Skocz do zawartości

Gdzie Liga Mistrzów od sezonu 2009/2010?


robert6723
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to teraz czekamt na potwierdzenie tego przez n tzn jak będą to pokazywac ,ile meczów ,na jakich kanałach itp. moze dadza coś do tvn turbo ,a może dogadają sie z polsatem w sprawie nsport sd na słonecznej platformie .Zobaczymy.Jedno jest pewnwe.gdzieś ten kanał musi się pojawić oprucz n i tnk ,bo inaczej nie ma on racji bytu i się nie odbiją sobie tych 48 mln euro.Nowych klientów raczej nie załapią na to ze kupili Lm(co najwyżej zatrzymają już obecnych),a przynajmniej bedzie ich niewielu.kto miał kupić N dla ligi mistzów miał na to prawie 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawi się w kablówkach wraz nowym kanałem filmowym. 48 mln euro to oczywiście jakaś bzdura Dziennika, nikt za taką kwotę by tych praw nie kupił, zresztą z kim by mieli się licytować jeśli Canal+ odpadł niby przy 20 mln.

Na TVN Turbo mogą puszczać te same mecze co w paśmie otwartym, odbiorą trochę widzów Polsatowi i sami zarobią więcej na reklamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą puszczać nic na żadnym TVN Turbo. Nie po to wytracili się na wszystkie mecze by za friko je udostępniać. Wychodzą z założenia kto chce LM to niech kupi n lub tnk i ogląda. Przez te 3 lata po za początkiem kiedy nie mieli nsport żadnego meczu z LM, ani skrótów nie pokazali. Nie wiem dlaczego teraz miałoby się to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy potwierdzone informacje. Informację o tych 48 mln euro traktuję z przymróżeniem oka, bowiem oznaczałoby to, że za LM zapłacono dużo więcej niż za ligę polską, a w to jakoś nie chce mi się wierzyć. Bardziej obstawiałbym, tak jak GW, kwotę z zakresu 20-30 mln euro. To w kwestii ceny i informacji.

 

Przejdźmy jednak do pytania, co zmieni taki rozwój sprawy. Nie zmieni się bowiem jedynie sytuacja abonentów pakietu Sport i motoryzacja oraz abonentów Cyfrowego Polsatu - te 2 grupy będą mieć taki sam dostęp do Ligi Mistrzów jak wcześniej. Problem braku dostępu do jakiegokolwiek meczu Ligi Mistrzów spada teraz na abonentów Cyfry+ i abonentów N, którzy nie mają dostępu do pakietu Sport i motoryzacja. I tu pytanie: jak rozwiązać taki problem? Emisja meczów w TVN Turbo nadal niekorzystnie odbija się na abonentach N bez Sportu i motoryzacji. Nasuwa się więc myśl: A może TVN7? Kanał jest bardzo szeroko dostępny i mógłby emitować środowy mecz Ligi Mistrzów, ten emitowany w Polsacie. Skąd taki pomysł? Ponoć ITI sporo za pakiet kodowany zapłaciło, więc emisją w TVN7 może szybciej odzyskać część pieniędzy i piec dwie pieczenie za pomocą jednego pakietu. W dodatku ITI czyni w ten sposób inwestycję Polsatu mniej opłacalną ;-) O ile będzie można emitować w TVN7 mecze, choć w moim mniemaniu to TVN7 można nawet nazwać kanałem kodowanym. Co z tego, że dystrybuowanym bezpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Problem braku dostępu do jakiegokolwiek meczu Ligi Mistrzów spada teraz na abonentów Cyfry+ i abonentów N, którzy nie mają dostępu do pakietu Sport i motoryzacja. I tu pytanie: jak rozwiązać taki problem?

 

Polsat jest dostępny w zdecydowanej większości kraju drogą naziemną. Pokrycie sięga 60-80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ta kwota tak mi się wbiła w pamięć, że potraktowałem ją jaką cenę za 3 sezony.

 

Kwestia jest generalnie nie w tym, gdzie Polsat jest, a w tym, gdzie go nie ma. N nie może dopuścić do sytuacji, w której np. abonenci Cyfry+ przenosiliby się za LM do Cyfrowego Polsatu, a nie do N (nie sądzę, by przenosili się abonenci mający dostęp do Canal+, bez przesady) lub co gorsza - abonenci N zamiast dokupować pakiet sportowy przenosili się do Cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając grupę piłkarskich maniaków (a nie ma aż tak wcale duzo w Polsce), nikt z powodu obecności czy nie obecnosci LM nie będzie się przenosił. Może nie doceniam rangi takich praw, ale ja gdy CP stracił 3 lata temu licencję na LM nie myslałem o rezygnacji z tej platformy... zakup N traktowałem jako mozliwośc ogladania w drugim pokoju telewizji niezaleznie od tego pierwszego pokoju - a nie chcąc dublować platform to wybór padł na N....no ale LM mialem i tak - zarówno na CP i na N...

ech nie wiem co pisac to takie głupoty sobie dzisiaj wypisuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytasz w ogóle poprzednie posty :roll: Jak byk jest tam napisane:

Na stronie UEFA oficjalne potwierdzenie, że prawa ma n-ka. Jeśli chodzi o Polsat- to ma mecze środowe i skróty, ale może relacjonować mecze wtorkowe FTA pod warunkiem, że będzie to mecz z udziałem polskiej drużyny, czego wszystkim życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, czy na Polsacie tak jak w ostatnich latach w TVP oprócz środowego meczu na żywo będą retransmisje meczów na kanale sportowym (PS i PSE)??

Tak Polsat ma prawo do pokazania wszystkich retransmisji na kanale otwartym lub kanałach sportowych :) Wiemy na pewno, że jeden mecz relive będzie po północy w Polsacie Otwartym. W takim razie prawdopodobnie juz od 23:00 będą retransmisje meczy w PS i PSE.

 

a jakie stacje zagraniczne beda nadawac LM ? wiem ze w czechach ct2 i ct4

 

Poczytaj wcześniejsze posty. Łukasz i inni wielokrotnie w tym wątku wskazywali stacje, które pokaża LM. Najpierw przejrzyć dokładnie temat, a potem pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...