Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.09.2022 o 22:56, Ktosiu napisał:

To  co że było kiedy uaktualniała się APLIKACJA a nie system. 

 Nie ma żadnej aktualizacji systemowej a jest aktualizacja aplikacji Canal+ która jest launcherem tylko. 

 

Pomimo tego że 3 użytkowników pisało o aktualizacji Ty oczywiście wiesz lepiej! Co za paskudna maniera! Weź się człowieku ogarnij, nie kompromituj się więcej! Od początku września do Boxów wchodzą aktualizacje systemu. To są tylko częściowe aktualizacje oprogramowania wyższego poziomu czyli vendor implementation, o ile wiesz co to jest. Weszła nowa kompilacja z 28 czerwca, kernel z 28 czerwca, łatki zabezpieczeń z 22 maja itd...

W dniu 28.09.2022 o 12:27, Andrew90 napisał:

Dziś był jakiś update dekodera. Czy ktoś wie jakie zmiany wprowadza?

Weszła nowa kompilacja, drobne zmiany, głównie zabezpieczenia niezauważalne przez użytkownika. Jedyną różnicą jaka zauważyłem to naprawiona regulacja głośności - nie przeskakuje już co drugi poziom czyli jest 16 poziomów a nie jak przedtem tylko 8. Odnoszę też wrażenie że zaczął trochę mulić w grach, powinienem zrobić reset ale nie chce mi się ładować wszystkich aplikacji od nowa. Zauważyłeś jakieś inne różnice? Daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja systemu w czerwcu to już dawno była i nie o niej mowa. No chyba że dopiero się obudziłeś i zauważyłeś po 3 miesiącach.  

 

Nie wymyślaj jakiś tu częściowych aktualizacji bo takowych nie ma i nigdy nie było dla tego boxa. Vendor implementation nie można zainstalować z poziomu systemu. 

 

Teraz to była aktualizacja aplikacji systemowej Canal+ i tylko o niej była mowa. Zawsze jak występuje dla tej aplikacji  box zaraz po uruchomieniu wyświetla odpowiedni komunikat o aktualizacji jeśli aplikacja działa. 

Jak przyjdzie czas na aktualizację systemu to dopiero pojawi się odpowiedni komunikat jeśli będzie dostępne.  

 

Jak to weszła  ta kompilacja, może sie pochwalisz informacjami ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie vendor implementation tylko wyższego poziomu czyli OS Framework. A Ty dalej swoje. Daj sobie chłopie spokój. Nie było aktualizacji w czerwcu tylko na początku maja! A nowe bardzo fragmantaryczne aktualizacje weszły we wrześniu. Chyba wyraźnie napisałem że weszła nowa kompilacja, wersja z 28 czerwca. Ja akurat miałem włączonego Boxa jak weszła aktualizacja i sam się zrestartował. To było na początku września. Na szczęście to były drobnostki i tylko wyższego poziomu więc nie zrobił automatycznego resetu. Ja mam się chwalić nową kompilacją? Jakieś żarty? A Ty nie potrafisz sam sprawdzić jaką wersję masz w swoim Boxie?  Najnowsza wersja to QTT8.201201.002.C3.0.8_20220628. Poprzednia kompilacja, ta która weszła w maju, miała datę kwietniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty dalej klepiesz biedę i pleciesz androny.  Nauka czytania się kłania.  

 

Ja o czym innym pisze a ty usiłujesz wciskać jakieś bzdety z całkiem innej aktualizacji !  

 

Tematem cały czas jest aktualizacja z 27.09.22 aplikacji Canal+ Box a nie wcześniejsze aktualizacje systemu o których nawet nie wspominam. 

 

c1d92c0f3595e.png

 

d55bf6a690558.png

 

1139ed04d3a81.png

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie blokada 18+ całkowicie zniknęła kilka miesięcy temu po jednej z aktualizacji. Niczego nie musiałem ustawiać itp. - po prostu problem zniknął.

 

Nie wiem od czego to zależy, że jedni dalej mają z tym problem a inni nie. Wg. jednego tutejszego "znafcy" na polskim rynku jest tylko i wyłącznie jedna wersja Boxa; a jednak muszą się one czymś różnić od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim nie ma i nie było wcale od samego początku odkąd mam box czyli pond roku.

Nie ma blokad jeśli zainstaluje sie najpierw inny lancher np.Wolfa i dopiero skanuje kanały.  

 

Jak zauważyłem przy wyłączonej aplikacji Canal+ Box ( mam z tunera streaming to nie używam jej wcale )  wszystko  działa na DVB-T2 jak należy bez żadnych blokad. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 09:06, Ktosiu napisał:

A ty dalej klepiesz biedę i pleciesz androny.  Nauka czytania się kłania.  

 

Ja o czym innym pisze a ty usiłujesz wciskać jakieś bzdety z całkiem innej aktualizacji !  

 

Tematem cały czas jest aktualizacja z 27.09.22 aplikacji Canal+ Box a nie wcześniejsze aktualizacje systemu o których nawet nie wspominam. 

 

c1d92c0f3595e.png

 

d55bf6a690558.png

 

1139ed04d3a81.png

 

No i po co mi te screeny? Nie próbuj zmieniać tematu! Ja nie pisałem o aktualizacji aplikacji canal+ tylko o aktualizacji systemu która miała miejsce 1 września. Ty twierdziłeś że nie było aktualizacji, bo nie może być częściowej.Taki właśnie jest poziom Twojej wiedzy. Nie masz zielonego pojęcia o Androidzie a rżniesz wielkiego znawcę. Zażądałeś żebym podał jaka kompilacja weszła 1 września, więc Ci podałem. No i co? Dalej twierdzisz że nie było aktualizacji systemu we wrześniu. Ja nic nie pisałem o nowszych wersjach aplikacji tylko o aktualizacji części systemu Android!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mnie o chodzi o czym sobie  piszesz sobie w temacie. Miałaś się odwoływać do mojej wypowiedzi tylko o aktualizacji aplikacji canal+ 4k box z dnia 27.09 bo tylko o tym było w mojej  wypowiedzi. Nigdzie nie odwoływałem się do wcześniejszych aktualizacji systemu.

Naucz się najpierw czytać ze zrozumieniem i pisać na temat. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej rżniesz głupa! Ja nie piszę na temat aktualizacji poszczególnych aplikacji tylko na temat Twojej niewiedzy i tępego uporu maniaka. Ciągle twierdziłeś że nie ma częściowych aktualizacji, że ja coś wymyślam. Nie masz pojęcia o Androidzie, rżniesz wielkiego znawcę a tak naprawdę nie wiesz nic albo bardzo malutko. Poniżej jest Twój wpis z 30 września.

Jeśli chodzi o aktualizacje systemu to ostatnia duża aktualizacja Boxa miała miejsce na początku maja. Został wtedy wprowadzony Android 10. Ostatnia częściowa aktualizacja miała miejsce na początku września, weszła wtedy nowa kompilacja: poprawiono system zabezpieczeń, regulację głośności itp...

Przestań rżnąć specjalistę bo nim nie jesteś. Poczytaj trochę na temat aktualizacji i potem zabieraj głos. Aktualizacje systemu Android wychodzą co miesiąc. Większe aktualizacje "QPR" wychodzą co kwartał. Producenci nie mają obowiązku wprowadzać ich wszystkich oprócz krytycznych.

Polecam artykuł Kuby: https://medium.com/@Za_Raczke/how-android-updates-work-a-peek-behind-the-curtains-from-an-insider-1d8e1a48ec0b

 

W dniu 30.09.2022 o 23:00, Ktosiu napisał:

Aktualizacja systemu w czerwcu to już dawno była i nie o niej mowa. No chyba że dopiero się obudziłeś i zauważyłeś po 3 miesiącach.  

 

Nie wymyślaj jakiś tu częściowych aktualizacji bo takowych nie ma i nigdy nie było dla tego boxa. Vendor implementation nie można zainstalować z poziomu systemu. 

 

Teraz to była aktualizacja aplikacji systemowej Canal+ i tylko o niej była mowa. Zawsze jak występuje dla tej aplikacji  box zaraz po uruchomieniu wyświetla odpowiedni komunikat o aktualizacji jeśli aplikacja działa. 

Jak przyjdzie czas na aktualizację systemu to dopiero pojawi się odpowiedni komunikat jeśli będzie dostępne.  

 

Jak to weszła  ta kompilacja, może sie pochwalisz informacjami ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam taki mały problem. Otóż od 3 miesięcy używam Canal+Box. Do tej pory wszystko śmigało. 

 

Od wczoraj mam taką sytuację iż podczas oglądania serialu czy cokolwiek box sam się włącza i wyłącza a także zmienia głośność raz w dół raz w górę. 

 

Taką samą sytuację mam z dekoderem wifibox. Robi dokładnie tak samo. Box jest podłączony do listwy. Podłączyłem drugą listwę do tej samej i dzieje się tak samo. 

 

Czy ktoś wie o co kaman? Kiedyś myślałem że wifibox to szrot i tak reaguje. Ale canal+box po 3 miesiącach działania wzorowego bierze przykład z wifiboxa. 

 

Chyba gdyby z listą było by coś nie tak to od pierwszego włączenia by tak szalał? 

 

Sytuacja trwa od 5 do 20 min a potem już jest normalnie xD

Edytowane przez Vaniliovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem proste badziewia z eBay czy Ali i nawet działają. 

 

Taki mam teraz, myszka się też przydaje czasami. Model g10, g10s czy CM120 pod podobnymi nazwami jest sprzedawany. 

Pilot z boxa C+ za to działa na Nvidia Shield jak mi padł oryginalny. 

a792ee3d-7b9d-4da8-acb8-30070922f107.501

 

Edytowane przez Ktosiu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ktosiu napisał:

Robisz  tak samo jak dla  starego pilota. 

 

Trzymasz strzałkę i 9 punktów aż zacznie migać dioda i parujesz. 

Było to pierwsze co spróbowałem zrobić. U mnie to nie działało. Tak jak pisałem, pilot był sparowany z innym boxem i żaden przycisk na nic nie reagował.

Pomogło, wyjęcie baterii z pilota i wciśnięcie na trzy sekundy przycisku zasilania. Później, włożenie baterii z powrotem, przycisk Asystent głosowy i polecenie Ustawienia.

Dalej poszło już jak po maśle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...