Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MikeStorm napisał:

Net chodzi na maxa jeżeli chodzi o zasięg a mam światłowód. Apka odpalona bezpośrednio na tym tv (smart jakiś samsung 40 cali) działa idealnie tylko na boxie są tnie. Tnie się regularnie równo co około 1 sekundę mam mikroprzycięcie. Jakby procesor boxa nie wyrabiał. Ok sprawdzę ustawienia aplikacji jeszcze.

Nie działa AFR na Canal+ Box. Ta funkcja jest aktywna w aplikacji Amazon Prime Video i nie można jej wyłączć. Twój smart jakiś samsung 40 cali umie dostosować częstotliwosć odświeżania ekranu do FPS video z aplikacji. Brak płynności video będzie widoczny przy odtwarzaniu materiałów innych niż 25 FPS lub 50 FPS, a takie oferuje serwis Amazon Prime Video. Większosć filmów I seriali ma 23,976 FPS i 24 FPS, nieliczne 25 FPS. Na tych z 25 FPS będzie płynny obraz.

P.S.

Spróbuj zainstalować aplikację do zarządzania AFR na boxie.

 

Opis: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.bytearray.refreshrate

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/discover/297663/-apk-auto-refresh-rate-tool/

 

Download:

https://cdn.down-apk.com/mobi.bytearray.refreshrate/Refresh Rate_3.3.0_apkcombo.com.xapk?ecp=bW9iaS5ieXRlYXJyYXkucmVmcmVzaHJhdGUvMy4zLjAvNTcuNmI4NDBlZWRmODg4NjhlNWU5OTZkYTQ0ZDA5NTZjZDNkMWQwMTllMC5hcGtz&iat=1634224446&sig=1f018c9fe5fed5f2a80bad20ccbd5bf9&size=1788488&from=cf&version=latest

 

Edytowane przez praspp
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arzak napisał:

Cześć,

czy jest coś takiego możliwe do zrobienia na c+boxie:

 

- włączam c+ box,

- uruchamia się automatycznie canal+ online,

- włącza się określony kanał live np tvn24.

 

Chodzi o to żeby jak najprościej włączyć wybrany kanał live.

Da się zainstalować aplikacje do automatycznego uruchamiania wybranej aplikacji przy starcie dekodera ale jeśli używasz go w trybie uśpienia to nie zawsze zaskoczy po ponownym odpaleniu, natomiast jeśli go wyłączasz do zera to zaskakuje za każdym razem.  Ja używam tej https://play.google.com/store/apps/details?id=news.androidtv.launchonboot nie wiem czy da się w sklepie boxa ją znaleźć czy trzeba ręcznie. 

 

Godzinę temu, praspp napisał:

Nie działa AFR na Canal+ Box. Ta funkcja jest aktywna w aplikacji Amazon Prime Video i nie można jej wyłączć. Twój smart jakiś samsung 40 cali umie dostosować częstotliwosć odświeżania ekranu do FPS video z aplikacji. Brak płynności video będzie widoczny przy odtwarzaniu materiałów innych niż 25 FPS lub 50 FPS, a takie oferuje serwis Amazon Prime Video. Większosć filmów I seriali ma 23,976 FPS i 24 FPS, nieliczne 25 FPS. Na tych z 25 FPS będzie płynny obraz.

P.S.

Spróbuj zainstalować aplikację do zarządzania AFR na boxie.

 

Opis: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.bytearray.refreshrate

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/discover/297663/-apk-auto-refresh-rate-tool/

 

Download:

https://cdn.down-apk.com/mobi.bytearray.refreshrate/Refresh Rate_3.3.0_apkcombo.com.xapk?ecp=bW9iaS5ieXRlYXJyYXkucmVmcmVzaHJhdGUvMy4zLjAvNTcuNmI4NDBlZWRmODg4NjhlNWU5OTZkYTQ0ZDA5NTZjZDNkMWQwMTllMC5hcGtz&iat=1634224446&sig=1f018c9fe5fed5f2a80bad20ccbd5bf9&size=1788488&from=cf&version=latest

 

 

to może wystarczy jak z łapy ustawi 24hz w ustawieniach czy nie? :P

 

Ja to bym jeszcze przestawił dźwięk z auto na którąś z opcji u mnie na auto to w ogóle przy tv sony nie był dźwięku w aplikacjach typu netflix. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Lamcza
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aplikacja niestety nic nie daje na tym boksie. Skopiowałem ją sobie z mojej nvidia shield tv gdzie chodzi idealnie ale tutaj po wszystkich poprawnych ustawieniach nie działa. Nie wyświetla w dymku bieżącego fps, nie da się ustawić na poziomie poszczególnych aplikacji odświeżania, ponieważ lista do wyboru składa się zawsze z jednej pozycji - tyle Hz ile jest ustawione w androidzie. Po prostu box nie raportuje innych obsługiwanych przez TV. Zaznaczam, że próbowałem tylko na starszym Panasonicu a shield działa na nowszym. Może to jest przyczyną kłopotów bo mam też problem z działaniem CEC na tym starszym - załączenie boksa włącza tv ale nie przełącza na odpowiednie wejście hdmi.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


Edit: mam na myśli oczywiście aplikację Refresh Rate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, praspp napisał:

Nie działa AFR na Canal+ Box. Ta funkcja jest aktywna w aplikacji Amazon Prime Video i nie można jej wyłączć. Twój smart jakiś samsung 40 cali umie dostosować częstotliwosć odświeżania ekranu do FPS video z aplikacji. Brak płynności video będzie widoczny przy odtwarzaniu materiałów innych niż 25 FPS lub 50 FPS, a takie oferuje serwis Amazon Prime Video. Większosć filmów I seriali ma 23,976 FPS i 24 FPS, nieliczne 25 FPS. Na tych z 25 FPS będzie płynny obraz.

P.S.

Spróbuj zainstalować aplikację do zarządzania AFR na boxie.

 

Opis: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.bytearray.refreshrate

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/discover/297663/-apk-auto-refresh-rate-tool/

 

Download:

https://cdn.down-apk.com/mobi.bytearray.refreshrate/Refresh Rate_3.3.0_apkcombo.com.xapk?ecp=bW9iaS5ieXRlYXJyYXkucmVmcmVzaHJhdGUvMy4zLjAvNTcuNmI4NDBlZWRmODg4NjhlNWU5OTZkYTQ0ZDA5NTZjZDNkMWQwMTllMC5hcGtz&iat=1634224446&sig=1f018c9fe5fed5f2a80bad20ccbd5bf9&size=1788488&from=cf&version=latest

 

 

Dziękuję za wyjaśnienie tematu :), wreszcie wiem skąd problem. Telewizor jest z 2014 samsung ale jakiś topowy model z tamtych lat (chyba nawet 200Hz ale głowy nie dam na pewno ma obsługę 3d), tam prime odpala filmy bardzo dobrze ale sama aplikacja chodzi zdecydowanie wolniej niż na c+ box. Refresh rate nie działa na c+ box jak już ktoś tu pisał. Teraz już wiem dlaczego nie ma dostępnej aplikacji prime video android TV, faktycznie w Canal plus pokpili sprawę, drugi raz bym tego urządzenia nie kupił. Niestety w recenzjach mylnie można się spotkać z opiniami że prime video działa... Ciekawe czy Canal plus raczy dodać AFR w jakiejś aktualizacji? czy już olali urządzenie na zawsze? Idzie wgrać oprogramowanie w urządzenie od innego boxa?

Edytowane przez MikeStorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MikeStorm napisał:

 

Dziękuję za wyjaśnienie tematu :), wreszcie wiem skąd problem. Telewizor jest z 2014 samsung ale jakiś topowy model z tamtych lat (chyba nawet 200Hz ale głowy nie dam na pewno ma obsługę 3d), tam prime odpala filmy bardzo dobrze ale sama aplikacja chodzi zdecydowanie wolniej niż na c+ box. Refresh rate nie działa na c+ box jak już ktoś tu pisał. Teraz już wiem dlaczego nie ma dostępnej aplikacji prime video android TV, faktycznie w Canal plus pokpili sprawę, drugi raz bym tego urządzenia nie kupił. Niestety w recenzjach mylnie można się spotkać z opiniami że prime video działa... Ciekawe czy Canal plus raczy dodać AFR w jakiejś aktualizacji? czy już olali urządzenie na zawsze? Idzie wgrać oprogramowanie w urządzenie od innego boxa?

Raczej w amazon pokpili sprawe :P inne serwisy i playery daja rade ; ) 

 

 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lamcza napisał:

Raczej w amazon pokpili sprawe :P inne serwisy i playery daja rade ; ) 

No ale czym? Że dali filmy w oryginalnym formacie?. To akurat nic złego.  Co prawda nie odpalam filmów z pendrive itd. Ale takie filmy też często są 24 fps. Przy każdym filmie muszę zmieniać ręcznie ustawienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lamcza napisał:

Raczej w amazon pokpili sprawe :P inne serwisy i playery daja rade ; ) 

 

 

Mylisz się. Aplikacja Prime Video jako jedna z nielicznych prawidłowo obsluguje AFR (np Netflix w wersji na Android TV tego nie umie a na Apple TV już tak). To Canal+ Box nie posiada implementacji tej funkcji i śle materiał video do TV z 25 FPS (filmy, seriale) lub 50 FPS (wybrane kanały Live TV). Nie do pominięcia jest fakt, że Amazon i Netflix zamieszczjają w swoich bibliotekach filmy i seriale z oryginalnym FPS (23,976, 24, 25), zgodnie ze standardem w którym zostały zapisane, bez konwersji co wplywa bardzo pozytywnie na wierne i płynne odtwarzanie kontentu.

2 godziny temu, MikeStorm napisał:

No ale czym? Że dali filmy w oryginalnym formacie?. To akurat nic złego.  Co prawda nie odpalam filmów z pendrive itd. Ale takie filmy też często są 24 fps. Przy każdym filmie muszę zmieniać ręcznie ustawienia? 

Tak, jeśli odtwarzasz filmy lub seriale na Canal+ Box z 23, 976 FPS lub 24 FPS, to musisz ręcznie zmienić, dopasować odświeżanie w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, praspp napisał:

Mylisz się. Aplikacja Prime Video jako jedna z nielicznych prawidłowo obsluguje AFR (np Netflix w wersji na Android TV tego nie umie a na Apple TV już tak). To Canal+ Box nie posiada implementacji tej funkcji i śle materiał video do TV z 25 FPS (filmy, seriale) lub 50 FPS (wybrane kanały Live TV). Nie do pominięcia jest fakt, że Amazon i Netflix zamieszczjają w swoich bibliotekach filmy i seriale z oryginalnym FPS (23,976, 24, 25), zgodnie ze standardem w którym zostały zapisane, bez konwersji co wplywa bardzo pozytywnie na wierne i płynne odtwarzanie kontentu.

Tak, jeśli odtwarzasz filmy lub seriale na Canal+ Box z 23, 976 FPS lub 24 FPS, to musisz ręcznie zmienić, dopasować odświeżanie w TV.

Ok dzięki czyli ten box ma więcej wad niż myślałem kupując go. Czy jest szansa że wyjdzie jakaś aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Jak wygląda sprawa z DVB-T? Spotkałem się z opiniami, że to pudełko ma fatalną głowicę i łapie mało kanałów, podczas gdy tani telewizor za parę groszy znajduje wszystkie kanały z naziemnej.

"Parę groszy" to właśnie ten box kosztuje i trudno go porównywać z telewizorem jeśli chodzi o głowicę, bo w tv odbiór naziemnej to jednak podstawowa funkcja, a ten box to raczej chyba do treści z netu był  pomyślany, tv raczej dodatkowo.

U mnie odbiera w miarę dobrze na niedużej antenie zewnętrznej zasłoniętej dosyć mocno budynkiem obok.

Edytowane przez arzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, praspp napisał:

Mylisz się. Aplikacja Prime Video jako jedna z nielicznych prawidłowo obsluguje AFR (np Netflix w wersji na Android TV tego nie umie a na Apple TV już tak). To Canal+ Box nie posiada implementacji tej funkcji i śle materiał video do TV z 25 FPS (filmy, seriale) lub 50 FPS (wybrane kanały Live TV). Nie do pominięcia jest fakt, że Amazon i Netflix zamieszczjają w swoich bibliotekach filmy i seriale z oryginalnym FPS (23,976, 24, 25), zgodnie ze standardem w którym zostały zapisane, bez konwersji co wplywa bardzo pozytywnie na wierne i płynne odtwarzanie kontentu.

Tak, jeśli odtwarzasz filmy lub seriale na Canal+ Box z 23, 976 FPS lub 24 FPS, to musisz ręcznie zmienić, dopasować odświeżanie w TV.

 

Amazon prime to wspiera(właściwie wymusza) na androidzie który tego nie wspiera i masz odpowiedź skąd problem, sam sobie odpowiedziałeś, netflix natomiast tego na androidzie nie wspiera i z netflixa i na plexie nic mi nie tnie mam ustawiony 1080 24hz i tak tego taniego boxa należy używać, a o amazon primie jest pełno jojczenia i na ichniejszym firesticku sa problemy i ludziska jakims ukrytym menu wymuszaja 24 hz na stałe, bo nawet nie ma w ustawieniach 😜 mam na myśli AMAZON fire stick :D

 

Poza tym google dopiero w a12 ma dodac w android tv suport do afr :P https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1626330509 a takiej aktualizacji nawet mi box sie nie doczeka co dopiero canal + :D.

Argument, że apple tv to wspiera jest bardzo dobry powinniście kupić apple tv boxa jeśli wam potrzeba taka opcja jak AFR(to nie żadna złośliwość tylko na androidowych boxach możecie mieć z tym problemy). 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lamcza napisał:

Ja to bym jeszcze przestawił dźwięk z auto na którąś z opcji u mnie na auto to w ogóle przy tv sony nie był dźwięku w aplikacjach typu netflix. 

U mnie też był problem ale z Tidalem, nie było dźwięku po włączeniu odtwarzania. Wyszedłem do menu głównego włączyłem jakiś kanał z c+ online i raptem zaczęło śpiewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, arzak napisał:

"Parę groszy" to właśnie ten box kosztuje i trudno go porównywać z telewizorem jeśli chodzi o głowicę, bo w tv odbiór naziemnej to jednak podstawowa funkcja, a ten box to raczej chyba do treści z netu był  pomyślany, tv raczej dodatkowo.

U mnie odbiera w miarę dobrze na niedużej antenie zewnętrznej zasłoniętej dosyć mocno budynkiem obok.

Yep, u mnie odbiera tyle samo co starszy dekoder który tez pewnie mistrzem nie był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MikeStorm napisał:

Ale czasem nie była to aktualizacja tylko aplikacji?

Była to aktualizacja tylko tego launchera (zmienili jakieś ustawienia coś dodali itp. ). Można raczej zapomnieć o tym, że będzie aktualizacja zabezpieczeń, a już aktualizacja androida do nowszej wersji , to jakaś fikcja ;)

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...