Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odpowiedz, tak wiec niepotrzebnie wyrzucilbym pieniadze. No coz bede czekal na poprawe bo nie mam juz sil wysluchiwac porad z COK. Dziś rano koleś wmawial mi, ze dwa razy pod rzad ponawialem sygnal z satelita i sygnal jest przetwarzany... a tego nie robilem! (Owszem wczoraj, az trzy razy ale to nic nie dalo, mimo pozostawienia wlaczonego dekodera na cala noc na kanale 54)

 

Jeszcze raz dzieki i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę i przywróć mu ustawienia fabryczne. Następnie rozpocznij procedurę instalacyjną od nowa. Jak nie zadziała, to proponuję jeszcze raz wznowić funkcję pobrania oprogramowania z satelity. Jak to wszystko już robiłeś, to sorry za ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem - ostatnio coś ginie mi Polsat, Cyberstacja - co może być przyczyną? Podam może konfigurację swojego Dekodera (brany w grudniu 2007):

W Menu konfiguracyjnym : Zasięg na 2 paskach : 86 i 60% ; Sat Hotbird; Port TP12188IV, Tryb szukania Cyfrowy Polsat; Typ szukania Wszystk.

sys nie ruchoma

Instalacja prosta

LNB - 1

Przełącznik brak

LNB1 Quatro LNBF Sat Hotb

 

Kiedy wcisnę i na działającym akurat kanale np Polsat, mam takie dane:

Czest. M158

Polaryzacja V

Sym rate 2750

Video: 257

Audio 258

PCR PID 257

SID 13101.

 

Oglądając Polsat przełączę na inny kanał, wrócę na polsat i pokazuje mi już brak sygnału i w prawym rogu dolny pasek jest na 0. Przelecę po kanałach, wrócę i nieraz zaskoczy. Gdzie szukać usterki? Mam jedno pytanie czy Dekoder jest dobrze skonfigurowany? I Kolejne - Podpięty jest pod czaszę nie dostarczaną Polsatem. Z gór y dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę i przywróć mu ustawienia fabryczne. Następnie rozpocznij procedurę instalacyjną od nowa. Jak nie zadziała, to proponuję jeszcze raz wznowić funkcję pobrania oprogramowania z satelity. Jak to wszystko już robiłeś, to sorry za ten post.

 

A jak wznowić funkcję ponownego pobierania oprogramowania z satelity w Echostarze DSB-717 ? Przewertowałem instrukcje i nie ma o tym ani słowa.

 

Prosze o pomoc.

 

PS. Właściwie to juz mialem pakowac do serwisu ale boje sie, ze nic nie znajda i tylko zostane bez dekodera :)

 

EDIT:

 

Jak ja wyciagam karte to pisze, ze dekoder zablkokowany, nastepnie wchodze do menu, przywracam ustawiania fabryczne, po tym przenosi mnie do podmenu, w którym musze przeskanować ponownie Hotbirda (nic innego nie da sie zrobić). Skanuje, wychdze, wkładam karte i dalej to samo.

 

W ogóle to nie wyglada tak jak za pierwszym razem, wtedy jakos kanały przeskakiwały po dekoderze (widac było zmieniajace sie cyfry na wyswietlaczu) doszło do stu i koniec, były ale działo sietak jak juz pisałem.

 

Czekam na info jak pobrac ponownie oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej nie można samemu aktualizować softu przez satelitę (OTA) - chyba, nie mam całkowitej pewności, ale jeszcze to sprawdzę. Te najnowsze ich oprogramowanie jest jednym słowem "dziadowskie". Co za spece to robili... Aktualizację można zrobić również przez RS-232 (masz na panelu tylnym - podłączasz odbiornik do komputera), ale za dużo zabawy z tym, trzeba mieć już na starcie jakieś pojęcie o tym. Najlepiej pakuj i nieś go do serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@mario859, żeby przywrócić ustawienia fabryczne nie trzeba wyjmować karty. Aktualizować soft przez satelitę na Echostarze 717 samemu nie można.

 

@Rafix, aktualizacji przez RS 232 też nie zrobi, bo po prostu tego złącza w Echostarze 717 nie ma. Jest tylko w Echostarze 606.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, ze taka magia z dekoderem dzieje sie tylko u mnie. U sąsiada, podpinam mój dekoder oglądamy pół godziny i NIC problemu nie ma. Wiozę do tego punktu sprzedaży tam podłączają oglądam pół godziny razem z kolesiem, on juz w miedzyczasie łacha ze mnie targa, ze chce wysyłac sprawny dekoder na gwarancje ale nic, mowie, ze ide jeszcze polazic po miescie załatwic kilka spraw, a on niech ogląda. Przychodze za trzy godziny koles sobie siedzi oglada na moim dekoderzem, a to Polsat Sport, a to Eurosport albo TVN i mowi, ze NIC - pooglądalismy jeszcze pol godziny NIC.

 

Sugestia kolesia to, ze albo sygnał, za słaby albo kabel do wymiany. Ale sygnał mam do [beep]y 65% siłe. Mówie mu, ze kanały FTA smigaja u mnie az miło, a z kodowanymi takie cuda. On cos mi zaczął, ze one nadaja na jakims innym pasmie. No kurde mysle sobie LOL... ale za chwile refleksja, ze przeciez u innych działa tylko nie u mnie.

 

Sąsiad miał sygnał na poziome bodajże 52% i wszystko tez u niego smigało. Więc trzeba chyba stawiać na kabel ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kabla nie pomogła... nie mam już sił bo koleś nie chce przyjąć dekodera na gwarancje bo nie ma co napisać w rubryce z rodzajem usterki.

 

Odlaczalem juz dekoder z pradu na cala noc, wyjmowalem karte na cala noc, zostawialem na cala noc na kanale 54 po ponawianiu uprawnien z satelity i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam mały problem-od jakiegoś czasu nie mam wyświetlanych informacji na temat aktualnie oglądanych programów,chodzi mi tutaj o to EPG.Dlaczego tak się dzieje? Jakiś czas temu wszystko było w porządku.Jak rozwiązać ten problem? Dodam tylko że mam dekoder Echostar DSB-616.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum więc na początek pozdrawiam wszystkich..

mam taki problem kupiłem dekoder echostar 717 wraz z kartą na alegro , karta zablokowana gdyż poprzedni właściciel

nie płacił rachunków.Dzwoniłem do CP ale miła pani zaproponowała mi zwrócenie dekodera i wykupienie nowego ale to raczej nie wchodzi w gre .

Może ktoś z forum będzie w stanie coś racjonalnego wymyślić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...