Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś wierzy w ogólnoświatowy spisek to oczywiście nic i nikt go nie przekona. A wystarczyłoby pomyśleć zdroworozsądkowo. Przy tak dużej liczbie państw uwikłanych w ten spisek nie do uniknięcia byłyby przecieki. To byłoby nie do utrzymania w tajemnicy. Poza tym musiałoby to dotyczyć bogaczy wszystkich krajów bo niby dlaczego niemiecki rząd miałby zgodzić się na ten scenariusz dla dobra np. amerykańskiej grupy bogaczy. To się w ogóle kupy nie trzyma. Gdybym oglądał taki film to od razu pomyślałby, że twórcy odlecieli.

 

Inna sprawa to czy naprawdę wierzycie, że bez obostrzeń nie byłoby kryzysu gospodarczego ? Gdyby to poszło na żywioł to przy dużej ilości zgonów, załamania się szpitali, zgonów w domach ludzie żyliby normalnie, nie uderzyłoby to w gospodarkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rasheed napisał:

Poza tym musiałoby to dotyczyć bogaczy wszystkich krajów bo niby dlaczego niemiecki rząd miałby zgodzić się na ten scenariusz dla dobra np. amerykańskiej grupy bogaczy.

Bogacze z Niemiec wiedzą tyle co my.
Poczytaj sobie o "The Great Reset" - konferencja ma być w marcu 2021 w Davos. Klaus Schwab kieruje tym forum ekonimicznym, który ten model próbuje wprowadzić.

W skrócie chodzi o taki międzynarodowy socjalizm. Dlaczego kraje tego chcą? Nie wiem. Jedyne co przychodzi mi to głowy, to aktualny system gospodarczy jest nieefektwny i oparty na braniu kredytów. Wiele rządów ma problemy z systemem emerytalnym. Pewnie myślą, że rozwiążą wszystkie problemy, gdy nie będzie istniało pojęcie "własności".
Drugim jest projekt id2020, czyli coś w stylu cyfrowego dowodu osobistego dla każdego mieszkańca świata. W bazie danych mogłoby być wszystko np. posiadane konta w bankach, czy szczepienia. 

Oczywiście można powiedzieć, że wszystko to teorie spiskowe a Event201 autorstwa jednego z czołowych uniwersystetów nie odbył się, ale warto zapoznać się ze wszystkimi "możliwościami". Przyszłość jest taka, jaką sobie zorganizujemy.

 

Co do wirusa, to bez paniki medialnej byłoby to tylko zapalenie płuc bez wpływu na statystyke.

Edytowane przez widex
Info o statystyce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/nowe-obostrzenia-dotyczace-jazdy-samochodem-w-busie-mniej-osob-niz-w-kombi/ht7cv0r

 

Cytat

W nowym, już 37. rozporządzeniu dotyczącym ograniczeń związanych ze stanem epidemii, rząd bez słowa wyjaśnienia wprowadził ograniczenie dotyczące liczby pasażerów w samochodach – również tych prywatnych. I choć dotyczy to tylko jednej kategorii pojazdów, powiało absurdem.

  • Ograniczenia dotyczą busów konstrukcyjnie przeznaczonych do przewozu 8 i 9 osób
  • Nowe ograniczenia nie dotyczą jedynie sytuacji, gdy w samochodzie podróżują osoby zamieszkujące wspólnie
  • Oznacza to, że w mniejszym samochodzie może razem jechać nawet 5 lub 7 obcych sobie osób, a w dużym 9-osobowym busie – najwyżej 4

?

Cytat

Absurd wynikający z kolejnego rozporządzenia związanego z epidemią COVID-19 jest tak naprawdę wielopoziomowy. Wielopoziomowy, bo...

  • Po pierwsze, po raz kolejny z dnia na dzień, bez uprzedzenia i wyjaśnienia sensu oraz strategii (coraz bardziej widoczne jest, że nie ma żadnej strategii) wprowadzane są przepisy, których nieprzestrzeganie teoretycznie związane jest z surowymi karami. W nocy publikacja, rano – mandat!
  • (...)
  • Po czwarte, w busie, który nie realizuje zadań związanych z transportem publicznym, wprawdzie mogą jechać tylko cztery osoby, ale za to wszystkie bez maseczek (na podstawie rozporządzenia z 23 października 2020). Wszystko jasne?

c.d. w artykule dla chętnych

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też i dobre decyzje. Spóźnione, ale są. Np. obowiązek poddania się kwarantannie po otrzymaniu skierowania na wymaz od lekarza POZ. Ileż ja się nasłuchałem cwaniaczków w kolejne na drive-thru, którzy się spieszyli, bo do roboty, bo po dziecko do przedszkola, itp. Nawet oczekując już na wynik potrafili puścić dziecko do szkoły.

 

Ta zmiana ma też drugi plus - ktoś, kto dostanie skierowanie, to będzie zdeterminowany udać się na test. Bywało tak, że rezygnowali, bo kolejka, a skoro gorączka ustąpiła wczoraj, to...

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skierowaniu jest data badania i miejsce. Może udać się tylko bezpośrednio tam, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nie wiem co jak ktoś nie może, chyba ktoś przyjeżdża. Czasami jest tak, że do lekarza POZ idziesz np. w poniedziałek o 16:00, a wymaz masz w środę w godzinach 10:00-14:00.

 

 

Jak ktoś się nie uda na wymaz, ma i tak kwarantannę 10 dni.

 

W skrócie - skończy się uciekanie z kolejki, czy też puszczanie dzieci do szkoły, gdy rodzic ma zlecony test.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że najczęściej chodziło o zwyczajną złą wolę. Były raptem dwa dni zawieruchy. Potem już wymazy pobierano do skutku, do ostatniej chętnej osoby. Wiele osób w kolejce szukało sobie alibi, żeby czmychnąć.

 

Inaczej się nie da przeciwdziałać ludzkiej głupocie. Jak można samemu zgłosić się do lekarza z objawami i po otrzymaniu skierowania puścić dziecko do przedszkola? A potem jeszcze nie zgłosić się na test?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rasheed napisał:

gdzie umawiasz się na konkretny dzień i godzinę na test

Właśnie. Tylko o tym nie wspomniałem, bo ludzie często po prostu nie dzwonią i przyjeżdżają na pałę.

6 minut temu, Rasheed napisał:

w piątek napiszę czy była kolejka ?

Czemu aż w piątek?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w czwartek kontakt z osobą, która w niedzielę straciła smak i węch więc sytuacja ewidentna. Ja dostalem w nocy gorączki i w poniedziałek zadzwoniłem do lekarza. Uprzedzając pytania niektórych forumowiczów, dla mnie osobiście wiedza czy jestem dodatni nie jest bardzo potrzebna ale od tego zależy moje zachowanie i mojej rodziny względem innych. Nie nalegałem na test, lekarz sam uznał że warto przy tak oczywistej sytuacji. Przy zwykłym przeziębieniu po zniknięciu objawów poszedłbym do pracy, przy covidzie mówi się o bezpiecznym okresie 10 dni. Niestety dla mnie oznacza to długa kwarantanne bo liczy się to od wyniku dodatniego a nie od pierwszych objawów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę więc zdrowia kolego. Pij minimum 4L wody dziennie, ile tylko dasz radę. Bierz witaminę C (2x 500 mg) i D. Jak będziesz miał wynik +, poproś kogoś o zakup pulsokrymetru i mierz saturację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasheed zdrówka i jestem ciekawy ile będziesz czekal na wynik testu - znajomy w Warszawie od środy nie ma informacji. Zaraz zdąży przechorować do końca.

Z kolei jego ojciec (80+), który mial gorsze objawy został zabrany do szpitala, gdzie test (wyszedł poztywyny) zrobili od razu, ale odeslali go do domu i zalecili syrop, ciepłą herbatę itd (serio).

Umawianie na godzinę w przypadku testu zleconego przez lekarza istniało tylko teoretycznie, jest kolejka i zajmuje się miejsce jak za PRLu.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielski stwierdził, że szpitale "ukrywają" wolne łóżka i z związku z tym zostanie do nich oddelegowane wojsko w celu kontrolowania czy wszystko się zgadza :D.
Twierdzi też, że epidemia zwalnia i "idziemy drogą środka. Nie od razu lockdown, nie od razu pełna liberalizacja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając " newsy", można utwierdzić się w przekonaniu, czy leci z nami jeszcze pilot?..

Z jednej strony mówi się o pełnym lockdownie, a może tylko częściowym, a z drugiej drugiej strony forsowany  jest projekt by sklepy i galerie handlowe były otwarte w niedzielę co wywołuje oburzenie z kolei , że upadną sklepiki działajace własnie niedzielę i święta.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...