Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na tym boxie zainstalowane hbomax, cokolwiek oglądam o każdej równej minucie pojawia mi się pasek przewijania. Miał ktoś podobny problem? Boxa zresetowałem, kilka razy odinstalowywałem apkę ale bez efektu.

Edytowane przez daro33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ircios napisał:

Mnie tam interesuje jak tam 4k od Maxa świeci w tych pudełkach. Wszystko jest? HDR, DV? 

4k jest ok z hdr ale wiekszosc materialow jest taka ze ma.czarne paski gor/dol, dodatkowo wtedy na dole i gorze wyswietlanego obrazu granice sa podswietlone - to samo na Netflix 4k mam, na tv I natywnej apce do Netflixa tego efektu podswietlenia granic nie mam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Scorpio1 said:

4k jest ok z hdr ale wiekszosc materialow jest taka ze ma.czarne paski gor/dol, dodatkowo wtedy na dole i gorze wyswietlanego obrazu granice sa podswietlone - to samo na Netflix 4k mam, na tv I natywnej apce do Netflixa tego efektu podswietlenia granic nie mam.

U mnie w Kodi to samo, myślałem, że coś nie tak z moim egzemplarzem albo z ustawieniami Kodi, ale widzę, że to upośledzenie boksa jako takiego. Na dodatek materiały w FHD wyglądają TRAGICZNIE w porównaniu z puszczonymi przez Mi Boksa czy natywny odtwarzacz plików telewizora. Obstawiam, że box próbuje robić jakiś upscaling i słabo mu to idzie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to aspect ratio... ale tego nie da sie zmienić 

Ostatnia uwaga - zauwazylem, ze wylaczenie hdr likwiduje ten efekt dla hbo max a zmniejsza dla Netflix.

 

Bez wylaczenia hdr widze to na tresciach 4k z aspect ratio z czarnymi pasami gora/dol.  - biale linie na granicy obrazu.

W apce tv dla netflix tego efektu nie ma, w Netflix na Ultrabox 4k tez nie wiec to cecha Skywortha raczej.

 

Jesli macie podobnie/poradziloscie jakos sobie dajcie znac prosze.

 

Przy okazji na jaki adres mozna zgłosić taki problem? Do C+? Obawiam sie ze tam mnie zrzuca.

Edytowane przez Scorpio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem tego boxa od prawiem 2dni po pierwszym uruchomieniu wszystko elegancko działało a teraz włączam kanały które są nadawane w DVB-T 2 HEVC nagle pojawił się problem z dźwiękiem albo cisza albo wogole taki cichy zniekształcony że wogole nie wiadomo co to jest a na początku było ok DVB-T jest wszystko ok wydarzenia24 też ok. Ma ktoś może też taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się do tego Canal+ Boxa podłączyć inny pilot? Np. taki od Xiaomi TV? Zależy mi na przyciskach numerycznych i specjalnym klawiszu do Live Channels.
Poleciłem koledze tego Boxa. On zachwycony ale jego rodzice sobie nie radzą z używaniem a chcieliby tylko z DVB-T korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilota od tv numerycznie nic nie wybierzesz tylko strzałkami dla starszych osób dvbt lepiej jest korzystać z oryginalnego lauchera bo w DVBT są ikonki kanałów i starszy człowiek wybiera sobie ikonkę i naciska a w apk. live chanels to trochę więcej klikania. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Włączyłem HDMI CEC i jakoś to działa w TV JVC.
Wytłumaczyłem rodzicom kolegi, że na pilocie od TV mają wcisnąć POWER a potem dwa razy EPG (jedno naciśnięcie uruchamia Live Channels w trybie EPG, drugie wyłącza EPG). Działają przyciski P+ i P- oraz o dziwo klawisze numeryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na wolf laucher w aplikacji live channel działają przyciski numeryczne na pilocie od tv można przełączać kanały myślę że jeśli się ustawi HDMI CEC w  tv i boxie to pilot od boxa można schować i wszystko sterować pilotem od tv raz tylko wyskoczyła mi plansza parowania pilota jak by box go szukał ale po naciśnięciu przycisku EXIT na pilocie od tv plansza znika i można dalej oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amstat

Ja tak korzystam z pilota tv od 9 miesięcy. Nie używam w ogóle pilota od boxa. Natomiast u mnie cały czas jest ten problem z tą planszą parowania. Za każdym razem po włączeniu boxa po kilku minutach wyskakuje ta plansza. Na szczęście można ją wyłączyć pilotem od tv.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od dziś nie można w żadnym sklepie internetowym ( stacjonarnym pewnie też ) kupić Canal+ Box. Pewnie został wycofany ze względu na uruchomienie w dniu bieżącym programu rządowego 100 zł do zakupu dekodera tv naziemnej. W ustawie dot. dofinansowania zakupu dekoderów jest zapis mówiący o karach dla sprzedawców oferujących sprzęt niezgodny z przepisami tj. brak w tym boxie  dostępu do HBBTV... 

 

Edytowane przez karol78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karol78 napisał:

W ustawie dot. dofinansowania zakupu dekoderów jest zapis mówiący o karach dla sprzedawców oferujących sprzęt niezgodny z przepisami tj. brak w tym boxie dostępu do HBBTV... 

 

Eee??? Niby dlaczego niezgodna z prawem ma być sprzedaż sprzętu, który w obrocie był na długo przed wejściem ustawy dot. dofinansowania zakupu dekoderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...