Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecznie są u nich ogłoszenia do pracy a mam wrażenie, że wciąż mało jest pracowników do normalnej obsługi na kasach i pakowania towaru do półek. Na tyle chyba jest niskie bezrobocie, że ludzie za bardzo nie garną się do tego typu pracy.

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne czynniki trzeba brać pod uwagę. Dodatkowo planowane otwarcie tych i innych sklepów w niedzielę  sytuacji nie poprawi.

Kiedyś widziałem więcej takich pracowników zatrudnianych w ramach pośrednictw pracy. Mam na myśli dorywczą pracę dla młodych- uczniów/studentów, czy starszych osób. Są sieci, z których z takiej pomocy się nie  korzysta w tym właśnie wspomniana Biedronka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w polskiej ortografii

https://rjp.pan.pl/index.php

Ciekawe zmiana które zwróciły moją uwagę

Cytat

Pisownia wielką literą nazw mieszkańców miast i ich dzielnic, osiedli i wsi, np. Warszawianin, Ochocianka, Mokotowianin, Nowohucianin, Łęczyczanin, Chochołowianin;

Cytat

Wprowadzenie pisowni wielką literą nie tylko nazw firm i marek wyrobów przemysłowych, ale także pojedynczych egzemplarzy tych wyrobów (samochód marki Ford i pod oknem zaparkował czerwony Ford).

 

Także cały punkt 8.

Cytat

8. W zakresie użycia wielkich liter w nazwach własnych:

Dla przykładu 

Cytat

a) w nazwach komet wprowadzenie zapisu wszystkich członów wielką literą, np. Kometa Halleya, Kometa Enckego;

b) wprowadzenie pisowni wielką literą wszystkich członów wielowyrazowych nazw geograficznych i miejscowych, których drugi człon jest rzeczownikiem w mianowniku, typu Morze Marmara, Pustynia Gobi, Półwysep Hel, Wyspa Uznam;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2024 o 09:50, marrak napisał(a):

 

Czasy gotówki minęły i jak ktoś jeszcze tego nie rozumie to jego problem.

Nie minęły, na pewno gotówka ma mniejszy udział niż 10 lat temu, ale nadal są miejsca gdzie płaci się tylko gotówką, a jak można płacić też inaczej to czasem 5/10, czasem 4/10 a czasem 9/10 osób płaci gotówką, paradoksalnie także młodzi niekoniecznie właśnie unikają gotówki. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kirk napisał(a):

Mam takie wrażenie, jakby ktoś w kierownictwie specjalnie ustalił, by we wszystkich Biedronkach takie rzeczy się działy. Najmniejszy problem z tym jest chyba w sklepie na toruńskiej starówce. To jest zresztą dość niecodzienna Biedronka, bo piętrowa.

Po prostu magazyny na zapleczu są bardzo małe, towar przychodzi mieszany, nie wszystko wchodzi na półki, tworzą się takie niedobitki na paletach, przychodzą nowe, nie ma gdzie ich umieścić, a pracowników jest za mało, żeby na zmianie wykładać towar, bo często jest tam duży ruch i pracownicy są na kasach i ladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, fan tv napisał(a):

Nie minęły, na pewno gotówka ma mniejszy udział niż 10 lat temu, ale nadal są miejsca gdzie płaci się tylko gotówką, a jak można płacić też inaczej to czasem 5/10, czasem 4/10 a czasem 9/10 osób płaci gotówką, paradoksalnie także młodzi niekoniecznie właśnie unikają gotówki. 

Przez kilka dni w tym weekend w oczekiwaniu na nową kartę płatniczą musiałem posługiwać się gotówką.

Na początku trudno było się przyzwyczaić.

Co istotne bardziej się liczyłem co kupuję i za ile . Jakoś to szybko znikało. Posługując się kartą mam wrażenie, że  obiekcje są mniejsze.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

To mogłeś płacić telefonem, bo plastikowa karta i tak jest zbędna.

Pamiętajmy, że jeszcze trzeba mieć w telefonie NFC, bo tańsze modele nawet tego nie mają. W ostateczności pozostaje smartwatch. 

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.money.pl/gospodarka/wielki-przelew-dla-poczty-polskiej-ma-trafic-do-niej-w-przyszlym-tygodniu-7028404969781856a.html?utm_term=post&utm_campaign=fbmoney&utm_medium=Social&utm_content=moneyEBX&utm_source=Facebook&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3te_CSMMX27DINZdHu45P11O_G382DWrrr36CjYe0HBnSsnWSytknDCoY_aem_AdQ2FKy45fy3mu4KgO5bX4WTh_szaI0JUTSRY9pNZ7BJpZkJ1BvxiZg29w0dhVmmwcFvgfRS7sFX5uBiUsKYLa19#Echobox=1715998409

Są plany na podniesienie Poczty Polskiej z kolan. Ja z kolei uważam, że zamiast pod wpływem chwili ładować w to miliony, zacząć od góry - wszystkich usunąć i zatrudnić nowe kierownictwo z pomysłami na zmiany i dostosować do XXI wieku. PRL dawno się skończył. 

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2024 o 12:29, dvbtowiec napisał(a):

Zmiany w polskiej ortografii

https://rjp.pan.pl/index.php

Te zmiany będą mieć wpływ na prace redakcji, bo tam jednak trzeba się będzie do tego stosować. Przy czym widziałem już protesty wobec formy "Warszawianin", i to nie z racji wielkiej litery, a samego słowa, bo obecnie stosuje się określenie "warszawiak". W zamyśle językoznawców było zapewne to, aby nieco dostosować nazwę mieszkańca stolicy do tego, co jest w innych miastach, bo na przykład w Toruniu nie mieszka "toruniak" czy "toruniniak" tylko torunianin. W Bydgoszczy nie ma "bydgoszczaka" tylko bydgoszczanin i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...