Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, wislok napisał(a):

Artykuly o ludziach, którym sprzęt pomógł są powszechnie znane. 

A rozumiem, czyli pozytywnie Ci przez paluszki nie przejdzie. Cóż mógłbym napisać że ataki na WOŚP i na samego Owsiaka są również powszechnie znane i to co mu się od lat zarzuca (nie udowodnione) również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wislok napisał(a):

Czy ja napisałem, ze fundacja robi przekręty? Nie mogę polemizowac z wkladanymi do ust nie moimi tezami. Jako Były pracownik Fundacji wiem, ze każdy grosz jest skrupulatnie sprawdzany i jakby Były przekręty to dawno by wyszły. Do dyskusji potrzeba przynajmniej dwóch osób. 

To w jakim celu umieściłeś linka na temat WOŚP?  Nie chcesz nie dawaj. A ten link to tylko podjudzanie ludzi przeciwko zbiórce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo https://www.onet.pl/?utm_source=kultura.onet.pl_viasg_kultura&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&pid=323d8941-1242-4473-8184-53cf36d1ba4d&sid=bf78661f-61f7-40de-becc-94f65255b9ae&utm_v=2

 

Teraz, TaTo46 napisał(a):

To w jakim celu umieściłeś linka na temat WOŚP?  Nie chcesz nie dawaj. A ten link to tylko podjudzanie ludzi przeciwko zbiórce.

Przecież napisałem, ze juz wsparłem w tym roku WOŚP we wcześniejszym wpisie? Jak juz komentujesz to przynajmniej czytaj co napisałem. 

Godzinę temu, wislok napisał(a):

Jeśli jak sami stwierdzacie wszystko  jest w porządku  to co ma za znaczenie okres publikacji? Wiadomo,  że jak jest jakieś wydarzenie to o wszystkim  z nim związanym się pisze w danym okresie.  

Ja już WOŚP  w tym roku wsparlem,  więc kolejne insynuacje w moim kierunku możecie  sobie wsadzić w pupę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać pozytywny wstęp

Cytat

Jerzy Owsiak wielokrotnie twierdził, że nie czerpie żadnych korzyści z prowadzenia Fundacji WOŚP i za każdym razem mówił nieprawdę, posługując się przy tym całym szeregiem sprytnym wybiegów i kreatywnej księgowości. 

Osoby słabo rozeznane w temacie mają sugestię na tacy że coś tu nie jest uczciwe. 

I  można sobie odpowiedzieć na pyt. czy to ma zachecać do wrzucenia datku. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Aż się zaśmiałem w głos. Jak to można "przekręcić kota ogonem". Bardzo dobrze, że dałeś na WOŚP. Cytując troszkę zmienionego  klasyka" dałem, ale nie cieszyłem się". Przecież to nie chodzi czy dałeś, lub nie. Chodzi o ten link o zarobkach rodziny Owsiaków. "Kto sieje wiatr, ten zbiera burze". Dam już sobie spokój w tej nikomu niepotrzebnej dyskusji.

Jutro przejdę się po mieście i wrzucę do puszek kilka stów.

@Kirk tak tam nie ma o tym, aby nie dawać na WOŚP. Jednak przez takie artykuły, niektóre osoby mogą zrezygnować z wrzutki do puszki.

"Dlaczego mam dać na Owsiaka? On zarabia na tym miliony". Zapewne niejeden tak pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TaTo46 napisał(a):

@wislok Aż się zaśmiałem w głos. Jak to można "przekręcić kota ogonem". Bardzo dobrze, że dałeś na WOŚP. Cytując troszkę zmienionego  klasyka" dałem, ale nie cieszyłem się". Przecież to nie chodzi czy dałeś, lub nie. Chodzi o ten link o zarobkach rodziny Owsiaków. "Kto sieje wiatr, ten zbiera burze". Dam już sobie spokój w tej nikomu niepotrzebnej dyskusji.

Jutro przejdę się po mieście i wrzucę do puszek kilka stów.

@Kirk tak tam nie ma o tym, aby nie dawać na WOŚP. Jednak przez takie artykuły, niektóre osoby mogą zrezygnować z wrzutki do puszki.

"Dlaczego mam dać na Owsiaka? On zarabia na tym miliony". Zapewne niejeden tak pomyśli.

Nie, piszesz  ze nie daję, a gdy zlapalem Cie na kłamstwie piszesz, ze to nie ma znaczenia..  To co piszesz się kupy nie trzyma. Dlaczego miałbym wpłacać gdybym nie chciał, gdybym uwazal, ze działalność Fundacji jest zła? Jest odwrotnie. 

 

8 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Wystarczy przeczytać pozytywny wstęp

Osoby słabo rozeznane w temacie mają sugestię na tacy że coś tu nie jest uczciwe. 

No i tu możemy dojść do poważnej rozmowy. Bo ja nie widzę nic złego tak jak i wy, ze Owsiak czerpie pośrednio korzyści( notabene za świadczone usługi na rzecz WOŚP) legalnie i zgodnie z prawem, więc uważam za błąd, ze Owsiak potrafił twierdzić, ze tak nie jest. Moim zdaniem to całkowicie niepotrzebne było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk Tak hipotetycznie. Ktoś napisał artykuł w portalu internetowym, że moderator @Kirk zarabia duża kasę na forum satkurier. Jeżeli byłoby to napisane na tym forum, miałbyś możliwość skasowania tej informacji lub mógłbyś zaprzeczyć tym "rewelacjom". Jednak jeżeli to byłoby napisane, na portalu gdzie nie miałbyś możliwości obrony (portal bez możliwości komentarza), to ktoś kto nie zna Ciebie, mógłby pomyśleć, że to prawda. Kłamstwo powtarzane milion razy, może stać się "prawdą".

Dlatego takie linki i to wstawiane na dzień przed akcją WOŚP, są przeze mnie traktowane jako prowokacja. Za taką uważam wstawienie linka przez @wislok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wislok napisał(a):

Nie, piszesz  ze nie daję, a gdy zlapalem Cie na kłamstwie piszesz, ze to nie ma znaczenia..  To co piszesz się kupy nie trzyma. Dlaczego miałbym wpłacać gdybym nie chciał, gdybym uwazal, ze działalność Fundacji jest zła? Jest odwrotnie. 

To po jakiego grzyba dałeś ten link?

@Kirk ale to już jest tak wyświechtane, że staje się nudne. Moim zdaniem, niech zarabia ile chce, ale tyle ile już zrobiła WOŚP dla służby zdrowia, to jest coś wielkiego.

Pamiętam czasy, gdy przebywając w szpitalu, leżało się na łóżkach z siennikiem. Coś mi się wydaje, że w niejednym szpitalu były by takowe łóżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Kirk funkcję prezesa fundacji można pełnić społecznie ( jak Owsiak) lub pobierać wynagrodzenie ( jak Prezes Fundacji, w której pracowałem) . Owsiak stworzył spółki, które świadczą usługi na rzecz WOŚP i to one są miejscem jego pracy tak de facto. Zamiast placic firmom zewnętrznym sam za pośrednictwem stworzonych spolek swiadczy niezbędne usługic by fundacja mogla realizować swoje cele statutowe. Jest to zgodne z prawem. Stworzyl prywatne spółki, którymi zarządza on lub ludzie, którym ufa( czyli rodzina) . Najważniejsze funkvje w firmie najbogatszego Polaka tez pełnią czlonkowie rodziny i przyjaciele. Dla mnie to wręcz atut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Falcon napisał(a):

Tyle to znaczy ile? Poczytaj najpierw, a potem oceniaj czy nie mógłby więcej.

Jurek może robi dobre rzeczy, ale przecenianie jego wkładu w służbę zdrowia wkurza mnie. Niestety są to promile w stosunku do budżetu jakim dysponuje służba zdrowia.

Oczywiście że tak. 

Budżet ma taki ile dadzą fundacji darczyńcy. Gdyby miał taki sam jak NFZ i armię urzędników jaką dysponuje NFZ fundacja mogłaby zrobić dużo więcej. 

Ale to nie oznacza że go ktoś przecenia, ale docenia. 

 

I tak na marginesie

https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/ile-zebrala-wosp-podczas-finalu-2023-i-przez-30-lat-grania-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy

Cytat

W trakcie 30 Finałów WOŚP udało się zebrać ponad 1,75 mld zł i kupić dla polskich szpitali blisko 70 000 urządzeń.

Czyli jak widać za jedną dotację roczną  dla publicznego nadawcy zakupiono 70 tys. urządzeń. Trwało to 30 lat. 

To przez chwilę pomyślmy ile tego sorzętu by było gdyby WOŚP dysponował 2mld rok do roku. 

Wtedy Owsiak na pewno zrobiłby więcej. 

 

I na koniec 70tys. nowoczesnych urządzeń w 30 lat. Ile osób przez te urządzenia przeszło w ciągu tych 30 lat i ilu uratowały zdrowie lub życie. 

Jeśli to nie jest dużo, to życzę każdemu krytykowi aby zrobił osobiście więcej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Falcon napisał(a):

Tyle to znaczy ile? Poczytaj najpierw, a potem oceniaj czy nie mógłby więcej.

Jurek może robi dobre rzeczy, ale przecenianie jego wkładu w służbę zdrowia wkurza mnie. Niestety są to promile w stosunku do budżetu jakim dysponuje służba zdrowia. I nie dajcie się nabrać w szpitalu, że każdy sprzęt z serduszkiem to sprzęt od WOŚPu bo czerstwy myśli, że gdyby nie Jurek to w szpitalach byłoby pusto.

 

Przede wszystkim na sprzęt zakupiony przez WOŚP naklejane są zupełnie inne serduszka, niż te które może dostać każdy z nas. Są to serduszka, których nie ma w ogólnym obiegu, więc bardzo łatwo można poznać sprzęt ufundowany przez fundację.

Po drugie sprzęt by oczywiście był, ale mam wrażenie że nie rozumiesz tego co realnie ma robić WOŚP. To oczywiste, że przy nakładach NFZtu jest to tylko kropla w morzu potrzeb, ale ich działania są działaniami celowymi, wszystko idzie w konkretną gałąź, która w większym, bądź mniejszym stopniu jest zaniedbana, przestarzała, a NFZ nie jest w stanie zasypać takiej dziury. WOŚP spełnia po prostu prośby ze strony medyków, którzy najlepiej wiedzą czego brakuje w całej służbie zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

Aż tyle to chyba nie, ale mógłbym mieć zdrowego bliźniaka.

A czemu by nie :) 

Dobra z innej beczki.

Na fejsie śmigały info ze studniówek to jest lekko wnerwiające.

Ja co prawda kończyłem zawodówkę w 1997 roku,ale jakbym mógł cofnąć czas to poszedłbym do ogólniaka,ale studniówkę bym olał bo nie cierpiałem szkolnych imprez.

W podstawówce olewałem wszelkie możliwe imprezy i byłem z tego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

W życiu dorosłym już nie koniecznie bywa tak kolorowo :)

Ale w sumie rodzeństwo może pomóc w trakcie problemów, czy rodzicom, czy nam, a nie że jestem jedynakiem i zachorowałem psychicznie na zespół psychotyczny i ciężko się funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...