Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ja zrobiłem tak - tuner - telewizor kabel HDMI , tuner-wzmacniacz kabel coaxal - przekaz dolby , natomiast mój telewizor panas PZ85 ma wyjście cyfrowe optyczne i z tego wyjścia kablem optycznym do wzmacniacza i sygnał z każdego programu można dowolnie puszczać na głośniki na co komu wzmacniacz pozwala . u mnie tak to rozwiązałem i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o martwe wyjście optyczne na kanałach stereo obszedłem je podłączając tuner sat. do amplitunera za pomocą kabli czincz-czincz z wyjścia audio tunera L-R. Sprawdza się jeśli chodzi o rozgłośnie radiowe... Ale ma feler..., jest wbrew optymalizacji..., zmusza do zastosowania niepotrzebnych okablowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżkę AC3 obsłuży kabelek optyczny..., jeśli ampltuner lub wzmacniacz ma odpowiednią ilość we/wy. Jest to rozwiązane, ale z optymalizacją nie ma nic wspólnego. Globo S1 osługuje to poprawnie, więc może i w opticum 9500 da się to naprawić. Dla pocieszenia w tunerach N-ki jest to bardziej powalone i ITI nie robi sobie z tego nic. Tuner opticum 9500 ma jeszcze przed sobą trochę pracy dla programistów softu, ale i tak ma juz najlepsze parametry dla tej klasy i kasy sprzętu. Wymaga dopieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na sofcie 1.0.86 faktycznie już dobrze działa wyjście cyfrowe (zarówno Mpeg jak i Dolby), ale nadal zanika czasami dźwięk przez kabel HDMI. Trochę to u[beep]liwe bo żeby posłuchać np. TVN24 trzeba włączać cały zestaw audio.

Najpierw wszystko jest OK, a po np. kilku minutach, czasami dłużej znika dźwięk przez HDMI i trzeba restartować tuner lub włączyć w moim przypadku amplituner i używać drugiego źródła dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 1.0.86 ale w wersji bardzo nieoficjalnej z adresu :censored: Niestety do tej pory nie udało mi się uzyskać informacji co ma wspólnego z producentem.. :( Inna sprawa, że nie słyszałem też opinii, że jest z nim coś nie tak... Jak jeszcze chwilę potrwa to milczenie to sam chyba zainstaluję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Korzystam z OPTICUM 9500 HD w oparciu o oficjalne oprogramowanie 1.0.85.

 

W czytniku CA mam włożoną kartę TNK.

 

Mam następujący problem: podczas przełączania kanałów na niektórych transponderach następuje chwilowe 1-2 sekundowe zatrzymanie/przeskok obrazu. Dźwięk w tym czasie jest ok. Później oglądanie kanału jest normalne bez zakłóceń. Parametry sygnału: "I" - ok. 67-69, "Q" - 99.

 

Odbiór przez LCD -> HDMI; mam poprawne ustawienie 1080 50Hz.

 

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu czy powinienem tuner odesłać do serwisu lub sprzedawcy czy może jest to niedoskonałość aktualnej wersji oprogramowania??

 

Problem na pewno wystepuje na TVN24 i innych TVNach z tego samego transpondera.

Występuje również na kanałach TVP ale tylko tych nadawanych z Astry.

 

Nie zauważam związku z BitRate czy SD/HD.

 

Nie jest to jednostokowy przypadek, gdyz na innym forum spotkałem ludzi mających ten sam efekt. Sam problem nie jest uciążliwy, choć może być denerwujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze.

Nie chcę już powtarzać tego eksperymentu, ale dzisiaj przez chwilę myślałem, że uwaliłem odbiornik a to za przyczyną zostawionemu w nim pustego (bez karty) modułu Neotion NP4 Viaccess. Zapomniałem o nim i po wyłączeniu tuner przestał reagować na pilota a po BOOTowaniu z wtyczki przechodził po kilkunastu sekundach z powrotem do stanu Standby.

Po wyjęciu modułu wszystko od razu wróciło do normy.

Uff….. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem modułu Aston 2.19 Nie działa dwustrumieniowość natomiast kanały HD i pozostałe odkodowują się bez problemu. Mam nadzieję, że w przyszłości programiści z Globo będą sobie w stanie poradzić z problemem braku dwustrumieniowości modułu Aston w Opticum 9500.

Obecnie używam oprogramowania 1.0.85 mcas i tu problemów nie ma żadnych (jest i dwustrumieniowość w czytniku a uprawnienia przechodzą, że aż miło :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam kilka uwag i pytań. Po pierwsze, czy serwer lan już działa? Czy lan w tym tunerze ma służyć jedynie do aktualizacji oprogramowania a jeśli tak to właściwie szkoda na to czasu. Dalej, jeśli chodzi o nowy soft 1.86 to można go sobie darować. Zmienia tyle, że audio po kablu optycznym działa, ale tylko mono i stereo, AC3 wcieło! Czy o to chodziło..., chyba nie. Jeśli chodzi o EPG to działa świetnie, ale na kanałach niemieckich telewizji, nawet do tygodnia. Na TVP bryndza, na Canal+ jeszcze większa brynadza, a przecież są to tunery specjalnie przygotowywane na polski rynek i to producent sprzętu winien się dostosować do istniejących w Polsce platform cyfrowych a nikt nie powie, że Canal+ jest bez EPG. Nsport wogóle jest bez EPG, ale to może być wina ITI.Na Polsacie jest chyba lepiej, ale mam tylko pakiet powitalny. Dalej drobna sprawa. W ustawieniach nagrywania można ustawić domyślny czas nagrania ( domyślnie 2 godziny) , ale gdy trafi się program-film dluższy to z EPG już się nie zaprogramuje nagrywania. Trzeba wejść do menu i poprawić maksymalną długość nagrywania - uciążliwa sprawa, ale inaczej się nie da, możnaby to zmienić w kolejnej wersji softu. Dalej jeśli chodzi o regulację czasu nagrywania, można to robić do zakończenia b.programu bądź kolejnego lub ręcznie ale tylko co pół godziny. Czy można tę opcję ustawić co 5 minut? to pytanie do programistów softu. Dalej jeśli chodzi o nagrywanie: zaprogramowałem film z poziomu EPG na czas przyszły, tuner się włączył, nagrywanie poszło, wszystko Ok., ale film mi się nie podobał więc przerwałem nagrywanie i zacząłem oglądać inny kanał i co się dzieje: tuner po ok. 1 min. daje komunikat, że jest zaprogramowane nagrywanie i wraca do kanału gdzie był zaprogramowany film i zaczyna nagrywać dalej to co ja przerwałem, i tak przy kolejnym ręcznym przerwaniu nagrywania. Jedynie można wejść do listy nagrywania i ręcznie usunąc go z listy - up....we. Przy okazji pozdrawiam programistów softu i nie zazdroszczę.... I to na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużej mierze na Globo 9500HD skusiłem się ze względu na port Ethernet, wyobrażając sobie, że da to spore możliwości. Przyzwyczaiłem się do możliwości jakie daje DM7025 i podłączenie go do sieci LAN np. sharing na 2 tunerach bez użycia dodatkowych splitterów i dodatkowych kabli, oglądanie TV równocześnie na TV i 2 PC będącymi w LANie, zdalne programowanie tunera po sieci z drugiego końca chaty, słuchanie radia MP3 itp.

A tutaj d.... tuner niezbyt dobrze działa i jest lekkie rozczarowanie, nie polecę go nikomu kto chce włączyć tuner i o nic się nie martwić, bo niewtajemniczony user może się wkurzyć. Port Ethernet jest dla picu, nie ma czym sięp dniecać. Może za 2 lata soft będzie na tyle dopracowany i rozbudowany, że tuner będzie wart uwagi i będzie go można wtedy kupić za grosze na wyprzedaży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo...!! Czy zagląda tu czasami ktoś komu zależy na opinii n/t tego tunera?? Jestem zwykłym oglądaczem TV i dla mnie tuner ten po doświadczeniach z innymi sprzętami to prawie rewelacja... Uprawnienia przechodzą bez problemu, obraz się nie wiesza a karty nie gryzą się między sobą :brawo: Obraz, jak dla mnie bardzo dobrej jakości. Do szczęścia brakuje mi obecnie dźwieku z optyka i coby ktoś zainteresował się i chociaż półoficjalnie jak wyjdzie nowe oprogramowanie przerobił je na mcas a nie żebym musiał zaglądać na trumany czy inne tego typu strony, bo po prostu tego nie chcę a i to co tam znalazłem pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o jakość :|

Pewnie wyjdę na minimalistę w oczach wielu zaawansowanych użytkowników ale tak mi się wydaje, że aby tuner nie skończył na wyprzedażach (jak to wspomniał mój poprzednik) to chyba warto aby oprócz rozwijania jego zdolności zapewniających uzanie wśród DX-erów zainteresować się minimalnymi wymaganiami takiego użytkownika jak ja...

Pozdrawiam

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zauważyłem następujący problem. Jeśli tuner jest dłużej nieuzywany i jest w trybie standby to sa problemy z jego obsługa z pilota. Trzeba sobie poklikać pilotem aby się załączył a ajakw końcu załapie to potem nie reaguje np. na OK , na EXIT ale można wejść do MENU, dopiero po dłuższej chwili tuner zaczyna reagować prawidłowo. Dla mnie to jakaś zwiecha, która uniemozliwia prawidłowe korzystanie z tunera.

Być może ma to związek z podłączonym dyskiem HDD i słaba wydajnością prądową portu USB, Pecet, laptop nie wymaga dodatkowego zasialania a tuner bez dodatkowego zasilania z portu USB Power nie jest wstanie uruchomić dysku HDD 2,5" w obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy póki nie zmieniłem obudowy dysku na zasilaną zewnętrznym źródłem (z gniazdka). Teraz problem się skończył.. Wydaje się, że zasilanie z gniazda USB power jest trochę niewydolne dla niektórych rodzajów dysku.

Pozdrawiam

8)

 

Tylko dla mnie to jest chore.

Skoro zwykły PeCet i laptop zadowala się zasilaniem tylko z jednego kabla USB i prąd starcza na transmisję i zasilanie obudowy z dyskiem to bez sensu wydaje się fakt, że Globo przy uzyciu 2 kabelków jednego do transmisji a drugiego do zasilania ma miec problemy z powodu słabej wydolności prądowej.

Mam wrażenie, że to kwestia programowa, albo jakaś powazna usterka techniczna, bo jeśli wydajność prądowa USB Power jest cienka to w teorii powienny być probemy z dyskiem HDD a nie, że cały tuner się zawiesza i nie reaguje na pilota przez jakiś czas. A czy miałeś taki objaw, że po wciśnieciu OK, ekran z listą kanałó pojawiał się i znikał jakby ktoś ciągle szybko naciskał klawisz OK, mimo, że ja nacisnąłem OK tylko 1 raz.

Chyba że pilot jest zrąbany i przez to tuner świruje.

Generalnie nie jest to sprzęt dla przeciętnego zjadacza chleba, który chciałby mieć dobry tuner TV-SAT bo jak wspomniałem nie da się tego spokojnie włączyć i uzywać, tylko pojawiają się niespodzianki i zwiechy, które można zaakceptować w wersji beta, a nie w produkcie dla końcowego odbiorcy.

Trzeba było kupić Ferdka 8900, wcześniej bywały z nim problemy ale teraz ponoć jest stabilny, pewnie z Globo tez trzseba będzie poczekać aż będzie to tuner TV-SAT dla klienta końcowego w pełnym tego słowa znaczeniu :)

 

RafiX, czy nie popadasz w jakąś paranoję, to forum zaczyna mi się coraz mniej podobać, mnie tez interesuje temat sharingu w Globo, jeśli w ogóle ten tuner będze działał normalnie bo inaczej to wolę mieć coś innego normalnie działającego + splitter a nie męczyć się z tunerem i mieć satysfakcję, że to coś ma "martwy" port Ethernet, czyli jakby go wcale ne mialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafiX, czy nie popadasz w jakąś paranoję, to forum zaczyna mi się coraz mniej podobać, mnie tez interesuje temat sharingu w Globo, jeśli w ogóle ten tuner będze działał normalnie bo inaczej to wolę mieć coś innego normalnie działającego + splitter a nie męczyć się z tunerem i mieć satysfakcję, że to coś ma "martwy" port Ethernet, czyli jakby go wcale ne mialo.

 

Na tym forum temat sharingu NIE MA PRAWA CIĘ INTERESOWAĆ. To oficjalne forum i nie chcę tu widzieć nawet słowa o jakimkolwiek piractwie. Póki co ostrzeżenie słowne. Za dalsze wybryki będę punktować. Jeśli ktoś tu przybył szukać informacji nt. lewego oglądania - pomylił fora - żegnam.

 

Problemy z działaniem odbiornika najlepiej zgłaszać bezpośrednio do Globo. Już to pisałem, ale powtórzę - póki to jest nowy produkt - mocno się nad nim znęcają i pracują nad oprogramowaniem, więc jest większa szansa na poprawki niż po roku/dwóch. Kwestia wydajności zasilania na USB w odbiornikach nie jest niczym nowym i zdarza się także w innych sprzętach - tuner to nie komputer. U mnie podczas zabawy z HDD 250 GB w obudowie Transcent StoreJet nie miałem żadnych zwiech (na oprogramowaniu firmowym!), ale nie powiem, żebym go jakoś szczególnie katował - nagrywanie 2x HD w porywach, próby po kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Czytałem że do tych tunerów Globo można wgrać oprogramowanie które pozwoli nam na włożenie karty C+ bez dodatkowego modułu ??

 

Gdzie taki soft można znaleźć ??

 

Zastanawiam się nad kupnem tunerku który pozwoli mi nagrywać :-) seriale z Polsatu ( z modułem ) gdy mnie nie ma oraz oglądanie C+

 

Zastanawiałem się nad Fergusonem - ale to chyba porażka - poza tym jest KRYZYS i trzeba popierać własny rynek ( jak będziemy kupować polskie produkty to Polacy będą mieć prace itp. ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...