Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili aktualizacja po sieci jest nieaktywna (tzn. w tunerze to co ma działać - działa, ale trzeba jeszcze uruchomić serwer z softem ;) ). Mi też oprogramowania po sieci nie udało się pobrać. Kombinowałem, aby zmienić domyślny serwer i zrobić sobie "swój własny serwer z aktualizacjami", ale nie wyszło ;) Zbyt małe możliwości mieszania w adresach, część wbita na stałe.

 

EDIT: Wysłałem do Globo moje przemyślenia i otrzymałem satysfakcjonującą odpowiedź ;) Myślę, że większość błędów zostanie usunięta. Niestety najgorzej jest z tym błędem zgłoszonym przez Wanderera tyczącym się kart CS Link i SKY Link pracujących jednocześnie. Ani ja ani Globo nie mamy tych kart. Co gorsze u mnie nie udało się powtórzyć takiego błędu na polskich kartach. Nie mamy jak tego powtórzyć.

 

Proszę jeśli ktoś może o podanie sposobu na wywołanie zamrożenia po 10 sekundach w jakiejś konfiguracji z polskimi kartami, wiem że pisał tu ktoś, że mu się udało tego dokonać - jakie karty? jakie moduły? jakie pakiety na nich aktywne? jaki kanał?

 

Błąd Total TV jest namierzany - u mnie też występuje - kanały poprawnie się wyszukują, ale przełączenie na którykolwiek z nich po wyszukaniu skutkuje natychmiastowym restartem odbiornika. Dość dziwne...

 

Globo stworzyło rasowy DX-erski kombajn XXI wieku ;) Od dość dawna zastanawiałem się jaki sprzęt postawiłbym pod TV, gdybym musiał zrezygnować z karty DVB. Teraz wiem, że z pewnością będzie to Opticum 9500 - jedną sztukę zakupię dla siebie prywatnie na zapas. Szczególnie podoba mi się robienie zrzutów. Idę o zakład, że tą funkcjonalność producent dodał całkowicie przypadkowo, jako bajer - niby "wodotrysk", a cieszy, bo taki zrzut można bardzo szybko zrzucić z odbiornika na pamięć i wstawić w sieci - niemal tak prosto jak na kartach DVB. Do tego wyświetla PID-y, w tym PMT - rzadko spotykane - szczegółowe parametry techniczne. Jestem ciekawy jak wyjdzie Blind Scan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniony będzie wskażnik sygnału to faktycznie odbiornik spełni rolę jako narzędzie do DX.

 

Ten problem z kartami Crypto i ewentalnie innymi można połowicznie / acz skutecznie rozwiązać / przez wprowadzenie opcji

wyłączania z poziomu MENU slotów kart i gniazd CI podobnie jak to rozwiązano w OctagonSF918HD i chyba w GI890HD .

Sugerowałem to też w mioch opisach do GLOBO . Przecież to nie takie uciążliwe wejść w menu i włączyć lub wyłączyć slot czy gniazdo , a skuteczne.

 

Jeśli chodzi o efekt zamrażania można go wywołać na module MAGIC MODUl z wsadem Penta 111 / conax/ i kartą TNK - sprawdzone.

Co 10 sekund zamrażanie na 1-2 sekund - może to pomoże w rozwiązaniu problemu z kartami CRYPTO - i Wanderer będzie miał komfort oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że ten sam zespół programatorów zajmuje się również modelem Globo S1 HD, ten odbiornik miałem do czasu kupna nowego Globo 9500, były w nim włożone karty CSLink, SKYLink i działały poprawnie!!! Niech podpatrzą do programu, ponieważ tam tych zgrzytów nie było.

Może pepiczki znajdą jakieś rozwiązanie, problem zgłosiłem ale tam pojawiło się dopiero kilka pierwszych egzemplarzy.

Przydałby się jakiś programik do edycji satelitów i transponderów z możliwością aktualizacji przez www, robić to ręcznie pilotem jest czasochłonną katorgą, poznałem to na własnej skórze. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro programiści Globo szybko reagują na propozycję to może ktoś im przekaże, żeby jednak wprowadzili możliwość odbioru radia z internetu, myślę że taki gadźecik przyspożył by wielu kolejnych potencjalnych nabywców bo oferta radiowa (szczególnie mało znanych gatunków muzycznych) na satelicie jest cokolwiek skromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzisz dlaczego zdecydowałem się na Globo a nie np. AzBox HD?

Ponieważ AzBox po roku oczekiwań, przynajmniej na razie to miernej jakości centrum multimedialne które przy okazji służy do odbioru programów satelitarnych, natomiast Globo już na starcie ma dużą szansę stać się bardo dobrym odbiornikiem.

Nie twierdzę, jak programiści z Globo będą chcieli, mieli czas i możliwości, to mogą zrobić również i RI, ale na pewno nie chciałbym aby odbyło się to kosztem pracy odbiornika. Na razie jest dużo ważniejszych spraw do poprawienia.

Coś co jest do wszystkiego jest do niczego.

Jak widać z postów przedstawiciel (programista?) Globo czyta również i ten temat, tak, że na pewno Twój postulat został zauważony.

PS:

Mnie osobiście te 2-3 tysiące stacji radiowych z satelity w zupełności wystarczy i tak ich nie słucham.

Miłośnikom radia z Internetu polecam tani i dobry sprzęt Internet Radio Morphy Richards z pamięcią do 10.000 stacji a do filmów Western Digital TV HD Media Player USB 2.0, który można wykorzystać jako zewnętrzny dysk HDD do Globo 9500HD.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obawiam się, że to różne zespoły programistów - odbiorniki pochodzą od różnych dostawców. Modułu MagicCAM także nie posiadam, nie wiem co na to Globo - może akurat mają. U mnie miałem problem z RealityCAM + TNK, ale o dziwo w Globo sprawdzili to samo i błędu nie było. Muszę jeszcze raz odpalić RealityCAM u siebie i zbadać więcej szczegółów.

 

Musicie mieć na uwadze, że jakiekolwiek tety modułów robię na oficjalnych wsadach i żadne inne mnie nie interesują z logicznych przyczyn ;) W razie czego jednak kwestia TNK na modułach uniwersalnych to już nie jest wielka tragedia - można użyć innego modułu. Gorzej z tym zamrażaniem po 10s. Jeśli sprzęt pojawia się także w Czechach - jest spora nadzieja, że tam mając niezbędne karty - wypatrzą w czym problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowni panowie ... dziekuje za wszelkie uwagi ... po kolei wyjasniam .... na razie nie nalezy oczekiwac "fajerwerków" w nowych wersjach oprogramowania.. na razie jest potrzeba skupienia sie na niedociągnieciach, ktore sprawiaja najwięcej "zawodu, zmartwień" potencjalenemu uzytkownikowi.. trwaja prace nad :

1- wprowadzenie jednoczesnej transmisji sygnalu audio/video porzez EUROSCAT( w tym CVBS) i HDMI

2-poprawienie audio na SPDIF

3-usunięcie "ztykania na DISCOVERY HD z modułu polsatu

 

wiec powoli :-) to naprawde ma być dobry tuner , który bedzie spełniał oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo! Jako nowicjusz w temacie liczę na pomoc doświadczonych uczestników tego forum, dlatego na skróty wchodzę do toczonej tu dyskusji.

Godziny spędzone na czytaniu opinii o aktualnie dostępnych odbiornikach nie poszły na marne, mam upatrzone 3 modele i poważne dylematy. Najbardziej skłaniam się ku produktowi Globo pod nazwą OPTICUM 9500 HD E PLUS i o nim będzie ta bajka. Może nie jest najpiękniejszy z wyglądu ( żeby chociaż srebrna klapka…) ale serce ma dobre. Rzecz w tym, że na razie nie zamierzam wędrować po nieboskłonie w poszukiwaniu atrakcyjnych sygnałów. Natomiast mam zamiar na stare lata oglądać TV w jak najlepszej jakości HD i nagrywać co ciekawsze nocne programy. Ofertę polskich platform cyfrowych znam, więc udam się do Cyfry + i nabędę legalną kartę do odbioru programów High Definition m.in. I tu pierwsza zagwozdka. Piszecie panowie, że czytniki kart, moduły dostępu czy też oprogramowanie firmowe trzeba jakoś naginać, aby tunery łaskawie chciały poprawnie działać. Pytanie 1.Czy zamawiając w np. sklepie internetowym wyżej wymieniony odbiornik mogę spodziewać się, że po dostarczeniu do domu i podłączeniu wszystkich potrzebnych kabelków oraz włożeniu karty do pasującego otworu będę mógł napawać się cud obrazem i dźwiękiem z Cyfry + i innych kanałów FTA z Hot Birda 13°? Nie mam zamiaru kombinować z oprogramowaniem - tu i ówdzie podobno dostępnym, korzystać będę z jednej karty i niestety opłacać abonament. Albo źle zrozumiałem wypowiedzi forumowiczów, albo jest to rzeczywiście problem odbiorników Globo / Optimum.

Pytanie 2. Czy w razie powodzenia i uruchomienia Cyfry + odbiornik ten będzie przepuszczał comiesięczne uprawnienia przesyłane przez operatora?

Piszecie Panowie, że obecne oprogramowanie nie jest wyszlifowane na połysk, ale ludzie u producenta są na tyle kompetentni i chce im się ( ewenement!!! ), iż można liczyć na rychłe wprowadzenie sygnalizowanych poprawek. Stąd moje pytanie 3. Czy prawdą jest, że na wyjściu optycznym Audio brakuje sygnału mono i stereo, bo po przeczytaniu tego zarzutu włosy na plecach mi się zjeżyły… Notabene czy aby na pewno byłaby to wina software’u?

Pytanie 4 dotyczy moich dociekań, czy sygnał dostarczany do telewizora przez złącza HDMI zawiera komponent telegazety. Możliwość uruchomienia teletekstu w telewizorze bez problemu radzącym sobie z polskimi „ogonkami”byłaby smakowitą opcją, no a pilot tunera miałby chwilę odpoczynku. Czy ktoś to sprawdzał?

Już kończę, tylko proszę jeszcze o informację, czy Optimum 9500 w jakiejś wersji ma wyjściowy modulator UHF, bo na zdjęciach tylnej ścianki nie widać jakoś gniazda, a były głosy, że ma być. A propos wyposażenia tylnej ścianki. Moim skromnym zdaniem nabywca odbiornika HDTV nie będzie raczej korzystał z „dobrodziejstw” złącz SCART i innych analogowych, ograniczy się do wizji po HDMI oraz audio optycznego lub RCA ( co do fonii są różne szkoły na ten temat). Szkoda miejsca na inne gniazda analogowe - w zamian można dołożyć np. dodatkowe USB lub HDMI. To tyle pytań jak na debiut na tym forum, na pewno zrodzą się jeszcze jakieś wątpliwości i z góry dziękuję za informacje, bo ręce mnie już świerzbią do kupowania, Aha, dwa pozostałe akceptowalne przeze mnie odbiorniki to Technomate TM 6900 HD Combo Super ( wypas, ale bez polskiego menu i literek - a fe, wstyd ) oraz ewentualnie Ferguson HF 8900 HD. Pozdrawiam, Romanescu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy w jakim sklepie. W Hollexie jest możliwość odpowiedniego przygotowania odbiornika przed wysyłką. To nie jest problem - Globo ma licencję na Conax i takie odbiorniki wypuszcza, bo taka jest sytuacja prawna - tak musi być.

2. Tak

3. Brak informacji na ten temat - nie mam możliwości zbadania

4. Teletekstu nigdy nie da się przesłać po HDMI

5. Modulatora brak, z tego co pamiętam instrukcja obsługi wymienia go jako opcję dodatkową, do tego w oprogramowaniu jest menu pozwalające na jego wysterowanie, choć fizycznie nie ma wyjść na ścianie tylnej - przypuszczam, że w przyszłości taka wersja odbiornika może się więc pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Opticum 9500 HD PVR z podłączonym dyskiem twardym USB 2,5" 160GB. Soft 1.0.85 jak do tej pory wszystko jest ok.Mam jednak problem z którym nie mogę sobie poradzić a mianowicie: czy jest możliwość zaprogramowanie z kilkudniowym wyprzedzeniem nagrania dowolnego dostępnego kanału poza EPG ? Proszę o pomoc bo bardzo mi na tym zależy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Mr. Orbita. Twoje odpowiedzi w znacznym stopniu rozwiały moje obawy co do upatrzonego odbiornika, szczególnie w kwestii Cyfry +. Dla ostudzenia emocji czytam sobie instrukcję - chyba ze strony producenta - i w specyfikacji technicznej widzę - cytat : MPEG TS A/V Dekodowanie: Format strumienia danych - MPEG-2, H.264. A MPEG-4 to on nie dekoduje? Czegoś tu nie rozumiem. Również informację, że HDMI pracuje ze starszawą wersją 1.2 a nie 1.3 wolałbym potraktować jako chochlik drukarski. Jeśli nie mam racji proszę o objaśnienie mojej ciemnoty. Następne pytania, jeśli takowe będą, zadam już jako szczęśliwy posiadacz Globo / Opticum 9500 HD PVR 2CI 2CX E PLUS. Nawet nazwa jest niebanalna. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie, pozdrawiam, Roman ESCU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pomyłkę zrobiłem zapa bez włożonego flasha.

Dostałem się do takiej komendy, niestety żaden z tych kolorowych przycisków nie reaguje, co dalej?

U mnie wszystko smiga, przyciski reagują, testowane na sofcie 083 i 085 także nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie nie reaguje na zapisanie printscreeena jako ekranu powitalnego albo tła dla radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosże o wyjaśnienie następującej kwestii - w okresie początkowym używałem tunera z oprogramowaniem 1.083 ucas wówczas bez problemu działała funkcja PIP innego kanału z tego samego transpondera; w chwili obecnej przeszedłem na 1.085 i moduł Aston 2.19 i niestety tuner zachowuje się tak jakby nie obsługiwał dwustrumieniowości tego modułu. Przy próbie podglądu pojawia się informacja o zakodowaniu kanału i brak jest podglądu :( Proszę o opinie... Może powinienem zmienić coś w ustawieniach modułu a może trafił mi się felerny egzemplarz? BTW możliwość oglądania innego kanału w czasie nagrywania w takim układzie też nie działa.

Po powrocie do starego oprogramowania problem oczywiście znika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest udało mi się pierwszy raz zawiesić tuner, a konkretnie sam się zrestartował.

Używane wyjście HDMI 1080I 50Hz, Soft 085, dziś zainstalowany dysk HDD Samsung 320GB 2,5" w obudowie USB (wymagane dodatkowe zasilanie po USB).

Nie wiem w sumie jak, dlaczego, ale testowałem nagrywanie, 2 programów na TNK, a przed restartem zauważyłem, że tuner nie odbierał 3 programu w tym samym czasie. Za którymś razem kliknąłem OK, pojawiła się lista kanałów i przy kolejnym OK, nagły REBOOT.

Fakt taki, że po restarcie tuner bez problemów nagrywał 2 programy i pozwalał na oglądanie 3.

 

Zastanawia mnie czy to kwestia niedopracowanego softu czy sprzęt się sypie i to są pierwsze tego oznaki i jeszcze nie jedna zwiecha przede mną ;)

Myślałem o kupnie drugiego 9500HD ale po dzisiejszym restarcie jednak wstrzymam się z taką inwestycją i zobaczę co pokażą dalsze testy i jak będzie chodził po dłuższym użytkowaniu.

 

Jeszcze kilka spraw:

1. Nagrywam np. AstraHD+ i dźwięk odtwarzanego właśnie co nagranego materiału jest zdecydowanie cichszy niż dźwięk materiału "na żywo". Efekt jest taki jakby ktoś na TV zrobił głośniej lub ciszej w zależności od tego, czy leci na żywo czy z dysku HDD.

2. Tuner w trybie Standby, kontrolka Power świeci się na obudowie HDD, dysk nie kręci się - wyłączam Globo przyciskiem POWER z tyłu obudowy, włączam ponownie, tuner BOOTuje się, dysk HDD też, tuner automatycznie powraca do trybu Standby ale na odbiorniku TV widać pasek info, prawie tak jakby tuner był włączony ;) Widzę info o podłączeniu dysku USB, sprawdzaniu plików, pojawiają się komunikaty o włożeniu lub wyjęciu karty kodowej i tak do czasu aż nie włączę tunera z pilota. CO mnie wkurza to fakt, że niby w trybie Standby a dysk HDD cały czas wiruje i nie chce się wyłączyć.

Dopiero pomaga włączenie tunera z pilota, następuje ponowne BOOTowanie, dysk HDD na kilka sekund wyłącza się i włącza ponownie. Dopiero teraz jak wyłączę tuner z pilota to w trybie Standby dysk HDD wyłącza się (przestaje kręcić) bo kontrolka Power tradycyjnie się świeci nonstop.

 

Co ciekawe dysk HDD po podłączeniu do laptopa zaspokaja się tylko zasilaniem z kabla sygnałowego USB, w Globo dysk nie może wystartować i do poprawnej pracy potrzebne jest dodatkowe zasilanie z drugiego portu USB Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Opticum 9500HD itd. no i potwierdzam wcześniej sygnalizowany koszmarny błąd producenta. Brak fonii stereo i mono na wyjściu optycznym Audio!!! Mój HARMAN AVR 245 ponuro milczy, ożywia się dopiero przy sygnale z programów HDTV. Ale za to poziom sygnału niestety jest mizerny i trzeba dać Volume sporo większy niż z inych źródeł. W związku z tym zastanawiam się nad zwrotem ustrojstwa, bo to tak jakby producent np. telewizora zapomniał o zamontowaniu głośników. Ciekawe, że jestem drugą osobą ( o tylu wiem ) która zauważyła ten feler. Inni nie używają wyjść cyfrowych w swoich wypasionych sprzętach? Gdyby ktoś zechciał doradzić mi co mam zrobić z tym problemem, proszę o kilka słów. Nie chcę pozbywać się tego odbiorika i znowu czegoś szukać. Każdy tuner ma swoje plusy i minusy, a ten akurat ma paskudną niedoróbę w istotnym dla mnie aspekcie. Mimo to lubię go, hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...