Skocz do zawartości

Gdzie Liga Mistrzów od sezonu 2009/2010?


robert6723
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czekać by wziąć jakaś platformę cyfrowa tylko dla meczy rozgrywanych w najlepszym wypadku co 2 tygodnie a najczęściej jeszcze rzadziej, nie lepiej dobra piłkę oglądać w każdy weekend?

Nie chce tu krakać kto wygra bo pisałem ze tvp sport bedzie w cyfrze w kwietniu a byla miesiąc później.

Mam nadzieje ze wygra canal wspólnie z orange ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny artykuł w GW:

 

 

 

W przyszłym tygodniu UEFA rozstrzygnie telewizyjny przetarg. Według naszych informacji do decydującej rozgrywki stanął Polsat i sojusz Canal+ z Orange.

 

W piątek w południe minął termin zgłoszeń do drugiej dogrywki. Zdaniem naszego informatora nie stanęła do niej firma ITI (nSport), która pokazywała Ligę Mistrzów przez ostatnie trzy lata. Dziennikarze nSportu twierdzą jednak, że ich stacja wciąż walczy i już w czwartek wysłała nową ofertę.

 

Bój toczy się nie tylko o Ligę Mistrzów, ale również o Ligę Europejską (Puchar UEFA w nowej formule), bo tym razem prawa do obu rozgrywek sprzedawane są w pakiecie. - To ostatni łakomy kąsek dla polskich telewizji. Rywalizacja będzie więc ostra i rozstrzygnie się lada dzień - mówi Andrzej Placzyński, pośrednik przy sprzedaży wielu praw do imprez piłkarskich.

 

Cena może znacznie przekroczyć 20 mln euro za trzy sezony. Kto wygra, odzyska część pieniędzy, bo sublicencję na jeden mecz w tygodniu gotowa jest odkupić TVP.

 

Przedstawiciele zainteresowanych stacji milczą, ale znawcy rynku medialnego spekulują. - Canal+ licytuje naprawdę mocno - mówi jeden z nich. - Francuski koncern wystartował do przetargu wspólnie z Orange. Gdyby wygrał, na platformie Cyfra+ można by oglądać najlepsze ligi europejskie (angielską, włoską, hiszpańską i francuską) oraz polską i Ligę Mistrzów. Ale Polsat nie odpuszcza.

 

 

i znowu nieścisłość, bo walka o LE toczy się niejako osobno a nie jak napisal autor: "prawa do obu rozgrywek sprzedawane są w pakiecie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W tym artykule jest całkiem co innego napisane niż w tym poprzednim. Polsat miał się nie wykrwawiać, a tu nagle nie ma zamiaru odpuszczać. Miał walczyć nSport z Canal+, a tu nagle walczy Polsat z Canal+. Czyżby Wyborcza działa na korzyść Canal+ bo w każdym artykule tylko oni się liczą, a reszta nie?

 

Jeśli ktoś siedzi w tym głębiej to Canal+ może startować z Orange Sport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że teak, ponieważ Orange Sport nalezy do C+ tak samo jak C+Sport 2, czyli tak jakby to startował sam C+, bo Orange jest i tak jego kanałem. Czytałem gdzieś, że szef C+ chce zmiażdzyc konkurencje, i trzeba to powiedzieć, jesli wygra przetarg... zmiażdzy!

 

Nie wiem, kto wygra, ale najmocniej mi wygląda C+.

 

Canal+ Orange Sport i TVP to nie konsorcjum, kasę wyłożą 3 programy, a wystartuje Canal+, ponieważ Orange tez do niego nalezy, a TVP? Może dołozyc kase do przetargu na rzecz C+, a w zamian potem otrzyma sublicencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Mistrzow na C+ to byłoby coś fantastycznego dla polskiego kibica. I pod względem sposobu realizacji, a takze faktu, ze w jedej stacji (na jednym abonamencie) mielibysmy: Ligę angielską, francuską, włoską, hiszpanską (o ile wygra przetarg) i Ligę Mistrzów. Coś fantastycznego.

Meczse byłby na C+Sport, C+sport2, Orange Sport i jeden w TVP. Do tego od lata wejdzie kanał Orange sport info (z tego co wiem niekodowany) i tam byłoby duzo o LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, co nam z tego że N puszcza milion meczów na żywo skoro na zywo mozna obejrzec tylko jeden!

Poza tym co to za program, do którego ma dostęp tylko 750 00 ludzi na 40 milionowy kraj!

Poza tym dziennikarze N to jakiś żart... Sergiusz Ryczel :lol2::lol2::lol2:

 

C+ to najlepsze roziwazanie dla polskiego kibica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Liga Mistrzow na C+ to byłoby coś fantastycznego dla polskiego kibica. I pod względem sposobu realizacji, a takze faktu, ze w jedej stacji (na jednym abonamencie) mielibysmy: Ligę angielską, francuską, włoską, hiszpanską (o ile wygra przetarg) i Ligę Mistrzów. Coś fantastycznego.

Meczse byłby na C+Sport, C+sport2, Orange Sport i jeden w TVP. Do tego od lata wejdzie kanał Orange sport info (z tego co wiem niekodowany) i tam byłoby duzo o LM.

Jak sam napisałeś na ligę hiszpańską jest przetarg i wcale Canal+ nie musi go wygrać. Może też być taka sytuacja, że to Polsat wygra przetarg na LM, a potem na ligę hiszpańską i jeszcze do tego dorzuci Ligę Europejską. I to by było coś pięknego, a za rok... jeszcze by dorwali ligę angielską, poza tym jeszcze mają szczątkowe prawa do ligi włoskiej. Więc Polsat piłkarsko pełną gębą. :wink: I pomyśl co by miał Canal+ do zaoferowani gdyby spełnił się dla niego taki czarny scenariusz. Choć niestety w to nie wierzę, ale... wyznawczy Cyfry+ są [beep]i na piłkę dlatego o tym wspominam. :wink:

 

C+ to najlepsze roziwazanie dla polskiego kibica

Jakieś argumenty byś przedstawił decydujące o tym, że Canal+ to najlepsze rozwiązanie dla polskiego kibica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozmowa wchodzi temat ligi hiszpańskiej i LE a temat jest o LM od nowego sezonu. Gdzie co będzie zobaczymy kiedy UEFA i inne podmioty powiedzą a takie gadanie nudne się staje. Moim zdaniem osoby dla których liczy się tylko LM to i tak się dostosują do nadawcy. A jak już wszyscy tak mówią że Polsat może wygra to albo to to pytanie gdzie to im sie uda pokazać jeden mecz z kolejki hmm albo tak jak robią z ligą szkocką celtic ...............celtic hmm to było by nudne. co do tego że za rok by mogli ligę angielska można powiedzieć że kazdy by mógł nawet taki SPORTKLUB który coraz bardziej ma dobre chody w Anglii a dokładnie w SKAY SPORT:). Ale lepiej zamknąć ten temat i pisać tu tylko o LM !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eMTi

Chodzi mi o dziennikarzy i sposób realizowania transmisji.

 

A ja NIE WIERZĘ, że jak C+ wygra LM to straci Ligę Hiszpańską, C+ od poczatku wejścia do polski zadnej ze swoich lig nie stracił, a szef C+ ma w planach zniszczenie konkurencji, a gdy wygra LM to stanie sie prawdą. Poza tym nie wiem, czy na ta lige jest w ogóle przetarg, bo zaczyna się ona wczesniej niż LM a o przetargu nawet nic sie nie mówi. Słyszałem gdzieś, że C+ po prostu przedłuza umowę i już. Czy ktos z was słyszał choc słowo o przetargu? Nie sadzę.

 

Po przetargu moim zdaniem zapowiada sie taki obraz:

 

N zniszczona, zostaje z samym NHL i wchodzi do kablówek nie jako dodatkowy pakiet, lecz jako kolejny kanał HD do istniejacych pakietów.

 

C+ staje sie piłkarską potęgą, wszystkie najlepsze ligi (+ niemiecka na Eurosporcie 2) a do tego jeszcze Champions League, sprawiaja, że C+ ma monopol na piłkę.

 

Polsat wyratuje się innymi popularnymi sportami tj. F1, gale boksu, siatkówka, piłka reczna (na platformie CP bedzie tez Bundesliga, bo od nowego sezonu jest w Eurosporcie 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby okazało się, że NSport wycofał się na tym etapie z gry o LM to byłaby to informacja z gatunku tych najbardziej sensacyjnych. Zobaczymy, podoba mi się ta niepewność i momenty, w których zmieniają się grupy forumowiczów cieszące się z kolejno wydawanych artykułów :lol2: W każdym razie już wcześniej pisałem, że jeżeli Canal+ wygra LM, to hiszpańskiej nie stracą, bo sami zrezygnują, a choćby dlatego, że dla NSportu jest to alternatywa, o której mówili sami szefowie - jeśli nie LM, walczymy o hiszpańską. Canal+ ostatecznie musiałby się finansowo dużo bardziej wykrwawić niż N, żeby mieć i LM i hiszpańską. Przecież te przetargi trzeba potem spłacać i to się tyczy wszystkich, także C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jak narazie słychać że w Finale jest CP z C+ to mam rozumieć że jeden zgarnie LM a drugi ktoś LE? :)

byłoby fajnie bo przynajmniej jakaś Liga (Mistrzów czy Europejska) zawita do CP :P

a jeżeli ITI faktycznie nie przystąpiło to... chyba padnie kanał :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek, to są tylko twoje pobożne życzenia, ale marzenia nic nie kosztują :D

Narodowe ligi to koszt 2-3 mln euro, to nie są jakieś straszne pieniądze, tym bardziej, że oni już kase wykładają na Ligę Hiszpańską, więc wolne środki muszą się znaleźć tylko na LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emti, twój post mnie rozbawił prawie do łez :E Wierzysz, że C+ da sobie wyrwać lige hiszpańską czy angielską (z tą angielską to chyba żart był)? Od 10 lat pokazują najlepsze ligi świata i lige polską i do tej pory nie dali sobie jej wyrwać. Jesli chodzi o doswiadczenie w pokazywaniu piłki to chyba oczywiste, że największe ma C+. Do tego IMO najlepsi komentatorzy (Laskowski, Wolski, Twarowski, Smokowski itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciacho007

 

Canal+ Bundesligi nigdy nie miał. Przed Sportklubem nalezała ona do Polsatu Sport, tak jak i Liga Mistrzów.

 

Mylisz się. Canal + posiadał Bundesligę. Potem stracił ją na rzecz Polsatu (Polsat tworzył wówczas Polsat Sport, wykupili prawa do MŚ w Korei i Japonii i dla uzupełnienia oferty pozyskali Bundesligę). W C+ komentował tą ligę Borek z Kołtoniem, którzy razem z nią przeszli do Polsatu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...