Skocz do zawartości

Smartfon do 1300-1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Od nieco ponad 3 lat posiadam chyba jeden z lepszych smartfonów firmy Huawei, a mianowicie Mate 20 Lite. Ale jak wiadomo, fajnie by było coś zmienić. I w tej kwestii piszę. Co mam obecnie i czego szukam?

 

- Obecny smartfon ma Androida i w tej kwestii Android to podstawa (czyli wszystkie obecne Huawei odpadają)

- Obecnie mam 4GB RAM, ale przez to, że aplikacje są coraz bardziej rozszerzone to w grę wchodzi min. 6GB

- Pamięć obecnego smartfona to 64GB. Przyznam wam się, że na ten moment nie mam dużo aplikacji zainstalowanych i te 64GB by wystarczyło, ale chyba jednak warto zainwestować w opcję 128 (raczej nie większą). Obecnie nie mam nawet połowy z tych 64GB zajętej.

- 3 lata temu za smartfona dałem 1300zł i uważam, że nie ma co przepłacać. Mój budżet to 1300zł (mogę go rozszerzyć maksymalnie do 1500zł, ale bardziej przychylałbym się do 1300zł)

- Co do 5G to warto go mieć (co prawda w jego zasięgu jeszcze nie jestem, ale tam gdzie pracuję już jest, więc tej opcji nie pominę, ponieważ prędzej czy później te 5G do mnie dotrze).

 

Podsumowanie:

- Android

- Wersje telefonu 64/6 lub 128/6

- Budżet do 1300zł (z możliwym rozszerzeniem do 1500zł), ale w pierwszej kolejności z naciskiem bardziej na 1300zł

- 5G

- Szybkie ładowanie (może być indukcyjne, ale nie musi)

 

To tyle z podstawowych opcji. Czekam na propozycje, choć sam mam kilka, ale nimi podzielę się po pierwszych komentarzach.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się to tematu bo nie chce juz zakładać nowego.Będę musiał kupić nowy telefon czym tańszy tym lepszy ale może być w tym budżecie. Piszę że czym tańszy tym lepszy bo u mnie telefon wytrzymuje ok 2 lata .Przynajmniej ostatnie chyba 4 choć 2 to uszkodzone gniazda do ładowarki ale nie chce się bawić w naprawę bo raczej nik mi tego nie zrobi  od ręki. Priorytem to bateria nimimum 5000mAH i czym mniejszy tym lepszy bo internetu na nim nie używam od tego mam laptopa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Sorek21ja kupiłem z 3 miesiące temu Samsung Galaxy A52s 5G za 1999 złotych. Ale teraz przeglądam różne sklepy i jest również za 1422 złote.
W sklepie Sferis -> Samsung Galaxy A52s (A528) 6/128GB 6,5" SAMOLED 1080x2400 4500mAh Hybrid Dual SIM 5G Awesome Black – już za 1 422,00 zł | wysyłka w 24h (sferis.pl)
Uważam, że to świetny telefon. Potrafi trzymać z 2 dni. Oczywiście jak się nie ogląda dużo filmów na nim, bo wiadomo że wtedy bateria spada szybciej.
Niestety nie spełnia Twoich wymagań co do ekranu, ponieważ ma 6,5 cala. 

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sorek21 napisał:

Też chciałbym kupic coś w tych cenach. Do wymagań dopisałbym ekran max 6 cali. Przeglądam te kowe modele a tu same wysokie dryblasy. Obecnie ma Samsung Galaxy A6+ i chciałbym coś podobnego z lepszymi parametrami. 

Też chętnie by łykną telefonn z tak niewielkim ekranem. Ale to raczej tylko  marka z jabłkiem u mnie odpada nie tylko z powodu ceny ale i  baterii. Teraz się zastanawiam czy nie brać telefonu a żeby go bardzo nie zniszczyć nie dokupić Samartwatcha. Ale tu znowu problem czy są takie by miały funkcje rozmowy, były bardzo wytrzymałe i miały mocna baterię. Bo wiem jak niszczę tgo typu sprzet przy codziennych pracach jak jestem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego telefonu postanowiłem na razie nie zmieniać na nowy model, właśnie ze względu na mały ekran. Dobrze mi służy i mieści się w kieszeni.

Praktycznie wszystkie nowe telefony ( oprócz Apple) miały duże ekrany i jakoś nie zdecydowałem się jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple jest w najbliższej rodzinie wiele modeli kilka osób od kilku ładnych lat. Fakt ładne telefony ale bateria masakra było tez tak że były uszkodzone naprawa kosztowała dużo i była tak naprawiona że pieniadze były wyrzucone w błota. Ja ostatnio kupuje telefony do 1 tys zł drugi obecnie telefon ma uszkodzone gniazdo do ładowania nawet tego nie naprawiam. Były też rozlane wyświetlacze czy telefon całkiem zmasakrowany gdy wpadł tam gdzie nie powinien i znalazł się po ok miesiacu. Obecny też chyba nie pełne dwa lata.  I z tego powodu nie mam zamiaru dużo inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2022 o 00:43, Sorek21 napisał:

Jest wersja z 5G za 1500 ale ma coś innego okrojone. Testerzy na youtube pokazali że nie warto przepłacać.

Jak 500zł tylko za to to faktycznie nie warto. Edit Dzis odwiedziłem sklepy i na siłę miałem wciskane Oppo Reno7 8/128 GB i Oppo Reno5 5G. Tłumaczę że dla mnie priorytet to bateria a on że teraz mniejsze baterie są tak samo wydajne jak stare wieksze😂Co dziwne jak spytałem o Xiaomi to nie chciał nic polecić a o Samsungu nawet nie wspomniał. Niby te Oppo mają bardzo dobre parametry i są wytrzymałe bo niby mają bardzo dobre obudowy. Wstępnie zamówiłem Smartwach Samsung Galaxy Watch4 Classic ale już go chyba nie odbiorę bo pomimo że ma chyba bajery jakie chciałem odbieranie rozmów i płatności to bateria to podobno szajs. Chciałem coś z dobra baterią rozmowami wytrzymały i większa okrągłą kopertą.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...