Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@untaztood

Nie wiesz w czym jest problem ? ... choćby "tylko" w tym, że nie ma możliwości stworzenia listy ulubionej, nie ma możliwości zmiany kolejności kanałów, nie ma opisów epg programów, nie ma np. możliwości podglądu siły i jakości sygnału, nie ma żadnej możliwości sprawdzić parametrów wyszukiwania kanałów, zmiany LCN itd. nic nie możesz zrobić. Jeśli nie masz pilota od tv podłączonego przez hdmi-cec, to nawet nie zmienisz numerycznie kanału tylko musisz jak idiota klikać po kilkanaście razy strzałkami na pilocie kanały jakby nie można było w dołączonym pilocie dodać jeszcze przycisków numerycznych jak choćby ma to miejsce jeśli dobrze pamiętam w pilocie od boxa Play, w boxie od Nokii czy np. w każdym innym pilocie od telewizora z android tv. 

Edytowane przez electro69
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, electro69 napisał:
@untaztood
Nie wiesz w czym jest problem ? ... choćby "tylko" w tym, że nie ma możliwości stworzenia listy ulubionej, nie ma możliwości zmiany kolejności kanałów, nie ma opisów epg programów, nie ma np. możliwości podglądu siły i jakości sygnału, nie ma żadnej możliwości sprawdzić parametrów wyszukiwania kanałów, zmiany LCN itd. nic nie możesz zrobić. 


U mnie EPG działa normalnie. Fakt, cyferki przydałyby się na pilocie. Lista kanałów ułożyła się dość optymalnie. To przecież kilkanaście programów, można przeżyć, że na 1 jest TVP1.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, electro69 napisał:

.....musisz jak idiota klikać po kilkanaście razy strzałkami na pilocie kanały jakby nie można było w dołączonym pilocie dodać jeszcze przycisków numerycznych jak choćby ma to miejsce jeśli dobrze pamiętam w pilocie od boxa Play, w boxie od Nokii czy np. w każdym innym pilocie od telewizora z android tv. 

W tym przypadku jedynie zmiana pilota może pomoc. Aktualizacją nie dołożysz klawiszy numerycznych na pilocie ;)

Jakiejś apki na smartfona nie ma ?

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, untaztood napisał:


U mnie EPG działa normalnie. Fakt, cyferki przydałyby się na pilocie. Lista kanałów ułożyła się dość optymalnie. To przecież kilkanaście programów, można przeżyć, że na 1 jest TVP1.

 

To jest tylko "półśrodek" jeśli chodzi o epg. Masz tylko tytuły programów, a nie ma żadnych opisów np. filmu czy serialu.

@Pawel

Korzystam z pilota od tv (hdmi-cec).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawel napisał:

Nie wiem jak na boxie C+ ale na Kaonie od TMobile są opisy audycji w EPG

To wyciągnij apke odpowiedzialną za Dvb T i ją tu udostępnij, może akurat zadziała?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawel napisał:

Nie wiem jak na boxie C+ ale na Kaonie od TMobile są opisy audycji w EPG, więc teoretycznie tutaj też być powinny.

Nie ma żadnych opisów, mam przecież tego boxa. Tak jak wyżej napisał @marys33 "wyciagnij" plik apk aplikacji do dvbt z Twojego boxa. Może akurat uda się ją zainstalować u Nas chociaż tracę już nadzieję. Te aplikacje mają chyba jakieś blokady i działają tylko z konkretnym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

16 godzin temu, bgmnt napisał:

Coś robisz nie tak, @catnip i pare innych osób zaraz Ci wytłumaczy, że to najlepszy sprzęt jaki może być... :)).

A tak serio - to jest wraz z samą aplikacją C+ badziewie i dlatego kosztuje ile kosztuje.

i po co sie glupio wypowiadasz?

zle doradzasz i czlowiekowi klopotu robisz.

jak sie nie ma nic madrego do powiedzenia, to sie siedzi cicho.

 

@Roberttt nic nie odsylaj, popraw po prostu antene, bo masz slaby sygnal. nic takiego z czarnym ekranem nie widzialem nigdy na tym boxie.

 

3 godziny temu, the4anoni napisał:

Ktoś się może próbuje jakoś dokopać do tego boxa żeby bootloader odblokować?

 

modl sie, zeby sie nikt nie dokopal, bo gdy tylko ktokolwiek to zrobi, box poleci na czarna liste w netflixie i google i zostaniesz z podstawka pod kwiatki.

 

 

electro69 juz nie wydziwiaj kolego. wylicz mi ile dedekorow na androidzie z naziemna ma ulubione, edycje kanalow, czy podglad sygnalu.

skroce twoje meki: malo ktory. tylko jesli producent robi go konkretnie pod odbior naziemnej lub ogolnie tv.

 

a tu naziemna to dodatek. dziala dobrze, ale tylko dziala i nic wiecej. tu dekoder ott a nie naziemny. do naziemnej sa tunery naziemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, electro69 napisał:

Nie ma żadnych opisów, mam przecież tego boxa. Tak jak wyżej napisał @marys33 "wyciagnij" plik apk aplikacji do dvbt z Twojego boxa. Może akurat uda się ją zainstalować u Nas chociaż tracę już nadzieję. Te aplikacje mają chyba jakieś blokady i działają tylko z konkretnym urządzeniem.

Może być tak jak mówisz że mają blokadę, możliwe że jest to tylko 

 

23 minuty temu, electro69 napisał:

Nie ma żadnych opisów, mam przecież tego boxa. Tak jak wyżej napisał @marys33 "wyciagnij" plik apk aplikacji do dvbt z Twojego boxa. Może akurat uda się ją zainstalować u Nas chociaż tracę już nadzieję. Te aplikacje mają chyba jakieś blokady i działają tylko z konkretnym urządzeniem.

Najlepsze w tym wszystkim jest to że większość ludzi która tu cokolwiek pisze to tak naprawdę nie ma pojęcia o czym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Antena się co 10-15 minut przestawia. Te przerwy idealnie co 11 minut z błędem UPES, a potem czarnym ekranie przy streamie C+ to też pewnie była zbiorowa fatamorgana...

Trudno, żebym posiadał coś, co nie nadaje się do normalnego, "casualowego" używania. Swój egzemplarz sprzedałem po dwóch tygodniach, ale przetestowałem go na tyle dogłębnie, żeby uznać go za ogromne badziewie - zwłaszcza, że płaciłem jeszcze za to pełną cenę. Ale i 160 zł to nadal za dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@catnip

Ja już napisałem o tym kiedyś, że u mnie występuje dziwna przypadłość z dvbt. Podczas włączenia zapalarki elektrycznej w kuchence gazowej sygnał na sekundę, dwie zanika :) tj. występuje brak obrazu, za to dźwięk dalej jest. Pokój jest nad kuchnią. Wszystkich kombinacji próbowałem z anteną, kablami, przedłużaczem i nic nie pomogło. Co ciekawe na kanałach dvbt2 (testowe z tvp) takiego problemu nie ma. Nie wiem czy ten box moze mój konkretny egzemplarz  ma jakiś problem z zwykłym dvbt i jest bardziej przystosowany pod odbiór dvbt2. Może sygnał dvbt2 jest mniej podatny na zakłócenia. Już nie wiem co o tym sądzić, a nikt nie ma rozwiązania tego problemu :)

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie co 10-15 tylko losowo szarpnie, autor postu sobie zaograglil

 

przerwy co 11 byly tylko na strumieniowaniu i dawno poprawione. dotyczyly paru klientow, nie wszystkich. bugi sie zdarzaja wszedzie.

 

dla ludzi z pojeciem ten box to zloto, a jak ktos nie umie w androida, jak tu wyzej, to coz... :D

nadaje sie swietnie do uzywania codziennie i ten box dla ludzi swiadomych przebija 99% sprzetu na wolnym rynku, bo ma widevine l1.

 

electro69

zaklocenia elektryczne beda podobnie zaklocac inne tunery. w czasach analogowej tv mialbys przelot paskow po obrazie. na zaklocenia nie poradzisz i nie ma to zwiazku z dekoderem.

dlaczego tylko na niektorych kanalach? bo tylko niektore czestotliwosci sa podatne. bardziej te ze slabszym sygnalem.

nie jest to zadna wina dekodera, dvb-t i t2 nie ma tu znaczenia.

kto ma w domu np. pile tarczowa siejaca po pasmie, zna ten temat.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment prowokacyjny do kłótni.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@catnip

Mam jeszcze nadzieję, że po całkowitym przejściu na nadawanie dvbt2 problem jednak zniknie ;)

Co do tych zakłóceń, to u mnie mam możliwość odbierać sygnał z dwóch odmiennych kierunków. Jak antenna była ustawiona w drugą stronę, to miałem też zakłócenia obrazu jak przejeżdżało auto czy motor :) Odległość od drogi to ok. 5 metrów i wysokość na której jest antena, to też ok. 5 metrów. Co ciekawe zakłócenia powodowały tylko niektóre auta (raczej same starsze gruchoty) i gościu, który ma taką starą "motorynkę".

 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przeinstalować Playera na tym Boxie a tu nagle taki komunikat:

"Aplikacja Player (Android TV) dewelopera TVN S.A. jest niedostępny w Google Play na tym urządzeniu"

 

Czy ktoś mógłby sprawdzić czy to tylko u mnie się coś skaszaniło czy z jakiegoś powodu faktycznie cofnęli dostęp do tej apki dla tego boxa w Google Play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marys33 napisał:

To wyciągnij apke odpowiedzialną za Dvb T i ją tu udostępnij, może akurat zadziała?

Dokładnie musimy próbować wyciągać jak najwięcej apk z różnych boxów i próbować je instalować może wreszcie któraś zadziała. Na forum emitela jedna osoba mi się zadeklarowała, że jak przyjdzie jej box Mecool KT1 to spróbuję z niego wyciągnąć apkę.

Edytowane przez kiltel
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, electro69 napisał:

Nie ma żadnych opisów, mam przecież tego boxa. Tak jak wyżej napisał @marys33 "wyciagnij" plik apk aplikacji do dvbt z Twojego boxa. Może akurat uda się ją zainstalować u Nas chociaż tracę już nadzieję. Te aplikacje mają chyba jakieś blokady i działają tylko z konkretnym urządzeniem.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Opisy są w EPG na apce od Tmobile. Po wybraniu danej pozycji jest dostępna opcja Opis. Nie ma natomiast opisów na EPG apki lLive channels lub może są ale nie wiadomo jak je wywołać. W tym przypadku opis pojawia się tylko na belce Info pojawiającej się po przełączeniu kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...