Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, artpaw6 napisał:

@Emilio1985 a przetestuj może tvmemorycleaner  i sprawdź czy czasem nie zostaje ci w pamięci C+Online i jak coś to czyść albo w opcjach wymuszaj zatrzymanie aplikacji C+.....    

Dzięki za cynk. Sprawdze. Zauważyłem, ze problemy zaczynają się gdy apka napuchnie do ponad 130 mb (wykorzystane miejsce).

4 godziny temu, Misieeeek napisał:

Dzikie za informację, u mnie na android tv są , tylko chciałem się upewnić się czy canal plus nie poblokowal aplikacji konkurencji.
Jeszcze raz wielkie dzięki

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Chyba nawet nie mają możliwości żeby cokolwiek lub kogokolwiek blokować. To jest Android TV od Google z co najwyżej lekką modyfikacją w formie własnej nakładki. A Sklepie Google Play znajdziesz wszystkie apki kompatybilne ze sprzętem (Skyworth HY... cośtam). Jak czegoś nie ma, to możesz sobie zawsze ręcznie doinstalować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dr.STech napisał:

A skąd masz pewność, że w 4k? Po znaczku?

Po tym, że mecze na PSP w 4k to oddzielny kafelek w aplikacji PBG i tylko wybrane mecze są w tej jakości. Przeważnie od 1/8 finału 1 mecz na rundę (wiem, biednie).

Po tym że widać różnicę na pierwszy rzut oka. (to samo jest na Fire TV stick 4k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bgmnt napisał:

No właśnie mogą, bo taki Prime w ogóle się nie wyszukuje w sklepie ;).

Trzeba wrzucać apk i nie wszystkie wersje działają.

Prime wymyślił sobie dostępność swojej apki tylko na certyfikowanych urządzeniach. Jeśli dane urządzenie takowej nie posiada, to aplikacja jest niedostępna w Sklepie Google Play do pobrania. 

 

Wszystko rozbija się o taką a nie inną politykę Amazona. Zdecydowana większość serwisów vod udostępnia swoje oprogramowanie dla wszystkich urządzeń z Android TV za pośrednictwem Sklepu Google Play. Zaden Polsat, czy Canal+ nie mają nic do gadania w kwestii tego jaki towar w swoim sklepie wystawia Google.

 

Apki Prime Video na Android TV, działają wszystkie na Canal+ Box. Od najstarszej jaką udało mi sie znaleźć na apkpure, chyba w wersji 3.x.x, po najnowszą sprzed kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ircios napisał:

Amazona np. 

 

Prime Video wymaga certyfikacji i może być tylko preinstalowane (choć oczywiście sideloadowana apka działa).

 

14 godzin temu, Emilio1985 napisał:

Albo Apple TV

Aplikację Apple TV można pobrać z apkmirror, z moich krótkich testów wynika, że śmiga na C+ boxie bardzo dobrze (po instalacji był problem z audio, ale reset boxa pomógł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Emilio1985 said:

Prime wymyślił sobie dostępność swojej apki tylko na certyfikowanych urządzeniach. Jeśli dane urządzenie takowej nie posiada, to aplikacja jest niedostępna w Sklepie Google Play do pobrania. 

 

No i właśnie o tym napisałem w odpowiedzi na to, że pobierania ze sklepu Google nie da się zablokować... To, że nie ma certyfikacji do jednej z topowych aplikacji VOD, którą dziwnym trafem wspiera konkurencyjny Play czy UPC to wyłącznie wybór zamawiającego boxa ;). Netflix i inni też wymagają certyfikacji czyli w rzeczywistości papierka ze specyfikacją i deklaracji, że tyle i tyle boxów zostanie wyprodukowanych.

 

 

 

9 hours ago, Emilio1985 said:

Apki Prime Video na Android TV, działają wszystkie na Canal+ Box. Od najstarszej jaką udało mi sie znaleźć na apkpure, chyba w wersji 3.x.x, po najnowszą sprzed kilku dni.

 

To ciekawe bo niedawno pisałeś co innego ;).

Tutaj post innej osoby o niedziałającej w ogóle jednej z wersji:

 

Zadziwiająca jest ta obrona tego badziewia od Skywortha.

Rozumiem, że zalega na półkach nawet przy cenie 149 zł, no ale miejcie litość ;).

 

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bgmnt napisał:

 

No i właśnie o tym napisałem w odpowiedzi na to, że pobierania ze sklepu Google nie da się zablokować... To, że nie ma certyfikacji do jednej z topowych aplikacji VOD, którą dziwnym trafem wspiera konkurencyjny Play czy UPC to wyłącznie wybór zamawiającego boxa ;). Netflix i inni też wymagają certyfikacji czyli w rzeczywistości papierka ze specyfikacją i deklaracji, że tyle i tyle boxów zostanie wyprodukowanych.

 

 

 

 

To ciekawe bo niedawno pisałeś co innego ;).

Tutaj post innej osoby o niedziałającej w ogóle jednej z wersji:

 

Zadziwiająca jest ta obrona tego badziewia od Skywortha.

Rozumiem, że zalega na półkach nawet przy cenie 149 zł, no ale miejcie litość ;).

 

 

 

 

Testowałem aplikację Prime Video przeniesioną z innego telewizora na boxa i wstępnie mogę powiedzieć, że wszystko działa.

 

S905x2 to dobre SoC więc nie wiem czemu badziewia.

Edytowane przez androidNewbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bgmnt napisał:

Netflix i inni też wymagają certyfikacji czyli w rzeczywistości papierka ze specyfikacją i deklaracji, że tyle i tyle boxów zostanie wyprodukowanych.

nie masz bladziutkiego pojecia o czym piszesz :)

 

3 godziny temu, bgmnt napisał:

Zadziwiająca jest ta obrona tego badziewia od Skywortha.

Rozumiem, że zalega na półkach nawet przy cenie 149 zł, no ale miejcie litość ;).

nie promocja. kiedys pisalem ze ludzie z pojeciem o androidowych boxach wiedza, ze ten sprzet to zloto.

certyfikowany, widevine l1 w przeciwienstwie do wcale nie tanszego chinskiego szajsu, szybki, mocne podzespoly, stabilny.

apke startowa mozna zmienic, z sideload zainstalowac co sie chce

mozliwe ze nie ma na swiecie drugiego tak dobrego CERTYFIKOWANEGO  boxa w takiej cenie jak w polandii.

az dziwne, ze c+ handluje tym tak tanio, pewnie sami nie wiedza co oferuja.

 

tu siedza ludzie nie majacy o tym pojecia tkwiacy w erze boxow satelitarnych i nawet na tym znajacych sie slabo :)

nie do przejscia jest dla niektorych, ze operator moze zrobic dobry sprzet. oceniaja przez pryzmat, ze nie lubia canal+, wiec nawet gdyby box byl ze zlota, to i tak by narzekali :D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, catnip napisał:

nie masz bladziutkiego pojecia o czym piszesz :)

 

nie promocja. kiedys pisalem ze ludzie z pojeciem o androidowych boxach wiedza, ze ten sprzet to zloto.

certyfikowany, widevine l1 w przeciwienstwie do wcale nie tanszego chinskiego szajsu, szybki, mocne podzespoly, stabilny.

apke startowa mozna zmienic, z sideload zainstalowac co sie chce

mozliwe ze nie ma na swiecie drugiego tak dobrego CERTYFIKOWANEGO  boxa w takiej cenie jak w polandii.

az dziwne, ze c+ handluje tym tak tanio, pewnie sami nie wiedza co oferuja.

 

tu siedza ludzie nie majacy o tym pojecia tkwiacy w erze boxow satelitarnych i nawet na tym znajacych sie slabo :)

nie do przejscia jest dla niektorych, ze operator moze zrobic dobry sprzet. oceniaja przez pryzmat, ze nie lubia canal+, wiec nawet gdyby box byl ze zlota, to i tak by narzekali :D

Dokładnie - hardwarowo + DRMy/ceny wypada to urządzenie świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bgmnt napisał:

 

No i właśnie o tym napisałem w odpowiedzi na to, że pobierania ze sklepu Google nie da się zablokować... To, że nie ma certyfikacji do jednej z topowych aplikacji VOD, którą dziwnym trafem wspiera konkurencyjny Play czy UPC to wyłącznie wybór zamawiającego boxa ;). Netflix i inni też wymagają certyfikacji czyli w rzeczywistości papierka ze specyfikacją i deklaracji, że tyle i tyle boxów zostanie wyprodukowanych.

 

 

 

 

To ciekawe bo niedawno pisałeś co innego ;).

Tutaj post innej osoby o niedziałającej w ogóle jednej z wersji:

 

Zadziwiająca jest ta obrona tego badziewia od Skywortha.

Rozumiem, że zalega na półkach nawet przy cenie 149 zł, no ale miejcie litość ;).

 

 

 

Co do mojego posta sprzed ponad pol roku, którego tutaj przytoczyłeś, to przeczytaj go dokładnie i do konca:) Nie napisałem że apka w ogóle nie działa, tylko ze się przycina obraz.

 

Przyczyną jest zmiana odświeżania w ustawieniach dekodera z 60 na 50 hz, dzięki czemu kanały live C+ nadające w 50 fps (głównie sportowe) działają płynnie, ale takie apki jak Netflix czy właśnie Prime Video przycinają. Jak wrócisz w ustawieniach na odświeżanie 60 hz, to Amazon Prime chodzi jak żyleta nawet w 4k HDR. 

 

Niestety ale dopiero Android TV 12 będzie potrafił automatycznie dopasowywać odświeżanie do materialu źródłowego. Więc albo C+ zwiększy ilość klatek na sekunde o 10, albo trzeba kupić telewizor z matrycą 100Hz, bo aktualizacji C+Boxa do Android TV 12 raczej bym nie liczył.

 

Co do certyfikacji Netflixa, to mają zupełnie inną politykę niż Amazon. Upychają swoją apkę wszędzie tam, gdzie się da. Nie zdziwię się, jak jutro wypuszczą wersje na Nokie 3310.

 

Poza tym oni są chyba jakoś z Google dogadani, skoro każde urządzenie z Android TV ma certyfikat Netflixa już niejako z automatu.

 

36 minut temu, catnip napisał:

mozliwe ze nie ma na swiecie drugiego tak dobrego CERTYFIKOWANEGO  boxa w takiej cenie jak w polandii.

az dziwne, ze c+ handluje tym tak tanio, pewnie sami nie wiedza co oferuja.

Pisałem tutaj kiedyś, że takie Sony sprzedaje swoje PlayStation po cenie niższej, niż koszt jej produkcji. Zarabiają na sprzedaży gier na te konsole. Być może podobną drogą idzie C+ Sprzedaje Boxa po kosztach, z nastawieniem na zysk płynący z subskrypcji C+ Online.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że w tych pieniądzach to bardzo dobry wybór . Wszystko na tym boxie lata . Do iptv to bajka! YouTube Netflix Spotify Tidal Apple TV Kodi itp działa bez problemu . Po zmianie launchera ten box nie przypomina samego siebie ;) sporo dodatkowych opcji i ulepszeń po zmianie lauchera zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd i dostęp do aplikacji polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@catnip taaa, Ty za to wiesz o czym mówisz ;). Była chwila spokoju a teraz znowu zaczynasz te bajeczki. Oczywiście, C+ to charytatywna spółka, wcale nie pozbywają się niewypału, który za rok/dwa będzie nieużywalny jak inny wynalazek-elektrośmieć Player+ Box. Zaraz na pewno wrzucą pierwsze od dwóch lat aktualizacje Andka.

 

@Emilio1985 Taki Box UPC jakoś jest certyfikowany dla Prime, tv Vestela po 1000 zł też, ale najwidoczniej Skyworth poniżej nawet tych sprzętów stoi... 

I oczywiście, że nie każde urządzenie Android TV ma certyfikacje Netflixa - Hykker, Mecool, Techbite to tylko mały wycinek tych co nie mają. O tym, że problemów z cięciem Amazona nie ma np. na Miboxie też już było w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, catnip napisał:

....nie do przejscia jest dla niektorych, ze operator moze zrobic dobry sprzet...

Tak z ciekawości zapytam. Od kiedy operator Canal+ robi Teb sprzęt, czyli produkuje. Od dawna mają wytwórnie w Chinach? 

Nie słyszałem jeszcze o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prime To Amazon musi udostępnić te apkę dla skyworth w dystrybucji na sklepie play.

Niektórzy myślą że samo się zrobi, pstyrk i jest. :-D to amazon decyduje o swojej apce a nie c+

 

Czasem się nie opłaca pisać nowego fw tylko wypuścić nowy box, zależy co pokazuje magiczna tabelka w excelu koszty vs. korzyści.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bgmnt napisał:

@catnip taaa, Ty za to wiesz o czym mówisz ;). Była chwila spokoju a teraz znowu zaczynasz te bajeczki. Oczywiście, C+ to charytatywna spółka, wcale nie pozbywają się niewypału, który za rok/dwa będzie nieużywalny jak inny wynalazek-elektrośmieć Player+ Box. Zaraz na pewno wrzucą pierwsze od dwóch lat aktualizacje Andka.

 

@Emilio1985 Taki Box UPC jakoś jest certyfikowany dla Prime, tv Vestela po 1000 zł też, ale najwidoczniej Skyworth poniżej nawet tych sprzętów stoi... 

I oczywiście, że nie każde urządzenie Android TV ma certyfikacje Netflixa - Hykker, Mecool, Techbite to tylko mały wycinek tych co nie mają. O tym, że problemów z cięciem Amazona nie ma np. na Miboxie też już było w tym temacie

Cóż. Jak widać są też sprzęty stojące dużo niżej niż C+ Box w kwestii Netflixa, kosztujące tyle co C+ Box, lub więcej :)

 

Obraz na Prime Video, jak i Netflix, czy Apple TV będzie szarpać przy przestawieniu przystawki C+Box, MiBox na odświeżanie 50Hz na telewizorze o odświeżaniu matrycy 60Hz. Certyfikacja nie ma tutaj znaczenia.

 

Ustawienie na 50Hz gwarantuje za to płynne działanie Canal+ Online (głównie kanałów sportowych nadających w 50 fps), oczywiscie na tv o matrycy 60Hz. Reszta kanałów i VOD, nadające w 25 fps, będzie działało dobrze na każdym odświeżaniu.

 

Nie ma w tego typu konfiguracji złotego środka.

 

Tak jak pisałem wczesniej: albo czekasz aż C+ przejdzie z kanałami live z 50 na 60 fps, albo czekasz na aktualizacje C+Box, MiBox do Android TV 12, albo kupujesz TV z matryca 100Hz, która wszelkie przycinki będzie płynnie rozmazywała, bez względu na to które odświeżanie na przystawce sobie wybierzesz. Albo kupujesz Firesticka, która ma już funkcje automatycznego dopasowania odświeżania do materiału źródłowego.

 

Albo po prostu jesteś fanem filmów i seriali i wisi Ci sport. Wtedy wszystko, czego potrzebujesz bedzie działało płynnie :) Wystarczy że doinstalujesz ręcznie Prime Video i Apple TV i za 169 zł masz solidny sprzęt do codziennej rozrywki przed TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...