Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co ma jedno do drugiego?

Tam jest takie zdanie pomiędzy. " Nie przy tym robią kasę ". 

Powtórzę jasno i wyraźnie. Nie zgadzam się z tezą że szpitale i personel mają wpływ na sztuczne zawyżanie liczby pacjentów dla kasy. Argumenty kilka postów wyżej. 

 

Nie mogę wykluczyć że okaże się za jakiś czas że w jakimś szpitalu zamiast pacjentów były manekiny a dyrekcja i personel brały kasę za pacjentów covid-19. 

To nie jest równoznaczne z tym że choćby po części się z Tobą zgadzam. Chyba dość jasno się wyraziłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto to obejrzeć jak się zmieniało podejście rządzących i samych lekarzy do koronawirusa.

Według mnie hitem jest jak Morawiecki mówi że wirus jest w odwrocie i można iść na wybory:)

 

Według mnie to jest ostry przekręt ta cała pandemia:)

 

 

 

 

Cytat

„Pojawienie się tego wirusa nic nie zmieni. Jesteśmy gotowi” – te słowa 3 lutego 2020 roku wypowiedział na antenie RMF FM ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski. Miesiąc później, 4 marca, wykryto w naszym kraju pierwsze zakażenie koronawirusem. W ciągu tego roku politycy i rządowi eksperci próbowali przekonywać nas m.in., że koronawirus „to nie jest wirus, którego będziemy się bali jak SARS-u czy MERS-u”, że tak w ogóle to „od grypy różni się tylko nazwą” i „już nie trzeba się jego bać”. Za to „trzeba pójść na wybory, tłumnie”. Nawet i bez maseczki? Przecież „one nie zabezpieczają przed wirusem i nie wiadomo, po co ludzie je noszą”… A poza tym „nie każdy lubi, nie każdy może”. Pandemiczna rzeczywistość szybko i brutalnie zweryfikowała te tezy. A my dzisiaj, równo rok od pojawienia się w Polsce koronawirusowego „pacjenta zero”, przypominamy najważniejsze i najgłośniejsze wypowiedzi i działania polityków w walce z pandemią. Co mówili i jak zmieniało się ich podejście do koronawirusa? Zobaczcie wideo, które dla Was przygotowaliśmy!

 

Opis do filmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś tam niedawno przebąkiwali o tym, że służba zdrowia musi być znowu dobrze dostępna... ;)

 

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia apeluje o wstrzymanie planowych zabiegówPlanowe zabiegi i świadczenia medyczne powinny zostać wstrzymane. Taki apel do placówek opieki zdrowotnej wystosował w poniedziałek wieczorem na polecenie ministra zdrowia Narodowy Fundusz Zdrowia. Wszystko po to, by zapewnić dodatkowe łóżka dla chorych na COVID-19.

 

https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-w-polsce-minister-zdrowia-apeluje-o-wstrzymanie-planowych-zabiegow-6616001202674208a.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U żony w szpitalu przekształcają znów interne na covid-19. Jak ludzie z niby tytułami naukowymi mogą sami wprowadzać taki bałagan. Sorry ale rządzi nami jakaś patologia*. 

Edit

*Ogólnie o ludziach na szczeblach władzy bez wzgledu na emblemat partyjny.

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Już tylko 6 wolnych łóżek było w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w środę wczesnym popołudniem. Zajętych było 214 z 220 miejsc".

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-dramat-w-szpitalach-tymczasowych-w-gdansku-zajete-wszystkie-,nId,5098328

 

A czy szpital na Narodowym nie miał mieć ponad 1000 miejsc? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mają b.u.r.d.e.l z tymi szczepieniami. W zeszłym tygodniu ode mnie z rodziny osoba z rocznika 1952 dostała informację że może się zarejestrować na szczepienie i ma już termin na końcówkę marca. A rząd hucznie ogłasza się że od dzisiaj (11.03) mogą się rejestrować na szczepienia roczniki 52. Ciekawe :?

Edytowane przez marrak
[beep] mi wycina, na prawdę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Beks napisał:

Rzeczywiście brzmi to strasznie, że 6 miejsc tylko zostało. Nagłówek walnąć można do gazety: Jest ŹLE! Już tylko 6 wolnych łóżek w Szpitalu Narodowym!

To nic, że dostępność w liczbie 220 jest wręcz śmieszna. 😂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielski:

"Zdecydowaliśmy się w tej chwili na obostrzenia w tych dwóch regionach, ale rzeczywiście jest też taka możliwość, że w perspektywie najbliższych tygodni pojawi się sytuacja, że te obostrzenia będą miały charakter ogólnopolski."

 

Czuję się jak w Dniu Świstaka ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że żadne zamykanie gospodarki nie powstrzyma zakażeń. Po prostu gdy każdy to przechoruje lub się zaszczepi to ten wirus owszem zostanie z nami na zawsze, ale będziemy musieli nauczyć się z nim żyć. 

Edytowane przez Beks
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...