Skocz do zawartości

HBO, HBO 2 i HBO 3


szymel222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ma zaczynać od I, skoro fabuła nie ma związku? To zamknięta całość. Spodoba mu się, to obejrzy resztę.

 

Serial jest lepszy od większości dzisiejszych filmowych produkcji. Nie idzie na kompromisy, efekciarskość i skupia się dużo na budowie charakterów. Wiadomo, mają więcej czasu na to. Mnie na razie bardziej odpowiada klimat II sezonu, ze względu na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Waszych zachwytów nad Detektywem. I sezon był niezły, ale bez rewelacji. Drugi zapowiada się gorzej, pierwszy odcinek co najwyżej taki sobie. Zresztą recenzenci po obejrzeniu pierwszych trzech odcinków też nie są zachwyceni zarówno na Rotten Tomattoes, jak i tu: http://rtv.blox.pl/2015/06/Detektyw-Mor ... alu-i.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za brednie przedstawia ten felieton. Tak to jest, jak się ogląda tylko artystyczne kino i ma się oczekiwania z kosmosu. Krytycy. Dla nich wszystko jest pretensjonalne, poza kilkoma pozycjami przy których się spuszczają. Gdyby każdy ich słuchał, to dzisiaj wiele świetnych klasyków popadło by w zapomnienie, bo są banalne. Mnie stylistyka Detektywa przyciąga, i tym się serial wyróżnia. Serial już się stał kultowy i nikt tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje subiektywne wrażenie. Serial ma najlepszy klimat, który przebija imho ostatnie hity Netflix, FOX, ABC, NBC, CBS, AMC, Showtime czy CW. HBO ma zdecydowanie mniej odrzutów. Dlatego ludzie automatycznie lepiej się do nich nastawiają. Oprawą i bezkopromisowością potrafią sprzedać nawet gorszy scenariusz. Np. Banshee, ma tyle głupot, a jednak śledzi się poczynania Hooda znakomicie. Ja nie zachwycam się tylko produkcjami HBO. Np. Peaky Blinders czy House of Cards też mi bardzo przypadły do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka , że C+ nigdy nie będzie stać na produkcję taką jaką jest "Detektyw" i dlatego konsul C+ wyszukał jakiś [beep]ny felieton, który niewiele zmieni w opinii oglądających sezon 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze sam napisałem ten felieton!? Sam bawisz się w konsula HBO, choćby publikując comiesięczny repertuar tej stacji. Mnie przynajmniej stać na obiektywizm w kwestii obu tych kanałów premium(choćby ostatni wpis o zmiażdżeniu Canal+ przez HBO w maju), Ciebie na taki gest nie stać. Jeszcze napisz, że przekupiłem krytyków Rotten Tomatoes, żeby pisali gorsze recenzje :). Kończ Waść, wstydu oszczędź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. Myślę, że dwa dobre filmy (które tu "recenzowałem") wyemitowane w ostatnim czasie na HBO dają jej dobrą wizytówkę. O seriale nie ma co się spierać. Przecież one są dla wielbicieli tego gatunku. I jeśli ja znajduje dobre filmy, to nie mam nic przeciwko serialom. Oczywiście jeśli ich dozowanie jest w miarę rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pełna zgoda, jak już wielokrotnie pisałem dla pełnego dostępu do oferty filmowo-serialowej warto mieć zarówno HBO, jak i Canal+. Każdy ma prawo skrytykować lub pochwalić produkcję jednej lub drugiej stacji. Problem polega na tym, że przynajmniej jedna osoba na tym forum strasznie się oburza na wszelkie negatywne opinie o HBO i pozytywne o C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat niespodobała się opinia w tym felietonie z bloga o serialu, a nie o stacji. Jest to krytyka na siłę. Równie dobrze można zarzucać wtórność najnowszej produkcji Jurassic World, że twórcy mieli czelność zrobić dobry film ze znanych wszystkim klocków. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to źle że wstawiam comiesięczny repertuar HBO ? Dlaczego tak bardzo Ci to przeszkadza ? Ty sobie możesz wstawiać repertuar C+, nic mi do tego i jest mi to zupełnie obojętne :)

 

Śmieszy mnie ocena takiej produkcji jak "Detektyw" po pierwszym odcinku sezonu 2, na podstawie felietonu z bloga.To jest dalekie od obiektywizmu na który się powołujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mi coś przeszkadza, to chorobliwa wręcz nienawiść do wszystkiego związanego z Canal+ i jednocześnie nadgorliwe reagowanie na choćby najmniejszą krytykę HBO. To już nawet nie jest subiektywizm.

Podaj mi chociaż kilka linków do felietonów pochwalnych pod adresem nowego sezonu Detektywa, bo mnie się takowych nie udało znaleźć. Poza tym jakoś nie odniosłeś się do słabych ocen na Rotten Tomatoes. Dziwne też, że nie zauważyłeś mojego wpisu o trzymaniu kciuków, żeby jednak II sezon Detektywa okazał się co najmniej tak dobrym jak pierwszy. Cóż strasznie wybiórczo patrzysz na moje wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz się jakoś z tym pogodzić. Nadal będę wstawiać miesięczny repertuar HBO, nawet gorliwiej niż dotychczas, bo widzę jaką Ci to sprawia przykrość. Będę również wypowiadał swoje zdanie w drażniących Cię jak widać tematach , bo mam do tego prawo, jak każdy inny użytkownik tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze masz duże problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego, nic dziwnego że masz te kompleksy. Krótko mówiąc szkoda na Ciebie strzępić języka, bo i tak trafia jak grochem o ścianę.

Może łaskawie odpowiesz na pytanie @Pawopa, bo mnie też to interesuje. I na koniec tej durnej dyskusji- wstawiaj sobie repertuar HBO, Cinemax, ani mnie to grzeje, ani ziębi.

Bez odbioru i pozdrowień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon, a u Ciebie jak jest ze stawką za posta? A jaka za określenie czegoś "dziełem"?

Co do pozytywnych recenzji pierwszego odcinka drugiego sezonu Detektywa, kilka z brzegu:

 

http://naekranie.pl/recenzje/detektyw-s ... 1-recenzja

http://splay.pl/2015/06/22/detektyw-sezon-2-recenzja/

http://www.undertheradarmag.com/reviews/true_detective/

http://www.businessinsider.com/true-det ... iew-2015-6

 

 

 

I kilka cytatów

 

„Detektyw” w 2. sezonie jest tak bardzo inny od debiutanckiej serii, że chyba bardziej się nie da, ale mimo to wciąga od początku i trzyma w skupieniu aż do napisów końcowych. Pytanie tylko, czy wysoki poziom uda się utrzymać również w kolejnych tygodniach.

 

W pilocie Nic Pizzolatto dopiero uzbroił bombę, lecz nic nie zapowiada tego, żeby miała ona okazać się niewypałem. Póki co tyka bardzo sugestywnie, dowodząc, że warto było na powrót „Detektywa” czekać.

 

And it's massively fun to watch. It's punchy, violent, and darkly funny.

 

Author rating: 8.5/10

Average reader rating: 10/10

 

the new "True Detective" is reverse-engineering your normal, run-of-the-mill character development. As a result, we're being introduced to this whole new world in a very different way, which I think is going to lead to big payoffs very quickly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...