Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nowiutki tylko stary jak świat po renowacji. Dostałeś hałasoszumiacza. Polecam wymianę w APS. Powiedz, że buczy tak, że spać nie możesz i na miejscu Ci wymienią, ale nie bierz BSLA, a jak będziesz brał BZZB to zobacz czy ma nóżki płaskie (stare), czy też w kształcie półkul (nowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
STB model ITI 5800SX BSLA......

Sprzęt nowiutki z foliami, itp ....

To najlepszy model nbox o ile jest rzeczywiście nowy. Po pewnym czasie (około dwóch lat) słyszalny jest dysk, co zresztą dotyczy wszystkich modeli.Nowe z serii np. BZZB lub CLRA zostały mocno odchudzone a i tak pomimo zmian konstrukcyjnych dyski będą prędzej czy później słyszalne, na to nie ma rady to mechanika która się zużywa.

BSLA to modele z którymi jest najmniej problemów z oprogramowaniem. Ponadto działa w nim pomiar BER (stopy błedów sygnału) co umożliwia bardzo precyzyjną regulacje zestawu antenowego.

Sam mam ten model od połowy 2008. Na początku dostałym wyeksploatowaną sztukę po odświeżeniu, wymieniłem na nowy i do tej pory jestem zadowolony. To jest stara ale dobra produkcja nbox rekorderów.

Dysk wyłącza się automatycznie po kilku minutach od przejścia do standby, o ile nie pobiera VOD.

Przy dobrej instalacji antenowej VOD pobiera się na tyle sprawnie , że po tygodniu od instalacji nbox dysku po przejściu w standby już nie słychać jest wyłączony (całe VOD pobrane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CLRA od poczatku tygodnia i slysze go tylko gdy podejde do niego na bardzo bliska odleglosc. Jedyny minus to zapach... Czuc od niego jakby od zarowki wlaczonej przez dluzszy czas, jak podchodzicie do kratek wentylacyjnych i czujecie ten charakterystyczny zapach to ja go czuje w calym pokoju. Pocieszam sie ze jest to zapach nowosci i minie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CLRA od poczatku tygodnia i slysze go tylko gdy podejde do niego na bardzo bliska odleglosc. Jedyny minus to zapach... Czuc od niego jakby od zarowki wlaczonej przez dluzszy czas, jak podchodzicie do kratek wentylacyjnych i czujecie ten charakterystyczny zapach to ja go czuje w calym pokoju. Pocieszam sie ze jest to zapach nowosci i minie z czasem.

I się nie mylisz z tym pocieszaniem. Pamiętam, że u mnie też przez pewien czas nowy recorder wydzielał taki specyficzny zapach ale potem minęło. Gorzej było przy pierwszym, bo była późna jesień. Gdy z powodów technicznych wymieniłem na nowy, była ciepła późna wiosna, więc okna się otworzyło i nie było tak czuć. Teraz też, nowy modem z UPC przez kilka dni wydzielał "zapach nowości" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwny układ kanałów we własnej liście. Mam tak: 1,2,3,4,5,9(tvn siedem),6(tvn24),7,8,11 i dalej. 9 przed 6 ???

W okularach "zauważyłeś"? :shock::lol2::brawo:

Jak sobie ułożyłeś listę , tak masz :brawo:

A numerki są "przymurowane" przez nkę :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem na nową umowę Recordera z serii CLRA (bez softu Turbo) i mam takie pytanie: otóż czy na standardowym sofcie odczuję jakieś zmiany w porównaniu z moim poprzednim BSLA? Chodzi mi np. o mniejsze lagi czy szybsze przerzucanie kanałów - rzekomo oprócz większego dysku czy grafiki ekranowej, dekoder ten ma lepsze parametry wydajnościowe. Czy one także są blokowane na zwykłym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...