Skocz do zawartości

Amiko Mini 4K UHD Combo - wiesza się na NASA UHD, nie działa dźwięk na Canal+ UHD i na Evénement Sport 4K UHD


mihau
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tuner Amiko Mini 4K UHD Combo. Jak włączam NASA UHD to nie wskakuje obraz tylko czarny ekran z dziwnymi artefaktami, robotyczny warkot zamiast dźwięku i tuner się na tej stacji sam restartuje. W przypadku Canal+ UHD i Evénement Sport 4K UHD obraz działa normalnie ale nie działa dźwięk mimo, że wg wykazu flysat.com te stacje mają dźwięk AC3, a nie AC4. NA innych stacjach FTA 4K obraz i dźwięk działają normalnie.

Czy są tu inni posiadacze tunerów Amiko z 4K, którzy mogli by napisać czy u nich też występuje taki problem z NASA UHD?

Pytanie do posiadaczy innych tunerów z 4K: czy u Was też jest taki problem z NASA UHD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.telesatellite.com/showthread.php/5457-C-évenements-4K-actuellement-en-clair?s=40659650c9f4ecfcb42790bf94523d33

Na francuskim forum trafiłem na posta, w którym ktoś napisał, że obraz jest FTA ale dźwięk jest zakodowany.

 

PS. W innym temacie ktoś napisał, że Eurosport 4K (Événement Sport 4K UHD) jest odkodowany razem z dźwiękiem. https://forum.telesatellite.com/showthread.php/5466-eurosport-en-4k-en-clair-et-en-francais

No i bądź tu człowieku mądry 😔

 

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. U mnie NASA UHD działa dobrze jednak nie wiem jaki macie soft bo u mnie o dziwo mam soft o numerze 1.0.47, a w Internecie i nawet na stronie producenta jest 1.0.44. Stron z softami znalazłem kilka. Trzeba jednak uważać bo tych dekoderów jest kilka. Oznaczenia softów to MCAS czyli tak jak w Cryptoboxie oryginalne i chyba alternatywne [piractwo]. Na razie za dużo nie mogę powiedzieć bo mam go od dwóch dni. Jako ciekawostkę powiem, że naszukałem się pełnej instrukcji po polsku i udało mi się znaleźć. Mam i jak co to mogę przesłać na maila. Pozdrawiam i jak ktoś ma soft gdzie działa Szybki skan i kanały są w kolejności Canal+ byle NC+ to proszę o info.

Bym zapomniał jeden z linków do softu: https://dishdl.com/2021/03/amiko-mini-4k-combo-software-new-update/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Amiko to mogę pochwalić w stosunku do Cryptoboxa, że działa EPG, nagrywa również kodowane kanały i potrafi nagrywać z satelity i naziemnej w jednym czasie, lub nagrywać i używać Timeshift. Oprócz ustawienia nagrywania na czas też można ustawić przełączanie na dany kanał o określonej godzinie. Jest to jednak jak cała obsługa małointuicyjne. Minus jaki zauważyłem to jak oglądamy nagrany film i przerywamy oglądanie w trakcie nie pamięta on momentu przerwania i po ponownym włączeniu rozpoczyna film od początku. W pozostałych dekoderach, które posiadam można kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...