają się głównie preparatami dwudawkowymi - Pfizera, Moderny i AstraZeneki. Szczepionka Johnson & Johnson podawana jest tylko konkretnej grupie osób, m.in. pacjentom leżącym.

Ministerstwo Zdrowia nie dysponuje szczegółowymi informacjami na temat tego, ilu Polaków nie przyjęło drugiej dawki szczepionki na koronawirusa. Udało nam się uzyskać jedynie łączną liczbę osób, które nie pojawiły się na szczepieniu. Może to jednak dotyczyć zarówno chętnych do przyjęcia pierwszej lub drugiej dawki, jak i tych, którzy nie mogli dotrzeć na szczepienie z innych względów. Ministerstwo podało, że takich przypadków do tej pory było w naszym kraju 115 tys. 582.

W statystykach nie ma kategorii "rezygnacja ze szczepienia". Jest kategoria "nie pojawił się", ale trudno jednoznacznie wskazać, że powodem jest całkowita rezygnacja ze szczepienia - czytamy w odpowiedzi ministerstwa

 

 

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,w-usa-rezygnuja-z-drugiej-dawki--ilu-polakow-nie-przyszlo-na-szczepienie-,artykul,50690786.html

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce szczepienia przeciw COVID-19 odbywają się głównie preparatami dwudawkowymi - Pfizera, Moderny i AstraZeneki. Szczepionka Johnson & Johnson podawana jest tylko konkretnej grupie osób, m.in. pacjentom leżącym.

 

Ja mam termin na 19.05 szczepionka J&J. Jaką dostanę okaże się pewnie dopiero w dniu szczepienia. Ale już czuję się "wyjątkowy" 🙂 bo to szczepionka dla konkretnej grupy osób a leżący nie jestem🙂

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

To nie brak zrozumienia, Dvbtowiec, ale brak chęci rozmowy z tobą. Nie dogadamy się. :)

Jeśli nie masz argumentów, a jedynym jest podawanie jako wzorców znachorów od wykałaczek, to faktycznie trudno polemizować ;)

 

 

Sam jestem ciekawe jaką ja dostanę, niby wybrałem Phizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Twitter ujawnił w bazie danych Lumen, śledzące globalne zamówienia rządowe dotyczące treści online, że władze indyjskie wydały pilny nakaz cenzurowania postów na temat sytuacji epidemicznej":

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-indiach-twitter-usunal-posty-dotyczace-pandemii-na-zlecenie-rzadu-5079623

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MisterRondel napisał:

To jak to w końcu jest? Wybiera się samemu jaką się chce czy nie?

Jak się rejestruje przez Internetowe Konto Pacjenta to można sobie wybrać jaką szczepionką chce być się zaszczepionym.

Edytowane przez Jax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...