Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów i adminów! Kilka kamyczków do ogródka czyli nowe problemy z Opticum 9500.

1. W firmie Hollex, w której niedawno kupiłem tuner i zataszczyłem go w celu „firmowej aktualizacji”, uprzejmy pan wgrał mi nowy soft 1.0.86, ale mcas'a w kompatybilnej wersji już nie - bo ponoć nie mają. Zaproponował za to zakup dodatkowej karty - modułu CI za ponad 300 złociszy, który ponoć raz na zawsze rozwiązuje problem odbioru programów z Cyfry+. W tej sytuacji zmuszony byłem do powrotu do pełnej niedoróbek wersji 1.0.83 ale za to z Cyfrą. Może się mylę, ale pomyślałem sobie, że tak naprawdę chodzi w tym wszystkim o zwiększenie sprzedaży tychże modułów. Bo na logikę - skoro mcas 1.0.83 był legalny, to każda następna wersja softu do Opticum 9500 powinna mieć też legalny najnowszy odpowiednik. Ogólnie dziwna sprawa, nie będę dzisiaj wnikał w te zagadnienia. Skoro jednak ta najnowsza wersja softu 1.0.86 też ma - jak zgłaszają inni - poważne błędy, więc chyba poczekam na rzeczywiście dopracowaną wersję np. 1.0.90 i takiego samego programu do odbioru Cyfry+ na Opticum 9500. Optymista, he, he.

A tak na marginesie. Jestem przekonany, że właścicielom Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o. wisi kalafiorem za pomocą jakich urządzeń klienci odbierają ich programy, ważne żeby było tych klientów było coraz więcej i regularnie uiszczali opłaty abonamentowe, ot co.

2. Dużo czasu zajęło mi wstrojenie tych kanałów, które mam zamiar oglądać i usunięcie fatalnej jakości bzdur z innych kręgów kulturowych. W końcu poukładałem sobie TVP 1 jako poz. 1, TVP 2 jako poz. 2, itd. wg. mojego gustu. Mieści się to ( obecnie 179 kanałów ) w grupie „Wszystkie” i chciałbym żeby tak było zawsze. Ale oczywiście tak nie jest, bo nie byłoby problemu. Po włączeniu tuner owszem, startuje z ostatnio oglądanego programu, ale za to późniejsze wybranie np. poz .2 ( TVP2 ) skutkuje objawieniem się programu z pozycji np. 113. Szlag mnie trafia, muszę wziąć pilota, otworzyć Menu > Organizacja kanałów, potem przycisk „Grupa”, zaznaczyć „Wszystkie”, zatwierdzić OK i hurra - oto jest moja lista !!! Czy ten model ma za mało pamięci żeby to zapamiętać, czy ja coś źle czynię. Tworzyć grupy „Ulubione”? Można, ale też trzeba później poklikać pilotem. Proszę o podpowiedź czy jest jakiś trick, aby tuner pamiętał ostatnio używaną grupę i startował z niej po włączeniu.

3. Kłopot z PVR. Przez przypadek wszedłem do menu odtwarzacza MP3, a ponieważ nic tam nie było, chciałem się wycofać. I tu jajo - nie ma możliwości wyjścia z tej pułapki. Żaden klawisz do cofania funkcji nie reaguje. Trzeba odłączyć w ogóle dysk na USB, aby wrócić do oglądania TV. Czy to przypadek czy i u Was to występuje? Biegli w sztuce forumowicze mają zapewne te problemy dawno opanowane i coś poradzą. Dzięki za informacje - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat softów opiszę raz jeszcze - tym razem szczegółowo, aby była jasność jaka jest sytuacja.

 

Są trzy rodzaje oprogramowania do 9500:

1) oryginalne Conax dostępne zawsze w najnowszej wersji na stronie producenta http://globo.com.pl Bez obsługi kart Cyfry+ w czytniku. Aktualne: 1.0.86

2) nieoryginalne "mcas", ale bez pirackich wstawek, pojawiające się tu i ówdzie w sieci, karta Cyfry+ działa w czytniku. Aktualne: 1.0.83 (dlatego nie była możliwa aktualizacja u nas do niczego nowszego - jak nie ma to tego nie da się przeskoczyć).

3) nieoryginalne "ps", ze wstawkami pirackimi, karta Cyfry+ działa w czytniku. Aktualne: 1.0.86

 

Za wersję 2 i 3 nie odpowiada Globo Polska. Dla wersji 2 tu na forum mogę zapewnić ograniczone wsparcie. Wersja 3 mnie nie obchodzi, na tym forum nie pozwalam wymieniać się linkami do tej wersji, nie pozwalam na dyskusję o niej (ale jak widać jest równa wersji od Globo i działa karta C+). Jak ktoś chce koniecznie jechać na nowej - nie interesuje mnie kto co wgrywa do swojego tunera, każdy bawi się na własną odpowiedzialność, w sklepie nikt tego nie wgra.

 

Oczywiście Canal+ Cyfrowy ma w głębokim poważaniu na czym kto ogląda, byleby płacić, ale z punktu widzenia producentów tunerów cyfrowych nie jest to już tak oczywiste. Prawda jest taka, że żeby w oprogramowaniu danego tunera przez czytniki było obsługiwanych kilka systemów kodowania (czyli: czytniki uniwersalne), to na każdy trzeba wykupić licencję, a co więcej nie każdy producent systemu dostępu warunkowego pozwala na mieszanie go z innym. Innymi słowy - Globo zapewnia tylko w pełni legalne oprogramowanie na jeden system, tj. Conax.

 

Ktoś mógłby się zapytać - co z tunerami, które czytniki uniwersalne mają firmowo? Gdyby na to patrzeć od strony prawnej - takie działania to łamanie prawa, ale... moje zdanie jest takie, że w Polsce z uwagi na mnogość rozwiązań w kwestii Conditional Access czytniki uniwersalne są koniecznością, bo komplikuje to znacznie życie klientom. Jeśli żaden z producentów systemów CA się nie czepia (przynajmniej póki co ;) ) - po co klientom utrudniać życie? Dlatego od zawsze jestem zwolennikiem udostępniania oficjalnie oprogramowania z czytnikami uniwersalnymi (przynajmniej do czasu - póki nikt nie dymi). Polityka Globo Polska stawia jednak na rozwiązanie najbezpieczniejsze. W efekcie oprogramowanie mcas może być, a może nie być, wydaje je kto inny, nie Globo, a C+ nie ma nic do tego.

 

Teraz sytuacja wyszła taka, że nie wydano nowego mcas i w efekcie zostaje Conax + moduł, stary mcas lub ładowanie na własne ryzyko ps i nie ch[beep]e się tym :> Przynajmniej do czasu aż mcas się pojawi (o ile to nastąpi). Jednocześnie pragnę zauważyć, aby na wersji 1.0.83 nie wieszać psów, bo działa stabilnie. Kwestia dźwięku wyprowadzanego na kino domowe jak pisali użytkownicy wcześniej (nie mam możliwości tego sprawdzić!) wymaga nadal poprawek. Wersja 1.0.86 wprowadza natomiast poprawki w działaniu modułu Cyfrowego Polsatu na kanałach HD (ktoś o to pytał - informuję więc). Jak zwykle w takich przypadkach rzucam propozycję: zbierzmy wszystkie błędy w 1.0.83, aby było wiadome, z czym mogą być niespodzianki. Póki co wyłaniają się zdecydowanie dwie sprawy:

 

- fonia wypuszczana na kino domowe (1.0.86 - częściowo skorygowane, wymaga dalszych poprawek)

- dekodowanie kanałów HD z modułu Cyfrowego Polsatu (1.0.86 - poprawione)

 

Pamiętam, że na poprzednich stronach także robiliśmy listing błędów, spora część z nich została usunięta w 1.0.83, ale być może warto by to zweryfikować...

 

@ROMANESCU

 

Co do 2 - na jakiej grupie jest w takim razie odbiornik zanim przełączysz go na "Wszystkie" - jakaś lista musi być wybrana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci pojawiła się wersja oprogramowania 1.0.90 Jeszcze nie testowałem ale fajnie, że coś się dzieje :brawo: A może znalazł by się ktoś życzliwy, kto uszlachetnił by tą wersję (pousuwał "zbędne" elementy) i sprowadził do wersji mcas..? Tak sobie marzę... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się żeby Globo wysłało do bazy Logitech kody - tzn. mam pilota Logitech Harmony ONE ( wielofunkcyjny ) i nie mogę zaprogramować go pod Opticum.

 

Przykładając pilota do pilota co jest już ostatecznością to w ogóle porażka. Widać na tym froncie taniość sprzętu - słaby sygnał z pilota - słabo reaguje tuner na pilota jeśli się to porówna z innymi sprzętami tego typu.

 

Poza tym sporym minusem tuner super - nagrywa bardzo dobrze.

 

Nie podoba mi się jeszcze funkcja Time shift ( czy jak się to pisze ) - bo przy włączonej działa PAUZA ale dysk działa non stop - a przy wyłączonej PAUZA zatrzymuje obraz ale już nie dogrywa i jak ktoś tego nie załapie od razu to się może zdziwić że mu uciekło sporo filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo spokojnym człowiekiem.

Mogę jeszcze zrozumieć, że mamy oto kolejny soft w którym pieczołowicie przez miesiąc czasu układaną listę programów diabli wzięli (ponieważ jest znowu niekompatybilna).

Czy któryś z Panów z Globo mógłby ruszyć cztery litery i chociaż uaktualnić listy transponderów na poszczególnych satelitach?

Cały tydzień porównując dane z poszczególnych serwisów je uzupełniałem.

Po co? :twisted:

Chyba na czasie jest już udostępnić program do edycji list i tp.

 

Na szybko, plus nowego oprogramowania karty przestały się gryźć. :mrgreen:

Minus:

nowysoft1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Wanderer , skoro jak pan pisze, iż jest pan spokojnym człowiekiem to prosze się tak nie pieklić w sprawie oprogramowania 1.0.90 gdyż zapomniał pan napisać iż nie jest to oficjalna wersja oprogramowania i na pewno nie pochodzi od nikogo z globo.. wiec , jesli widzi pan w nim błędy to adresowanie ich do globo jest tu nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem, że wgrałem soft cytuję: oprogramowania 1.0.90 ?

Mam lokalizowaną ukraińską wersję i chwała im, że chociaż oni coś robią, moje zniecierpliwienie wynika z faktu, że Globo-Polska milczy od miesiąca, wiedząc o problemach ze sprzętem !!!

A jak widzę ma jeszcze o to pretensje. Zamiast rzetelnie poinformować swoich klientów nad czym pracuje i kiedy będą tej pracy efekty.

 

Mnie osobiście to oprogramowanie rozwiązało podstawowy problem jaki miałem tzn pobieranie uprawnień z dwóch kart jednocześnie, na których jest aktywny ten sam program.

Pozdrawiam.

globo-ua.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców. Jaki dysk zewnętrzny byłby najlepszy do tego tunera. Pozdrawiam

Ja mam zwykły dysk ATA-100 Maxtor 160GB podłączony przez kieszeń USB. Podzielony na 32GB partycje FAT.

 

 

Czy komuś udało się nagrać z jednego kanału podczas oglądania drugiego? jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jd51, @sonnen_x.

Pytacie o twarde dyski najlepsze do tego sprzętu? Wszystkie są dobre, które widzi tuner. Swietne są dyski zewnętrzne typu MyBook, FreAgent itp. - ciche, estetyczne z własnym zasilaniem, które po wyłączeniu tunera same się wyłączają. Są bezobsługowe. W każdej chwili drugim kabelkiem usb można go podłączyć do komputera, zgrać nagrany materiał i dalej obrabiać w dowolny dla siebie sposób. Zła wiadomość - ostatnio te dyski mocno zdrożały. I jeszcze jedno, najważniejsze, opticum 9500HD sam formatuje każdy dysk, pamięć flash, nawet dużych rozmiarów, 500 GB i większe swoim formatem fat32 inaczej nie chce z dyskiem gadać, ale format ten jest czytany przez wszystkie komputery. Jaki dysk? Taki na jaki na stać. Ze swej strony nie polecam dysków 2,5". Używam MyBooka 500 GB, działa bezproblemowo, nagrywa 2 kanały sd jednocześnie bezproblemowo, z kanałami HD bywa różnie, pod tym względem sprawniejszy jest globo s1 hd ( jeśli się mylę to przepraszam ).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonenn_x

Zrobiłem małe testy z nagrywaniem. Potwierdzam, z tym samym dyskiem s1hd sprawuje się znacznie lepiej, tzn działa we wszystkich możliwych kombinacjach. 2 hd to 2 hd , 2sd to 2 sd byle były na jednym transponderze nagrywa bezproblemowo a trzeci można oglągać.

Z opticum 9500 hd mam problemy. Nigdy nie mogę wyczuć jak się zachowa. Próbowałem nagrać canal+ i jednocześnie canal +film ale nie udało się i jest to dla mnie zagadka. Z tvp1 i tvp2 nie było problemu poszły oba. Żeby było weselej to bez problemu nagrywa kombinację Eurosport HD i Canal+Sport HD jednocześnie ale canal+ film HD już się nie dało oglądać. Są to jakieś techniczne uwarunkowania o których nie mam pojęcia. Może to, że s1hd jest droższy?

Co do kodowania? Ne wiem o co dokładnie tobie chodzi, ale jest tak że wszystkie kanały nagrywane w sd na komputerze odtwarzam bez żadnych problemów. Z programami w HD z reguły sobie nie radzę na komputerze, chyba że z odkodowanych niemieckich, tóre są w 720p lub mniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie-czy komuś zaprogramowany program do nagrania timerem za każdym razem się nagra - bo w moim wypadku nie.Tuner o danej godzinie się włączy ,wyświetli się napis o rezerwacji nagrania i jego potwierdzenie,następnie wyświetla się weryfikacja plików i folderów i nic się nie dzieje - tzn.nie nagrywa :( .Czy przyczyną może być używany do nagrywania pendive (8GB)?Czy z dyskiem też tak jest?Mam zamiar dopiero go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonnen_x

Powiem tak. To wszystko co napisałem wcześniej miało zastosowanie na oprogramowaniu alternatywnym tzw. multicas. Po przejściu na moduł powercam.pro i oprogramowanie fabryczne już tak słodko nie jest, moduł pawercam.pro się nie wyrabia, tnie przy drugim kanale a trzeciego nie da się oglądać. Nigdy nie próbowałem włączć nagrywania nowego kanału w czasie gdy tuner był zaprogramowany z poziomu EPG na nagrywanie innego kanału. Generalnie ważne jest aby można było bez problemów zaprogramować i skutecznie nagrać jeden kanał w dowolnej rozdzielczości..., resztę opcji na dzień dzisiejszy traktuję jako dobrodziejstwo i korzystam jak się da, ale nie płaczę jak się nie da. to nie zawody sportowe kto więcej nagra w tym samym czasie. Jestem realistą i wiem, że nie można wszystkiego obejrzeć.. dzień za krótki. Wychodząc z takiego założenia to globo s1hd, jest bardzo porównywalne z opticum 9500hd. Każdy ma coś czgo nie ma drugi i tak być musi. Obydwa dają pewność , że nagranie się powiedzie. Fergusony mimo zmiany oprogramowania tej pewności nie dają, chya że na flascha.

Jeszcze jedna sprawa. Długo nie mogłem pogodzić na s1hd i 9500 hd modułu polsatu cyfrowego pakiet mini, cyfra+ w pakiecie komfort+ i tvnakarte - gryzły i blokowały się kanały polsatu z kanałami cyfry których nie ma w pakiecie mini a są w pakiecie cyfry komfort + . Rozwiązanie okazało się proste ( chociaż nie takie oczywiste). Po pierwsze: musi być fabryczne oprogramowanie. Po drugie moduł polsatu umieszczony w górnym slocie na moduły a moduł z kartą cyfry w dolnym, karta tvnakarte w dowolnym slocie na karty. I działa od tygodnia bezproblemowo. Było kiedyś na forum o tym, dltego napisałem.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym się poradzić. Mam tuner Opticun HD 9500 i wlożonego do niego Diablo Cama z najnowszym oprogramowaniem U 1.65. Od czsu do czasu na ekranie telewizora ukazuje mi się na kilka sekund komunikat "Underword 1.65 inicjalizacja udana".I znika. Zaznaczam że w ustawieniach Cama mam wyłączone pokazywanie informacji o nim. Czy ktoś ma taka samą sytuację i jest na to jakaś radę , czy to tak ma być i nie zwracać na to uwagi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...