Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pakiet Prestiż HD+ i 3 dekodery: Sagemcom HD, Pace HD PVR i Pioneer BCT-1330 i opcję Multiroom, czy jak kupię splittera na kablu, to na trzecim dekoderze tj. Pioneer wszystko będzie hulać jak należy?

 

Rozumiem, że muszę podłączyć Pace PVR z Pioneerem bo Sagemcom nie obsługuje splittera.

Możecie mi polecić dobrego splittera na kablu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie za bardzo wiesz na jakiej zasadzie działa MR i splitter.

Jak napisałem wyżej. Jedną kartę musisz włożyć do Sagema bo splittera do niego się nie podłączy.

Drugą kartę musisz włożyć do splittera który rozdzieli sygnał na dekodery Pace i Pioneer. Nie ma możliwości "od Pace puścić na kablu splitter do Pioneera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy będzie odpowiedni bo te splittery przewodowe różnią się głównie nazwami, ilością wyjść, ilością diód itp. Zwróć tylko uwagę czy w opisie splittera i kart klienckich (mają być uniwersalne, turbo itp. nazwy, a nie zwykłe) pisze że obsługuje te właśnie tunery bo na aukcjach takie informacje podają. Dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy będzie odpowiedni bo te splittery przewodowe różnią się głównie nazwami, ilością wyjść, ilością diód itp. Zwróć tylko uwagę czy w opisie splittera i kart klienckich (mają być uniwersalne, turbo itp. nazwy, a nie zwykłe) pisze że obsługuje te właśnie tunery bo na aukcjach takie informacje podają. Dla pewności.

Ok, dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, chyba temat ogarnąłem- jeśli dobrze zrozumiałem Wasze posty, to:

 

Mając dwie karty od cyfry (a nie żadne moduły itp) jedną wbijam w CLONE+.

Mam więc 2 karty klienckie CLONE+ i 1 MR Cyfra, więc do wszystkiego brakuje mi 1 karty klienckiej CLONE+

 

Kupię dodatkową kartę i cyfra będzie świeciła na 4 tunerach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam ten watek i widze ze chyba jeszcze nikt jasno nie napisal ( chyba ze przoczylem co jest mozliwe ) jak to jest z tym doladowaniem modulu dodatkowego...co 6 h czy po 6h itp.

spiesze wiec z wyjasnieniem

 

dekodery: philips dsx/dsb, strong, kenwood dtf-1 i thomson TS4850 naliczaja czas pracy w sposob ciagly czyli zarowno jak dekoder jest wlaczony jak i w stanie czuwania

 

pozostale dekodery firmowe C+ naliczaja tylko czas kiedy dekoder jest wlaczony

- właśnie mam tego Strong'a w wymianie za Sagem'a i zauważyłem, że b. szybko wyczerpuje się moc dodatkowego modułu w multiroom'ie. Doczytałem w instrukcji od modułu, że przy niektórych dekoderach czas pracy liczony jest także w okresie standby. To dosyć uciążliwe. Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie, tzn, czy możliwe jest zażądanie wymiany dekodera z takiego właśnie powodu? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłaczyć stronga na którymś z kanałaów niekodowanych (np VIVA) i zobacz czy wtedy taż nalicza.

Miałem splitter z diodą sygnalizującą wymianę danych z dekodera z kartą.

Migała nawet przy wyłaczonym dekoderze ale tylko gdy wyłaczyłem go na którymś z kodowanych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem użytkownikiem C+ od września pakiet komfort HD z C+ chciałem zamówić sobie usługę MR i dystrybutor powiadomił mnie że skoro nie mam umowy trwającej rok za MR będę musiał płacić 35 zł miesięcznie i jeszcze zwiększyć sobie pakiet do Optimum i chyba też opłata za dekoder będzie jak się nie mylę. no załamka normalnie z tymi dziadami , to już chyba wolę sobie za 50 zł podłączyć tv basic z aster skąd mam też internet .

 

po prostu polityka C+ bez komentarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje zakup dekoderów, modułów i łączników tych przy antenie (nie pamietam dokładnej nazwy) potrzebnych do podłączenia multiroomu ?

Konwerter Twin - ok. 70 zł, wtyki F 2 szt. - ok. 2 zł, kabel antenowy - od 3 zł za mb. Dekoder - ciężko mi powiedzieć na jaki i za ile się zdecydujesz. Domyślam się, że antenę już masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...