Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - oferta programowa


darius010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pawop napisał:
1 godzinę temu, Globus903 napisał:
Disney+ skończy tak samo? Dobre żarty xD - mają największy przyrost subskrypcyjny ze wszystkich platform i niedługo przegonią Netflixa. Dodając do tego jednolitą ofertę, 95% treści jest w ich posiadaniu wiec niczego nie usuną. Ale z jednym się zgodzę. Serwisów streamingowych jest za dużo ale jeśli ktoś na tym ucierpi to mniejsi gracze. 

Spokojnie, ani D+ nie padnie ani HMAX

No tak, bo to akurat grube „ryby” w stawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, czerstwy said:

A kto ustali stawkę na takim poziomie? Jak będzie tak jak jest po moim roczym planie nie zapłacę nawet 10 zł za miesiac. Bo wolę zapłacić więcej a posiadać np Netflix.

Stawkę ustalił ktoś zdesperowany, nastawiony na napływ abonentów, co się nie stało i teraz są cięcia.

Disney ze swoimi dochodami i wartością giełdową może sobie na to pozwolić.

HBO przeciwnie i także dawno o tym pisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
Godzinę temu, Arkon napisał:

Znowu jakaś panika na forum inspirowana przez pewne osoby. :) Oczywiście beznadziejny ruch ze strony HBO Max o wycofaniu pewnych produkcji, tu nie ma co się spierać- strzał w kolano i marketingowo fatalny ruch. a tamte produkcje prawdopodobnie wrócą. Nie chce mi się też wierzyć, że nagle HBO zrezygnuje z produkcji seriali w Europie i postawi tylko na amerykańską papkę. Bez przesady.

Nie wiadomo czy i kiedy wrócą.

Do tego czasu niecierpliwi i mniej uczciwi będą  poszukiwać  "zaginione" tytuły  na nielegalnych streamach.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bgmnt napisał:

Stawkę ustalił ktoś zdesperowany, nastawiony na napływ abonentów, co się nie stało i teraz są cięcia.

Disney ze swoimi dochodami i wartością giełdową może sobie na to pozwolić.

HBO przeciwnie i także dawno o tym pisałem..

Stawka jest idealna jeśli chcecie płacić więcej to płaccie innym. Nie każdy kocha seriale  Jeśli mieli wybór albo podnosimy opłatę albo wywalamy seriale które nawiasem mówiac sprawiają wrażenie że połowa z nich jest o tym samymi, wybrali najlepsza opcję. Pozytywem jest zauważalny wzrost jakości filmowej. Jest naprawdę taki wybór wśród platform które oferują setki  seriali że nie ma co płakać. Można zawsze zrezygnować z subskrypcji jeśli oferta nie pasuje.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Nie zgodzę się tylko z ostatnim zdaniem.W przypadku umów czasowych z operatorami nie można sobie ot tak zrezygnować.

Inna sprawa, że cena zazwyczaj jest atrakcyjna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bgmnt napisał:

@Kaz.699 Wybacz, ale dla "Annette" czy co tam Ci się ostatnio spodobało dużo osób tego serwisu nie wykupi ;).

Swoją drogą, zabawny pościk z reddita :).

Może i nie,  ale wybacz nic mi nie mówią tytuły o które tu jest płacz, a Anette podejrzewam że przebija wszystkie te seriale z Węgier, Rumunii itd razem wzięte.  Więc delikatnie mówiąc  mam to w poważaniu czy ktoś to wykupi czy nie. Ja jestem zadowolony i z ceny i z oferty ( choć mogłaby by byc jeszcze lepsza ale jest dobrze). Powiemy więcej jestem  zaskoczony tak dobra oferta filmową. W porównaniu  z Netflix którego odpuścilem to jest przepaść.  Jeśli ktoś nie jest zadowolony ze odpuszczaja te filmy telewizyjne z Węgier itd droga wolna. Nie każdy musi być klonem Netflixa zarówno jeśli chodzi o ofertę jak i o cenę.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawop napisał:

Z Netflixa nie wylatują originalsy? Dobry żart.
Z HMAX jest nietypowa sytuacja. Originalsy znikają nie przez to, że kończą się prawa, tylko była to decyzja władz. Na podobnej zasadzie może coś zniknąć z każdego serwisu.

Total jakby ktoś myślał, że dany film będzie na platformie wiecznie. Jeśli coś lubimy to trzeba to kupić na własność, albo nabyć to w inny sposób. Tylko własność prywatna ochroni nas przed blokadą treści. A nawet przed cenzurą. Bo czasy się zmieniają i wiele treści jest na nowo moralizowana.

3 godziny temu, Kaz.699 napisał:

Stawka jest idealna jeśli chcecie płacić więcej to płaccie innym. Nie każdy kocha seriale  Jeśli mieli wybór albo podnosimy opłatę albo wywalamy seriale które nawiasem mówiac sprawiają wrażenie że połowa z nich jest o tym samymi, wybrali najlepsza opcję. Pozytywem jest zauważalny wzrost jakości filmowej. Jest naprawdę taki wybór wśród platform które oferują setki  seriali że nie ma co płakać. Można zawsze zrezygnować z subskrypcji jeśli oferta nie pasuje.

 

Nie wiem jak to liczysz, ale seriale Przybysze, Vinyl, Witamy na Odludziu czy Gösta to przecież całkowicie inne produkcje. I jeśli chodzi o kraj pochodzenia jak i sam gatunek. I są to świetne pozycję, które mogą opowiedzieć coś co w kinie nie miało by racji bytu.

 

Kinówki też często są oklepane i trzaskanie dla konkretnego widza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bredny napisał:

Witamy na Odludziu czy Gösta to przecież całkowicie inne produkcje. I jeśli chodzi o kraj pochodzenia jak i sam gatunek. I są to świetne pozycję, które mogą opowiedzieć coś co w kinie nie miało by racji bytu.

 

Kinówki też często są oklepane i trzaskanie dla konkretnego widza.

Jak rozumiem zrobili to z przymusu czyli tną koszty i mieli wybór: albo wyrzucamy tzw seriale oryginalne (może one są i dobre ale jest ich naprawdę mnóstwo)albo podwyższamy cenę za usługę. Dla mnie jako osoby która raczej preferuje film jest to zupełnie neutralna informacja, dla kogoś kto te rzeczy ogląda absolutnie zła. Podtrzymuje że naprawdę jest duży wybór i taki Canal Plus może przejąć te produkcje. Może dzięki  temu zainwestują w licencje zewnętrzne które są nieco tańsze niż własne produkcje i wreszcie pojawia się nawet w drugich oknach dobre nie otrzaskane filmy z takich podmiotów jak A 24/ Gutek których na próżno szukać na najpopularniejszych platformach streamingowych. Już teraz widać dużą poprawę w tym zakresie, pojawily się tytuły które dawno chciałem obejrzeć a których nigdzie szerzej nie było dostępnych.

7 godzin temu, lakiman napisał:

Świadomie, bądź nie- reklamę zrobiliście i muszę  "Anette" obejrzeć.. 😉 (dopuki jeszcze jest w serwisie).

Polecam jeśli oglądałeś La La land i ci podeszło,  ten także Ci się spodoba. Mega pozytyw że kupili na to licencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł z wyborczej i kilka info na temat polskich produkcji.

https://wyborcza.pl/7,90535,28653985,hbo-max-nie-bedzie-wiecej-produkowac-filmow-i-seriali-w-polsce.html

 

"HBO Max zaprzestaje dalszych prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi w Polsce, a także w krajach skandynawskich i pozostałej części Europy Środkowej. To oznacza, że niestety nie będzie więcej podobnych produkcji, jak choćby świetnie przyjęta przez widzów "Odwilż" . HBO wyprodukowało też m.in. "Watahę", "Ślepnąc od świateł" czy "Pakt". HBO zapewnia, że polskie seriale nie zostaną usunięte z biblioteki."
[...]

"Nie wiadomo też, co z projektami, które już są w toku, jak choćby "Warszawianką" - serialem, do którego scenariusz napisał Jakub Żulczyk, reżyseruje Jacek Borcuch, a w głównej roli występuje Borys Szyc."

[...]

"Wiadomo na pewno, że projekty lokalne nadal będą zamawiane dla kanałów linearnych Warner Bros. Discovery, czyli dostępnych w telewizjach kablowych HBO, HBO 2 czy HBO 3." (to się jakoś kupy nie trzyma w ogóle)...

[...]

"Zawieszenie produkcji lokalnych dotyczy całej Europy Środkowej, krajów skandynawskich, Turcji i Holandii. Wyjątek stanowią jedynie Hiszpania i Francja. Decyzja wynika zapewne stąd, że hiszpańskojęzyczne produkcje HBO gromadzą sporą widownię w Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych. We Francji HBO Max jeszcze nie wystartowało, ale najwyraźniej platforma nie chce tego rynku stracić."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bgmnt napisał:

To oznacza, że niestety nie będzie więcej podobnych produkcji, jak choćby świetnie przyjęta przez widzów "Odwilż" . HBO wyprodukowało też m.in. "Watahę", "Ślepnąc od świateł" czy "Pakt"

 

To chyba nadinterpretacja autora tego artykułu. Po prostu HBO nie będzie produkować w Polsce seriali, które byłyby dostępne wyłącznie w platformie HBO Max i tylko na jej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak jakby kiedykolwiek produkowało u nas coś wyłącznie na HBO Max ;).

Usunięte całkowicie seriale na Węgrzech jak "The Informant" też normalnie były emitowane w linearnym HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy świeższych (właśnie wyszedł nowy sezon) to "Westworld" ale to jednak inny klimat.

Tak to głównie dawno zakończone starocie jak "Pozostawieni" czy "Fringe" z tym, że to taki bardziej procedural. Miałeś jeszcze "Turbulencje" (mi nie podeszły), ale dwa dni temu zostały usunięte.

Więcej raczej u konkurencji - "Expanse",  "Man in the High Castle" (Prime), albo "Podróżnicy", "100", "Snowpiercer" czy wspomniane wcześniej "Turbulencje" (Netflix).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Turbulencje" oglądałem w całości. Podobały mi się pierwsze 2 sezony. Trzeci to już taka na siłę tworzona fabuła.

"Westworld" 3 sezony mam zaliczone. Jest OK, ale to jest cięższy kaliber, nie bardzo mój typ, jednak dobrze się go ogląda. 4 sezon właśnie pomału spływa na platformę, zamierzam go obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bgmnt napisał:

"Fringe" z tym, że to taki bardziej procedural.

Fringe jak dla mnie rewelacyjny. Niby procedural ale jednak odcinki połączone ze sobą w większą całość (może jedynie początek lekko nudnawy, kiedy nie wiedzileli czy dostaną full season). W czasach jego emisji na amerykańskim FOX, porównywano go do X Files. Ja właśnie sobie robię rewatch, połączony z obejrzeniem po raz pierwszy finałowego sezonu, bo niestety w czasie oryginalnej emisji nie miałem czasu, a potem nie szło tego serialu nigdzie w Polsce legalnie obejrzeć jeśli chodzi o streaming.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wiadomo na pewno, że projekty lokalne nadal będą zamawiane dla kanałów linearnych Warner Bros. Discovery, czyli dostępnych w telewizjach kablowych HBO, HBO 2 czy HBO 3." (to się jakoś kupy nie trzyma w ogóle)...

Czyli nie będzie polskich Max Originals, tylko HBO Originals.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem chodzi bardziej o produkcje "ogólne" dla całej grupy. Tak jak teraz niektóre tytuły krążą od Discovery przez Food Network, Metro aż po TVNy, to teraz jeszcze dojdzie HBO.

Bo, że nagle postanowią zainwestować w linearne HBO, które nie pokazuje nawet 5% tego co by mogło z oferty HBO Max, tylko jest trochę lepszym Polsat Film to wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kaz.699 napisał:

Jak rozumiem zrobili to z przymusu czyli tną koszty i mieli wybór: albo wyrzucamy tzw seriale oryginalne (może one są i dobre ale jest ich naprawdę mnóstwo)albo podwyższamy cenę za usługę. Dla mnie jako osoby która raczej preferuje film jest to zupełnie neutralna informacja, dla kogoś kto te rzeczy ogląda absolutnie zła. Podtrzymuje że naprawdę jest duży wybór i taki Canal Plus może przejąć te produkcje. Może dzięki  temu zainwestują w licencje zewnętrzne które są nieco tańsze niż własne produkcje i wreszcie pojawia się nawet w drugich oknach dobre nie otrzaskane filmy z takich podmiotów jak A 24/ Gutek których na próżno szukać na najpopularniejszych platformach streamingowych. Już teraz widać dużą poprawę w tym zakresie, pojawily się tytuły które dawno chciałem obejrzeć a których nigdzie szerzej nie było dostępnych.

Polecam jeśli oglądałeś La La land i ci podeszło,  ten także Ci się spodoba. Mega pozytyw że kupili na to licencję.

Ale tutaj nie o koszta chodzi. Bo jakie koszta ma serial, który został już wyprodukowany i jest własnością HBO? Tylko koszta utrzymania serwerów, co się rozkłada na wiele produkcji. Bo chyba, że chcą zarabiać i sprzedawać to dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...