Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ci tylko ten jeden transponder Nick'a nie działa, to może oznaczać, że jest on ciągle zakłócany przez Iran. Było już o tym (news). Teraz właśnie zerkam na siłę i jakość transpondera i raczej jest w porządku. A co do drzew, to skorzystaj np. z tej stronki. A może wystarczy delikatna korekta kąta skręcenia konwertera w obejmie? To też sprawdź.

 

PS: Posty z krzykiem są w koszu, a na Forum niech pozostanie porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam 2 pytanka:

 

1. Posiadam n telewizję od nie dawna. Od jakiegoś czasu, gdy mocno zawieje lub pada, leje, dekoder pokazuje sprawdź połączenie, sygnał. Dekoder podłączony mam do anteny 85, nie kupowanej od n tv, a konwerter typu quad. Do tego konwertera mam podłączoną także cyfrę z dekoderem Philips PVR HD i ona działa ok, tylko n tv nie działa. Co robić.

Polsat mam z drugiej anteny, i sygnał zawsze jest ok.

 

2. Co muszę zmienić, aby n tv ze zwykłym dekoderem, cyfrę z dekoderem z nagrywarką i polsat z dekoderem obecnie jeszcze zwykłym, ale za 2 miesiące zamieniam na dekoder z nagrywarką, Echostar 7400, ODBIERAĆ Z JEDNEJ DUŻEJ ANTENY. JAKI TYP ANTENY, JAKI, JAKIE KONWERTERY.

Z MOICH OBLICZEŃ,WYCHODZI, ŻE CHCIAŁBYM OD ANTENY PUŚCIĆ 5 KABLI DO 3 DEKODERÓW W MIESZKANIU, DO DWÓCH POKOI.

 

POMOCY, POTRZEBUJĘ RADY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mniej wiecej dwoch tygodni mam problem z sygnalem satelitarnym. Posiadam nrecordera i mam podpiete dwa kable, niestety po powrocie z pracy, wyswietla mi komunikat "recorder jest niewlasciwie podlaczony". Sygnal powraca gdy odkrece oba kable i przylacze je z powrotem. Czy ktos z Was ma podobny problem z sygnalem czy to raczej wina wadliwego recordera? Przez pierwszych kilka miesiacy nie mialem podobnych problemow, teraz codziennie musze majstrowac przy kablach, aby uzyskac sygnal :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą odbiornika, sprawdź go na innej instalacji satelitarnej. Przypuszczam, że dla całkowitej orientacji trzeba by go zostawić (u sąsiada) z dzień, albo dwa. Może być też tak, że wina leży w multiswitchu, który to rozdziela sygnał z anteny satelitarnej na poszczególne mieszkania. Wtedy należałoby się do niego dostać i przełożyć kabel idący do Twojego mieszkania w inne wolne gniazdko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

 

czy ktoś orientuje się dlaczego, obraz na telewizorze podczas oglądania kanałów, typu hbo, filmbox czy inne, pokazuje nie czysty obraz, a dokładnie siateczki w tle. Nie wiem czy dobrze się wyraziłem, ale chodzi mi o to że obraz np. hbo hd, czy eurosportu z cyfry jest czysty a z dekodera enki lekko nie czysty. Podłączyłem dekoder z nagrywarką kolegi, i ten sam problem. Obrazy są jakby nie w stu procentach czyste, czyżby to wina telewizora, nie wiem, ale telewizor jest, to 32 calowy LG full hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze cos masz z kablem HDMI?? sprobuj przepiac i zobacz czy dalej masz taki problem. ja natomiast mam od ok 5 minut broblem z nbox recorderem a mianowicie na kanalach ktore oplacam mam informacje nieprawidlowy sygnal - brak dzwieku lub obrazu na pozostalych informacja ze wykupiony abonament nie obejmuje danego kanalu. czy mieliscie taki probem tez kiedys??? a i nSeriale tez mi nie dzialaja tzn mam czarny obraz. nagrania normalnie moge ogladac. kanaly FTA tylko dzialaja

 

------------

 

Kanały już dzialaja po ok. 30 minutach same wskoczyly. VOD tez dziala. tak wiec problem juz nie aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi pomoc bo ja juz nie wiem czy mam dobrze zrobiona konfiguracje w menu nbox recorder menu ustawienie anteny .Mam zwykla antene N i podwojny konwenter typu dual ustawiona oczywiscie na hot birda .i jak ustawic w menu .?

ANT 1 KONFIGURACJA .Z diseqc czy ustawic bez diseqc oczywiscie hotbird i teraz lnb1 czy lnb 2 ?

ANT2 KONFIGURACJA .Z diseqc czy ustawic bez diseqc oczuwyscie hotbird i teraz lnb1 czy lnb 2 ?

sila 80 jakosc 70 ale tnie mi TVN HD I DLUGO SCIAGAMI SIE VOD moze jade na jednym konwenterze i dlatego tak muli? Pomozcie jak to ustawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naj prawdopodobniej jest to wina zle ustawionej anteny kanały hd są bardzo podatne na minimalnie zle ustawiona antene tez tak miałem na innych było nawet 85% siły sygnału a tvn hd sie cioł wiec poszłem na taras telewizor podgłoszony i ustawiłem na słuch dosłownie minimalnie poruszyłem talerzem i teraz wszystko chula jak ta lala.Jak masz tylko hot bird to bez diseqc a jak masz astre to ant 2 astra z diseqc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze moze zaczynam juz was denerwowac zrobilem tak

ANT 1 KONFIGURACJA BEZ DISEQS

HOT BIRD LNB1

ASTRA NIE

Sila 80

jakosc 80

ANT 2 KONFIGURACJA BEZ DISEQS

HOT BIRD LNB1 I TU WLASNIE NIE POWINO BYC LNB 2 SKORO MAM KONWENTER DUAL

ASTRA NIE

SILA 80

JAKOSC 80

 

CZY JEST JUZ DOBRZE I CZY WYKORZYSTUJE TWIN

Przepraszam jesze raz i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanko nie wiem czy dobrze ze tu pisze.

A wiec od poczatku. Mam laptopa mieszkam na podaszu i od roku lape internet bezprzewodowy sygnal hot spot.Mam NBOXA i tu pytanko czy jest mozliwosc zeby Nbox lapal internet tak samo jak moj laptop ? Co potrzebuje gdzies wyczytalem ze cos jak access point czy cos takiego .Prosze mi doradzic dziekuje bardzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...