Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z najnowszymi danymi z DVBNews ta przyjemność będzie kosztowała 35 zł i dot.prestiżu+ i Prestiżu HD+a oto ten artykuł

# Prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu Cyfra+ uruchomi, jako pierwsza platforma satelitarna w Polsce, usługę Multiroom, która umożliwi oglądanie dwóch różnych kanałów na dwóch niezależnie działających odbiornikach opłacając jeden abonament.

# Z informacji, do których dotarła redakcja serwisu DVBnews.pl, wynika, że cena nowej usługi będzie się różniła od tej przedstawionej na konferencji prasowej zorganizowanej w zeszłym roku z okazji 10-lecia istnienia Cyfry+. Platforma miesięcznie będzie sobie życzyła 35 zł za korzystanie z Multiroomu. Będą go mogli posiadać jedynie abonenci pakietu Prestiżowego+ i Prestiżowego HD+. Możliwe, że w przyszłości platforma zdecyduje się udostępnić usługę również subskrybentom posiadającym niższe pakiety.

 

Wprowadzenie opcji Multiroom nie zablokuje możliwości korzystania z własnych splitterów. Informowaliśmy o tym w grudniu ub.r. Zapewne większość nadal będzie wybierała to rozwiązanie ze względu na wysoką cenę nowej usługi.

 

Dzięki usłudze Multiroom abonenci uzyskują możliwość niezależnego odbioru kanałów Cyfry+ na dwóch odbiornikach telewizyjnych w ramach jednego opłacanego abonamentu. W dwóch odbiornikach zamiast karty, będzie należało umieścić specjalny moduł, który będzie dekodował sygnał platformy.

 

Więcej szczegółów na temat opcji Multiroom należy się spodziewać już wkrótce

No ciekawe czy wszyscy się na to rzucą.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie, będzie za 50% ceny jak się trochę pierwszy szał skończy.

Tu nawet pierwszego szału nie będzie :lol: cena za tą usługę jest po prostu śmieszna, doliczając jeszcze 2 X opłatę za wynajem PVR-a (o ile będzie można wynająć 2 dekodery), to wyjdzie ponad 70 zł miesięcznie za same wynalazki od C+, które i tak pewnie nie będą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splittery tez kupisz wszędzie i mozesz cały dom i każdy telewizor podłaczyć pod Cyfre+ za darmo . Ja mam podłaczone 3 telewizory i każy ogląda to co chce. Dlatego zrezygnowałem z N (i tak tam nic ciekawego nie ma)a Polsatu nawet bym nie wziął za nic w świecie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście Multi miałby być dostępny wyłącznie dla pakietu prestiżowego, to nie wykluczam nawwet darmowej usługi. A w każdym razie za nieduże pieniądze. To tak, na chłopski rozum. Ale nie bardzo w to wierzę.

 

Uważam, że Multiroom powinien być darmowy. Nie rozumiem, dlaczego mam płacić regularnie za to, że chcę oglądać obraz na innym odbiorniku w ramach swojego lokalu? Mógłbym zrozumieć oipłatę jednorazową za aktywację, ale abonament?

 

Tak, czy inaczej, jeśli mam latać co sześć godziń ż kartą, to ja dziękuję. :lol2:

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na oglądanie telewizji polega w zasadzie na nagrywaniu i późniejszym oglądaniu. Dlatego interwał 6-godzinny mi nie wystarcza. Na razie mam dwie karty z pakietem komfortowym. Filmy fabularne oglądam z DVD. Dlatego nie pokuszę się ponownie na pakiet z Canal+, czy HBO. To nie dla mnie. Pozostaje rozważenie zastosowania splittera, ale obawiam się, że to sprawia sporo problemów. I na dodatek nie wiadomo, czy w przypadku wprowadzenia opcji Multi Cyfra nie zdecyduje się jednak na odnawianie uprawnień na karcie w krótszych odstępach czasu. Już teraz mam z tym mały problem, gdyż Ferguson FK-6900 nie odnawia mi uprawnień. Być może powinien być na noc włączony? Ale nie sprawdzałem. Włozyłem po prostu kartę do dekodera Cyfry+ i po kilku godzinach była już aktywna. Można też aktywować ją przez internet, ale za każdym razem muszę odszukiwać numer karty, aby się zalogować. Ach ten świat... :)

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nawet częściej przesyłali uprawnienia, nawet co dzień i jeśli masz przykładowo SmartWi to jeśli jeden z tunerów jest C+ to pozostawiasz go stale załączonym na kanale 20 a uprawnienia i tak przejdą więc drugi czy tam nawet trzeci możesz załączać i wyłączać kiedy chcesz a uprawnienia i tak będą dostępne bo przy starcie któregokolwiek z tunerów pobiorą się z serwera SmartWi. Nie ma więc sensu przepłacać za kolejne abonamenty. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media2.pl/media/54122-cyfraplus-z-multiroom-od-sierpnia.html#utm_source=internal&utm_medium=link&utm_campaign=popularne_news

 

Co osiem godzin... to nowa informacja

Jeśli ktoś ogląda TV dłużej niż 8 godzin, to spacer aby doładować kartę dodatkową jest nawet wskazany.

Podziękujmy Cyfrze, że jest platformą cyfrową która zapewnia również odrobinę ruchu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie pisze że za 35zł tylko wg informacji sprzedawców ma być drożej niż 15...Może to był tylko balon próbny z tym 35 zł?

Chcieli dać np. za 20 ale bali się krytyki że będzie to więcej niż podawane wcześniej 15 więc puścili takiego balona aby teraz wszyscy ich chwalili że niedrogo :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że co 8 godzin doładowania to akurat nieprawda ;) Będzie to trzeba robić co maksymalnie 6 godzin.

Cieszcie się, że spacer będzie krótki, bo tylko do dekodera na chwilę :D

Zauważcie, że wszystko może się zmienić. Pamiętacie jak było z Orange Sport? Początkowo miał być jedynie opcją dodatkową, ale po krytyce abonentów dołączono go (choć na pewno niechętnie) do pakietu Prestiżowego (+ i HD+). Takie są przynajmniej dzisiejsze plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cyfra+ twierdzi, że technicznie jest już gotowa do wprowadzenia nowej oferty, obecnie trwają testy."

 

To już znamy... :)

 

Co 6, czy 8 godzin. Nieważne. Jak się komuś kilka razy urwie film (dosłownie, nie w przenośni), to z pewnością doceni "wygodę" rozwiązania. Co do ceny, zobaczymy. Zawsze powtarzam, że lepiej poczekać na konkrety, a nie opierać się na "nieoficjalnych" przecieki, nierzadko wydumane w zaciszu redakcji.

 

Mam dwa tunery stojące jeden na drugim, więc myślałem, że sam mechanizm zbliżeniowy będzie działał niejako z automatu. Jeśli jednak trzeba będzie wyjmować kartę i wciskać jakiś przycisk, to takie rozwiązanie mnie nie zadowala. Nie wspomnę już stanu czytnika i karty po jakimś czasie.

 

Rozumiem iż operator chce się jakoś zabezpieczyć przed udostępnianiem drugiej karty znajomym, czy teściowej :lol2: , ale jak to zwykle bywa, to legalny nabywca jest ofiarą zabezpieczeń. Podobnie, jak w przypadku wielu programów komputerowych. :/

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie godziny to dla Ciebie nic? :D wow, dla mnie to kupa czasu.

Powiadasz, że redakcja ot tak sobie wymyśla cenę usługi Multiroom i daje newsa o tym? :shock: O to mnie rozbroiłeś 8)

Jeśli stoją tak blisko siebie to raczej nie będziesz musiał ich wyjmować, ale czy tak będzie w rzeczywistości to się przekonamy kiedy indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że odblokowanie takiej karty na stałe przez zdolnych programistów to tylko kwestia czasu. Może tego się obawiają ustalając zaporową cenę i tylko najwyższy pakiet? No bo tak na zdrowy rozum to jest nie do pojęcia jak można zamiast samemu dawać zarabiać producentom i handlarzom splitterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że news jest wydumany, ale nie wnosi wiele nowego. Jak widzę informację o niepotwierdzonym źródle, to wnioski nasuwają się same. A pisanie wkoło o tym samym?

 

Dwie godziny to dużo i nie dużo. Sporo, jeśli się ogląda telewizję na bieżąco. mało, gdy ma się ustawione nagrywanie na np. 6 rano. :)

 

Ktoś w tym wątku pisał o tym, że aparat zbliżeniowy działa po naciśnięciu przycisku. Oczywiście nie musi to być prawda. Ciekaw jestem, jak to będzie?

 

Jak zbliżeniówka będzia działać automatycznie, to w moim przypadku sprawa jest warta rozważenia. W przeciwnym przypadku pozostaje mieć dwie karty lub splitter. Naporawdę nie widzę sensu w lataniu z kartą przed rozpoczęciem nagrywania. Szczeglnie, jak będę siedział szczęśliwie na urlopie. :)

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...