Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chodzi o to że wcześniej myślałem dobrać dekoder do Multiroom żeby kanałów było więcej, tylko to 10zl/msc. Żeby były Canal+, HBO, Discovery. A tu się okazuje że za 169zl jednorazowo można mieć to co wystarczy. A nawet używkę idzie kupić. Jakby dali Multi za 0zl/msc a z opłatą aktywacyjna 200zl to bym od razu Multi brał. 

 

Rodzice sami powiedzieli ze chcą Multiroom do TV do sypialni. Bo i tak muszą wymienic dekoder a tak będą mieć więcej kanałów. Ale opcja z tym dekoderem jest tańsza i wystarczająca. Tylko pytanie czy chodzi to tak samo jak wifibox czy gorzej.

Edytowane przez mateuszj14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem z DVB-T w tym urządzeniu, mianowicie za dużo słabszych nadajników łapie zamiast głównego silnego tu obok - przez co w swój algorytmowo-dziwaczny sposób dobiera słabsze częstotliwości tych samych stacji, zamiast mocniejszych (np. TVP z 60 km dalej slaby nadajnik, zamiast 10 km blizej duzo mocniejszy nadajnik).

 

CO Z TYM ZROBIĆ ?! Nie da sie przeskanować ręcznie tylko odpowiednich kanałów częstotliwości tak jak to robiłem w TV i było pięknie, próbowałem i wbudowanym skanerem "DVB-T Na żywo" jak i skanowaniem w "Live channels".

 

Jak mimo bardzo silnego sygnalu on mi dobiera polowe stacji DVB-T ze slabych dalszych nadajnikow, to nie da sie oglądać/uzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś osłabić sygnał z tych niechcianych nadajników. Daj po drodze jakiś rozgałęźnik. Inny sposób odłączyć antenę podczas skanowania i ponownie ją podłączyć po minięciu słabego nadajnika. Zaobserwuj na pasku postępu w którym momencie łapie kanały i metodą prób i błędów pominiesz niechciane częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dami

Niestety nie ma takiej możliwości. Ogólnie to jest dziwne, żeby w dobie androida, XXI wieku ;) nie można było stworzyć porządnej aplikacji z możliwościami podobnymi do tych które posiadają zwykle dekodery DVB-T. Nawet nie można ustawić sobie kolejności kanałów, to jest kpina.

Edytowane przez electro69
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecool K11 ma taką aplikację - pełne EPG, eydcja listy kanałów, edycja listy ulubionych, sortowanie wg LCN lub alfabetyczne. Zresztą wszystkie telewizory z Android TV też mają takie aplikacje z podobnymi możliwościami. Może gdzieś w odmętach apkpure sa do pobrania ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak różowo. Ostatnio uruchamiałem rodzicom nowy telewizor na Androidzie - Xiaomi. Tez jest lipa pod względem obsługi DVB-T. Kanały na liście ulubionej mają numerację listy głównej czyli np. 8xx z testowego muxa. Opisów audycji nie ładuje wcale. Zainstalowałem z ciekawości apkę live channels ale niewiele to zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zgłaszał błąd z HDR-em który jest zawsze uruchomiony po starcie urządzenia mimo że wyłączy się go w opcjach?Czy może użytkownikami tego urządzenia są sami posiadacze tv FULLHD lub tv bez HDR. Przecież jest to wada która prawie dyskryminuje to urządzenie po całości. Większość treści jest w SDR, a przy włączonym cały czas HDR obraz jest wyprany, tj za jasny i z nieodpowiednią kolorystyką. Najgorsze że nie ma sposobu żeby to ustawić na stałe bo tak jest skonstruowany firmware tego urządzenia albo jest to po prostu błąd. Czytając opinie jak użytkownicy zachwalają tego boxa można pomyśleć że wielu nie wie jak powinien wyglądać normalny obraz w Tv.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy mógłby mi ktoś wysłać aplikację CANAL+ BOX na ten dekoder? Ponieważ nie potrafię zainstalować tej aplikacji na Wolf Launcher. A kiedy uruchomię tą aplikację to automatycznie zmienia się launcher na ten oryginalny, i potem znów muszę ręcznie zmienić na Wolf Launcher ale tam zaś nie da się korzystać z aplikacji CANAL+ BOX. A czytałem, że niektórzy potrafią zainstalować mimo to tą aplikację, ale nie potrafię jej znaleźć w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Canal+ Box nie skorzystasz przy włączonym Wolf Launcher. Moja apka wyłącza domyślny launcher na tv boxie. Na tym konkretnym, jest to właśnie Canal+ Box. Więc albo korzystasz z domyślnego launchera, albo alternatywny + apka Canal+ przeznaczona na tv.
Tutaj masz normalną apkę C+ przeznaczoną na AndroidTV:

https://megawrzuta.pl/download/57a57282e22701348834f201af3a2559.html

 

Należy wtedy pamiętać, iż apka ta zajmuje slot w serwisie C+ oraz niektóre treści mogą być niedostępne, gdyż są dostępne jedynie z poziomu apki Canal+ Boxa. Może są też inne ograniczenia, tego nie wiem, bo nie korzystam z tego boxa, ani Canal+.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marcin_3 napisał:

Czy ktoś zgłaszał błąd z HDR-em który jest zawsze uruchomiony po starcie urządzenia mimo że wyłączy się go w opcjach?Czy może użytkownikami tego urządzenia są sami posiadacze tv FULLHD lub tv bez HDR. Przecież jest to wada która prawie dyskryminuje to urządzenie po całości. Większość treści jest w SDR, a przy włączonym cały czas HDR obraz jest wyprany, tj za jasny i z nieodpowiednią kolorystyką. Najgorsze że nie ma sposobu żeby to ustawić na stałe bo tak jest skonstruowany firmware tego urządzenia albo jest to po prostu błąd. Czytając opinie jak użytkownicy zachwalają tego boxa można pomyśleć że wielu nie wie jak powinien wyglądać normalny obraz w Tv.  

A tak własnie myslalem dlaczego po starcie dekodera mi sie ciage w roku ekranu znaczek HDR pokazuje. Ale obraz raczej jest w porządku. Czyli nie idzie tego wyłączyć w dekoderze ? Mam Lg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maciek82 napisał:

A tak własnie myslalem dlaczego po starcie dekodera mi sie ciage w roku ekranu znaczek HDR pokazuje. Ale obraz raczej jest w porządku. Czyli nie idzie tego wyłączyć w dekoderze ? Mam Lg. 

Można wyłączyć w ustawieniach ekranu. Po restarcie sytuacja się powtarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciek82 napisał:

A tak własnie myslalem dlaczego po starcie dekodera mi sie ciage w roku ekranu znaczek HDR pokazuje. Ale obraz raczej jest w porządku. Czyli nie idzie tego wyłączyć w dekoderze ? Mam Lg. 

W ustawieniach ekranu przełącz HDR Policy na adaptive i wtedy będziesz miał obraz bez Hdr-a taki jaki powinien być. Jak materiał będzie z Hdr-em załączy się automatycznie co powinno być normą. Zgłosiłem im błąd ale wątpię czy poprawią. Można też wyłączyć w opcjach uśpienie i wtedy tuner włącza się od razu. Do czasu całkowitego wyłączenia z prądu albo restartu będzie ok, ceną za to będzie to że box cały czas pracuje i pobiera około 4 wat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem dwie sztuki tego boxa i moje pytanie jest czy gdy podłącze dysk HDD pod jeden box to mozna jego zawartość przesłać poprzez wifi na drugi box?, bo niestety ale w żaden sposób nie potrafię sobie z tym poradzić a że nie mam zbytnio dużej wiedzy w tym temacie to chciałbym prosić was o pomoc.

W X-plore próbowałem poprzez udostępnianie plików przez wi-fi ale ani razu nie udało mi się wyświetlić zawartość dysku na drugim boxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfish

Nie ma możliwości pilotem zmieniać kanałów numerycznie, bo przecież takich przycisków fizycznie nie posiada. W aplikacji dvbt od c+ zapisywane są w formie kafelków nie ma żadnej numeracji. Ta aplikacja, to kpina z klienta, ale przecież co oni się będą tym przejmować jak z tego "kasy" nie mają i traktują to tylko jako dodatek dla klienta tego boxa w myśl zasady "masz i odczep się". Musisz klikać za każdym razem po kilkanaście razy zanim znajdziesz kanał, który chcesz i tak w kółko.

Sytuacje po części ratuje aplikacja od google "live Channels". Tam masz zapisane numerycznie kanały i możesz je zmieniać normalnie pilotem od tv jeśli jest on podłączony z boxem za pomocą wejścia hdmi-cec.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 18:11, darek 65 napisał:

http://myskyworth.com/support/

Stuck on updating during set up?

Click to Download the attached file update

 

Na podanej stronce aktualnie nic nie ma, poza informacją, że serwis jest w budowie. Czy ktoś posiada aktualny link lub plik z updatem? Również mam problem z zielonym ekranem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dr.STech napisał:

Jaki problem z zielonym ekranem?

Wczoraj dekoder działał normalnie, dzisiaj rano po odpaleniu wyświetla się zielony ekran. Z pilota można jedynie przejść w tryb uśpienia i z powrotem, nie poprawia nic zmiana kabla HDMI ani wyłączanie z prądu. Kilka stron wcześniej widziałem podobne problemy, które rozwiązać udało się poprzez wgranie firmware z linku, który aktualnie nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2022 o 07:11, Matheusz napisał:

Z Canal+ Box nie skorzystasz przy włączonym Wolf Launcher. Moja apka wyłącza domyślny launcher na tv boxie. Na tym konkretnym, jest to właśnie Canal+ Box. Więc albo korzystasz z domyślnego launchera, albo alternatywny + apka Canal+ przeznaczona na tv.
Tutaj masz normalną apkę C+ przeznaczoną na AndroidTV:

https://megawrzuta.pl/download/57a57282e22701348834f201af3a2559.html

 

Należy wtedy pamiętać, iż apka ta zajmuje slot w serwisie C+ oraz niektóre treści mogą być niedostępne, gdyż są dostępne jedynie z poziomu apki Canal+ Boxa. Może są też inne ograniczenia, tego nie wiem, bo nie korzystam z tego boxa, ani Canal+.

Dziękuję bardzo za odpowiedź i link do apki C+, zainstalowałem ją i działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podsumować jakie problemy występują w tym boxie i na czym polegają? Wiem coś o 50/60 Hz i kanałach 18+, ale nie bardzo ogarniam o co w tym chodzi. Przydałaby się pełna lista co działa/co nie działa.

I czy gdzieś w internecie można zobaczyć jak ten box działa z aplikacją Live Channels, bo wszyscy o tym piszą, a nie wiadomo jak to wygląda. Zastanawiam się nad zakupem dla mniej zaawansowanej osoby i nie wiem czy w ogóle jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...