Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prof. Simon dał już dyspensę na udział w protestach :)

"Jeśli ludzie stoją oddzielnie, na świeżym powietrzu, noszą maski, to specjalnie się nie zarażą"

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201029379-Prof-Simon-Protesty-to-nie-jest-jakies-istotne-zagrozenie.html

Co innego cmentarze na Wszystkich Świętych. Jak pójdziemy to sami tam się znajdziemy - cytując pana profesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę jego pełne wypowiedzi np. w tv. To wygląda na wyrwane z kontekstu, bo chyba nikt nie uwierzy że to jest cały wywiad, gdzie 90% tekstu to opis redaktora a reszta to 2 cytaty z Simona.

Cytat

[...]stwierdził, że jeśli uczestnicy zakrywają twarz i zachowują odstępy, to „nie jest to jakieś istotne zagrożenie”. - Jeśli ludzie stoją oddzielnie, na świeżym powietrzu, noszą maski, to specjalnie się nie zarażą. Natomiast jakby stali w tłumie, bez masek i demonstrowali to naturalnie skończy się niedobrze. Na dziś ci ludzie stoją w odległości, policja też w odległości z maskami.

Wg mnie nadal uważa że takie zgromadzenia jak 1 listopada na cmentarzach czy protesty to zagrożenie. Ale nie wiem na jakiej podstawie uważa że ludzie tam stoją w odstępach. Wiadomo że to nie prawda. Tylko do tego można się przyczepić, pod warunkiem że to nie zostało wyrwane z dłuższej wypowiedzi w radio czy tv której nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Simon opierał swoją odpowiedź na tym:

"Protesty Black Lives Matter nie przyczyniły się do eskalacji epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, a w dużych miastach, w których się odbywały, nie spowodowały wzrostu liczby przypadków zachorowań na COVID-19 - wynika ze wstępnych badań naukowców opublikowanych m.in. w "Wall Street Journal". Wymieniono sześć powodów tego stanu rzeczy - m.in. taki, że manifestacje odbywały się na świeżym powietrzu."

Całość: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26442917,naukowcy-protesty-black-lives-matter-nie-wplynely-na-rozwoj.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś oglądał ujęcia z protestów to zobaczył, że tam odległości to fikcja. Można zobaczyć taki ścisk, że ta odległość to czasem 30-50 cm. Poza tym na wielu ujęciach widać albo brak maseczki, albo maseczkę na brodzie czy pod nosem. Ponadto wielogodzinne marsze, wykrzykiwane hasła powodują, że ta maseczki są tak mokre, że aż z nich cieknie. Jeśli ktoś uważa, że nie wpłynie to na liczbę zakażeń w czasie epidemii to jest wg mnie w dużym błędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam, czy w naszym kraju znajdzie się choć jedna osoba, która ma jeszcze jakiś szacunek wśród obywateli i która wezwie wszystkich do opamiętania się i zaciągnie tym samym hamulec awaryjny. Nie mam za bardzo czasu śledzić bieżących wydarzeń, ale te migawki, na które natrafiam, budzą we mnie jednak z lekka przerażenie. Kroczymy moim zdaniem w przepaść.

 

Znając życie prędko taka osoba się nie znajdzie, bo obecna sytuacja w mojej ocenie służy absolutnie wszystkim i żadne bezpieczeństwo i zdrowie obywateli nikogo z polityków szczególnie nie obchodzi. To też jest pochodna stanu i kondycji naszej służby zdrowia. Od zarania dziejów nasi politycy mieli i mają inne priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protestujący są całkowicie nieodpowiedzialni. Oczywiście  powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za łamanie obowiązującego prawa. Nie będę komentował słuszności czy też nie protestów, bo polityka jest zakazana na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka , spory między rządem a opozycję okazały się być ważniejsze niż zdrowie obywateli.Ci, którzy biernie się temu przyglądają też prawdopodobnie poniosą konsekwencje tyle , że nie prawne czy finansowe ...Przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wislok napisał:

Protestujący są całkowicie nieodpowiedzialni. Oczywiście  powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za łamanie obowiązującego prawa.

Popieram protestujących.  Pan prezes zapomniał , że kobieta wkurzona jest nieobliczalna , ale skąd on może o tym wiedzieć ? ?

Tyle w temacie

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro okazuje się,że można sobie lekceważyć prawo to wszystkie siłownie , restauracje , bary powinny się jutro otworzyć  i w nosie mieć wszelkie obostrzenia. W momencie wielotysięcznych manifestacji zamknięcie biznesów nie ma sensu , ludzie wybrali,że mają gdzieś COVIDA , więc nie powinniśmy zarzynać gospodarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwko dewastacji kościołów, pomników itp. jest to nieakceptowalne.

Protestujący nie powinni być karani za samo demonstrowanie chodź łamią prawo, powinno się karać tych którzy dewastują miejsca kultu czy mienie. 

Ale niestety ludzie zostali zmuszeni do wyjścia na ulice w czasie pandemi przez cyniczną grę obecnie rządzących polityków. Tak się zastanawiałem czemu akurat teraz zapadł tak kontrowersyjny wyrok. Wytłumaczenie dla mnie jest tylko jedno.... zrzucić odpowiedzialność na innych za wysoki przyrost zachorowań na koronawirusa, bo gdyby zależało na życiu tych nienarodzonych dzieci, to wyrok zapadł by już przynajmniej 3 lata temu.

Szkoda tylko że walka polityczna odbywa się kosztem zdrowia i życia ludzi, ale jest takie powiedzenie .... po trupach do celu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo prawo jest prawem albo nie. Co to znaczy nie powinni, choć łamią prawo - przypominam, że zgromadzenia powyżej 5 osób są zakazane. Twarde prawo, ale prawo. Jeśli Państwo nie egzekwuje prawa, które wprowadza to reszta powinna mieć gdzieś te obostrzenia, właśnie biznesy. 

@dvbtowiec to,że się wściekli nie oznacza,że muszą narażać  siebie, swoich rodziców , dziadków na zakażenie czy śmierć z powodu COVIDA . Mnie tam władza wkurzyła inną ustawą, ale w poczuciu odpowiedzialności wyrażałem swoje niezadowolenie w inny sposób nie narażając innym. Ludzie biorą odpowiedzialność za swoje czyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wislok napisał:

 

@dvbtowiec to,że się wściekli nie oznacza,że muszą narażać  siebie, swoich rodziców , dziadków na zakażenie czy śmierć z powodu COVIDA czyny. 

Babcia z dziadkiem sama się naraża idac do kościoła. Młody człowiek nie może ćwiczyć na siłowni a 70,80 latek na mszy jest bezpieczny?

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nie chodzi , więc nie generalizuj , bo sobie znalazłeś wymówkę dla uzasadnienia. Mówią o prawie wyboru , wybrali, ta decyzja o uczestniczeniu w takiej manifestacji niesie za sobą poważne ryzyko zakażenia. Mówią o tym wirusolodzy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebek00 nie mnie jest to oceniać, dopatrzyli się po 20 latach to się dopatrzyli, po to są wnioski do trybunału by spory rozwiązywać. Ktoś to zgłosił i TK się tym zajął. Skład jego się zmienił i nadali sobie inne priorytety (polityczne czy nie). Ani Ty ani ja nie jesteśmy konstytucjonalistami by coś stwierdzać czy była inna możliwość czy nie.

 

@kingofsouth w innych krajach tego nie robią, bo nie rozumiem? Zabrzmiało to tak jakby tylko w Polsce był ten "płaszczyk koronawirusowy". Z palca sobie tego wirusa nie wyssali na całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, brtk napisał:

 

 

@kingofsouth w innych krajach tego nie robią, bo nie rozumiem? Zabrzmiało to tak jakby tylko w Polsce był ten "płaszczyk koronawirusowy". Z palca sobie tego wirusa nie wyssali na całym świecie.

Jest co widać u mnie w pracy , ale nie dajmy się zwariować.  Państwo powoli zaczyna nas ubezwłasnowolniać i to wszystko pod płaszczykiem koronawirusa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...