Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problemy z nagrywaniem audycji na dysk zewnętrzny. Mam dysk 1 Tera WD MyBook z własnym zasilaniem i z utworzona partycją na nagrywanie 200 GB. Po włączeniu nagrywania niby wszystko cacy, ale przy dłuższym materiale tuner się zwiesza. Próbowałem nagrać ostatnio Czyngischana z C+. Właczyłem nagrywanie i wyszedłem z pokoju. Po 1,5 godziny wchodze sprawdzić i na ekranie TV jest stopklatka. Dałem zatrzymanie nagrywania i po długi zamulaniu w końcu tuner przerwał operację. Przy próbie odtworzenia materiału okazało się, ze jest nagrane tylko 47 minut. Czyli wychodzi na to, ze po tych 47 minutach albo tuner albo dysk się zwiesiły i nagryuwanie stanęło. Co może być przyczyną, że staje nagrywanie? Wcześniej miałem ten problem z nagrywaniem koncertu z MTV.

Soft w tunku to 1.1.30 z uniwersalnym czytnikiem (C+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacenty

Nie wiem czy to pomoże, ale mnie nie chodziło o czas wyłączenia dysku tylko o standardowy czas nagrania, który w opcjach PVR ustawiony jest domyślnie na 2 godz. a ja mam zmienione na 3 godz. Może dlatego dłuższe audycje niż 2 godz. nie chcą ci się nagrywać. Sprawdź. Wydaje mi się, że ilość partycji też nie powinna mieć znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach podawano, że na tym tunerze można odtwarzać tylko pliki nagrane na nim. Ponoć związane to jest z nietypowym podziałem na podpliki i informacjami na temat tych plików w nich zawartymi. Może w przyszłości to się zmieni, ale na razie to możemy tylko pomarzyć o odtwarzaniu plików obcych i np. avi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z tym tunerem na maxa i wiecznie jakieś błędy jakieś niedoróbki po postu mnie zmęczył, a na dokładkę dowiedziałem się że Globo zakończyło jego produkcje. To mnie przeraziło widmo zakończenia również tworzenia nowych softów do tego tunera, i z żalem ale go sprzedałem i mam zamiar nabyć jego następcę Optikum 9600, nie wiem może będę później żałował ale pociechą jest to że co nowe to rozwojowe?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ząbek

Szkoda że sprzedałeś ten tuner trzeba było jeszcze poczekać.Co do nowego 9600 dla mnie nie jest jeszcze dobrze dopracowany tuner miałem go na testach przez tydzień ,lubi się często zawieszać jest wolniejszy niż 9500 takie moje wrażenie.Może coś pomoże w innych wersjach softu.Okazyjnie sprawdziłem go na różnych modułach cam wypadł na ocenę cztery plus to znaczy,że 9500 lepiej radzi sobie z większości modułów.Ja na dzień dzisiejszy bym się wstrzymał z zakupem tego tunera.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu jestem użytkownikiem tego tunera i jak dotąd nie miałem z nim większych problemów. Jednak od kilku dni nie mam EPG na TVP1, na wszystkich innych programach jest, zresztą wcześniej także działał na TVP1 jednak teraz nie pojawia się żadna informacja o programach. Czy ktoś z Was mógłby doradzić jak naprawić ten błąd, a może także u innych osób on nie działa.

Mam także pytanie do posiadaczy modułu CAM Cyfrowego Polsatu, chodzi mi o usługę VOD na tym tunerze, czy ona działa i jak znaleźć kanały na których można odbierać zakupione filmy. Na tunerze od Polsatu kanały te pojawiły się automatycznie, a na Globo 9500 gdy włączyłem automatyczne wyszukiwanie to tuner ich nie znalazł.

Z góry dziękuję za pomoc,

Axxel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety walczę z opticumem ... i z pvr.

1. Dekoder zmienia po każdym jego wyłączeniu kilka kanałów na ustawionej liście programów. Co ciekawe po wejściu w "organizację kanałów" programy są na ustalonym przeze mnie miejscu, przesuwam jeden i po zapisaniu lista wraca do ustalonego porządku. Uciążliwe.

2. Podłączyłem dysk WD 500 2,5 cala. Co jakieś 10 minu wyskakuje informacja o weryfikacji plików i folderów. Denerwuje.

3. Nie wiem czy to mozliwe , ale po usunięciu dysku z poziomu pilota powinna byc możliwość jego ponownego podłączenia z pilota, a tak muszę albo wyłączać/włączać dekoder albo wyciągać/wkładać kabel usb.

3. Przy nagraniu programu na dysk po ok 30 minutach obraz i nagrywanie staje w miejscu, wciskam ponownie "rec", nagranie rusza na 2-3 sekundy i ponownie obraz i zapis staje, pomaga dopiero całkowite odłączenie dysku. Praktycznie nie ma możliwości nagrywania. Wku.... na maksa.

Czy uważacie, ze podział na mniejsze partycje pomoże coś? Mam jedną główną a tam parę giga fotek i mp3, może to przeszkadza dekoderowi? A może zasilanie jest za słabe (dysk nie ma zewnętrznego).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawcio

1.kliknij OK potem czerwony i ma byc na zakaczonym , nastepnie zgraj liste oraz , wejdz w menu >>>Instalacja >>> Ustawienia domyslne >>Ustaw dane jako Fabryczne , problem zniknie i nie grupujemy kanalow przyciskami maja swoja kolejnosc wedlog glownej listy ( a ty prwnie wgrales jakas bo takie kiepskie sa w internecie , a nie ma jak wlasna i recznie zrobiona z pilota ( pisane setki razy !!!) ..

2.Problem z dyskiem a nie z tunerem , kiepskie zasilanie jak masz kabel Y w tunerze trzeba cos przerobic ( pistolet i 30sek roboty) , poniewaz takie dyski zra prad

3.Nie ma tego zaden znany mi tuner nawet na linux

4.punkt 2 , oraz w softach 1.1.26 i 1.1.30 po zakaczeniu nagrywania obraz jest czarny i tylko te 2 softy maja z tym problem , ale 1.1.30 posiada pelne EPG na wszystkie platformy , a pozostale nie posiadaja nawet nowy obecny soft ma z tym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista programów ustalona. Niebieski przycisk-sortowanie po numerach.

Co do problemów z dyskiem 2,5 WD 500 to macie jakiś pomysł? Kupiłem go tydzień temu i szkoda tych 380 zł... sklep nie przyjmie mi zwrotu. Czy dołożenie huba z własnym zasilaniem pomogłoby coś? Szkoda że nie znalazłem dysku 2,5 z usb data i usb zasilanie bo wykorzystałbym wtedy ten port z dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista programów ustalona. Niebieski przycisk-sortowanie po numerach.

Co do problemów z dyskiem 2,5 WD 500 to macie jakiś pomysł? Kupiłem go tydzień temu i szkoda tych 380 zł... sklep nie przyjmie mi zwrotu. Czy dołożenie huba z własnym zasilaniem pomogłoby coś? Szkoda że nie znalazłem dysku 2,5 z usb data i usb zasilanie bo wykorzystałbym wtedy ten port z dekodera.

jak wyzej pisalem masz zle liste ma byc na zakaczony a nie numerycznie.............

 

co do zasilania , nie mialem okazji z tym modelem co ty ale z inna marka i mam tak jak nizej

 

 

Montarz Dysków Które Maja Niskie Zasilanie

 

dla dyskow ktore maja niewystarczajace zasilanie z portu data:

 

kabel y dla dodatkowego zasilania ma nastepujacy schemat :

d517d52fca36f24fm.jpg

 

 

analogicznie

zeby korzystac z pojedynczego kabla usb nalezy wykonac przerobke (polaczyc vcc portow) jak na zalaczonych fotkach :

 

przed przerobka:

917cbe0ccefe1c56m.jpg

 

 

po przerobce:

b80650c092ba6aa7m.jpg

 

 

po tym zabiegu u mnie dysk (500gb) zaczal dzialac, a kolega potwierdzil ,ze u niego zaczal dysk(250gb) przechodzic w stan uspienia po wylaczeniu tunera

 

przerobke robicie na wlasne ryzyko

pamietaj naruszenie plaby powoduje utrate gwarancji

PS: kliknij w fotke a sie powiekszy jak nie widzisz szczegolow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomógł usb Y z odrębnym zasilaniem (Hama 27 zł w MM) :jupi: . Na razie nagrywa bez zwisów (równolegle 2 x HD). Weryfikacja programów i plików teraz tylko przy włączeniu HDD. Test prędkości dysku usb też wzrósł (174 Mbits/s) a było ponizej 160.. Dodatkowe zasilanie to jednak podstawa sprawnego działania dla mojego WD 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...