Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Rasheed napisał:

the cable guy: Co to znaczy, że szczepionka ma być bezpieczna ? Jakie kryterium użyć ? Całkowity brak skutków ubocznych, zgonów ?

 

W medycynie "warto ryzykować" jeśli ryzyko wynosi 50:15 000 000. W przeciwnym razie nie dopuszczono by do sprzedaży przeróżnych leków, które bierzemy nie zastanawiając się ile ludzie przez nie umarło.

 

W przypadku Astry na pewno należy zbadać tę sprawę, natomiast media i politycy wyolbrzymili sprawę.

 

To nie politycy wyolbrzymili sprawę a zgony jakie są notowane u ludzi, którzy przyjęli szczepionkę AstraZeneca, a jak by się doszukał to i po innych może też by coś było. Od początku nam się wmawia że szczepienie są  bezpieczne a tu proszę zgony są i to u ludzi zdrowych. Dobrze że to teraz wychodzi na jaw a nie za pół roku  czy za rok bo tak by sprawę pozamiatali pod dywan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, the cable guy napisał:

"Bezpieczna" to dla mnie całkowity brak zgonów i powikłań nieodwracalnych. Tyle w sumie. 

Jakieś reakcje w postaci stanów podgorączkowych lub bólu w miejscu wkłucia można przyjąć jako zło konieczne. Śmierć lub kalectwo już absolutnie nie.

 

O to właśnie chodzi ma być bezpieczna a że nie ludzie umierają a potem  wmawia się nam że to nie wina szczepionek a zgon z przyczyn naturalnych :( 

6 minut temu, bugmenot napisał:

A obiecywanej ustawy o odszkodowaniach od państwa w kartonowej republice nadal brak: https://www.money.pl/gospodarka/odszkodowania-za-szczepienia-przepisow-nie-ma-ustawy-brak-a-nop-y-juz-sa-6617304637172320a.html

 

 

To może zadziałać jak będą pozwy zbiorowe a nie pojedyncze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rasheed napisał:

the cable guy: Co to znaczy, że szczepionka ma być bezpieczna ? Jakie kryterium użyć ? Całkowity brak skutków ubocznych, zgonów ?

 

W medycynie "warto ryzykować" jeśli ryzyko wynosi 50:15 000 000. W przeciwnym razie nie dopuszczono by do sprzedaży przeróżnych leków, które bierzemy nie zastanawiając się ile ludzie przez nie umarło.

 

W przypadku Astry na pewno należy zbadać tę sprawę, natomiast media i politycy wyolbrzymili sprawę.

Nie zgadzam się. 

Tak jak pisałem szczepionka może i nie pomoże ale raczej nie zaszkodzi. Krótki okres badań itd. Ale jeśli te proporcje się zaburzy to dla mnie jest to nie do przyjęcia. 

Rozumiem poświęcenie jednostek dla dobra ogółu ale chyba nikt nie chciał by być tą przypadkową jednostką zwłaszcza nieświadomie. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jax napisał:

Jakie kalectwo?

Póki co nikt z zaszczepionych w Polsce nie został kaleką.

Oficjalnie nikt też nie zmarł. 36-letnia nauczycielka zmarła przecież po szczepieniu z przyczyn naturalnych. 

U nas się to inaczej nazywa. ;) Cytując rzecznika MZ: "Na dziś tak w Polsce jak i w Europie mówimy o koincydencji czasowej zgonu ze szczepieniem szczepionka AstraZeneca. Nie ma żadnego potwierdzonego zgonu po szczepieniu szczepionką AstraZeneca" - powtórzył. 

Zabawne jak premier mówi żeby słuchać WHO. Pamiętam jak WHO twierdziło, że Chińczycy zapewniają o braku przenoszenia się wirusa z człowieka na człowieka. Później, że nie trzeba odcinać się od Chin, odwoływać lotów do i z tego kraju. Żeby nie dyskryminować, nie stygmatyzować to nawet dziwną nazwę wymyślono dla wirusa. Także można ufać Światowej Organizacji Zdrowia. Z całą pewnością...

"Foliarze" przewidzieli? 😂 https://radioszczecin.pl/6,420709,ue-chce-wprowadzic-zielony-paszport

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rasheed napisał:

Przede wszystkim musimy wiedzieć czy te pojedyncze przypadki zgonów mają związek ze szczepionką.

 

Pojedyncze powiadasz a skąd wiesz że pojedyncze ??  Ludzie zdrowi umierają po zaszczepieniu i to jest fakt a że rząd to zataja to już inna sprawa. Wszystko to jest robione żeby nie wzbudzać paniki w śród ludzi a żeby nie daj boże ktoś się rozmyślił a  żeby nie wypłacać odszkodowań po szczepiennych. Każdy kto się zaszczepia nie jest świadomy co mu grozi ale w mediach mówią że szczepienia są bezpieczne i stąd ludzie idą na pewniaka :) 

 

Ciekawe ciekawe :) 

https://www.money.pl/gospodarka/astrazeneca-zostawi-w-polsce-15-mld-zlotych-pierwszy-kontrakt-polski-w-davos-6470504755668609a.html

 

Jeszcze lepsze :)

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-prof-gut-na-szczepienie-astrazeneca-moge-pojsc-nawet-jutro,nId,5110549

 

A tu hit :)

https://wydarzenia.interia.pl/autor/magdalena-raducha/news-formularz-skieruje-na-test-na-covid-19-lekarze-alarmuja-nie-,nId,5110314

 

 

Cytat

 

"Czy przebywałeś w bezpośredniej bliskości (twarzą w twarz) z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2, w odległości mniejszej niż 2 m przez ponad 15 minut?" "Czy miałeś bezpośredni kontakt fizyczny z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2?" - to dwa pierwsze pytania formularza. Jeśli pacjent nie miał kontaktu, lub o nich nie wie i zaznacza w obu przypadkach odpowiedź "NIE", prawdopodobieństwo dostania się na test jest bardzo niskie.

Po zaznaczeniu w dalszej części objawów: gorączka, kaszel, katar, nie jesteśmy kierowani na test.

 



 

 

Ciekawe czym się zaszczepił Jarosław Kaczyński ma ktoś jakieś informacje ? 

 

6 godzin temu, Jax napisał:

 

Bez komentarza :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się posypią teraz odszkodowania.

 

"Ustanowienie zakazów ograniczających wolności konstytucyjne w rozporządzeniu było niezgodne z prawem – orzekł dzisiaj Sąd Najwyższy

[...]

To oznacza, że zarówno wcześniejsze, jak i przyszłe regulacje ingerujące w konstytucyjne wolności, o ile również będą wprowadzane za pomocą rozporządzeń, nie mają podstawy prawnej."

 

https://serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/8121489,zakaz-przemieszczania-sie-lockdown-rozporzadzenie-obostrzenia-sn.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na dane o wirusie i jestem zszokowany, choć nie bardzo w sumie. :D  Mam na myśli Chiny. Dzisiaj podane, że 13 osób zakażonych i nie wiadomo czy się śmiać czy płakać mawiając klasykiem. Zgony dziś 0. Zgony ogólnie? Niezmienne praktycznie od maja tamtego roku? Więc jakie wnioski wyciągnąć? Realistyczne, że Chiny przestały podawać prawdziwe dane? Czy może spiskowe, że jednak mieli jakąś szczepionkę i ją podali? Poradzili sobie? Jakoś ciężko w to uwierzyć.

Polska na tle krajów świata radzi sobie wręcz tragicznie. Nawet w porównaniu np. z Białorusią. Tak myślę czy to wynika z ilości testów, raportowania, czy z podejścia społeczeństwa i nie wiem. Nie mam pojęcia czemu jest tak, a nie inaczej. W USA umiera obecnie trochę ponad dwa razy więcej osób niż w Polsce. Co już powinno dać do myślenia. Co robimy źle? Lub co inni robią dobrze? Szczepienia działają? Czy takie mamy mieć podejście? Tyle, że np. na Białorusi przecież nie szczepią jak w USA.  

Poza tym:

już słychać głosy, że będzie się szczepić również dzieci. W tym momencie przeprowadzane są badania szczepionki Moderny na dzieciach. Skuteczność + bezpieczeństwo. W planie szczepienia od 6 miesiąca życia! 

Wszystko po to żeby podjąć próbę kompletnego wyeliminowania występowania wirusa.

Problem w tym, że cały czas się mówi, że szczepionka nie daje pewności o braku możliwości zakażania przez zaszczepionych. Więc po co plany ze szczepieniem dzieci???

Żeby mi nikt nie zarzucał, że zmyślam: 

 

Chyba ciągle chodzi o 🤑 🤑 🤑

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bugmenot napisał:

 

Ja bym powiedział że nie koniecznie posypią się pozwy - odszkodowania a dlaczego a dlatego cytat

 

Cytat

Jeżeli z premedytacją władza publiczna przez ponad rok wydaje wadliwe przepisy, licząc na to, że obywatele kierowani strachem i tak się będą do nich stosowali, a tylko niewielu zdecyduje się je kontestować, to nie jest to stanowienie prawa, lecz cwaniactwo – puentuje mec. Michałowski.

 

Słowo kluczowe -   tylko niewielu zdecyduje się je kontestować i tu jest główny problem , brak wiedzy że tak można tak zrobić :(Żeby to miało wszystko sens to musiało by być  nagłośnione na całą Polskę a przy skali nie wiedzy ludzi to z  4 osób na 10 osób wie że można takie coś zaskarżyć no bo wie a reszta powie tak i tak przegram w sądzie = bo brak wiedzy :( I sumując to wszystko to można powiedzieć tak w krótkim zdaniu " brak wiedzy ludzi to państwo wygrane"

  

Ja osobiście mam jakąś wiedzę prawną  ale i tak bez prawnika ani rusz i stąd za każdym razem jak dostawałem mandat za brak maseczki to w sądzie wygrywałem i sąd przyznawał mi racje i odrzucał mandaty za każdym razem ale większość ludzi i tak będzie zakładać  maseczki bo się boi że dostanie mandat a wystarczy trochę poczytać jakie ma się prawa:)  Ktoś powie że to dużo zachodu to powiem tak ale jakby każdy z nas znał swoje prawa to by sądy miały co robić w Polsce. Mnie to mówią to znowu pan ile jeszcze razy pan tu przyjdzie :) 

Wiem wiem  nie każdemu będzie się chciało w to bawić i stąd woli założyć maseczkę dla świętego spokoju. W Łodzi  tego typu spraw jest bardzo dużo. 

9 godzin temu, the cable guy napisał:

@XMAREKK30 Gdzieś słyszałem, że nasz dzielny wódz został zaszczepiony preparatem marki Pfizer. 

 

To chłop sobie może pożyje dłużej :)  

10 godzin temu, Falcon napisał:

 

Mam jakieś przeczucie że to jeszcze nie koniec tego wszystkiego tzn zgonów po szczepiennych :(  

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego w styczniu nie wywołano podobnej paniki ale w stosunku do Pfizera. Newsy ze stycznia:

 

"W Norwegii analizowane są 23 zgony starszych osób, którym podano szczepionkę przeciwko COVID-19 firm Pfizer oraz BioNTech. " "W Meksyku 32-letnia lekarka trafiła na oddział intensywnej terapii z podejrzeniem zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego pół godziny po tym, jak otrzymała szczepionkę przeciwko Covid-19 firm Pfizer i BioNTech"

"Sonia Acevedo przyjęła szczepionkę Pfizera 30 grudnia 2020 r., jako pracowniczka szpitala w Porto. Według relacji rodziny, kobieta czuła się dobrze i nie miała później żadnych niepokojących objawów. Nic nie zapowiadało tragedii, która wydarzyła się 48 godzin po tym, jak kobieta przyjęła szczepionkę. 1 stycznia Sonia Acevedo zmarła, osierociła dwójkę dzieci. "

 

Dlaczego nikt wtedy nie wstrzymał szczepień ?

 

Wczoraj przeczytałem o zgonie 80 latka na Litwie. Ale z tego co pamiętam to Astra miała być podawana tylko osobom poniżej 65 roku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po to jest robione żeby pozbyć się konkurencji nie wiem to tylko moje domysły ?

 

Według mnie nikt teraz nie zaryzykuje wstrzymania szczepień w takim momencie , ponieważ za daleko to wszystko poszło a po drugie koncerny za dużo władowały kasy w ten cyrk żeby teraz wycofać się. Musiał by się stać tylko jakiś cud żeby przerwać to szaleństwo.

Paszporty poszczepienne to będzie zmora ludzi i moim zdaniem podzieli świat na lepszych i gorszych :( Nadchodzą bardzo ciężkie czasy dla nas Polaków  :(

 

Cytat

 

Komisja Europejska przedstawi dziś projekt dotyczący wprowadzenia tzw. paszportów szczepionkowych. Cyfrowe certyfikaty mają ułatwiać podróżowanie po Unii Europejskiej osobom, które zaszczepiły się na COVID-19, przeszły chorobę lub mają negatywny wynik testu na koronawirusa

 

Wniosek jest, jak sądzę, jeden: ten co nie będzie chciał się poddać szczepieniom to będzie za każdym razem musiał się poddawać testom na covid19 aż sam stwierdzi że ma już dosyć i pójdzie się zaszczepić i oto w tym wszystkim chodzi trzeba się szczepić  :(

 

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/paszporty-szczepionkowe-eu-projekt-komisji-europejskiej/esqff44

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darek z Ozimka napisał:

"Nowy wariant VUI-21MAR-02 (P3) pod obserwacją. Dwa przypadki w Anglii":

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-wielkiej-brytanii-nowy-wariant-koronawirusa-z-filipin-vui-21mar-02-p3-5045380

 

Czyli co koronawirus się kończy a zaczyna się nowy temat do dyskusji i straszenia ludzi. Jak nie dało się tak to zrobimy coś innego. To już nawet nie jest śmieszne a bym powiedział że robi się żałosne.  To jest test jak ludzie zareagują na nowe wieści o nowym wirusie. Będzie panika czy nie oto jest pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi szczepionkami jest tak, że statystycznie wychodzi mniejsze ryzyko się zaszczepić niż zachorować. Przynajmniej jak się ma te 60 lat i więcej. Bo młoda osoba przed 30-tką raczej już nie ma takich dużych szans na zgon. Jednak jesienią byli też młodzi, którzy boleśnie przechodzili zakażenie bojąc się o swoje życie. Nie trafiali wtedy do szpitala, bo nie było miejsc. Myślę, że niektórzy by chcieli uniknąć powtórki i by woleli się zaszczepić.

U młodych może być jakaś obawa, że szczepionki będą źle działać na organizm po dłuższym czasie. Tego na ten moment nie można wiedzieć. W samym opisie szczepionek mRNA jest informacja, że choć były na celowniku firm od lat z powodu potencjalnych korzyści, to również obawiano się, że mogą powodować np. choroby autoimmunologiczne. Z tego względu planowane szczepienia dzieci uważam w tym momencie za jakiś absurd i skok na kasę. 

Sama AstraZeneca to może być jakaś akcja konkurencji, polityczne działania. Nie wiadomo w dzisiejszym świecie jakim informacjom można ufać. Wszystko trzeba analizować, a czasem nawet i zgadywać wychodząc na głupka, kiedy człowiek zbyt kurczowo trzyma się swojej opinii. 

Nie wiem czy miłościwie na panujący :D jest bezpieczny, bo porównując NOPy nie ma wielkiej różnicy w reakcjach alergicznych bądź liczbie zgonów pomiędzy różnymi preparatami. AstraZeneca jest bardziej medialna może z powodu jakichś gierek w branży? Może dlatego, że trafiło na lekarzy?

Chyba oczywistym jest jakie teorie spiskowe wchodzące w życie kolega ma na myśli. O paszportach COVID mówiono już w lutym/marcu 2020 roku. Tak samo jak o tym, że wszystkich będą chcieli zaszczepić i zarobić kasiorę. :D

Tylko chipy od Billa Gatesa się przewijały w tematach szczepionkach i są bujdą (*chyba :D). Może dlatego używano retoryki z chipami żeby mniej surrealistyczne plany wydawały się zupełnie normalne? ;)  

Jeśli interesuje was sprawdzanie liczby zakażeń w waszym rejonie, to polecam tę mapkę https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2 

Oficjalna rządowa strona i jest podział na powiaty. ;)  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo z sierpnia 2019

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/wszystko-zaczyna-sie-sprawdzac-2019-08

 

Jeszcze poszukajcie o Jane Burgermeister - lata 2009-2010, tzw. Świńska grypa. 

W latach wcześniejszych szukajcie, wtedy to było nie do uwierzenia.

Oni mają czas.... Ale mają go już coraz mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Beks napisał:

Rząd ma ogłosić krajowy lockdown.

 

Tylko wciąż nie wiadomo, co u nich oznacza słowo "lockdown", czy "jedynie" zamknięcie różnych instytucji jak galerie handlowe, instytucje kultury i sportu, czy również problemy z wychodzeniem z domu. Notabene, właśnie dziś pojawiły się w internecie artykuły, iż Sąd Najwyższy stwierdził że rząd nie miał prawa zakazać ludziom wychodzenia z domu. Tym samym, zapowiedzi ministra zdrowia że być może do tego również dojdzie są niebywałą wręcz bezczelnością i kpiną z prawa!

 

UPDATE: Rozszerzono na cały kraj obostrzenia obowiązujące wcześniej na Mazowszu, Mazurach i na Pomorzu - plus klasy 1-3 nauka całkowicie zdalna (wcześniej była hybrydowa).

W praktyce mamy chyba takie obostrzenia jakie były w czasie ferii zimowych w pierwszej połowie stycznia - z wyjątkiem godzin dla seniorów których nie przywrócono, i chyba można kombinować z podróżami służbowymi w hotelach. ;)

 

Zapomniałem jeszcze podać dat - tym razem od najbliższej soboty 20 marca (wtedy kiedy są ogólnoświatowe marsze przeciwko restrykcjom :D ) do 9 kwietnia (pierwszy piątek po świętach). Obostrzenia te znikają akurat od 10 kwietnia - na pewno kojarzycie tą datę z partią obecnie rządzącą. :D

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...