Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie, zgodnie z obietnicą relacjonuję: uszkodzenie mojego Opticumka ( cyfrowa pixeloza na treści obrazu) - usunięta. Serwis fabryczny wymienił płytę główną - oczywiście na gwarancji i ze stosownym wpisem.

Czyli nie jest tak źle, jak opisał to któryś z kolegów w którymś z wcześniejszych postów.

Opticumka oddałem do naprawy 25 stycznia, a odebrałem 05 lutego. Do tej pory wszystko ok.

Dziękuję wszystkim biegnącym z pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi na temat softu 1.2.23 mcas.

 

Plus: Poprawnie działające napisy na kanale Canal+ Film HD. Do tej pory wszystkie softy miały problem na wersji HD i napisy pojawiały się wybiórczo.

 

Minus: Co kilka wyłączeń tuner się zawiesza - gaśnie wyświetlacz i nie reaguje na pilota. Pomaga tylko użycie wyłącznika z tyłu obudowy.

 

Będę wdzięczny za ewentualne potwierdzenie powyższych obserwacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprawia takie problemy Państwu ten soft 1.2.23 odnośnie wyświetlacza cytat"wyświetlacz gaśnie,nie raguje na pilota" itd.proponuję ,aby zmienić soft na inny z poprzednich wersji.jeszcze więcej problemów jest w tym sofcie krótko opisałem tą informację na stronie 83 tego forum.Co do wyświetlacza ja u siebie nie napotkałem tego zjawiska ,może to ,że krótko miałem wgrany ten soft,teraz w dalszym ciągu posiadam soft 1.1.30 i nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2.23 sprawil juz tak wiele problemow a mimo to nastepni bez "doswiadczenia" wpisuja ten sw.

sam doswiadczylem raz tego( wyświetlacz gaśnie,nie raguje na pilota) problemu.wyszlem z niego instalacja 1.1.30 ale z czasem problem sie jeszcze 2 razy powtorzyl .

po wgraniu 1.2.15 od dlugiego czasu ma spokoj.

do wgrywania uzywalem tylko null modem kabel.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Niedawno zakupiłem opisywany na forum dekoder. W związku z tym mam pytania: Czy istnieje możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, gdy zostanie włożony do slotu moduł dekodujący sygnał mpeg4 (np. MODUŁ CAM VIACCESS NP4)? W jaki sposób wykonać podłączenie, instalację? Z góry dziękuję za wyjaśnienia i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Niedawno zakupiłem opisywany na forum dekoder. W związku z tym mam pytania: Czy istnieje możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, gdy zostanie włożony do slotu moduł dekodujący sygnał mpeg4 (np. MODUŁ CAM VIACCESS NP4)? W jaki sposób wykonać podłączenie, instalację? Z góry dziękuję za wyjaśnienia i pomoc.

A pisze ze tuner posiada glowice dvb-t ???? :shock:

 

wiem ze jest miejsce na nia ale brak jaki ma byc tam model i jakie elementy elektroniki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie nie znajdziesz tu odpowiedzi , poniewaz pytasz sie o oprogramowanie nielegalne a to jest zabronione na forum :read: co innego jak bys pytal sie o 1.1.26 taki jest orginal conax z Agrus Vip co dziala na naszych tunerach .........

 

Edit: kolego napisz dokladniej jaka wersja oprogramowania czyli nazwa i mcas czy conax lub nielegal po to aby uniknac pomylek w tematach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie gubienie sygnalu ci chodzi ???? to ze jak skaczy nagrywac to masz czarny ekran ??? to wgraqj nowy Globo 1.2.23 lub tez Globo 1.1.32 ( oba takie polskie i w miare zezwalajace na uznanie gwarancji) link jest powyzej w tym temacie... ( nie napisales jaki masz obecnie wgrany)

 

Czy z zanika sygnal z talerza ??? jesli to nalezy na nowo zarobic RF oraz poprawic antene ( jest zima i wszystko jest mozliwe ze nawet milimetry sie przesuna lub spadnie snieg na antene wtedy zaczynaja sie schody) rwania czy pikseloza na kanalach....

Powodem tez nmoze byc lista z www ktore sa nie dopracowane i powoduja restarty wieszania lub inne objawy ,, nie ma jak scan nieba i reczne ulozenie w tunerze

 

 

 

Kolego przejzyj dokladnie ten temat a znajdziesz dobre oprogramowanie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Mam do tunera wgrany soft "Opticum 9500 ILTV ediVIP v1.2.15-3". Za każdym razem gdy uruchamiam tuner następuje trzykrotne miganie obrazu (raz ukazuje się czysty ekran, raz ekran z napisami na dole ) za trzecim razem ukazuje się właściwy ekran z programem. Oprócz tego od czasu do czasu tuner się zawiesza. Przyzwycziłem się do softu Edisona (odpowiada mi wyrażna kolorystyka stron ) i nie chciałbym go zmieniać.Czy tak ma być, czy mam coś źle ustawione w tunerze. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tyle w temacie , nie jestem u[beep]liwy ale kolega czytal wyzej co pisze na czerwono , a wiec >>>>> ILTV ediVIP v1.2.15-3 juz mowi za siebie :brawo:

 

Za wrzucanie informacji na temat pirackiego odbioru i linkowania do pirackiego oprogramowania będą przyznawane ostrzeżenia, a w ostateczności BAN-y. Dozwolona dyskusja tylko o oprogramowaniu producenta/MCAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do gubienia sygnału,ustawiasz nagrywanie bieżącego kanału/ręcznie wciskając rec/ i po zakończeniu nagrywania /wyłączeniu ręcznie-stop na pilocie/ pojawia się czarny obraz, głos słychać i wyskakuje napis-kanał zakodowany lub nie działa- o takim zaniku mówiłem a Ty już całą instalację chcesz sprawdzać, wszystko wraca do normy po ponownym uruchomieniu odbiornika. Była o tym wcześniej kilka stron mowa,ale dobrego rozwiązania nie znaleziono----------4.punkt 2 , oraz w softach 1.1.26 i 1.1.30 po zakaczeniu nagrywania obraz jest czarny i tylko te 2 softy maja z tym problem , ale 1.1.30 posiada pelne EPG na wszystkie platformy , a pozostale nie posiadaja nawet nowy obecny soft ma z tym problem---------Twoje słowa bc (może nowy soft,coś takiego).Mój soft to najlepszy jaki jest tu polecany mcas 1.1.30,pozdrawiam i więcej spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bb nawet zadziałało może i ok,ale czy tak ma być, stosować zamiennie timeshift albo nagrywanie coś chyba nie tak,może się tym ktoś zainteresuje?a teraz druga sprawa:może tak ustawiłem nie wiem, jeszcze nie sprawdziłem,ale wyłączył-uśpił mi się dysk,czy można go jakoś uruchomić bez wyłączania-włączania ponownego odbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naciskajac ikone folderu na pilocie :D

 

a reszta funkcji dziala na oprogramowaniu np 1.2.23 ale brak EPG poprawnego ......

 

Co do Powyszego kolego to nie zanik sygnalu i to jest duza roznica , wiec nie myl pojec tylko jasniej opisuj swoj problem a unikniesz nieporozumien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przesadzacie. Zgodzę się, że jest to pewne niedociągnięcie ale co stoi na przeszkodzie żeby dysk ciągle pracował? Druga sprawa to (przynajmniej u mnie) problem z zanikiem obrazu po skorzystaniu z timeshift występuje na naprawdę niewielkiej liczbie stacji, konkretnie paczce MTV Unlimited.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...