Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie w tym momencie, nastąpiło u mnie całkowite zaćmienie "krwawego księżyca". ;)

 

Wspaniałe zjawisko, dla którego warto zarwać nockę. Akurat mam czyste niebo. Dzięki czemu, wcześniej były idealne warunki do podziwiania wyjątkowo mocnego blasku.

Ciężko o dobrą fotkę - nie ten sprzęt. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak twierdzisz? Jest wiele osób, które protestuje, kiedy jest zmiana czasu, ale nie ma żadnych argumentów. Sam mogę podać kilka.

A nie wiem, ale to trochę jest męczące :P No ostatnio Korea Północna zmieniła strefę czasową o pół godziny hehe ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat opowiem Was o pięknym europejskim kraju, z którego wróciłem 3 tygodnie temu. Odwiedziłem Albanię, kraj Orłów. Jechałem pociągami, do Budapesztu dojechałem w ten dzień gdzie były największe zamieszki, ale o polityce, ani o niczym innym pisać nie będę.

 

Kilka ciekawostek o Albanii?

Ruch drogowy to jedna wielka parodia, tam jest samowolka przy istnieniu sygnalizacji świetlnej.

Rraki Rushi - albańska Rakija "wódka" jest bardzo mocna.

Na każdej ulicy istnieje dużo aptek jak i stacji paliw.

Od rana wszyscy przesiadują w restauracjach (myślałem już nawet, że oni w ogóle nie pracują).

Jedzenie jest bardzo tanie, generalnie wszystko jest strasznie tanie.

Przeciętny Albańczyk zarabia około 200€ miesięcznie.

Wielu Włochów inwestuje m.in. w przepięknym porcie albańskim nad Adriatykiem - Durres, gdzie w jedną noc można popłynąć na włoską wyspę Bari.

Wielu Albańczyków pracuje we Włoszech, oni są bardzo przywiązani z narodem włoskim kulturowo i nie tylko.

Znaki drogowe w Macedonii są dwujęzyczne (macedońskie i albańskie).

Jeden dzień i noc w hostelu to koszt około 8-10€.

Język albański wypowiadany przez Albańczyków brzmi czasami jak angielski, ponieważ mają lekko angielski akcent.

W całej Albanii jest wiele schronów, to było zabezpieczenie w historii na wypadek wojny.

Albania jest uduchowiona i najsławniejszą postacią jest Matka Teresa z Kalkuty (urodziła się w Macedonii, ale była Albanką).

Religie nie wchodzą sobie w paradę, każdy szanuje siebie nawzajem.

Alkohol można kupić tylko do godziny 19:00, później wszystkie lodówki w sklepach zamykane są na kłódkę.

Będąc w Albanii nie zobaczysz ani jednego Mc'Donalda jak i KFC.

 

:)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dostęp w hostelach do telewizji macedońskiej (w Skopje) i do albańskiej (w Tiranie) :P

 

Powiem tak generalnie to miałem tam możliwość odbierania DigitAlb a w Macedonii operatora kablowego :) Mecze eliminacyjne do ME 2016 leciały na SK HD (SportKlub HD 4 kanały).

 

W pubach, w restauracjach na okrągło leciał SK (SportKlub), Motors TV albo Eurosport ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pare ładnych lat temu w CP-ie była dostępna macedońska jedynka,czyli MRT1.Jakość obrazu była,delikatnie mówiąc,taka jak u nas 15-20 lat wcześniej,a i dźwięk nie był zbyt dobry.No i naturalnie wszystko w 4:3.Może teraz się coś poprawiło.

Co do TV Albańskiej nie wypowiadam się,bo nie oglądałem.(jedynie nagrania z TVSH z lat 90-tych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość MRT1 dalej nie uległa zmianie ;) Wszystko wygląda tak jakby to były lata 90' ;) Już RTSH HD wygląda lepiej ;) kanał albańskiej tv publicznej w HD :)

 

Oglądałem mecz Polska-Gibraltar do eliminacji ME 2016 na Supersport HD i powiem Wam, że ich HD jest słabe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...