Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, ja tam 20 kanałów na raz nagrywać nie chcę, tylko spokojnie jeden nagrywany inny w tym czasie oglądany. Nie wiemy, wydaje mi się, na czym w tym momencie polegałby problem: na szybkości tunka, dostępnie do uprawnień itp. Czy Aston 2.19 umożliwiałby taki numer? Mnie generalnie rozchodzi się o Cyfrę+ w oryginalnym czytniku Opticuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wicherek

Przywróć ustawienia fabryczne, wgraj jeszcze raz soft ale bez listy kanałów. Przeszukaj niebo, wykonaj własną listę i powinno być dobrze. Od softu 1.0.85 nie mam takich problemów.

@sonnen_x

Jeśli tylko cyfra to po co co Aston? A jak tuner działa w takim przypadku napisałem ci wcześniej.

Jeśli chodzi o ostatni twój wpis to na ten temat może zabrać głos jedynie Mr.Orbita. Ja nie mam takiej wiedzy i możliwości, nie mam też przygotowania elektronika i wiedzy w tym temacie.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, obsługuje, tak włąśnie mam zrobione. Ale nie umożliwia mi odtwarzania jednego podczas nagrywania drugiego kanału.

Jeśli jeden czytnik się nie wyrabia, to nie wiem co dalej:-( Ciekawe, czy dałoby się tak oprogramować tuner, żeby korzystał ze swoich dwóch czytników, w których w obydwu tkwiłyby karty C+. Znaczy czy taka kombinacja poszłaby gdyby do każdego slotu załadować kartę splittera:-)

Inaczej to pozostaje tylko zakup drugiego tunka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się upewnić. Czy do tego tunera Opticum 9500 HD nadaje się ten dysk zewnętrzny : :censored: . Wcześniej na innym forum odpowiedż była że tak. Nie podważam tej odpowiedzi bo nie za bardzo się znam na dyskach zewnętrznych tylko chciałbym aby ktoś znający się na tych rzeczach potwierdził to , lub podpowiedział że powinienem kupić coś innego i wskazał na dysk który sie w tym tunerze sprawdza.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dysk samsunga (tylko w innej obudowie - aluminiowej) i działa z tym tunerem - ale - prądu z jednegu USB mu nie wystarcza, upewnij się, że w komplecie masz drugą wtyczkę do usb na dodatkowe zasilanie. Po drugie - gdy korzystasz z podwójnego zasilania to po wyłaczeniu tunera (standby) dysk jest nadal zasilany co raczej nie jest dobrym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ja mam dysk Segate 500gb zewnętrzny 3,5" z własnym zasilaniem - dysk chodzi bardzo fajnie prędkość jaką wykrył to 118 Mb/s wiec spokojnie daje radę przy HD - fajna sprawa z dyskiem że wyłącza się całkowicie wraz z tunerem.

 

Odnośnie softu 1.0.90 - wczoraj go wgrałem - oczywiście wersja ps - NIE POLECAM, pozytywnych zmian nie zauważyłem - dźwięk nadal nie przesyła kodów do kina domowego - no i masę krzaczków w info i EPG, i co faktycznie wkurza na nowo trzeba tworzyć listy programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ja mam dysk Segate 500gb zewnętrzny 3,5" z własnym zasilaniem - dysk chodzi bardzo fajnie prędkość jaką wykrył to 118 Mb/s wiec spokojnie daje radę przy HD - fajna sprawa z dyskiem że wyłącza się całkowicie wraz z tunerem.

.

Jaki to sprzęt? coś trzeba ustawić żeby sam się wyłączał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły standardowy - "gotowiec"

 

dokładnie to : Seagate External FreeAgent Desk 500 GB USB 2.0

 

Tuner go ładnie sformatował i widział początkowo większą prędkość niż 118 Mb/s a jak wgrałem 1.0.90 to w ogóle pokazywał prędkość 106 chyba.

 

Dysk bardzo ładnie działa - włącza się i wyłącza wraz z tunerem - mimo podłączonego zewnętrznego zasilania - dysk wyłącza się całkowicie ( przestaje wirować ).

 

Jest wystarczająco szybki - nagrywa i odtwarza bez problemu - przy odtwarzaniu pierwsze 2 sekundy tnie ale już w 3 jest OK - pełna synchronizacja dzwięku i obrazu .

 

Natomiast mam zastrzeżenia do samego softu tunera - raz nagra raz nie - jak zaprogramuje tuner z EPG - to właśnie czasami nagra czasem nie i mnie trafia ....

 

Co prawda mam soft ten nie całkiem legalny 1.0.86 - jak zaprogramuje, i wyłącze tuner to nie mam pewności co będzie; jak zaprogramuje i zostawię włączony tuner to raczej nagra ale sama czynność programowania nie jest do końca jasna - zapamiętuje ustawienie przy wyjściu z menu - a powinien być jakiś potwierdzający przycisk typu - Nagrać program - TAK ( OK ) i już a nie tak dziwnie że nigdy nie mam pewności czy zapamiętał - i zawsze wchodzę do menu sprawdać czy przy filmie jest ikonka "dzwonek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę . Kupilem dysk zewnętrzny Samsung 320GB i chcę go zainstalować. Po włożeniu kabelka z dysku do USB na ekranie wyświetla się mi się komunikat "Włożono dysk USB", następnie "Weryfikacja plików i folderów nieudana", dalej "Wszystkie dane zostaną usunięte czy na pewno formatować dysk". Wciskam przycisk "Tak".

Wyświetla mi się:

Status jako - Partycja podstawowa

Litera partycji-

Rozmiar - okB

Typ - Fat 32

przy czym tylko puste pole przy literze partycji jest podświetlone. I dalej nic już nie mogę zrobić żadnym przyciskiem. Kingston 1GB którym wgrywam softy sformatował się od razu. Mam wgrany najnowszy soft 1.0.86. Co robię żle. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie!Mam taki oto problem:w piątek kupiłem Opticum 9500 HD PVR 2CI 2CR E Plus i wgrałem nowe oprogramowanie 1.0.86,przez co straciłem możliwość oglądania C+.Karta działała w czytniku a teraz po zmianie z 1.0.83 na 1.0.86 ani rusz.Nie ma również 9339.Jeśli ktoś może mi pomóc to będę wdzięczny.Już dwa dni się męczę i nic mi nie wychodzi.Choć jestem laikiem to bardzo mnie to wciąga i nieustannie próbuję!Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...