Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne że tak...przecież jej telefon jest jak budka..leży sobie na ulicy więc sobie ludzie pochodzą i wysyłają co popadnie...tak tylko myślę że gdybym miał telefon swojej partnerki a ona walczyłaby o życie....no instagram...no dziwne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież  minister Woś w kwietniu też trafił pod tlen, bo nie mógł oddychać, a przypominam, że on ma 29 lat. 

 

Minister Szumowski odszedł w idealnym momencie. Dla wielu pozostanie bohaterem, a to przecież też dzięki niemu Polska nie jest w ogóle gotowa na jesienne i zimowe zachorowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, the cable guy napisał:

W sierpniu na dobre w całej Polsce wystartowała technologia 5G. Epidemia też się rozkręciła w sierpniu. Ciekawie też wygląda to na mapce w porównaniu z liczbą zakażeń w regionach i rozmieszczeniu masztów. 

Leżę. 10/10

48 minut temu, the cable guy napisał:

a to przecież też dzięki niemu Polska nie jest w ogóle gotowa na jesienne i zimowe zachorowania.

I przez poprzedników z ostatnich dajmy na to 20 lat. Nasza służba zdrowia została doprowadzona do ruiny i to takiej, do której nie dało się doprowadzić w 2 lata.

 

Tymczasem w pow. Ostródzkim kolejny zgon. Już 5. Wykazała go PPIS w Ostródzie, ale nie widzę go dzisiaj w statystykach MZ. Albo będzie jutro, albo zgon mieszkańca powiatu nastąpił w innym szpitalu (pasowałby Elbląg). To byłoby nawet logiczne, bo Ostróda nie ma miejsc. 

 

Przypomnę, że w zasadzie chodzi o jeden DPS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale w pół roku można było wyszkolić kadrę pod respiratory. Tak samo zapewnić miejsce na oddziały pod COVID-19. Nie była to misja niemożliwa. Śmieszna jest taka mentalność, że 20 lat nikt nic nie robił, to my też przez kolejne 20 lat będziemy mieć wymówkę. To nie my, to oni. 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o trudnej sytuacji w moim powiecie z powodu ogniska w pobliskim DPS. Dzisiaj wykryto ogniska w nowych DPS-ach - w Iławie i w Grodzicznie. To sąsiadujące niemalże powiaty (ostródzki, iławski, nowomiejski). Skoro sąsiadujące, to i szpitale je obsługujące są te same (Ostróda, czy Grudziądz). 

 

Coś czuję tu powoli zbliżającą się tragedię niestety...

 

Na mapce wygląda to tak:

 

407304e3aaa7.jpg

3 ogniska w DPS-ach niezwykle blisko siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Falcon napisał:

Nie no oczywiście - Dorota jest umierająca i jej córka też, weź mnie nie rozśmieszaj, poszła do szpitala żeby sobie słit focie wrzucać na instagram. To ma przemawiać do ludzi w jaki sposób? To właśnie chce Ci uświadomić umek, a Ty się nad nią użalasz. Znam gościa który był w zakaźnym siedem tygodni i faktycznie kiepsko na początku się czuł, duszności, kaszel, gorączka. Chłop po zawale i to do mnie przemawia, a nie jakaś gwiazdka, która se kwarantannę w szpitalu zrobiła.

 

Ach ta Twoja przenikliwa i trafna diagnoza. Jestem pod wrażeniem.

Nie zakładam że informacje prasowe kłamią. Wprost nie do uwierzenia jak jedna wrzutka w dobrej wierze może wywołać falę hejtu.

Dobra rada, trochę mniej bezczelności w wypowiedziach.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem, ale czy to ważne kto jak rozniósł? Ważne jest to, że są 3 wielkie ogniska w jednym regionie PL, w dodatku w DPS-ach, a szpitale pełne.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...