Skocz do zawartości

Al Jazeera Sport


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile transmisji tygodniowo można się spodziewać meczów NBA? Bo nie wiem czy brać pakiet ESPN, nie ma problemu z odbiorem kanałów ESPN na terenie Polski?

 

Tutaj masz rozpiskę NBA TV(ale 100% nie mam, że ta wersja jest dla JSC) http://www.nba.com/schedules/national_t ... ule/NBATV/ I wychodzi, ze trochę tych meczów jest. Niestety pakiet ESPN jest nadawany na Nielsat 7 co utrudnia odbiór w Polsce i będzie potrzebna większa antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

mam Arivę 210 i chodzi w czytniku bez zarzutu, pewnie na 250 też bo tuner nowszy.. czytnik Conax przerobiony na uniwersalny.. stosowałem kilka modułów (Irdeto, Viaccess, Conax), nie ma problemów, to pewnie z Nagrą też nie będzie.. ale tutaj na 100% nie powiem.. naziemną odbiera.. ma wewnętrzny tuner MPEG4..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

tak, firmowo wgrany soft = oficjalnie jest czytnik Conax (chodzi o kasę, Conax jest bezpłatny i firmy produkujące sprzęt nie muszą płacić), po wgraniu alternatywnego softu (bardzo łatwo bo przez USB) czytnik kart staje się uniwersalny, obsługuje m.in. Viaccess 4.0... wgrywasz soft, listę kanałów albo sam przeszukujesz satelitę, nastawiasz na AJS, wkładasz kartę i oglądasz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekpolek z tego co wiem w Fergusonie zawsze jest czytnik MCAS. Chyba pomyliłeś temat z Opticumem :wink:

 

Nie trzeba zmieniać oprogramowania, na Fergusonach powinno ruszyć w każdej konfiguracji. (u mnie w 200 czytnik działał w trybie MCAS bez żadnych zmian i na oprogramowaniu producenta i polecam to sprawdzić, zanim ktoś zasugeruje się wyłącznie napisem Conax na obudowie)

 

Za to przy Opticumach domyślnie jest tylko Conax i tam trzeba zmienić na oprogramowanie alternatywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

rzeczywiście masz rację, najpierw miałem Opticuma, którego oddałem i kupiłem Arivę, i mi się pomyliło.. tak jest, w Arivie czytnik jest uniwersalny.. tyle, że prawie każdy tak czy tak wgrywa alternatywne oprogramowanie, przepraszam za pomyłkę zainteresowanych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo ligi włoskiej-no to nam Psikusa zrobili Panowie z C+...

 

http://media2.pl/media/95923-Liga-wloska-w-nSport.html

 

można sie było tego spodziewać, ze będą chcieli ugrać cos dla siebie po fuzji C+ z N, czyli jako abonenci c+ mozecie wykupic npremium/nsport za dodatkową kase. złodzieje

no ale mam JSC więc patrze na nich z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg rozpiski na najblizsza kolejke ligi wloskiej JSC nie bedzie pokazywac na zywo meczu Roma-Bologna. Czy JSC posiada pelne prawa do Serie A i brak tego meczu jest tylko kwestia wyboru?

Czasami jest tak, że nie wszystkie mecze na żywo zmieszczą sie w ramówce, może ten mecz to będzie retransmisja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jsc-cards.com / ebay / znany portal aukcyjny / DM Trade

2. zależy w jednym miejscu znajdziesz taniej, a w innym drożej. Na jsc-cards.com na 12 miesięcy:

a) 139 euro za 10 kanałów SD (+1 do +10) i 2 kanały HD (HD1 i HD2)

B) 99 euro za 8 kanałów SD (+1 do +8)

3. W miarę nowy (żeby czytał Viaccess 4.0, chyba że chcesz, to jest też Irdeto 2) z czytnikiem MCAS/UCAS, może być Twoja Ariva 210

4. Jeśli nie jest to jakiś super stary dekoder, to absolutnie nie,

5. Nie ma opłaty miesięcznej, to jest prepaid na 12 m-cy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem sobie z ciekawości ofertę Al Jazeera Sport i faktycznie jest tam dużo transmisji sportowych no ale jest i na nie miejsce, bo ich pakiet obejmuje zdaje się 12 kanałów (Hotbird). Porównując ich ofertę piłkarską z tym, co można znaleźć na polskich platformach doszedłem do następujących wniosków:

 

- jeśli ktoś szuka transmisji z udziałem polskich drużyn to na AJS raczej będzie z tym krucho

- gdybyśmy wzięli pod uwagę połączoną ofertę piłkarską Cyfry+ i n-ki (co już chyba niedługo stanie się faktem), to nowa platforma zaoferuje: Ligę Mistrzów, Ligę Europy, ligę polską, angielską, hiszpańską, włoską i francuską. Niezależnie od tego ile kanałów sportowych uruchomi nowa platforma można jednak podejrzewać, że będzie ich mniej niż posiada pakiet AJS. W rezultacie będzie więc transmitowanych mniej meczów na żywo niż na AJS. Plusem jednak będzie obecność na nowej platformie Ekstraklasy i Premierligue, których nie ma na AJS. Z kolei arabska stacja rekompensuje to prawami do transmisji rozgrywek pucharowych w najsilniejszych piłkarsko krajach Europy.

- oczywiście AJS oferuje także niedostępne gdzie indziej transmisje z wielu zmagań piłkarskich w Afryce i Azji, jednakże trudno sądzić, aby takowe miały w Polsce dużą grupę fanów

- jeśli chodzi o cenę to pakiet AJS na chwilę obecną kosztuje ok. 400 zł rocznie za 8 kanałów lub ok. 570 zł za 12 kanałów, co daje "miesięczny abonament" wynoszący odpowiednio 34 zł i 47,5 zł. Na razie nie wiadomo ile będzie kosztował pakiet lub pakiety sportowe na nowej platformie "C+n", ale jeśli dziś za sam pakiet Canal+ HD trzeba dać 30 zł/m-c to dodanie doń LM, LE i Serie A na pewno poniesie tą cenę do jakichś 40-50 zł w przypadku jednego hipotetycznego pakietu czysto sportowego. W sumie więc pod względem finansowym obie oferty będą kształtowały się podobnie.

- minusem pakietu AJS jest oczywisty brak polskiego komentarza. Standardem jest komentarz arabski ale około połowy transmisji posiada też angielską ścieżkę dźwiękową. Nie wiem jak sprawa wygląda ze sportowymi programami publicystycznymi na kanałach AJS pod tym względem.

- na połączonej platformie "C+n" transmisje sportowe będą pokazywane w jakości HD, co w pakiecie AJS jest mocno ograniczone (tylko dwa kanały HD w droższym pakiecie na dwanaście dostępnych chyba, że w przyszłości coś dodadzą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy :)

 

Moim zdaniem trzeba poczekać na efekty fuzji. Nie chce mi się wierzyć, żeby wcielenie tych kanałów sportowych N miało kosztować tylko 10-15 zł. Bardziej prawdopodobnym wariantem wydaje się opłata około 30 zł. Kwestia jak to upchają i na ile kanałów sportowych się zdecydują. Muszą myśleć o około 8 żeby to miało sens (choćby z uwagi na jednoczesną transmisję 8 meczów w Lidze Mistrzów). Przy mniejszej liczbie kanałów może się też zrobić kicha w weekendy, jeśli nałożą się na siebie mecze ligi włoskiej, angielskiej, polskiej, francuskiej i hiszpańskiej (w zależności od pory - dzienna/nocna).

 

Więc czynnik cenowo/programowy na chwilę obecną jest nie do porównania, bo nic nie wiadomo na temat kształtu oferty programowej po fuzji, tym bardziej o cenie.

 

Co do transmisji, to oprócz oferty piłkarskiej (ale to tak na marginesie, bo się tym nie zajmowałeś), to na AJS jest również transmitowane Polsatowe MotoGP jak i NBA w nieco większej dawce niż na C+ (przynajmniej w ubiegłych 2 sezonach) + inne tenisy, gimnastyki i inne mało ważne rzeczy, które niektórych interesują. Wracając do piłki, to zastanawiałbym się nad traktowaniem ligi francuskiej jako premium.. Tu można postawić obok ligę holenderską z AJS. Na pewno lepsza od obu jest Bundesliga, którą C+ mógłby się zainteresować, a Al Jazeera już się interesuje (póki co w BeIn). Jeszcze do atutów AJS dorzuciłbym masę meczów eliminacyjnych do Euro/Mistrzostw Świata, które ogląda (obejrzałoby) bardzo dużo ludzi.

 

Komentarz.. Zależy kto się jak wykształcił :wink: osobiście wolę dobrego komentatora angielskiego/niemieckiego niż polskiego amatora typu Ryczel/Jagoda/inne wynalazki. Moim zdaniem szczególnie w LM, gdzie Al Jazeera ma komentarz zdaje się od Sky Sport (?) to bije na głowę polskie standardy. Koneserzy usłyszą Martina Tylera (tak, ten z FIFY) i innych artystów, którzy nie rozmawiają o [beep]ołach tylko zarzucają potrzebnymi informacjami. No i w studio są zawodnicy, którzy regularnie grywali w LM, a nie polskie fachmany. To samo z NBA, mają komentarz od ESPN wide Kevin Harlan i koledzy, a nie od Wojtka "ułaaaaa" Michałowicza. Swoją drogą zastanawiam się co im szkodzi dorzucić oryginalną ścieżkę audio do NBA jak to robi C+ Digital w Hiszpanii. Chociaż faktycznie czasami (ja bym powiedział, że to 30% transmisji, a nie 50) są.. 2 różne arabskie do wyboru :shock: i wtedy jest słabo.

 

Więc moim zdaniem na chwilę obecną przewagę pod względem jakościowym ma AJS (można uznać, że te rozgrywki azjatyckie są na poziomie Ekstraklasy :mrgreen:), jednak po połączeniu jeśli C+N nie wymyśli cen z kosmosu (za prawa, transpondery itp.) to będzie ciekawie.

 

Sorki za poruszenie tematów pozapiłkarskich wbrew analizie, ale musiałem. Koniec końców mi zarówno C+ Optimum HD jak i Al Jazeera Sport będą się kończyły we wrześniu przyszłego roku (początek europejskich pucharów), więc będzie idealna okazja do sprawdzenia co lepsze i co warto mieć. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, żeby wcielenie tych kanałów sportowych N miało kosztować tylko 10-15 zł. Bardziej prawdopodobnym wariantem wydaje się opłata około 30 zł. Kwestia jak to upchają i na ile kanałów sportowych się zdecydują.

 

Ja w swoim poście wziąłem pod uwagę cenę nowego pakietu sportowego w "C+n" na poziomie 40-50 zł/m-c, z tym że podwyżkę o 10-20 zł odniosłem do aktualnego pakietu Canal+ HD (30 zł/m-c) ale trzeba wziąć pod uwagę, że na nim lecą także filmy. Zakładam, że ten nowy pakiet sportowy w "C+n" byłby swego rodzaju odpowiednikiem AJS, czyli nie byłoby tam żadnych filmów. Wtedy właśnie ceny obu powinny być podobne.

 

Muszą myśleć o około 8 żeby to miało sens (choćby z uwagi na jednoczesną transmisję 8 meczów w Lidze Mistrzów). Przy mniejszej liczbie kanałów może się też zrobić kicha w weekendy, jeśli nałożą się na siebie mecze ligi włoskiej, angielskiej, polskiej, francuskiej i hiszpańskiej (w zależności od pory - dzienna/nocna).

 

Ja liczę tak, że do obecnych trzech kanałów sportowych w Cyfrze+ dojdą do n-ki nSport i część z czterech kanałów nPremium, gdzie też lecą mecze LM i LE. W sumie może i osiem ich by się dało uzbierać ale bardziej prawdopodobny wydaje mi się wariant z około pięcioma kanałami sportowymi w "C+n". Trzeba wziąć pod uwagę, że nowa platforma będzie chciała ciąć koszty i chyba zredukuje obsadę transponderów Horbirda swoimi kanałami. Poza tym po fuzji do Cyfry+ wrócą utracone prawa do kluczowych wytwórni filmowych tak, że będzie ona znów mieć w zasadzie pełny poprzedni ich pakiet i te filmy też trzeba będzie gdzieś pokazywać.

 

Kolejna sprawa to fakt, że na "C+n" sport będzie pokazywany w jakości HD a w AJS raczej nie...

 

Co do transmisji, to oprócz oferty piłkarskiej (ale to tak na marginesie, bo się tym nie zajmowałeś), to na AJS jest również transmitowane Polsatowe MotoGP jak i NBA w nieco większej dawce niż na C+ (przynajmniej w ubiegłych 2 sezonach) + inne tenisy, gimnastyki i inne mało ważne rzeczy, które niektórych interesują. Wracając do piłki, to zastanawiałbym się nad traktowaniem ligi francuskiej jako premium.. Tu można postawić obok ligę holenderską z AJS. Na pewno lepsza od obu jest Bundesliga, którą C+ mógłby się zainteresować, a Al Jazeera już się interesuje (póki co w BeIn). Jeszcze do atutów AJS dorzuciłbym masę meczów eliminacyjnych do Euro/Mistrzostw Świata, które ogląda (obejrzałoby) bardzo dużo ludzi.

 

Wziąłem pod lupę ofertę piłkarską, bo sądzę, że to ona jednak napędza klientelę pakietom premium w profilu sportowym. Tym niemniej kilka uwag:

 

- kwestia gustu, czy liga francuska jest lepsza od holenderskiej. Wydaje mi się, że jednak tak.

- z Bundesligą jest jednak inaczej, bo u nas można ją bez problemu oglądać na żywo na kanale Eurosport2 wchodzącym w skład zarówno Cyfry+ jak i n-ki. Tak więc nie bezpośrednio w swoich kanałach sportowych ale jednak oferują one Bundesligę, czego nie można powiedzieć o AJS.

- mecze eliminacyjne do MŚ to faktycznie atut AJS, bo wiadomo jak obecnie z tym jest u nas. Tyle, że meczów reprezentacji Polski na AJS raczej nie zobaczy się na żywo poza meczami z Anglią...

 

Moim zdaniem szczególnie w LM, gdzie Al Jazeera ma komentarz zdaje się od Sky Sport (?) to bije na głowę polskie standardy. Koneserzy usłyszą Martina Tylera (tak, ten z FIFY) i innych artystów, którzy nie rozmawiają o [beep] tylko zarzucają potrzebnymi informacjami. No i w studio są zawodnicy, którzy regularnie grywali w LM, a nie polskie fachmany. To samo z NBA, mają komentarz od ESPN wide Kevin Harlan i koledzy, a nie od Wojtka "ułaaaaa" Michałowicza. Swoją drogą zastanawiam się co im szkodzi dorzucić oryginalną ścieżkę audio do NBA jak to robi C+ Digital w Hiszpanii. Chociaż faktycznie czasami (ja bym powiedział, że to 30% transmisji, a nie 50) są.. 2 różne arabskie do wyboru :shock: i wtedy jest słabo.

 

To jest problem tego, czy ktoś uważa, że komentarz do jakiejś transmisji sportowej jest mu w ogóle potrzebny. Jednak jeśli tak, to pojawia się pytanie, czy dużo kibiców zna jako tako "sportowy" język angielski...tutaj jednak polski komentarz, nawet jeśli merytorycznie słabszy, może się okazać plusem.

 

Więc moim zdaniem na chwilę obecną przewagę pod względem jakościowym ma AJS (można uznać, że te rozgrywki azjatyckie są na poziomie Ekstraklasy :mrgreen:), jednak po połączeniu jeśli C+N nie wymyśli cen z kosmosu (za prawa, transpondery itp.) to będzie ciekawie.

 

Jednak chodziło mi o to, że u nas nawet słaba Ekstraklasa posiada nieporównanie więcej fanów niż rozgrywki azjatyckie i afrykańskie. Chyba Cyfra+ mocno zależy od kibiców Ekstraklasy jako głównych abonentów pakietu Canal+ HD, bo jest ich więcej niż fanów lig zachodnich.

 

Koniec końców mi zarówno C+ Optimum HD jak i Al Jazeera Sport będą się kończyły we wrześniu przyszłego roku (początek europejskich pucharów), więc będzie idealna okazja do sprawdzenia co lepsze i co warto mieć.)

 

Nie wiem kiedy pojawi się ujednolicona oferta programowa "C+n" ale to najpewniej będzie gdzieś na przełomie 2012/13 roku. Ja mam w każdym razie umowę z Cyfrą+ do maja 2013 ale dalej z nią zostanę, bo jedyna alternatywa, czyli Cyfrowy Polsat, w segmencie piłkarskim nie ma specjalnie co do zaoferowania. Kluczową jednak sprawą jest to, jak nowa platforma satelitarna podzieli kanały n-ki na nowe pakiety. Nie wiem co z obecnymi abonentami n-ki - czy będą oni musieli zmienić umowy i zaakceptować zmienione pakiety, czy też stare pakiety n-ki zostaną zachowane i tylko dodane do oferty dla obecnych abonentów Cyfry+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacperek jak nie będzie specjalnych przygód to powinna przyjść tak na styk. Tam trackingiem się nie sugeruj, kolega Fox miał ostatnio też przestój w Jhb, a przesyłkę dostał.

 

----

 

Sky Hunter zgadzam się z większością.. Jeśli okaże się prawdą. Póki co porównujemy rzeczywisty produkt (AJS) z projektem (C+N). Jeśli sprawdzi się to co piszesz i cena nie będzie wypaczona, to podejrzewam, że karty Al Jazeery stracą w większości sens bytu. W innym wypadku (gdy okaże się, że transmitują szczątkowo jak np Serie A ostatnio, nie wszystkie mecze LM/LE czy też cena będzie niewspółmierna) nie jest to wcale takie oczywiste. Co do ceny wyjściowej to trudno jednoznacznie ocenić, bo zapewne do multipakietu tego nie dołączą i oprócz ceny pakietu kanałów sportowych należałoby doliczyć cenę pakietu podstawowego, niezbędnego do ich dobrania (np. Kompakt, jeśli już sugerujesz, że w PL jest tam Bundesliga, Start będzie z niej ogołocony).

 

Ogólnie mam wrażenie, że kierujesz się punktem widzenia polskiego kibica, który chyba nie do końca sprawdza się w przypadku AJS - większość osób kupujących ten pakiet nie kieruje się polskimi atrybutami przy zakupie, bo nie ma tu transmisji związanych specjalnie z PL. Dlatego też sądzę, że brak meczów Polaków w Eliminacjach MŚ 2014, Ekstraklasy czy polskiego komentarza specjalnie tu nikomu specjalnie nie przeszkadza.

 

Co do języka sportowego to myślę, że większość kibiców się orientuje - jest prosty i przewidywalny, bo kluczowe pojęcia pojawiają się w każdej transmisji. Zresztą przede wszystkim życzyłbym sobie żeby PL komentarz był bardziej wyważony, bo słuchając np. komentatora angielskiego, a naszego to mam wrażenie, że ten pierwszy dostaje stawkę za jakość pracy, a ten drugi za ilość wypowiedzianych słów. (co widać najlepiej przy walkach bokserskich, gdzie nasi potrafią gderać nawet przy wchodzeniu zawodnika na ring i zagłuszyć muzykę itp.). Ale o gustach się nie dyskutuje. Poza tym klimat: (wybacz za NBA, ale najbardziej jaskrawy przykład o co chodzi)

vs http://www.youtube.com/watch?v=UPML-LDe1BI

Komentarz bezpośrednio ze stadionu i przez profesjonalistów zawsze udziela się oglądającym. :wink:

 

Kanały HD to chyba największa bolączka AJS, a pomyśleć, że jeszcze miesiąc temu na Hot Birdzie ich nie było. No nic, trzeba mieć nadzieję, że będą również rozwijać swoją ofertę i kiedyś doczekamy się +10 kanałów HD :P co do praw sportowych to też się może conieco pozmieniać, bo już narobili bałaganu we Francji, a niewykluczone, że w Anglii w przyszłości też namieszają, w tym roku byli blisko.

 

Podsumowując jeśli taniej wyjdzie opcja C+N i nie będzie wybrakowana pod względem transmisji, to nie widzę powodów żeby za rok porzucić rolę infolinii :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wysłali 30 sierpnia czwartek, otrzymałem 4 września wtorek :) 4 dni robocze :)

 

A niech się łączą, co z tego. Kupują niestety limitowaną ilość meczów, a Al Jazeera Sport? Wszystkie. Tutaj problemem jest czy znajdzie się miejsce w ramówce. W tej cenie Arabowie są bezkonkurencyjni. A komentarz angielski... Coś pięknego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...