Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K - funkcje deweloperskie, bitrate, Kodi itd.


Zuzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam oddzielny temat, bo będą tu poruszane rzeczy nieco nietypowe. Apple TV posiada możliwość aktywacji funkcji deweloperskich, można je dość prosto włączyć pod warunkiem, że posiada się inne urządzenie Mac.

 

  Instrukcja włączenia.

4 godziny temu, Delta21 napisał:

Macbook i apple tv w tej samej sieci. Na macbooku zainstalować Xcode ze sklepu. Apple TV - ustawienia - piloty i urządzenia - wejdź w to i tak zostaw.

Na macbooku po zainstalowaniu Xcode, powinien pojawić się u góry ekranu pasek z xcode - tam window - następnie Devices and Simulators. W simulatos wyszukujesz swoje apple TV, powinno przeskoczyć do zakładki devices na macu a w apple tv, w otwartym oknie, powinien pojawić się macbook. Potem sparowanie kodem. I tą część masz za sobą.

 

Następnie w Apple TV - szukasz w ustawieniach - Developer - tam wybierasz - Playback HUD - i włącz

 

Po podejrzeniu parametrów na jakimś filmie/serialu itp. wchodzisz znowu w playback hud i wyłączasz.

 

Mam nadzieję, że o żadnym kroku nie zapomniałam ;)

 

Ponieważ Apple dostają często inny profil jakościowy będę sukcesywnie uzupełniała wątek o stosowne informacje (każdy może dodać coś od siebie, zdjęcia też są mile widziane) z uwzględnieniem najbardziej popularnych serwisów. Instalacja Kodi jeszcze przede mną, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia na tym polu i podzieli się.

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kkzk81 na razie jestem zadowolona z nieużytkowania :) Bo system zamknięty, nie wiadomo jak Kodi działa, a wyższe profile jakościowe jak na razie nie zrobiły na mnie piorunującego wrażenia. Jednak jest to urządzenie ładne, ergonomiczne i posiadające rożne ficzery jeśli chodzi o jakość obrazu więc mnie interesuje i nie wykluczam zakupu w przyszłości. 

 

@Delta21 własnie o taki udział w temacie chodzi, dzięki.

 

Edytowane przez Zuzia
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, że usługa jest liderem jeśli chodzi o jakość.

Z resztą mam wrażenie, że każda usługa wygląda lepiej na Apple TV niż na Android TV w telewizorze.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pogłoski chodzą. Mnie interesuje co, jak i ile. Szkoda @lakiman, że nie masz jakiegoś Maca, żeby włączyć funkcje deweloperskie podałbyś parametry dla UPC TV Go.  Jak ktoś może sprawdzić będę wdzięczna. Idziemy dalej.

 

iTunes, wykupiony film.

itunes.jpg

 

 

PS. Podziękowania dla @Delta21 za zdjęcia. Wszystkie, które zamieszam są jej autorstwa.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie @Pawop Twój udział w tym temacie, pisałeś, że "Apple TV jest do oglądania kontentu, a nie podglądania cyferek", podkreślasz w innych tematach, do określenia jakości używasz oczu, nie wspominając o rabanie jaki zrobiłeś o zdjęcia bitrate z Apple.

 

Temat jest konkretnie o Apple TV. Do szczegółowych rozważań o "cyferkach" i ich sensie oraz innych urządzeniach załóż proszę swój temat. Tutaj oczywiście też możesz coś wnieść, nikogo nie wyganiam. Zaskocz pozytywnie, masz Apple TV, podaj zrzut dla UPC TV Go albo innej usługi, która jeszcze nie została sprawdzona.

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...