Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.12.2023 o 14:00, grzego44 napisał(a):

Witam.Box po odłączeniu od zasilania i ponownym podłączeniu wyświetla tylko logo Canal+ a później obraz znika dźwięk jest.
Jak można go zresetować?

przycisk "o" lub "+" na pilocie z netflixem przez 30s - dioda powinna zgasnac i sie zapalic

alternatywnie klawiatura na usb i wcisnij ctrl+r na chwile.

poleci reset do fabryki, skasuje wszystko do zera, wiec konfiguracja od nowa.

 

ale jesli masz inny tv 4k, to najpierw podlacz do innego tv, bo moze masz na sile wybrana 4k i wylaczona auto-rozdzielczosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, że na początku jak pojawił się ten Box była taka opcja.

Czy nadal ten Box nie wyczerpuje limitu miejsc w przypadku logowania się na C+ Online dla Abonentów Sat i tym sposobem C+ Online może być na 3 urządzeniach jednocześnie?

Czy box otrzymał w przeciągu ostatnich 2 lat jakieś aktualizacje i chodzi lepiej/płynnie?

Dale są problemy z certyfikacją Amazon Prime?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczerpuje lub nie wyczerpuje, zalezy od umowy

https://pl.canalplus.com/pomoc/na-ilu-urzadzeniach

przy abo tylko online nie jest liczony.

przy abo satelitarnym jest liczony.

 

chodzi normalnie. sa szybsze na rynku, ale czy za taka kase? nie wiem.

byla aktualizacja systemu do atv 10, a aplikacja dostaje aktualizacje co pare tygodni.

amazona nie ma, ale podobno apple tv sie pojawilo. nie sprawdzalem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20240113_173536.jpg?i_dim=1920x768&a

Witam, chciałem spytać czy pojawiła się jakaś alternatywa dla programu Live Channels  do oglądania TV naziemnej z anteny?
Coś co pokaże podstawowe parametry sygnału  odbieranego kanału czyli częstotliwość, poziom sygnału, pidy itp.

Ostatnio wyczaiłem w sklepie play apke: DVBT Televizor, do działania wymaga dodatkowego sterownika DVB-T Driver.

Niestety nie da się go pobrać ze sklepu play pisze że niekompatybilna wersja systemu ale można pobrać z githaba i instaluje się bez problemu.

Z tego co piszą sterownik obsługuje bogata paletę tunerów, ale niestety nie ten wbudowany w boxa. Na szczęsie można podłączyć tuner na usb.

Mam taki stary chiński wynalazek niestety bez dvbt2 więc postanowiłem sprawdzić na mux8 który jeszcze jest na dvbt1.

Z trudami udało mi się zeskanować kanały muxa8 ale żaden nie chce się odpalić. Driver w opcjach diagnostycznych ma nagrywanie strumienia w pliku .TS ale on też się nie odpala, nie daje obrazu. Być może to wina tunerka bo na telefonie też są z nim problemy, działa chwile i się wykrzacza sterownik.
Także może ktoś sprawdzał albo zechce sprawdzić jak się sprawuje ten program na lepszym tunerku, jak to chodzi czy nadaje się do użytku.

Edytowane przez wiesiek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz że masz mieć DVB-T2 głowicę  by odbierać programy DVB-T2.  

To że DVB-T odbiera bez problemu programy w   DVB-T2 nie znaczy że potrafi sygnał w ogóle przetworzyć. 

 

Na boxach z zablokowanym bootloaderem nie zainstalujesz żadnych driverów do jakiegokolwiek sprzętu zewnętrznego. 

Czyli program nie dostosowany do obsługi odpowiedniego  standardu te nie będzie działał  tym bardziej że nie masz  sterowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nic nie zmienia co do działania. Takich aplikacji jest dziesiątki budowlanych na podstawie Live TV  ale dostosowane są do obsługi konkretnych sprzętów z tunerem DVB-T2 albo przynajmniej boxa czy systemu na którym się da zainstalować sterowniki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem że do odbioru dvbt2  potrzeba potrzeba głowicy z dvbt-2 ale do przetestowania tego programu wystarczy i stary tuner póki jeszcze mux8 leci na dvbt1.
Sterownik też bez problemu instaluje się na canal+ box 4k tylko trzeba pobrać ręcznie bo w sklepie play widnieje jako niezgodne z tą wersją.

Download i więcej info na:

https://github.com/signalwareltd/AndroidDvbDriver

 

Niestety mój tunerek usb świruje, pojawiają sie paski sygnału i znikają co chwile, może ktoś przetestuje na lepszym najlepiej z obsługą T2

Edytowane przez wiesiek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2024 o 22:05, wiesiek2 napisał(a):

Niestety mój tunerek usb świruje, pojawiają sie paski sygnału i znikają co chwile, może ktoś przetestuje na lepszym najlepiej z obsługą T2

 

Nic nie świruje to ty nie czytasz podstawowych informacji że jest obsługa tylko MPEG-2 a w Polsce jest MPEG-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, pany wam tez sie ten dekoder formatuje co jakis restartuje czas w sensie przywraca do ustawien fabrycznych i wola o aktywacje? Da sie to jakoś obejsc/zablokować? Dziś to nawet aktywowac go w canalplus nie moge, bo sie nawet zalogowac u nich nie da... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

 

Nic nie świruje to ty nie czytasz podstawowych informacji że jest obsługa tylko MPEG-2 a w Polsce jest MPEG-4.

Gzie ty masz że jest obsługa tylko mpeg2? To jakim cudem mi kiedyś działał na telefonie?

Godzinę temu, Lamcza napisał(a):

Czesc, pany wam tez sie ten dekoder formatuje co jakis restartuje czas w sensie przywraca do ustawien fabrycznych i wola o aktywacje? Da sie to jakoś obejsc/zablokować? Dziś to nawet aktywowac go w canalplus nie moge, bo sie nawet zalogowac u nich nie da... 

Sam się resetuje czy śpisz na pilocie i wciskasz kombinację przycisków do resetu? :D

Dekodera lepiej nie aktywować bo włącza się wtedy blokada 18+, chyba że masz wykupione usługi i chcesz z nich korzystać by nie przepadło, najlepiej wgrać luncher wolfa, na upartego i bez niego można przez opcje ustawień androida odpalać apki ale to nie wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiesiek2 napisał(a):

Gzie ty masz że jest obsługa tylko mpeg2? To jakim cudem mi kiedyś działał na telefonie?

Sam się resetuje czy śpisz na pilocie i wciskasz kombinację przycisków do resetu? :D

Dekodera lepiej nie aktywować bo włącza się wtedy blokada 18+, chyba że masz wykupione usługi i chcesz z nich korzystać by nie przepadło, najlepiej wgrać luncher wolfa, na upartego i bez niego można przez opcje ustawień androida odpalać apki ale to nie wygodne.

A jaka jest kombinacja do resetu xD? Raczej sam sie restartuje, uzywam wolfa, ale zawsze był aktywowany 😜 teraz ustawiłem bez aktywacji, bo sie nie da nawet do canalplus zalogować 😜 ostatni raz w sumie mi tak zrobil przy jakiejs aktualizacji w sensie zostawiałem wlaczony tv wracam patrze a tam box wyzerowany a potem przeczytalem gdzies na forum ze byla jakas aktualizacja :D

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiesiek2  sam publikujesz link https://github.com/signalwareltd/AndroidDvbDriver i nawet nie raczysz przeczytać informacji

This driver provides a simple TCP based API that allows controlling USB DVB-T/DVB-T2 tuners on Android. It gives other apps access to the raw DVB MPEG-2 TS stream.

Sam pisałeś wcześniej że nie daje obrazu to już wiesz dla czego  nie daje. Dla jasności powtórzę że polska TV dla DVB-T i nowego DVB-T2  ma przyjęty MPEG-4. 

 

Poza tym telefon to nie  jest Canal+ Box 4K i na pewno ma inne sterowniki czy obsługę tunera niż box C+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...