Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy da się w nowym czarnym nbox z wersją sprzętową CLRA zamienić soft Blue na Carbo?

 

Dzięki za odpowiedź

W grudniu tamtego roku wszystkie dekodery serii CLRA i późniejsze dostały soft carbo,różniły się tylko tym,że nie wszyscy mieli odblokowany dysk na 500 giga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.Mam pytanie odnośnie podłączenia nboxa do internetu, dzisiaj spróbowałem podłączyć poprzez router

Huawei EchoLife HG520i wszystko fajnie śmiga ale nie mam jak puścić tego kabla do dekodera, czy można w jakiś inny sposób jakoś przez wifi podłączyć internet do nboxa? Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie turbo recordera CLRA.

Niby z nim wszystko ok. Tylko od jakiś dwóch miesięcy zawiesza się i strasznie się muli. Kanały nie chcą się włączać gdy na próbuję pilotem sobie jakiś kanał włączyć, mam duże problemy z płynnym przełączeniem z kanału na kanał. Ostatnio to się całkiem zawiesił i musiałem go z prądu wyłączyć i z powrotem go załączyć aby zaczął działać.

Może macie jakieś pomysły co się dzieje , i czy może nadaje się on do ewentualnej wymiany. Już mi ręce opadają, bo nie wiem co z nim robić. Ma dysk 250 giga, i czasem sobie nagrywam programy i zawsze działał ok. A teraz to masakra.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie wymieniałem. Byłem popytać w kilku punktach obsługi klienta, Z tego co opisywałem jak zachowuje się mój dekoder to mi mówiono to mój dekoder nadaje się raczej do wymiany, i doradzano mi dzwonienie to różnych punktów najpierw aby upewnić się czy jest ten model na stanie, gdyż mojego nbox recordera nagrywarką nie ma zbyt wiele już. I jak tak dalej będzie, to będę chyba musiał chyba do centrali pisać co dalej.

A nie wiedziałem nawet że można go kurierem wysłać. Myślałem że tylko w punktach obsługi klienta wymienić go można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

reasumujac moj tuner ma soft niebieski , wersja BSLA27804 (czyli nie przyjmuje aktualizacji) z inne forum uzyskalem wiadomosc taka ze: tuner 5800sx to max 250 GB a taki mam. A biorac n pierwszy raz zaplacilem 149 zl za tuner hdtv nbox recorder + aktywacja TURBO (czyli 500GB)..

krotko mowiac przez 1,5 roku [...] oszukiwali mnie i nie dali mi dobrego tuneru.. jezu co za kraj.. a wczoraj z ciekawosci spytalem sie [...] z punktu nc+ czy moglbym wymienic za doplata na mediabox ktory kosztuje 199 zl, myslac sobie ze zaplace roznice czyli 199-149 = 50zl. a tu nie!! prosto w twarz dostalem info 199zl!! parodia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumujac moj tuner ma soft niebieski , wersja BSLA27804 (czyli nie przyjmuje aktualizacji) z inne forum uzyskalem wiadomosc taka ze: tuner 5800sx to max 250 GB a taki mam. A biorac n pierwszy raz zaplacilem 149 zl za tuner hdtv nbox recorder + aktywacja TURBO (czyli 500GB)..

krotko mowiac przez 1,5 roku [...] oszukiwali mnie i nie dali mi dobrego tuneru.. jezu co za kraj.. a wczoraj z ciekawosci spytalem sie [...] z punktu nc+ czy moglbym wymienic za doplata na mediabox ktory kosztuje 199 zl, myslac sobie ze zaplace roznice czyli 199-149 = 50zl. a tu nie!! prosto w twarz dostalem info 199zl!! parodia.

Na umowie masz wpisany nuer seryjny dekodera. porównaj go ze swoim. nie ma szans, by zamiast turbo wydali Ci BSLA. Poza tym na pewno dekoder nie jest Twój, bo 1,5 roku temu nie było ich jeszcze w sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że ten watek dotyczy problemu opisze i przypadłość mojego białasa.A zatem co jakiś oglądając kanał w DVB-S 2 przytrafia się zwiecha totalna (zamieszczam filmik) po przełączeniu na kanał w dvb-s tvp1 sd czy tvn sd nie ma problemu,przełączając np na Eurosport HD ta sama sytuacja i klatki migające na przemian.Antenę ustawiałem sam i z pomocą montera z miernikiem i efekt ten sam. Może to być wina konwertera czy to dekoder?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że właściciele nBoksów z nową szatą graficzną doczekają się aktualizacji dodającej logo takich kanałów jak CANAL+? Trochę czasu minęło od dodania tych programów do oferty a tymczasem wciąż przy niektórych pozycjach nie ma logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć po krótce opiszę mój problem. Mam multiroom w n-ce (teraz nc+), wczoraj zdechł mi biały dekoder i wymienili mi go na nowy ale inny model - ITI-2849ST. Po podłączeniu dekoder pobrał aktualizację i zaczął się problem. Jedyne kanały jakie działają to TVP 1 HD i TVP 2 HD, większości kanałów w ogóle nie ma na liście, a te które są to są zakodowane. Po 5 telefonach na infolicię w końcu ktoś mi powiedział, że dekoder pobrał złe oprogramowanie i mam czekać na nowe przez następne 24h. Jak się pewnie domyślacie.... dekoder nadal nic nie chwycił i ciągle jest to samo.

 

Moje pytanie to czy ktoś miał już taki problem? I czy ktoś kto posiada ten model mógłby mi powidzieć co ma napisane w Setup>Diagnostyka>Informacje o systemie w rubryce "Status"? Ponieważ gdy ja powiedziałem, że w tej rubryce mam "8 FF B4" gość powiedział, że dekodar ma złe oprogramowanie. Chciałbym się dowiedzieć czy to prawda, czy po prostu chiał mnie zbyć....

 

PS. Po ostatniej rozmowie gdy konsultatnt powiedział, że mam czekać te 24h na aktualizacje na ekranie po 30 minutach pojawił się komunikat: "Wiadomość od nadawcy: pairing". I tyle, żadnego nowego oprogramowania ani nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...