Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy macie tez taki bug w oprogramowaniu ze przy zmianie kanałów pokazuje info ze brak dzwięku lub obrazu pomimo tego wszystko gra :) czekam z niecierpliwością na nowy firmware mój jest datowany na 21.09.06 oby poprawili szybkośc przełączania kanałów, obsługe diseq w widocznym miejscu no i licze że bedzie Astra :roll:

 

Potwierdzam, mam tak samo, ale nie jest to powód do niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem N-kę w sobotę (pakiet film 0 kultura nauka) i oto moje spostrzeżenia:

 

na +:

+ ekspresowa aktywacja (5 minut od telef. na infolinię)

+ ładny obraz (mam jeszcze TripleDragona - wcześniej ferdka 9000 i mediasata) więc porównałem i tu stawiam N-ce +.

+ cinemax jako bonus do pakietu film

+ klawisz N - może wydaje się głupi ale tak jak mówiono na konferencji osobom starszym się przyda ...

 

na - (trochę się powtórzę za kolegami):

- długi czas oczekiwania na infolinii - nawet do aktywacji

- tuner - wiem że to start i naprawdę nie chcę być spostrzegany jako następny "narzekacz" lecz troszkę N-ka dała ciała z tym oprogramowaniem:

- ulubione powinny być ulubone i powinniśmy mieć możliwość posortowania wg. własnego widzimisie, drugą sprawą jeśli już wybraliśmy użytkownika powinien być on dostępny do czasu jego zmiany a nie wybierać za każdym pstyknięciem od nowa np. w EPG

- troszkę brakuje mi "szybkiej listy" znanej z chociażby mediasatów

- o braku wyłączenia tunera na czas nie wspomnę ...

- opisy w EPG - no Panowie z N-ki troszkę tempa by się przydało - luki ...

- TV publiczna bez TXT ?

- Mango 24 zablokowane ? - nie no nie żebym cierpiał z powodu braku tego kanału ale bez przesady ....

- czkawka na wyjściu optycznym w DD z amplitunerem Panasonic HE75

 

Podsumując. Nie opisuję wszystkich + i -, wiem że to dopiero start dlatego nie dałem np. jako minus problemów technicznych na niektórych stacjach - dajmy im czas, co do oprogramowania wydaje mi się iż to zostało troszkę zawalone w końcu tunery sat nie są od wczoraj na rynku i jakieś standarty zostały przyjęte - to ma być krok do przodu więc ... - ale mam nadzieję że nad tym pracują i z aktualizacją nie będzie problemu.

 

Ja zrezygnowałem z C+ - zapewne brakować mi będzie kanałów premium lecz im podziękowałem bo swoje mają za uszami - N-ka zaplecze techniczne ma bardzo dobre, nowy sprzęt powinien ułatwić im zadanie - co zrobią ocenię w trakcie tych 15 miesięcy na które mam umowę - ja im zaufałem czy słusznie? Czas pokaże - ponarzekać każdy może lecz aby to robić trzeba najpierw stwierdzić że olewają klientów - a narazie pracują więc dałem im szansę ....

 

GreG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj bylem w paru sklepach gdzie powinna byc N, no niestety powiedziano mi ze moze w przyszlym tygodniu dostana 2 egzemplarze tunera bo do tej pory jeszcze nie otrzymali. Jesli kupie to przyjdzie pracownik do domu i zrobi aktywacje. Czy to prawda? Gdzie my zyjemy. Miasto nazywa sie Starogard Gd. i ma okolo 60 tys. mieszkancow i tam do tej pory nie bylo N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Jak poczytasz wypowiedzi innych osób, to zauważysz, że te opinie się powtarzają. Raz jest ok (jak dziś rano - ładnie przełącza kanały, czas oczekiwania nie jest wydłużony i jest stały na wszystkich kanałach), ale przeważnie jest straszna kicha z pojawiającym się z opóźnieniem głosem i czasami oczekiwania na niektórych kanałach nawet do 10 sekund. Gdyby zostało tak jak teraz to nie mam uwag. No i ten [beep] komunikat nieraz o braku dźwięku lub obrazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten [beep] komunikat nieraz o braku dźwięku lub obrazu...

 

Faktycznie, taki komunikat też mi się pojawiał do dzisiejszego poranka. Dobrałem się do regulacji anteny prz pomocy Sat Definder, paski jakości sygnału skoczyły do 70% na czaszy 60 cm. Od tej chwili nie mam tych męczących komunikatów. Więc wydaje mi się, że w tym przypadku problem tkwi z niedokładnego ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N ulepsza oprogramowanie

 

W środę, 25 października 2006 roku, telewizja nowej generacji "N" umieści na satelicie nową wersję oprogramowania produkcyjnego, która będzie przesłana do nboxów.

 

 

Nowa wersja oprogramowania produkcyjnego będzie przesłana na nboxy z satelity - 25 października. Dostarczana jest przez ADB (Advanced Digital Broadcast Polska) i każdy nbox załaduje ją automatycznie w pozycji stand by, lub w wyniku polecenia użytkownika.

 

-Właśnie w ten sposób, będziemy co jakiś czas wprowadzać ulepszenia naszego oprogramowania i udostępniać jego nowe funkcje. Jest to prosta i bardzo przyjazna klientom metoda, ponieważ nie wymaga od nich żadnego zaangażowania - powiedział Maciej Sojka, prezes ITI Neovision.

 

W pierwszej wersji zmodyfikowanego oprogramowania, które dziś pojawi się na nboxach, udoskonalono miedzy innymi: elementy EPG i telegazety, szybkość reakcji nboxa na polecenia pilota, podniesiono jakość w transmisji dźwięku na wyjściach cyfrowych. Usprawniono również współpracę dekodera z niektórymi telewizorami za pośrednictwem trybu DVI.

 

Żródło: Media2.pl

 

Szkoda,że nie chcą dać możliwości oglądania kanałów z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sluchajcie co u mnie:

Mam na antenie 3 konwentery dwa podlaczone do Humaxa F2 lewy Sirius i prawy astra, po srodku hotbird ktory podlaczony jest do `n` wszystko dzialalo jakosc 90% sila 70%, wlanczam dzisiaj i jakosc pozostala bezmian a sila skacze od 0 % do 90 % i nic nie mozna ogladac, wiec sprawdzam F2 i wszystko dzialas irius i astra czyli nie ma ma mozliwosci zeby ruszyla sie antena

ide cos grzebac moze dojde do tego co sie dzieje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wygrzebałem i podpinam ten temat. Proszę pisać tu w wypadku problemów z nBox-ami (zwykły i recorder). Można też komentować, wymieniać uwagi itp.

 

Nowe tematy poświęcone nBox-om będą zamykane - w tym celu właśnie podpinam ten temat, aby nie było konieczności ciapania nowych wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemno to widzę - chyba serwis. Możesz go spróbować zmusić do pobrania softu, ale moim zdaniem zdechł...

 

Kolejna ukryta funkcja to przywracanie ustawień fabrycznych połączone z wymuszonym update softu. Aby uruchomić tą procedurę (zalecamy ostrożność i wykorzystywanie jej tylko, gdy występują problemy z odbiornikiem !!!) należy wcisnąć jednocześnie trzy przyciski na panelu przednim nboxa: MENU, RES i strzałkę w prawo. Trzymamy to do momentu aż na wyświetlaczu zaświecą się wszystkie elementy - w tym momencie puszczamy i po chwili na ekranie pojawia się plansza informująca o postępie w aktualizacji oprogramowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemno to widzę - chyba serwis. Możesz go spróbować zmusić do pobrania softu, ale moim zdaniem zdechł...

 

juz po kłopocie niestety musiałem wymienic go w sklepie nie było kłopotów bo działał tylko 2 dni a swoja droga miałem wielkiego pecha bo podobno to był pierwszy przypadek u tego dystrybutora jak narazie od piatku jest ok dzieki za info pozdrawiam

 

Edycja Mr. Orbita: Skorygowane cytowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...