Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem u dystrybutora w dniu problemów z n-boxem podłączył mi mego n. do Soniaca , potem moim kablem HDMI i u niego syćko działało.Stwierdził,że sprzęt jest OKI.Stąd z góry założyłem ,ze problem tkwi w Softcie n-ki.Przecież N-ka nie przyzna się do tego ,że najnowszy model Panasonica TH-42 PV70p jest dobry. Tylko stwierdzili ,że Wina Panasonica.Komputer z wejsciem HDMI daje se radę w 100 procentach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no dziwna sprawa trochę.... A probowałeś coś w panasonic polska zdziałać?? W końcu im powinno zależeć na pomocy i kompatybilności. A swoją drogą przecież przez HDMI chyba się nie da zobaczyć co jest po drugiej stronie :D Problem może tkwić w HDCP (ale to wyświetlało komunikat że TV nie jest zgodny z zabezpieczeniami czy coś takiego). A próbowałeś podłączyć componentem??

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy albo po śląsku( cuzamen do kupy) zasugerowali mi użycie Coaxiala.) do czasu Kiedy Będą mieli stworzony program.Tyle ,że Coaxial pomija wszystko .A procesor w tV nie pracuje.Morał z tego ,że to co oglądam jest w połowie doskonałe.Bo funkcje obróbki w rozdz.!080p robi procek.A coaxial go pomija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz chciałbym odpowiedzieć mmirkowi.Byłem zarejestrowałem się na stronie N-ki .Ale Wiesz co tam tylko chcieli by ,żeby Nka dawala programy tak doskonałe jak Cyfra oraz marzą o tym ,że z pilota będą obsługiwać garaż .nawet nie śmiałem wpisać mego problemu.

 

Nie jestem fachowcem ale widzę wyrażnie kiedy idzie przez HDMI z kompa w rozdzielce Ful HD to mam pelny ekran kiedy 780p. to zwężona panorama ale żyleta .I wtedy automatyczne skalowanie wielkoscią obrazu pozostawia te proporcje , natomiast w Coaxialu działa automatycznie czyli zawsze wypełnia caly ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czego to dowodzi?? W sumie to trochę jest dziwne to. Pewnie działa to tak że jak wrzucisz 720p to TV chce uzyskać najlepsza jakość i daje jeden pixel to jednego bo matryce masz trochę większą niż 720p i dlatego taki efekt ale i tak TV powinien rozciągnąć to do wielkości matrycy (proporcje w 1080i i 720p masz takie same). A jak masz przez component to masz złącze analogowe defakto nie da się rozpoznać rozdzielczości i dlatego inne zachowanie.

 

Don_Mag

 

Ps. Zauważ różnicę coaxial -> dźwięk, component -> obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec PYTAM Czy ktoś ma model Panasonica jak ja i czy ma podobne problemy .A jeśli ich nie ma to niech mi powie .

 

Panie DON MAG nie wiem czy mówimy o tym samym , bowiem w Coaxialu nie mam w ogóle dżwięku , muszę po prostu puscić dodatkowe kable audio chinche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zrozumieć że coaxial to standard przesyłania dźwięku w zapisie S/PDIF!!! A to o co panu ciągle chodzi to nie coaxial tylko component czyli obraz wysokiej rozdzielczości przesyłany analogowo za pomocą 3 kabli chinch-chinch

 

A po drugie prosze zauważyć ze jest taka opcja jak "zmień" bo już 2 raz łącze 2 posty w 1

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o moje zdanie to podłączył bym po prostu tym componentem i juz. Może faktycznie procesor nie poskłada przeplotu (bo to nie cyfrowy przekaz a analogowy) ale na pewno w jakimś stopniu obrabia obraz. Na pewno tak działa w Sony a omijanie procesora przy component było by bezsensem bo bardziej tam jest potrzebny niż przy HDMI.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie mam,jak to jest n-boxy mozna kupic na własnosc czy nie ???Z tego co ja sie orientuje to jest tylko kaucja,i na własnosc nie ma,a na allegro i w innym miejscu widziałem juz kilka razy jak ktos sprzedaje i pisze ze to jego własny tuner,to jak to jest zmieniło sie cos,czy ktos robi pic na wode ,ze to jego i naciąga ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam klopot z polaczeniem poprzez HDMi z kineskopowym Philipsem 9551 - czy ktos podlaczal ten TV do n-boxa ?

 

u mnie - po polaczeniu przez euro wszystko chodzi - wczoraj podpialem kabelek HDMI i objaw jest taki, ze kilka razy na minute wywala mi odbior - ekran Tv robi sie niebieski ale po kilku sekundach wszystko wraca do normy i obraz jest OK, a nawet lepiej niz OK. Tyle tylko, ze nie da sie niczego poogladac - dzieje sie tak na wszystkich kanalach - zwyklych jak i HD.

Myslalem, ze przyczyna moze byc slaby sygnal z talerza, ale na Astrze ma sile i jakosc powyzej 80, a czesto nawet 100 procent - i wystepuje to samo zjawisko. A na HB - np. na kanale TVNu - sila i jakosc powyzej 80% i to samo zjawisko.

 

Sprawdzilem nBoxa i kabelek w salonie na LCD w trybie HDMI - sa sprawne bo u nich chodzilo jak trzeba.

Podejrzewam, ze TV ma klopot z obsluga HDCP (ochrona praw autorskich), ale w instrukcji pisze jak byk, ze zlacze HDMI w tym modelu obsluguje protokol HDCP.

 

Czy ktos ma ten model TV i cos wie wiecej ? - moze w TV trzeba cos przestawic, jakas opcje w menu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Philips ma problem ze współpracą poHDMI z nBoxem. Tzn. nBox coś ma skiepszczone, że część telewizorów źle chodzi po HDMI. Wydaje mi się jednak, ze do tego Philipsa jestjuż nowe oprogramowanie( tak do telewizora) wgrywane w serwisie, poprawiające tą współpracę. Spróbuj jeszcze na początek przestawić nBoxa w tryb DVI( przytrzymaj RES przez ok. 5 sekund aż pojawi się napis DVI na wyświetlaczu). Jeśli zadziała pamiętaj o podłaczeniu analogowego stereo z nBoxa do tv bo DVI nie przesyła dźwięku.

Jeśli nie zadziała to tu masz dwie bardzo długie dyskusje o tym tv:

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1666

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5602

Pewnie tam znajdziesz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki - poczytam.

 

tymczasowo spialem TV z nBoxem po componencie i analogowym audio. Dziala bez zajakniecia - w trybie 720p jak i 1080i.

 

Z DVI probowalem ale objaw taki sam jak w trybie HDMI.

 

I pewno skonczy sie jak to w Polsce :lol::D:P ci z serwisu Philipsa beda wmawiac ze wina nBoxa - a ci z ITI oskarza o wszystko inzynierow z Philipsa :twisted::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...