Skocz do zawartości

TechniSat Terrabox T3


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Posiadam od niedawna tuner TechniSata Terrabox T3, obsługujący DVB-T2. Pełna specyfikacja: https://www.euro.com.pl/tunery-dvb-t/technisat-dekoder-tv-cyfr-naz-dvbt2-terrabox-t3.bhtml.

 

Spróbowałem nagrać przez niego kilka programów na pendrive'a i niestety, był problem z ich pokazaniem na komputerze. Najpierw, próbując wejść w folder, komputer pytał mnie, czy mam specjalne uprawnienia do folderu, a w końcu po otwarciu go, system nie mógł poprawnie wczytać filmu. Próbowałem to na wbudowanej aplikacji "Filmy i TV" jak i na VLC. Dopiero Windows Media Player coś zdziałał, ale tak, że nie mogłem filmu przewinąć, bo wskaźnik czasu od razu był przy samym końcu, a czas trwania ciągle pokazywał "00:00". Filmy nagrywałem na kanałach DVB-T, więc kodeki się zgadzają.

 

Pendrive jest sformatowany w NTFS, czyli w systemie zalecanym do nagrywania na USB. Niestety, w ustawieniach dekodera nie ma nigdzie napisane, w jakim formacie on zapisuje pliki.

 

Przez te filmy tak mi zmuliło mój szybki komputer, że bałem się, że został zawirusowany.

 

Stąd, czy dekoder może szyfrować filmy nagrywane z darmowych kanałów DVB-T? Czy jest na to jakiś sposób, ale bez wymiany urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że może szyfrować. Chyba każdy telewizor szyfruje lub wręcz się zdarza że ma zablokowane nagrywanie na niektórych rynkach. Technisat to taka firma która nie jest takim klasycznym chińczykiem to możliwe że mają tak soft zrobiony że nagrania szyfruje aby nie podpaść komuś tam. Poza tym miałem też tuner na takim sofcie co ten technisat. Po kupnie nie sprawdziłem nagrywania, ale dostałem od dystrybutora nowszy soft na którym nagrania też były zaszyfrowane. Dobrze że się udało go oddać.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dasz rady odtworzyć tego formatu na komputerze. Niby nagranie jest zapisywane w formacie .ts  jest to jednak rozszerzenie dla HEVC 265. Musisz mieć zainstalowany kodek HEVC w PC. Miałem ten sam problem. Zainstalowałem jakieś rozszerzenie ze sklepu Microsoft Store trochę pomogło. Nie każdy odtwarzacz sobie z tym poradzi. Poszukaj w necie jakiś kodek i wtedy zobacz. To nie wina tunera. Sprawdzałeś nagranie z innego kanału nie HEVC tylko H264 MPEG-4? Na pewno każdy player odtworzy bez problemu. Najlepiej radzi sobie MPC (Media Player Clasic)

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janio Nie pytam o HEVC, bo przecież film nagrałem z DVB-T. O HEVC nie ma co się martwić - mam wgrany do niego kodek i z filmy z innego dekodera, nagrane w nim, jak i w H.264, są odtwarzane perfekcyjnie. I to w każdym playerze. 

 

Do tej pory miałem tunery polskiej produkcji - Mantę oraz Fergusona. I, poza dzieleniem plików przez Mantę, nie miałem do nich w tym temacie żadnych zastrzeżeń. Myślałem, że skoro kupię tuner niemiecki, to tym bardziej nie powinno być żadnych problemów. A te są.

Do czwartku mam czas na zwrot, jeśli nie uda się nic zdziałać, to go oddam.

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mastano napisał:

 

W takim razie nie mogę pomóc.  Myślałem że chodzi o nowy system nadawania i z niego nagrań nie można odtworzyć. Jeśli nie można odtworzyć  wszystkich nagrań  z tego dekodera na PC to coś nie tak. Chyba tylko zwrot? Jeszcze można spróbować sformatować pamięć w FAT zamiast NTFS ale to chyba nie pomoże. Dekoder powinien czytać w każdym formacie.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem,co skłoniło Cię do zakupu tego dekodera.? Posiadam nadal jego poprzednią wersję,gdzie jest przelotka anteny i wyjście słuchawkowe.Korzystałem z niego do Telewizora Samsung z T.Póżniej kupiłem Philipsa z T2 ( h-265) i satelitą. Swietnie sprawuje się jako dodatkowa nagrywarka z podglądem nagrywania.Niestety i tu standard się zmienia i chciałbym kupić coś nowego z T2 ( h-265). Obowiązkowo musi mieć przelotkę anteny,wyjście audio,obsługa 4K i hbb,oraz nieszyfrowane nagrania z mocną głowicą i koniecznie z polskim serwisem. Myślę,że niedługo będzie w czym wybierać.!!! Co do tego tunera to polecam przejżeć instrukcje.Ona sporo wyjaśnia.!!!  https://www.technisat.com/pl_PL/-Pobieralnia/352-515/?tsc=1&productID=23560

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@G2000 Tak jak prosiłeś, cały odczyt pliku z MediaInfo:

 

General 
ID/String : 3 (0x3) 
CompleteName :
Format/String : MPEG-TS 
FileSize/String : 1.34 GiB 
Duration/String : 48 min 56 s 
OverallBitRate_Mode/String : Variable 
OverallBitRate/String : 3 907 kb/s 

Video 
ID/String : 902 (0x386) 
MenuID/String : 9 (0x9) 
Format/String : AVC 
Format/Info : Advanced Video Codec 
Format_Profile : Main@L3 
Format_Settings : CABAC / 4 Ref Frames 
Format_Settings_CABAC/String : Yes 
Format_Settings_RefFrames/String : 4 frames 
CodecID : 27 
Duration/String : 48 min 55 s 
BitRate_Mode/String : Constant 
BitRate/String : 3 585 kb/s 
BitRate_Nominal/String : 2 000 kb/s 
Width/String : 720 pixels 
Height/String : 576 pixels 
DisplayAspectRatio/String : 16:9 
FrameRate/String : 25.000 FPS 
Standard : PAL 
ColorSpace : YUV 
ChromaSubsampling/String : 4:2:0 
BitDepth/String : 8 bits 
ScanType/String : MBAFF 
ScanType_StoreMethod/String : Separated fields 
ScanOrder/String : Top Field First 
Bits-(Pixel*Frame) : 0.346 
StreamSize/String : 1.23 GiB (92%) 
colour_range : Limited 

Audio 
ID/String : 903 (0x387) 
MenuID/String : 9 (0x9) 
Format/String : MPEG Audio 
Format_Version : Version 1 
Format_Profile : Layer 2 
CodecID : 3 
Duration/String : 48 min 56 s 
BitRate_Mode/String : Constant 
BitRate/String : 128 kb/s 
Channel(s)/String : 2 channels 
SamplingRate/String : 48.0 kHz 
FrameRate/String : 41.667 FPS (1152 SPF) 
Compression_Mode/String : Lossy 
Video_Delay/String : -801 ms 
StreamSize/String : 44.8 MiB (3%) 
Language/String : Polish 
Language_More : Clean effects 

Menu 
ID/String : 901 (0x385) 
MenuID/String : 9 (0x9) 
Duration/String : 48 min 56 s 
List/String : 902 (0x386) (AVC) / 903 (0x387) (MPEG Audio, Polish) / 906 (0x38A) (DVB Subtitle) 
Language/String : / Polish 
UTC 2022-02-07 19:15:00 : pl:Farwe Kaszeb / pl: / social/spiritual sciences / / 00:15:00 / Running 
UTC 2022-02-08 21:00:00 : pl:Dla niesłyszących - Dziennik Regionów / pl: / discussion/interview/debate / / 00:15:00 /  
UTC 2022-02-08 21:15:00 : pl:Pogoda 3 / pl: / undefined / / 00:03:00 /  
UTC 2022-02-08 21:18:00 : pl:Kryminalna Siódemka / pl: / detective/thriller / / 00:12:00 /  
UTC 2022-02-08 21:30:00 : pl:Jesień na RODOS / pl: / social/spiritual sciences / / 00:30:00 /  
UTC 2022-02-08 22:00:00 : pl:Echa dnia / pl: / discussion/interview/debate / / 00:20:00 /  
UTC 2022-02-08 22:20:00 : pl:Sprawa dla reportera / pl: / social/spiritual sciences / / 01:00:00 /  
UTC 2022-02-08 23:20:00 : pl:Kasta - Szantaý / pl: / social/spiritual sciences / / 00:25:00 /  
UTC 2022-02-08 23:45:00 : pl:Miłosne potyczki - odc. 66 / pl: / serious/classical/religious/historical movie/drama / / 01:00:00 /  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję przekonwertować do .mp4, ale przez VLC. On nie dodaje znaków wodnych.

 

EDYCJA 10 II 22: Film przekonwertowałem do .mp4 przez VLC. Niestety tego pliku również nie pokazują moje odtwarzacze - zwłaszcza VLC, którym przetworzyłem ten film. Za to, otwierając go w "Filmach i TV" wyskakuje mi błąd "0xc10100be". Więc wygląda na to, że kodek musi być zły. Ale nie przypominam sobie, bym z poprzednimi dekoderami miał takie kłopoty.

 

Cóż. Wychodzi na to, że to na etapie tunera następuje problem z plikiem. TechniSat po prostu musi te nagrania szyfrować, co w przypadku darmowych kanałów jest dla mnie absurdem. Dzisiaj mam ostatni dzień na zwrot towaru do sprzedawcy, więc nie będę już z tym pudłem kombinował.

Dziękuję Wam za pomoc.

Edytowane przez mastano
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.03.2022 o 16:15, prezes22 napisał:

A ja mam inne pytanie - czy ktoś z Was wie, gdzie można ściągnąć najnowszy firmware do tego tunera? 

 

Mam z listopada 2021 r., podaje dla chętnych -> https://uploadfile.pl/pokaz/2194647---yjbk.html

TechiSat coś lipę odstawia z dostępnością oprogramowania.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, prezes22 napisał:

W międzyczasie udało mi się uzyskać jeszcze nowszą wersję softu - z lutego 2022.

To firmware dla TERRABOX H.265.

Zainstalowałeś na T3 i wszystko poprawnie działa?

Pytam, gdyż szkoda jakby mi tuner po aktualizacji się nie uruchomił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, serek napisał:

To firmware dla TERRABOX H.265.

Zainstalowałeś na T3 i wszystko poprawnie działa?

Tak, zainstalowałem na Terrabox T3 i działa poprawnie.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Brat kupił to cudo na OleOle. Sprzęt wytrzymuje do pierwszego uśpienia. Potem uruchamia się i wisi z napisem "boot". Był reklamowany, nie wiem czy w tu wymienili czy naprawili. Nowy egzemplarz działał aż nie przeszedł w tryb uśpienia. I to samo wisi na "boot" czy jest jakaś opcja żeby załadować nowy firmware w takiej sytuacji lub jakaś kombinacja klawiszy na "reset fabryczny"
 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat bardzo stary, ale się podepnę.

Miałem kiedyś starą Wiwę i miała bardzo upierdliwą wadę polegającą na opóźnieniu fonii względem wizji.

Obecnie podłączyłem tuner Technisat Terrrabox H.265 i nie wierzę, że tuner droższy od pozostałych pudełek a ma tę samą wadę(!).

Fonia jest lekko opóźniona do wizji.

Mam jeszcze Skymastera, który odbiera prawidłowo, więc to nie TV ani kabel.

Czyli wychodziłoby na to, że Niemcy coś spierniczyli w sofcie?

Jest jakiś w miarę nowy soft do niego?

Ma ktoś to pudełko i może potwierdzić, że fonia ma obsuwę względem wizji?

PS. Przeszedłem tutaj z forum Emitela, które to [beep] zamknęli, ale widzę że tutaj ruch w naziemnej właściwie zerowy...

 

Edytowane przez cyngiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...