Skocz do zawartości

HBO, HBO 2 i HBO 3


szymel222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te "kilkadziesiąt" to wszystkie z DVB-T i paczka C+. "Toż to czysta manipulacja..." :wink:

Z repertuarem grudniowym zgadzam się - kiepsko.

Maratony Paktu i Watachy - zapychacze ramówki.

Byłem przekonany, że piszesz o pakiecie Extra+, który dla stałych abonentów razem z paczką C+ jest oferowany w cenie 69 zł, a tam jest nawet więcej niż kilkadziesiąt programów i to bynajmniej nie z DVB-T. Ale nie o tym jest wątek. Niezależnie od sposobu liczenia i patrzenia na filmy grudniowe, tego nie da się obronić- kiepski miesiąc to bardzo delikatne określenie. Nadal uważam, że usilne promowanie kanału Cinemax szkodzi repertuarowi HBO. Wyobraźcie sobie jak dobrze wyglądałaby ramówka, gdyby były w niej takie filmy jak Lewiatan, Mandarynki, Whiplash, Sędzia, Foxcatcher czy serial The Knick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO Polska czasem nie planuje emisji koncertu U2 z Paryża, który odbędzie się 7 grudnia? Koncerty pierwotnie planowano na 14/15 listopada, ale po zamachach zmieniono datę. Nie potrafię znaleźć informacji na ten temat. Jest jedynie wpis na HBO GO, nawet z oceną, co ciekawe bo jeszcze go nie grali: http://www.hbo.pl/movie/u2-innocence-+-experience-koncert-w-paryzu_-82061

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten film jest prawie czarno-bialy? Oglądając fragmenty pierwszego odcinkaw HBO cały czas się zastanawiałem, dlaczego nowy serial, a nagrany w SD. A potem się dowiedziałem, że nagrywany był, ale w UHD. Kompletnie tego nie widać.

Czarno biały? Nie wydaje mnie się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jest przyzwyczajonym do kolorystyki Na Wspólnej to rzeczywiście może być czarno-biało ;D. Taka korekta barw w Pakcie mi się akurat podoba, odpowiada klimatowi serialu. To samo zrobiono chociażby w House of Cards.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle czarno-biały, co w brązie. Rozumiem od czasu do czasu eksperymentować na jakimś konkretnym serialu pod fabułę. Ale o ile stare filmy i seriale z czasów analogu z lat 80-90-tych były w zieleni, to teraz jest tendencja do oszczędnych barw ponad miarę. Telewizory panoramiczne, HD, a seriale bardzo surowe. W Pakcie można jeszcze zrozumieć, ale przecież nawet każda seria Czasu Honoru, Rancza czy nawet MJM ma inną korekcję barw. Nie lubię też seriali, kiedy jest użyta tzw poświata. W każdym słonecznym pomieszczeniu jest taka jasna obwódka wokół postaci. Tak było np. w Sile wyższej w TVP i chyba 7 serii Rancza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się wszyscy tak uparliście ze mną walczyć, to podziwiam. Macie prawo takie kolory zachwalać. Mnie się takie obrazy w większości nie podobają. Owszem, w pojedynczym serialu można wykorzystać, podkreślić surowością powagę, dramaturgię czy biedę. Ale u nas jest to nagminne, zbyt częste, także w zwykłych rozrywkowych serialach. Nawet tą tendencję od dwóch lat widzę w reklamach, które zamiast być żywe, zachęcające, to swoją mętnością mnie raczej zniechęcają do towaru. Ostatnio jakaś reklama czegoś ze zdrowych polskich pół, a te pola zamiast zielone, soczyste, to pokazali przytłumione, wyblakłe. To mnie miało zachęcić do tego towaru?

 

Przykro mi bardzo, że wielu z was na to uwagi nie zwraca i są zaskoczeni, kiedy ktoś podnosi temat kolorów. Ja mam dwa koniki. Wysokość ustawienia kamery głównej na meczach piłkarskich i kolory w filmach i serialach. Tu mogę z pamięci sypać miastami, nazwami co mi się podoba, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta dbałość o szczegóły w Pakcie. Niby [beep]oły, a cieszą - kiedy w 4 odcinku Weronika grzebie w bazie danych biblioteki używa do tego realnego narzędzia phpmyadmin do obsługi MySQL, kiedy ktoś dzwoni do Grodeckiego a on odbiera telefon i przysuwa go do ucha to gaśnie ekran (w 95% polskich seriali bohaterowie gadają do menu telefonu) itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakt, jeden z lepszych w mojej ocenie seriali, konkurencja  mam tu na myśli C+ powinni brać przykład i  w końcu coś wyprodukować równie dobrego,  po co w ogóle  utworzyli  C+ seriale w którym nic  nie ma wartego do obejrzenia, chyba tylko do wydojenia  abonentów  z  kasy :crazy:

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...