Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłuszczyłeś co jest sprzecznością wg Ciebie, więc po co mam czytać. pytam gdzie jest sprzeczność w twierdzeniu że noszenie maseczki idąc samemu na spacer nie zagraża innym, a pójście w tłum na 1 listopada na cmentarz to może być problem. Bo taki argument dałeś. Skoro się na coś powołujesz, to prośba o konsekwencję.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenotNie czytałem jego wypowiedzi o cmentarzach, a sam też nie cytujesz. Ale chyba nie chodzi o zwykłe wyjście na cmentarz tylko o 1 listopada jak setki ludzi będzie w jednym miejscu o tym samym czasie. (i z tego wyciągnąłeś wniosek że jest zwolennikiem pełnego lockdownu?) To chyba ni jak ma się do wyjścia na spacer no chyba że u Ciebie ludzie chodzą na spacer grupami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec Prośba o czytanie ze zrozumieniem jak chcesz dyskutować bo piszesz bez sensu. W artykule nie ma mowy o żadym "separowaniu się an spacerze". Parki w kwietniu były pełne, w Lesie Bemowskim było więcej ludzi w weekend niż jest u mnie na cmentarzu w listopadzie... Już teraz rozumiesz? Guta wyśmiewającego epidemię obejrzałeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie widzisz tam informację o samotnym chodzeniu po parku? Ja widzę liczbę mnogą.

"Absolutnie nie rozumiem prześladowania ludzi i dawania mandatów za to, że biegają czy jeżdżą na rowerach. Niech założą maski i się ruszają. To właśnie tężyzna fizyczna przeciwdziała szerzeniu się tego rodzaju zakażeń, a nie siedzenie w domu, kłótnie i picie wódki"

Ale jak rozumiem zakładasz, że chodziło o to, że ludzie piją do lustra wódkę, potem się ze samymi sobą kłócą, a mogliby pójść sobie na rower :). Odważne tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi wmówić że w lesie w kwietniu byłe tyle ludzi ile 1 listopada co roku na cmentarzu?

@bugmenotChyba popadasz w śmieszność w interpretacji tych słów. Rozumiem jest doskonale, lepiej się ruszac i być zdrowym, niż siedzieć w domu, czytać gazetę i pić piwo np. Czy się z tym nie zgadzasz?

Wtedy kiedy wypowiadał te słowa był zakaz wychodzenia z domu.

Zakładam że mówiąc o lockdownie na dziś, ma na myśli zamknięcie miejsc które są tłumnie odwiedzane, a nie zamknięcie ludzi w domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy my nadal rozmawiamy o interpretacji słów Pana profesora, czy o dorabianiu teorii do tych słów? Bo jeśli  piszesz

Cytat

mandatach za spacer albo mycie samochodu

vs

Cytat

twierdzi, że jak pójdziesz na cmentarz to sam umrzesz

To co w tym sprzecznego? Sam to napisałeś. Ja z tym polemizuję i tak rozumiem słowa Profesora. Słucham go dość często i zawsze się wypowiadał że gdy jest tłum, należy zakładać maseczki, ale karanie za bycie w izolacji od innych jest nadmiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałes jasny przykład, że w parkach były tłumy, a mimo to Simon polemizował z zakazami. Teraz, gdy rząd chce zostawić otwarte cmenatrze (i też będą tłumy) już wieści apokalipsę. Nie widzisz sprzeczności, przykro mi, ja widzę ;).

Guta już obejrzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampinowski Park Narodowy to mimo nazwy las. Link wyżej. Wykazywać nic nie muszę, bo wystarczy odrobina logiki (nawet jeśli jest się tak oddanym fanem Simona, jak Ty), żeby stwierdzić, że w artykule z 10 kwietnia nie wypowiada się raczej o sytuacji w parkach ze stycznia tylko o tej, która była parę dni wcześniej (a były tam tłumy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bugmenot napisał:

Nawet nie przeczytałes tego co dałem.

 

"Jak stwierdził, póki co przybywa osób, które siedzą w domach i spożywają nadmierne ilości alkoholu. Mamy pełno takich przywożonych na izbę przyjęć, niby zakażonych koronowirusem, a tak naprawdę z alkoholowym zapaleniem wątroby. To będzie katastrofa - wskazywał. "

"- Skoro mamy nie paść gospodarczo, trzeba otwierać to, co jest możliwe"

 

itd ;).

Tak jak napisałeś. Przedwczoraj na kanale pogotowia ratunkowego karetka przyjechała do faceta który od 2 dni gorączkował siedząc na kwarantannie od tygodnia ze swoją rodziną. Nie dość że miał wysoką temperaturę, duszności, to w dodatku okazało się że był na sporym upojeniu alkoholowym od rana. To ja się dziwię kto takiego podczas kwarantanny puścił do sklepu po zakup alkoholu? 

A jak faktycznie miał Covid-19, to mógł zarazić sprzedawcę z sklepu i innych ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dvbtowiec napisał:

och dzięki za uświadomienie mi że jestem oddanym fanem ;)

 

Ktoś musiał. Bo bzdety piszesz niesamowite.

 

5 minut temu, dvbtowiec napisał:

Czy o tym Parku mówił Profesor? Bo nadal nie widzę tego w artykule :)

 

A o cmentarzu jakimś dokładnie mówił? Nie, chce zamykać wszystkie.

 

5 minut temu, dvbtowiec napisał:

@bugmenotnaprawdę daj już spokój. Palnąłeś, chciałeś coś wykazać, nie wyszło, nie warto brnąć :) Wybaczam :)

 

Tobie za to doskonale wyszło robienie panny lekkich obyczajów z logiki, nie chwaliłbym się tym specjalnie. Guta już obejrzałeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Ja widzę, Ci Panowie wybrali drogę informowania społeczeństwa w imię dobra wyższego. Społeczeństwo ma nie wiedzieć jaka jest sytuacja w szpitalach? To nam chcesz przekazać?

A dokładniej to się nazywa stanem wyższej konieczności.

Czyli masz problemy z kojarzeniem faktów. Cóż, nie będę z tobą więcej wchodził w jakąkolwiek polemikę. Wierz dalej w tych "niezależnych ekspertów". :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bugmenot napisał:

A o cmentarzu jakimś dokładnie mówił? Nie, chce zamykać wszystkie.

W wg Ciebie 1 listopada jest jakiś cmentarz co roku, na którym nie ma tłumów?

Co chcesz udowodnić? :)

O pannie lekkich obyczajów, to już szkoda polemizować, świadczy to o słabości Twoich argumentów.

 

Ja np. w kwietniu czytałem takie informacje

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25973645,rpo-interweniuje-w-sprawie-18-letniego-rowerzysty-z-wadowic.html

Cytat


Sanepid w Wadowicach nałożył 10 tys. złotych kary na 18-latka, który w kwietniu przyjechał rowerem nad rzekę.
Rzecznik praw obywatelskich włączył się w postępowanie 18-latka z Wadowic, który próbuje odwołać się od nałożonej przez sanepid kary.
Nastolatek ma zapłacić 10tys. zł kary za to, że 12 kwietnia - w czasie epidemii koronawirusa - przyjechał rowerem nad rzekę.

Może o takich przypadkach mówił Profesor?

Albo o takich

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-12-tys-zl-kary-za-jazde-na-rowerze-prawnik-myslalem-ze-to-fejk-6497693840840321a

Cytat

Kierowca Audi Q7, który jechał autostradą A4 z prędkością ponad 230 km/h został zatrzymany i ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Rowerzysta, zatrzymany przez policję podczas jazdy po bulwarze w Krakowie otrzymał karę z sanepidu wysokości 12 tys. zł. Prawnikom brakuje słów, aby oddać sens podobnych sytuacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dvbtowiec napisał:

W wg Ciebie 1 listopada jest jakiś cmentarz co roku, na którym nie ma tłumów?

 

No z pewnością, np. na takich cmentarzach na 50-60 grobów w Bieszczadach mieszczących się przy drewnianych kościołach będą tysiące ludzi...

http://andrzej-banach.eu/szlaki-turystczne/bieszczady/cmentarze-bieszczadzkie/

 

A kary sanepidu za bzdury nagle Cię bolą? Jeszcze 2 tygodnie temu pisałeś jak to wspaniale wszystkim przywalają ;d.

 

Nadal czekam na opinię na temat wypowiedzi innego eksperta, Guta :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cudowną zdolność prezentowania wygodnych dla Ciebie "dowodów".

Najpierw dajesz przykład jednego parku tłumnie odwiedzanego jako dowód na sytuację w każdym parku i każdym lesie, a teraz dajesz przykład jednego cmentarza jako co? Dowód że na innych tłumów nie będzie?

No to mamy hipotetycznie 10 na 10000 parków w których były tłumy i 10 na 10000 cmentarzy w których tłumów nie będzie.

Faktycznie jest porównanie :)

 

Kończąc ten wątek, bo widzę że niezbyt uważnie czytasz nie tylko artykuły, ale i moje wypowiedzi. Uważam że karać tam gdzie zagrażasz zdrowiu innych zdecydowanie tak, tam gdzie nie stanowisz zagrożenia, to przesada. I przesadą jest również nakładanie tak drakońskich kar za "przewinienia" podobne do w/w cytowanych. Co nie zmienia faktu że sanepid nakładał takie kary i dlatego się uśmiechałem do kolegi @the cable guy(który zadeklarował że nie będzie ze mną już rozmawiał, więc liczę na to że będzie konsekwentny :P) który chojrakował w kwestii mandatów. Nakładał i nakładał za jazdę na rowerach.

Kropeczka kolego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, z pewnością :)

 

A skoro lubisz wypowiedzi z początku pandemii, to też Ci jedną przytoczę:

 

Cytat

Wielu polityków, którzy posługują się straszeniem koronawirusem jako elementem gry politycznej, powinno sobie włożyć lód do majtek.

Zaraz będą programy telewizyjne o tym, jak zrobić maseczkę. Jeśli to ma nas uspokoić, to nauczmy się sami robić maseczki. Można też przeciąć biustonosz na pół...

Któż to powiedział?

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale pamiętam, że powiedział to Pinkas. I jakoś nie widzę jego codziennych wypowiedzi od tego czasu w mediach w przeciwieństwie do np. Guta.

 

Gdyby powiedział to np. Simon, stwierdziłbyś z pewnością, że "wtedy jeszcze nie było wiadomo tak naprawdę z czym się zmagamy" albo coś w tym stylu.

Tu jest Twój problem, prowadzisz wojenkę polityczną, zamiast logicznie myśleć. Obojętnie jaką bzdurę powiedziałby Twój faworyt to będziesz w nią wierzył :).

Faktem jest, że od pół roku w mainstreamowych mediach przebijają się trzy-cztery nazwiska "ekspertów". Inni jakoś nie mają czasu nagrywać codziennie nowych wypowiedzi i występować...

Trudno więc nie nazwać ich inaczej niż celebrytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @bugmenot kolejny raz interpretujesz cudze myśli, zamiast rozmawiać o faktach.

Zdaje się że zaczynam rozumieć o co Ci chodzi. Nie podoba Ci Simon bo mówi inaczej niż oficjalne komunikaty? Rozumiem że chciałbyś aby do uszu polskich obywateli docierały same uspakajające informacje. Dzięki takim ludziom jak prof. Simon wiemy co się dzieje w tym żywym organizmie. I za to go szanuje. Więc łaskawie nie wciskaj mi tu wywodów o wojenkach ;) Wierze bardziej ludziom ze środka, niż uspokajającym oficjalnym informacjom.

Co do innych, wielu innych się wypowiada w podobnym tonie. Chyba za mało słuchasz z tego wniosek.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...