Skocz do zawartości

Al Jazeera Sport


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Plan transmisji NBA na najbliższe dni :

4 listopad (niedziela) 00.30 Miami Heat - Denver Nuggets Al Jazeera Sport +3 i +6

4 listopad (niedziela) 03.30 Los Angeles Clippers - Golden State Warriors Al Jazeera Sport +3 i +6

4 listopad (niedziela) 18.00 New York Knicks - Philadelphia 76ers Al Jazeera Sport +3 i +6

5 listopad (poniedziałek) 00.00 Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves San Antonio Spurs

6 listopad (wtorek) 02.30 San Antonio Spurs - Indiana Pacers Al Jazeera Sport +3 i +6

7 listopad (środa) 02.00 Oklahoma City Thunder - Toronto Raptors Al Jazeera Sport +6

 

Jak na razie nie wygląda to najgorzej, sporo spotkań Al Jazeera Sport ma pokazywać, oby tak dalej było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie, od jakiegoś czasu przeglądam to forum i dziś pragnę zadać kilka pytań odnośnie Al-Jazeery Sport na kartę.

 

1. Jaki tuner/dekoder jest niezbędny do odbioru?

2. Widziałem, że można dokupić pakiet ESPN, ale chyba jest dostępny jedynie z satelity Nilesat, czy mieszkając na południu Polski byłbym w stanie odbierać z niej sygnał? Jak duży potrzebny byłby talerz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@kleyo: 1. każdy tuner, który ma czytnik kart uniwersalnych lub miejsce na moduł CI,kupujesz moduł VIACCESS + karta Al Jazeera Sport i jazda.

2. Nie możesz dokupić ESPNu ani NBA TV bo to z satelity, którego sygnał w Polsce prawie niemożliwy lub niemożliwy.

Ja mam na Digiboxxie C+ i Al Jazeera w module. ALe jestem w trakcie zmiany na Ferdka Ariva TT PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli do starego dekodera Cyfry + (dokładnie Thomson TS4P) dokupię moduł to karta będzie śmigać? Czy jednak ten dekoder to już jakiś zabytek?

 

Bo ogólnie mam nowy dekoder HD z Cyfry, telewizor też już zamówiony (bo stary w ogóle tego dekodera nie potrafił obsłużyć poprawnie) i tak sobie myślę, czy na tym starym zestawie nie spróbować tej Al-Jazeery Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na Thomsonie TS4P na pewno nie będzie działać, bo nie ma gniazda na moduł, a system kodowania jaki obsługuje to wyłącznie Seca Mediaguard.

 

Jeśli chcesz odbierać Cyfrę+ i Al Jazeerę Sport na jednej skrzynce, to najtańszym rozwiązaniem jest Ferguson Ariva 202E i wtedy Cyfrę+ wkładasz do czytnika kart, a moduł Viaccess (np. Smit) z kartą Al Jazeery Sport do gniazda CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najtańsze rozwiązanie, jeśli nie musi być na jednej skrzynce i na jednym telewizorze? Choć w sumie ten Ferguson nie jest jakiś bardzo drogi, więc to też fajna opcja, niemniej chyba wolałbym mieć to sobono, żeby w spokoju oglądać sport, gdy reszta rodzinki śledzi jakieś inne programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

DIGIBOXX C+ też godny polecenia do tego zestawu. Jeśli będziesz miał TV z gniazdem CI to w tv umieszczesz moduł Viacces z Al Jazzerą a dekoder np. DIGIBOXX C+ lub odwrotnie. Do tunera moduł a do tv moduł dla Cyfry + Astona np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem i nowy telewizor ma gniazdo CI, czyli dokupuję moduł, wkładam w to gniazdo, a kartę z Cyfry normalnie do dekodera (dokładnie jest to SAGEMCOM DSI83 HD).

 

Choć nadal interesuje mnie też opcja wykorzystania starego telewizora, więc jak ktoś poleci najtańszą opcję na odbiór Al-Jazeery (a więc albo najtańszy tuner obsługujący Viacess 4.0 albo najtańszy zestaw moduł+tuner). Wtedy sobie telewizor ustawię u siebie i będę mógł oglądać nawet jak leci "M jak Miłość" :D

 

Dziękuję wszystkim za tak szybkie odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno masz w TV tuner DVB-S? Sama obecność gniazda CI nie przesądza, bo może służyć do dekodowania programów naziemnej telewizji cyfrowej. Tzn czy masz gniazdo LNB z tyłu telewizora?

 

Bo jeśli masz tuner DVB-S wbudowany w telewizor, to faktycznie wystarczy kupić tylko Al Jazeerę z modułem. Jeśli nie, to to gniazdo do niczego Ci się nie przyda.

 

Jeśli nie przeszkadza Ci oddzielny tuner to do samej Al Jazeery Sport wystarczy Ferguson Ariva 102E. Wtedy zamawiasz gołą kartę bez modułu i wkładasz ją bezpośrednio do czytnika. Lepiej kupić dekoder HD, bo niedawno Al Jazeera uruchomiła na Hot Birdzie kanały HD1 i HD2, więc nawet jeśli nie chcesz ich odbierać już teraz, to lepiej myśleć przyszłościowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous
http://www.jsc-cards.com/order/ ja tu kupowałem, karta przychodzi nieaktywna. Piszesz maila z nr karty by ci ją aktywowali. Co do pracy nie mam pojęcia. mi chodzi wszędzie :) miałem DIGYBOXXa to w module pracowała, teraz mam Arive TT też w module pracuje a idzie do mnie Vu+ SOLO2 i będzie w czytniku pracować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna Al Jazeera Sport posiada też prawa do pokazywania ligi francuskiej piłkarzy ręcznych, wczoraj dawali jakiś mecz bodajże PSG, na razie pokazują tylko 1 mecz w danej kolejki, nie wiem jak jest z ligą hiszpańską piłkarzy ręcznych czy nadal posiadają prawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już kilka postów wyżej :wink:

viewtopic.php?f=12&t=8625&p=696355&sid=6e719e468cb872cfb19b4c8ca2c2e837#p694516

 

Partyzantka dla wytrwałych, ale mimo wszystko dla nieposiadających karty pewnie warta świeczki, bo można zyskać dostęp do całej paczki + bein :shock:

 

Ciekawe kiedy AJS wyłączy Irdeto. Podejrzewam (jak kolega kusibab), że zostawią sam Viaccess, bo 4.0 póki co jest szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...